Skocz do zawartości

Zdjęcia naszych aut


Lain

Rekomendowane odpowiedzi

Wielad - w cabrio auto jest bardzo ładne, nie ukrywam, że skusiłbym się i na wersję bez dachu ponieważ jest szpanerska, ale niestety nie mam garażu, a w polskich warunkach na taki samochód by się takowy przydał. Skoro jeździłeś to pewnie zdajesz sobie sprawę jaka jest specyfikacja auta. Jeździ się bardzo komfortowo, w środku panuje względna cisza, no prócz świstu turbosprężarki i muzyczki. Co prawda jeszcze nie przyszedł czas wymian elementów naturalnie zużywających się, więc nie było co panikować, ale zajeżdżając do paru serwisów, słyszałem teksty: "my Saabów nie serwisujemy!" Po prostu umywali ręce, nie jest to na tyle popularne auto w Polsce, aby była szeroko pojęta dostępność części, więc pozostała autoryzowana stacja obsługi na terenie Osielska (za Bydgoszczą) - Saab Mikołajczak (ma też Opla), a za swoje usługi raczyli by sobie nieźle płacić. :F Na szczęście w nieszczęściu ;p ostatnimi czasy tych "Szwedów" jeździ coraz więcej... W każdym razie Saab 9do3 został sprzedany i kupiłem to:

 

15df425019cf63a6a081cefb4de71c6e16300.jpg

 

fcd1ee8aba322648c23aec12de29721f13265.jpg

 

4485d3511f77d082cbf6e3d00f1a039b6286.jpg

 

038d1b43914c1cd09ea866a2213297574246.jpg

 

Mercedes A-klasa, silnik 1.6 benzyna (103KM), daruję sobie punktowanie wyposażenia (żeby nie było, oczywiście takowe się znajduje) xD

 

Pozdro600

Edytowane przez sir_ryszard
Odnośnik do komentarza
Prawie jak Mercedes ;].

 

No cóż, nie można mieć wszystkiego ;]

 

 

 

Alec - to tylko egzemplarze z pierwszych lat produkcji, które rzeczywiście miały problemy na "teście łosia"... (mógłbym rozwinąć jak, co i dlaczego ale mi się nie chce). Napomknę tylko, iż wszystkie modele z początku lat produkcji, które przypadają na 1997, były z powrotem cofane na taśmę produkcyjną w celu usunięcia błędu. Nie bez powodu miał tutaj montaż systemów ESP i ASR i teraz o żadnych wywrotkach nie może być mowy. Auto przeszło "test łosia". Poza tym te które jest na zdjęciach nie jest z roku 1997 więc spokojna głowa. :)

 

Panowie, to nie są żarty, naprawdę teraz wożę się czymś takim, jak na studenta, który sobie dorabia to nie jest źle. ;p

 

 

Odnośnik do komentarza

Typowe miejskie autko, co prawda krótkie i sztywnie zestrojone zawieszenie, czyli komfort jazdy nie najlepszy na naszych polskich drogach... Hubi, jakbyś śledził moje treści, to byś wiedział dlaczego "taki", tutaj tylko w skrócie napomknę moją teorię, że to nie samochody mają problem, a ich posiadacze. Przed badziewiarzem żadna marka się nie uchroni, choćby nawet czołg. Mam pewne kryteria co do wyboru wozidła, owszem z mniejszych brałem A-klasę pod uwagę, nigdy nie miałem i nie jeździłem mini-vanem, więc dlaczego by nie spróbować. Poza tym wizualnie i estetycznie nie można mu wiele zarzucić. w środku okej, a i sprzedawca wydawał się być wiarygodny. Dostałem full dokumentów, instrukcje, książki serwisowe (trochę historii auta), trzy kluczyki (1+zapas+matka), dwa komplety kół (lato aluminium, zima stal z kołpakami) Oczywiście drobne rzeczy się znajdą, jak przepalone żarówki (albo padnięte bezpieczniki), czy do wymiany świece zapłonowe. Kto chce nowości niech kieruje się do salonów. ;p

 

Co do testu "łosia", to tak jak pisałem, zostało to wyeliminowane kosztem komfortu. Bezpieczeństwo wzrosło i to jest najważniejsze:

Po skandalicznej premierze Mercedes A Klasa otrzymał kompletny pakiet dodatkowego wyposażenia, który poprawić miał bezpieczeństwo auta. Auto było więc standardowo wyposażane w ABS, wspomaganie hamulców, system ESP, poduszkę powietrzną dla kierowcy i pasażera, boczne poduszki, automatyczną dezaktywację poduszki pasażera. Dla poprawienia stabilność auto otrzymało piętnastocalowe koła, wprowadzono też zmiany w podwoziu.

 

Te modyfikacje, które z niebezpiecznego Mercedesa zrobiły najbezpieczniejszy kompakt na rynku, miały jednak niekorzystny wpływ na komfort podróżujących. Biorąc pod uwagę stan naszych dróg, dość twarde zawieszenie powoduje, że pasażerowie wyczuwają każdą, nawet mniejszą nierówność. Podczas długich podróży, które dla A Klasy nie są problemem, jest to szczególnie męczące.

 

Tutaj całość http://www.roadlook.pl/uzywane/mercedes-be...-z-niemiec.html

 

Dobrze jest i mam nadzieję że będzie, oby nie sprawiało większych kłopotów.

 

Pozdro600

Odnośnik do komentarza
Hubi, jakbyś śledził moje treści, to byś wiedział dlaczego "taki", tutaj tylko w skrócie napomknę moją teorię, że to nie samochody mają problem, a ich posiadacze.

Od jakiegoś czasu na bieżąco czytam posty w tym grupowcu, ale ta wypowiedź chyba mi umkneła.

Jak kto woli, mi zawsze takie samochody kojarzyły się z ojcami/matkami, którzy wożą swoje dzieci do szkoły.

 

A ile dałeś?

Odnośnik do komentarza
Hubi, jakbyś śledził moje treści, to byś wiedział dlaczego "taki", tutaj tylko w skrócie napomknę moją teorię, że to nie samochody mają problem, a ich posiadacze. Przed badziewiarzem żadna marka się nie uchroni, choćby nawet czołg.

 

swieta prawda, cokolwiek nie kupisz jak nie bedziesz dbal to i tak bedzie sie (pipi)ac wszystko wszedzie i czesto.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...