Skocz do zawartości

Jaki arcade stick warto kupic?


Gizi

Rekomendowane odpowiedzi

Przegrzebałem kilkanaście stron tego tematu, bardzo wiele mówiliście na temat Sticka do SFIV Tournament Edition, ale nie widziałem ani słowa o jego tańszym odpowiedniku http://www.ps3informer.com/playstation-3/i...ick_madcatz.png

 

Stąd moje pytanie, czy powstał on na takich samych częściach jak jego droższy brat, czy też jest bublem podobnym do Hori Ex2 ?

Edytowane przez Patoslaw
Odnośnik do komentarza

wejdzie wszystko tak samo jak w TE inna sprawa ze to wyrzucone pieniadze w błoto

zmodowanie podniesie cene do takich kosztow ze kupujac od razu TE w jakiejs rozsadnej cenie jak było chocby an redcoon za 450zł to jestes tym sposobem ze 100-150 do przodu i zero roboty.nie opłaca sie bo grac sie na tym zbytnio nie da a na modowaniu po doliczeniu kosztu czesci wychodzisz jak zabłocki na mydle.

jednym słowem na granie za ujowy a na moda za drogi

Edytowane przez kowal
Odnośnik do komentarza

Na granie za ujowy? Nie przesadzaj stary, mysle ze jest podobnie jak z HORi czyli wyrobi sie ale mozna pograc. Nie robmy z siebie jakichs mistrzow nie wiadomo czego :) Pro8e gra na niezmodowanym namco i zyje, Matt na takim gral i jakos mu szlo. W tej chwili szal na SF4 minal i wydaje mi sie ze tamte sticki to byla koncowka tego co mieli i wiecej tego nie bedzie.

 

Ten stick tez jest sporo mniejszy, na TE trzeba plecak miec cholera, to tez czasem ma znaczenie.

 

A moze chlopak jest fanem Seimitsu i chce miec np ls-32 w srodku. Wtedy zakup TE tez bedziesz mu doradzal skoro ten JLF ze srodka nie jest mu potrzebny?

 

Nie widze w tej chwili TE nigdzie a ten przynajmniej jest do kupienia. Mowie o Polsce, jesli gdzies widzicie to moze dajcie linka zeby bylo jakies porownanie cenowe itp. Takiej promocji jak w redcoonie to ze swieca szukac.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

no nie ma na redcoonie i chayb jzu nie bedzie dziwie sie ze polski odział Mad nie był zainteresowany sprowadzeniem tego pisałem do nich na zaden mail nie odpowiedzieli mogłem zadzwonic w sumie.

tak nadal mu doradze TE (zakładajac po cenie z redcoona) jesli chce kupic gotowca do grania bo sam nie jets w stanie zlozyc. kupi TE JLF wyjmie nowke i sprzeda spokojnie za 110-130zl szczesliwemu posiadaczowi mayflasha (o co nietrudno) to mu starczy na seimitsu zakup i jeszcze w kieszeni mu zostanie na flaszke albo i dwie. ot co. "JLF" made in china z SE nie sprzeda nawet za ta flaszke no moze za dwa piwa.

wiesz idac tym tropem grajmy na ASCII tym od PSX z obudowa konsoli:D Matowi jak sie z(pipi)ł namco to tez na jakims turze ponoc go miał. swego czasu nawet na EVO sie lole z tym trafiali. przeciez 300zl to jest masa pieniedzy a przyciski w SE padaja szybciej niz w seri HORI FightingStick choc gała po podklejeniu podkładki jest lepsza na bank no i modowanie jest banalne nie trzeba zadnego skilla do tego.

 

co do szału to TE stiki beda wypuszczane przy okazji kolejnych bijatyk ze zmieniona nalepka, tak jak HRAPy z Hori wiec nic tutaj nie przeminie stick z punktu widzenia rynku i Madcatza sie przyjoł i zarbili na tym.

