Skocz do zawartości

Rock Band 2


TomisH

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie zaznaczam iż nie śledze tego tematu.

Czy instrumenty z RB1 , RB2 i GH:WT są kompatybilne? Które instrumenty są najlepiej jakościowo wykonane? I w które najlepiej zainwestować?

Proszę bardzo o wyczerpującą odpowiedź , gdyż jestem już zdecydowany na zakup zestawu , a jak wiadomo nie jest to mały koszt i chciałbym pieniądze ulokować jak najlepiej.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No więc tak:

 

Instrumenty z RB działają z: RB, RB2, GH:WT

Instrumenty z RB2 działają z: RB, RB2, GH:WT

Instrumenty z GH:WT działają z: RB2. GH:WT (nie wiem jak z RB1)

 

Teraz instrumenty z GH:WT:

- gitarka, ponoć cud, miód, orzeszki (nie testowałem, kolega ma więc pogram za niedługo na niej coś)

- perka (psioczą na nią, nie wiem jak naprawdę jest, nie grałem na niej)

- mikrofon (nie grałem, ale podejrzewam, że wszędzie to samo)

 

RB1:

- perka (kozak, jedyny mankament to pedał)

- gitara (bez rewelacji, może być, ale wolę do gitary GH)

 

RB2:

- perka (ulepszona z RB1)

- gitara (nie wiem, ale chyba to samo z w RB1, tylko inny wygląd tego Fendera jest :))

 

Jak masz ograniczony budżet celował bym w RB1, można teraz dość tanio kupić band in box, jeśli masz trochę kaski, to kupuj GH:WT, niby gorsze od RB2, ale samą grę zawsze możesz dokupić, dostęp do tego masz łatwy bo jest dystrybucja do polski. Jeszcze kwestia track listy, no ale to już kwestia tego czy coś Ci się podoba czy nie ;).

 

Mam nadzieję, że trochę pomogłem. :)

Odnośnik do komentarza

Tak , pomogłeś dzięki. Tylko dalej nie wiem co wziąść.

Powiem tak: budżet jest duży , track lista nie ma znaczenia (nie jestem fanem Rocka, po prostu chce se pograć dla odsresowania ;) a najbardziej to młodszy brat będzie katował )

Za jakie w ogóle ceny opłaca się brać dany zestaw (pytam , żeby czasem nie przepłacić). Jakbyś mógł Marcin , wyślij kilka linków na PW do aukcji , lub ofert z dobrymi cenami, byłbym wdzięczny. W Polsce można juz dostać pełny zestaw GH:WT?

Edytowane przez TheBesTia
Odnośnik do komentarza

Z mojegu punktu widzenia warto poczekać na premierę zestawu instrumentów do (okolice połowy grudnia ?) Głównie dlatego, że GH:WT może mieć perkusję, ale piosenki się nie nadają do grania na tym instrumencie, a samo brzmienie na YT wywołuje u mnie ciarki. W przypadku gitary to raczej wygrywa GH, które zawsze przodowało pod tym względem. Gitara z RB nie jest zła. Psioczyłem na nią swego czasu, gdyż byłem zbyt przyzwyczajony do plastikowej zabaweczki od Activision. Gitara do RB jest bardziej pro, że tak powiem ;)Dwa komplety fretów , cichy strum bar. Co kto lubi. Oczywiście w nowym GH gitara również ma dwa zestawy fretów, ale ten drugi jest używany, w przeciwieństwie do RB, tylko i wyłącznie podczas solówek, a i z rozpoznaniem tego momentu podobno są momenty. O mikrofonie nie będę się rozpisywał, gdyż jest to marginalna sprawa.

 

Dodatkowo, instrumenty z pierwszego RB są na kablu, RB2 są bezprzewodowe, podobnie te z GH:WT.

 

Jest jeszcze pewnie kwestia gry. Activision zrobiło sieczkę z serią zapoczątkowaną przez Harmonix, którzy swój talent i powołanei pokazuję w Rock Band właśnie. Stąd RB/RB2 > GH. Cotygodniowy update DLC, freestyle mode w RB2, oprawa graficzna i sama muzyka - to przemawia za RB.

 

TheBesTia, jak masz jakieś szczegółowe pytania, to wal na PW, a odpowiem wyczerpująco ;)

Edytowane przez Keymaker
Odnośnik do komentarza
Nie wiem jak z kosztami przesyłki, ale teraz przy tak niskim kursie funta to z game.co.uk można wziąć.

Tylko nie wiem ile przesyłka właśnie :/.

Właśnie tak zrobię.

 

Na wstępie zaznaczam iż nie śledze tego tematu.

