Skocz do zawartości

Rock Band 2


TomisH

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wskazówka dla początkujących gitarzystów: kupcie sobie kostkę gitarową, tylko ie za twardą bo się szybko połamie, gra się dużo łatwiej no i przyjemniej.

 

A'propos perkusistów to jak, ktoś ma dużo kasy i lubi to o czym mówimy to polecam ion rock drumer czy jak tam się nazywa ten zestaw.

Odnośnik do komentarza

Butch, ale to jest przecież normalna perkusja :) Wystarczy podczepić moduł perkusyjny i masz pełnoprawną perkusję elektryczną - oczywiście trzeba to też podłączyć do czegoś, co wygeneruje dźwięk ;)

 

Kiedy jeszcze dolar stał niżej, to kupno tego zestawu miało jakiś sens. Teraz jest to średnio atrakcyjny zestaw pod względem cena/jakość. Chociaż nadal pozostaje w centrum mojego zainteresowania.

Odnośnik do komentarza
Butch, ale to jest przecież normalna perkusja :) Wystarczy podczepić moduł perkusyjny i masz pełnoprawną perkusję elektryczną - oczywiście trzeba to też podłączyć do czegoś, co wygeneruje dźwięk ;)

No w sumie fakt - tyle, że to perka elektryczna (-oniczna?) :)

A taka mnie kompletnie nie podnieca, bo od razu kojarzy mi się z Kombi lat 80-tych :) Wolę standard...

Odnośnik do komentarza

Jest jakaś reguła na ustawienie sobie wysokości siedzenia podług wzrostu, tak żeby jak najwygodniej operować stopą? Mojemu ustawieniu niewątpliwie daleko do optymalności, bo po 10 naciśnięciach już czuje ścięgna. Jestem dosyć wysoki i widzę, że siedzę za nisko, ale nie mam teraz żadnego nadającego się do gry siedziska, które mógłbym regulować. Zainwestować z 50zł w stołek do perkusji i metodą prób i błędów znaleźć sobie idealną wysokość?

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza

A ile grasz? Ja nie siedzę na takiej wysokości jakbym chciał (ba, chciałbym nawet niżej, bo tak mi lepiej), ale imo nie ma to znaczenia- po paru wieczorach spędzonych z perką stwierdziłem, że nogę trza wyćwiczyć zupełnie jak mały palec i nadgarstek przy gitarce. A jak szukasz optymalnej wysokości- mało to krzeseł w domu? :D

Odnośnik do komentarza

Sprawa jest taka...Jak zaczynałem, to stopę ciągle trzymałem na stopie, ale nie wciskałem delikwenta. Potem podejrzałem jutjubowych prosów, że oni ciągle trzymają wciśnięty pedał i wciskają tylko gdy trzeba. Na początku nadal tylko stopy używałem, ale potem zacząłem lecieć po hardkorze i całą nogę do góry podbijałem. W sumie męczące, ale nie naciąga tak stawów, jak ruch samą stopą. Radzę podpatrzeć jutjubowców pokroju azureaction.

Odnośnik do komentarza

Kąt w kolanie powinien wynosić 90 stopni, są 2 techniki grania stopą stosowana w spokojnych kapelach wciskanie stopą z piętą opartą, lub bardziej rock'owa unoszenia całej stopy i rozpoczynania uderzenia od palców. Trzeba wybadać tą wygodniejszą technikę i do przodu :)

 

Zapomniałem uprzedzić tych wczuwających się mających perkusję z RB1... atak stopą od góry + dobre piosenki = śmierć pedała (bez podtekstów ;))

Edytowane przez ar2
Odnośnik do komentarza
W sumie na to samo wychodzi, ale ja bym brał cały zestaw. Niesamowitego funu dostarcza ta gra przy kilku osobach grających naraz ;)

 

Chyba jednak kupię GH:WT bundle, a pedał zawsze można dokupić ... Nasłyszałem się złych opinii na temat perki od RB2, a nie chcę tonąć w kablach. Jeszcze jedna sprawa: jak są podłączane 4 instrumenty [2x Gitara, perka i mic] do konsoli, skoro są tylko 2 wejscia USB? Chodzi mi oczywiście o wersję przewodową.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...