Edytowane przez kowal
Odnośnik do komentarza

No trzeba powiedziec ze wstrzelili sie w rynek, HRAPy sa ciezko u nas dostepne a i juz nie tak latwe w modowaniu jak kiedys (ja mam HRAPa1 i mam tam mozliwosc zamontowania chyba wiekszosci japonskich czesci, w nowych chyba tak rozowo nie ma co wynika nawet z twojej recenzji).

 

Mieli swietny pomysl zeby wykorzystac nisze jaka sa wlasnie te produkty szczegolnie mysle w przypadku x360 ktory chocby w USA jest platforma numer 1 jesli chodzi o bijatyki (oczuwiscie nie ogolnie konsole). Problem z ta glupia konsola to ten caly chip zabezpieczajacy kontrolery, pewnie i da sie podrobic ale sie chinczyki boja. MadCatz po prostu wykupil licencje i heja, bo praktycznie alternatywy niema.

 

Mi chodzilo raczej o to, ze lepszy ten niz nic. Napewno grac sie da (mayflash to jest jednak 3 ligi za tym produktem) a TE ja nie widze W OGOLE. Nawet za te 550 do ktorych zjechal na allegro (bo sprzedajac po 450 to nie wiem czy zarobili cokolwiek, ten stick nowka chodzil w detalu po 150usd MINIMUM na zachodze).

 

Dalej to jest 550 versus 340 a i przesylka CHYBA jest nieco wyzsza za TE bo jest wiekszy i ciezszy.

 

Moim zdaniem stick stickiem ale nauczyc sie grac mozna na wiekszosci, ja pamietam ze gralismy ze znajomymi na modowanych Agetecach od DC bo tylko to bylo i tez zylismy, wymienialem tam tylko PCB na takie zeby dzialalo z PS2. A tam przeciez galka jest chyba gorsza niz w HORI :)

 

jeszcze male P.S.

 

Mam sticka Namco ktorego jestem trzecim wlascielem i nie padly przyciuski, mam HORI nieprzerobionego w ktorego tym po prostu walil reka na maxa i tez nie padl przycisk. Ale nie twierdze ze te w tym produkcie sa trwale. Wydaje mi sie ze nie az tak nietrwale jak niektorzy pisza. Nie wiem czy mialem tego sticka w rekach czy sie opierasz tylko na czyichs opiniach. Jak miales i sprawdzilem to nie mam wiecej pytan ale jesli nie to moze lepiej wstrzymac sie z ocena?

 

P.S.2 Mozesz zalatwic plexe do HRAPa 1?

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

trzeba jeszcze wyjsnic co kto rozumie pod "padnieciem". standarowy mikrostyk taki jak w jest w joyach jest fizycznie nie do zarzniecia nawet chinski. pada wiekszosc nie dlatego ze cos w nich pekło tylko styki zasniedziały w srodku lub sie stleniły (mowie o styku nie o terminalu na ktory daje sie konektor), na to potrzeba kilku lat i to czy sie gra czy nie nie ma wpływu zabojaca jest czas. chinszczyzna ma kiepska tleniona miedz albo zwykłe aluminium, firmowki beztlenowa miedz i srebro. tutaj jest pies pogrzebany i dlatego sa tansze, na samej obudowie raczej roznicy w cenie nie uzyskasz od strony konstrukcyjnej wszystkie tez sa robione identycznie. co ciekawe te tansze czesto maja bardziej skomplikowana konstrukcje (np dodatkowe sprezyny) aby wspomoc sprezystoscia gorsze jakosciowo materiały. prawda taka ze osiagniecie fizycznej smierci klasycznego V mikrostyku przez jedna osobe jest trudniejsze od rozprostowania włosa z (pipi)y.

