Skocz do zawartości

Co ostatnio jadłeś/piłeś?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Ja w tamtym tygodniu wybrałem się z żoną do Lwowa z racji 10 rocznicy ślubu. Z racji dobrych cen postanowiliśmy trochę popróbować i nie trzymać się za portfel. Spróbowałem ostrygi niestety mogłem zostać w błogiej nieświadomości jak to może smakować. Co niektóre stoliki zamawiali nawet po 20 sztuk ja na szczęście zamówiłem jedną. Potem juz było lepiej bo krewetki czy inne owoce morza uwielbiam.
Kolejnym przystankiem była restauracja ze stekami do wyboru wiele rodzajów jak i jagnięciny itp. Kelner przynoszący do stolika mięsiwo proponuję jego pokrojenie, nasz miał pół kilo :-). Tam na zdjęciu za szybą są kawały mięsa na duże imprezy gdzie sobie wybieramy i kucharz przygotuje.
Następny byl tak zwany Arsenał gdzie podaje się żeberka. Cóż to była za uczta choć pierwsze byliśmy w szoku bo byliśmy tam po 20 ludzi przed wejściem może 50 i dziewczyna zapisuje flamastrem nazwisko i z megafonu wyczytuje . Żeberka są smażone na okrągłych obrotowych wielkich grilach opalanych drzewem do tego pyszne kraftowe piwo. Aha kto przyjdzie w krawacie to się go pozbywa 7e05d18157db83f26072aa1a8cc669ff.jpgc884d0ba02f2738848559c37f26d2ca0.jpgc805e28473de55b0c653f8fee45fcf72.jpg1cfba64ae63b2ad99e0899aa17dc498d.jpgc3eecbd86470fb9e7473aab8c4f98d9d.jpg1ff133807c50c3bf2ffbdaba474caf11.jpg9d559a201e4ac8fba11b8e62042d623c.jpg0214e3405137fa0ac274dc68d54c52b0.jpgecb6842cc1ddaf60753205f102b5a8d6.jpg8901e7014aaef310f16c3d4c42fdb6cc.jpg

  • Plusik 5
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, grzybiarz napisał:

I to z takim słoikiem Ci dają i masz go odnieść, czy wliczone w cenę? Bo reszta widzę na wynos, a to?

@schabek jesteś z Poznania? Co z tym przepisem?

 

No ogolnie jest sprawa tego typu ze pytalem sie ojca o przepis i mowi ze wzial go z glosu wielkopolskiego i to bylo ladnych pare lat temu. No i teraz od paru lat robi te rogale juz z glowy wiec musialby mi dyktowac przepis a ja musialbym wklepywac i szczerze mowiac to mi sie nie chce xD jakby mial gdzies to spisane to bym zrobil fotke i wstawil 

  • Haha 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Zrobiłem wczoraj swoje pierwsze poważniejsze ciasto. Chciałem coś, co mi się nie zzakalcuje i nie wywali nad blachę. Padło na tofurnik waniliowo-bananowy, na spodzie z płatków owsianych i kakao, na górę polewa z gorzkiej czekolady, całość słodzona miodem. Wyszło zaje.biście, choć można jeszcze dopracować, np spód zrobić z płatków owsianych i masła orzechowego, a wnętrze zrobić bardziej waniliowe, bo przez banany wyszło trochę kwaśne. Możliwe też, że to przez sok z cytryny, ale pod wpływem temp powinien stracić kwasowość. Nie mniej jednak, pyszny i pożywny deser.

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, schabek napisał:

 

No ogolnie jest sprawa tego typu ze pytalem sie ojca o przepis i mowi ze wzial go z glosu wielkopolskiego i to bylo ladnych pare lat temu. No i teraz od paru lat robi te rogale juz z glowy wiec musialby mi dyktowac przepis a ja musialbym wklepywac i szczerze mowiac to mi sie nie chce xD jakby mial gdzies to spisane to bym zrobil fotke i wstawil 

 

dej ten przepis, chętnie bym zrobił 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...