Czy instrumenty z RB1 , RB2 i GH:WT są kompatybilne? Które instrumenty są najlepiej jakościowo wykonane? I w które najlepiej zainwestować?

Proszę bardzo o wyczerpującą odpowiedź , gdyż jestem już zdecydowany na zakup zestawu , a jak wiadomo nie jest to mały koszt i chciałbym pieniądze ulokować jak najlepiej.

Popatrz na allegro, mówię o ofertach o RB1 :).

Odnośnik do komentarza

Witam!

Ja także jestem zainteresowany kupnem jednej z tych gierek. Nigdy przedtem nie miałem styczności z takim rodzajem gier, a teraz mam ochote rozpocząć z nia przygode. Chodzi mi o sam zestaw gra + gitara i z Twojej wypowiedzi Keymaker moge wywnioskować, że w takim wypadku bedzię najlepszy GH: WT.Czy dobrze myśle?

Edytowane przez Mango0700
Odnośnik do komentarza

Guitar Hero generalnie jest trudniejszą serią - zarówno na wyższych poziomach trudności, jak i niższych, chociaż niektóre piosenki nie nadają się w ogóle do te gry :/. Rock Band jest bardziej przystępną serią i początkującym polecam tę serię.

 

Na szczęście dla tych bardziej ambitnych jest miażdżący palce i łamiący nogi DLC :twisted:

Edytowane przez Keymaker
Odnośnik do komentarza

Dolicz sobie koszty przesyłki z UK... i masz ok. 220 zeta. Czegoś tańszego nie ma?

 

Jakbyś umiał czytać to byś przeczytał, że wysyłka jest darmowa i zapłacisz za grę z wysyłką 199 zł.

 

W ogóle skąd wziałeś, że za wysyłkę gry z UK zapłacisz 21 zł? Toż to normalna paczka, normalnie wyjdzie za nią 7-9 zł.

 

konan129 - co to znaczy 'trzeba'? Jak chcesz mieć ciszej to kupisz zakładki, widziałem i słyszałem porównania między perką z RB1 i RB2 i IMO różnicy dużej nie ma, nadal jest głośno, ja pewnie zawitam do tapicera, jak to pisał już ELC.

Edytowane przez s1ntex
Odnośnik do komentarza

Ta aukcja na Allegro ma darmową przesyłkę przy trzech i więcej grach - w opisie aukcji jest napisane ;)

 

Najlepiej zamówić grę w UK do ceny 45 Ł - wtedy macie good bargain.

 

Może wrzucę potem jakiś filmik ze mną na drumach i przy okazji usłyszycie, jak brzmi wyciszona perka z jedynki. Ale to jak mi się zachce nagrać takie coś ;)

Odnośnik do komentarza

Prosiłem kilka stron wcześniej o poradę w kwestii pomocy w nauce gry i samo przykładanie się do gry i skupienie daje mega rezultaty :) Grając wcześniej tylko na easy było jakoś tak...słabo.Nie było tego wczucia się,ale już przy normal jest ciekawie :) Większość utworów wpada na 94% więc chyba nie jest źle? :) Prawda jest taka,że chciałem zacząć od GH,a tam to jest masakra.Utwory na normalu po prostu....przelatują...Jakoś tak dziwnie trudno się gra,a niby ten sam poziom co w RB.Początkującym,takim jak ja,polecam zdecydowanie RB2.Jest ślicznie,miodnie,przyjemny poziom trudności,fajne utwory,choć większości nie znałem.Pozdr

Odnośnik do komentarza

Ja właśnie zamówiłem z UK, z game.co.uk, s1ntex wyszło trochę taniej niż Ty mówiłeś, ale poprostu wolę sprawdzić jak ten game.co.uk działa, podałem tam im swoją karte, te kody bezpieczeństwa na karcie itp.. niech mi zdejmą kasę z karty i przysyłają grę, bo już chce grać :twisted:. Rozumiem, że DLC z RB1 działa z RB2?

 

Ktoś chętny na "Start de bend, rok de łerd" :P?

Edytowane przez marcin0903
Odnośnik do komentarza

Z poziomu RB2 widać cały DLC, obojętnie kiedy opublikowany. Do tego, jeżeli wyeksportowałeś odpłatnie piosenki z RB, to będziesz miał z poziomu RB2 dostęp do całej set listy RB poza trzema utworami: "Enter Sandman" Matallici, "Run to the Hills" Iron Maiden i "Paranoid" Black Sabbath.

 

Cieszę się, że gra staje się naprawdę popularna i szczerze jej życzę zwycięstwa na rynku względem serii Guitar Hero, która została zrujnowana przez Activision.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...