natomiast jak ktos pod padnieciem rozumie utrate komfortu to nastepuje to dosyc szybko i dlatego liczy sie firma tutaj i jakos wykonania. chinszczyzna zaczyna sie rozstarajac szybko i z kazdym dniem robi sie gorzej. firmowka wytrzymuje dłuzej dajac komfort prawie do fizycznego konca. dlatego ludzie klna na sanwe/seimitsu ze padła nagle ona nie padła nagle po prostu nie daje oznak bo sie stara trzymac do konca fason. wiekszosc przedwczesnie padnietych firmowek to raczej trupy fabryczne z mikrouszkodzeniami ktore wyszły dopierow praniu po kilku tygodniach a nie efekt zuzycia. trafi sie raz na ile taki i nic sie z tym nie da zrobic.

przycisk sanwy tym sie roznic od Hori i innych nonameow ze łapie z kadego punktu na plungerze a srori trzeba walic w sam srodek czego najlepszym przykłademe sa te z Dreamcasta przyciski od goblina zielonego. wiekszosc tych przyciskow pada bo mechanizm w srodku ktory styka sie z kola na sprezynie rozgniata i odkrzywia sie - metal jest kiepski. taki button mozna czasem uratowac odpowiednio zaginajac te elementy. w przypadku firmowek nie da sie jednak tego, sa odoprne na rozgniatanie jesli juz zaczyna sie jego zgon to rozpada sie to na takiej samej zasadzie jak szklanka albo sie potłucze albo jest twarda ale odkształcic sie nie da. hori to taki plastikowy kubek gnie sie ale mozan go wyprasowac tylko o co?

dla mnie hori to syf wszystkie jakie modowałem miały juz problem z conajmniej 2 przyciskami z 6-8 to były 3-6 miesieczne stiki zadbane od jednej osoby. granie w bijatyki nie polega ne celowaniu w button jak w tarcze i obstawianiu czy załapie jak kogos to bawi polecam totomixa i łucznictwo :)

 

plexe ci dam w PDF i na miejscu w wawie ci spala tylko nie mam wyciecia tam na hub z dipswitchami musiałby sam to naniesc czy jak. wydaje mi sie ze T5 i HRAP1 maja ten sam leyout

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

TZN maja taki sam layout przyciskow ale Tekken nie ma tego syfu do turbo. Ja z tego nie korzystam wiec w sumie sam byc chcial bez jesli sie bedzie dawalo to wyjac badz schowac do srodka. Wyslij mi PW prosze, bo internet mi szwankuje STARSZNIE ostatnio w domu i na GG to mnie prawie zastac nie mozna. Podam ci maila na tego PDFa.

 

A a propos twojego posta to ja tego nie neguje zupelnie ale mam zgola inne doswiadczenia. Jednego niezmodowanego HORI (mial jakis 1.5 roku) sprzedalem Ornitowi i z tego co wiem gra na nim i wszystko dziala. Mam jeszcze przyciski z HRAPa oryginalne i nawet ostatnie sprawdzalem - sa sprawne. Ageteca juz nie mam, ale CHYBA kumplowi jednemu padl jeden przycisk. Przerobilem ich jakies 4 i wiem od 2 innych osob ze im dzialaja. Im padaly PCB z tanich padow do PS1 ale to inna kwestia :)

 

Jak pisalem - nie mam takiego doswiadczenia jak ty, ale wydaje mi sie, ze mozna kupic na poczatku cos tanszego z mysla o moddingu w przyszlosci i przerobic go np po roku, jak juz cos zacznie szwankowac - to jak kupowac cos na raty. Wiem ze pewnie sie ze mna nie zgodzisz, ale takie jest moje zdanie.

 

Aha, mam jeszcze Namco sticka nieruszonego w ogole ktorego jestem 2gim (napewno nie pierwszym, czy 3cim czy 4tym, tego nie ustale) i tez wszystko w nim dziala - przyciski, galka itp. Tylko ze to nie jest taki dobry przyklad bo one sa juz praktycznie nie do dostania, tylko jakos uzywke na aukcjach :)

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza
Mi chodzilo raczej o to, ze lepszy ten niz nic. Napewno grac sie da (mayflash to jest jednak 3 ligi za tym produktem) a TE ja nie widze W OGOLE. Nawet za te 550 do ktorych zjechal na allegro (bo sprzedajac po 450 to nie wiem czy zarobili cokolwiek, ten stick nowka chodzil w detalu po 150usd MINIMUM na zachodze).

 

Kluczowym slowem jest tutaj chodzil jako czas przeszly teraz w USA spokojnie mozna TE dostac w cenach 120-130 usd. A widzialem nawet promocje na 99$.

 

TE pod PS3 byl rowniez na amazonie UK po 99 funtow czy na niemieckim w okolicach 110 euro.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

ceny 99$ sa bez podatkow stanowych kupujac to zabulisz za niego ten brakujacy VAT w roznych stanach sa rozne podatki w zalenosci kto tam rzadzi. czesc jest autonomiczna do tego stopnia ze jak kupujesz cos z innego stanu to nie płacisz podatku wcale ale moze zostac on pobrany automatycznie przy przejscu przez inny stan tak jak u nas przez urzad celny i zaplacisz go przy odbiorze paczki

 

w pl najlepsza cena byla ta z redcoona 450zł to był analogiczny wydatek do tej z USA liczac po 3zl za dolca, i takich bym sobie zyczył w przysłosci i fajnie by było jakby wieksze sklepy sie zainteresowaly sprowadzaniem sprzetu bo detalistom sie to nie opłaca po takich cenach a w finale dostaja tylko po (pipi)e potencjalni kupcy bo albo nie ma wcale albo trzeba bulic jak za mokre zyto.

 

Nemo plik dla ciebie

http://kowal.itcom.pl/Files/asCP-HT5.zip

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

to hiszpanski eurojoystick ewnetualnie jego clon Competion. eurojoystickto swietna gałka natomiast Competion na chwile obecna ssie bo w chinach go klepia. stick potrzebuje okolo 6cm swiatła wiec nie wejdzie w to pudlo musisz miec customa. Competiona mozna kupic w suzo.pl tylko na fakture i najlepiej wysłac maila a jak nie odpisza w ciagu 2 dni zadzonic i ich pogonic. jako zamowienie dajesz im numer ID z HAPP http://www.happcontrols.com/joysticks/competition_joy.htm tyle ze mozesz go miec za rownowartosc tych dolcow, wysłka z suzo jakies 23zł. czeka sie na paczke z USA jakies 2-8tygodni. wiec to najtansza i najbezpieczniejsza opcja i na miejscu.

Eurojoystick musisz juz brac z zagranicy na arcadeshop.de ale wychodzi duzo drozej a tak to ma jeszcze lizard lick i ponyboy (na forum BYOAC go znajdziesz w dziale giełda)

do MvC nie ma lepszej gały a co do tekkena to trudno powiedziec.

Odnośnik do komentarza

sobie lepiej przypomniej na czym ty własciwie grałes i gdzie

bo akurat sam szczyt mozna luzem dokupic nawet na mayflasha nakrecic ale watpie aby chodziło w lepszym graniu akurat o zakonczenie. battopy maja koreance i amerykance a one maja inna dynamike centrowania i budowe. dlatego gra sie inaczej i nie jest to spowodowane roznica w szczycie

Edytowane przez kowal
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Fighting Stick komus tu w pl juz padł na nowym biosie ma PCB zwykłe cyfrowe wiec moze sie zdezaktualizowac na konsolach ponizej 80G, nie ryzykowałbym juz.

Mad pod tym wzgledem daje lepsze nadzieje bo ma obsługe przełaczania trybow na analogowe wiec konsola widzi go raczej jako pełnoprawnego duala, FS jest trudniej modowac jakby co a mada bardzo łatwo.

PCB w obu jest awaryjne ale w SFIV SE duzo duzo bardziej.

ogolnie lepiej dołozyc i kupic cos lepszego ale jesli koniecznie musisz to kup moze juz tego Mada na "sanwie jp" (raczej sranwie chrl )

haryjuken :potter:

Edytowane przez kowal
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...