Skocz do zawartości

Champions League


Rekomendowane odpowiedzi

Nie spotkałem się tu z nikim kto by pochwalał grę Busquetsa.

Osobiście nienawidzę tego piłkarza i nie wiem czemu niektóre media i komentatorzy kreują go na świetnego pomocnika,dla mnie ten piłkarz to dno.

Gdyby sędzia gwizdał co miał gwizdać,to Pepe wyleciałby tak czy tak - takie są fakty.Ale tłumaczcie sobie to jak chcecie i tak nic to nie da - Real 0-2 Barcelona.

The End.

 

P.S

 

 

http://www.realmadri...lnosci&id=34080

 

Nawet katalońskie El Mundo Deportivo przyznało,że powinna być żółta kartka. :thumbsup:

Bardzo ciekawe,gdzie tam widzisz el mundo deportivo?

Edytowane przez Ader
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 22 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Nie spotkałem się tu z nikim kto by pochwalał grę Busquetsa.

Osobiście nienawidzę tego piłkarza i nie wiem czemu niektóre media i komentatorzy kreują go na świetnego pomocnika,dla mnie ten piłkarz to dno.

Gdyby sędzia gwizdał co miał gwizdać,to Pepe wyleciałby tak czy tak - takie są fakty.Ale tłumaczcie sobie to jak chcecie i tak nic to nie da - Real 0-2 Barcelona.

The End.

 

P.S

http://www.realmadri...lnosci&id=34080

 

Nawet katalońskie El Mundo Deportivo przyznało,że powinna być żółta kartka. :thumbsup:

Bardzo ciekawe,gdzie tam widzisz el mundo deportivo?

Z pewnością :turned: No właśnie my się będziemy tu kłócić i tłumaczyć sobie tą kartkę dla Pepe,a ty idź się spuszczaj nad WYNIKIEM jak większość kibiców Barcelony ;)

 

Co do el mundo to moja pomyłka.

 

62806-talent-do-aktorstwa-bezcenny.jpg

Edytowane przez MYSZa7
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Oczywiście,że Barcelona sobie klepała,szkoda,że zazwyczaj robiła to na własnej połowie. Nic z tego ich klepania zresztą nie wynikało...oprócz naprawdę znakomitej sytuacji Xaviego po podaniu Messiego. Dla mnie czerwona kartka ustawiła mecz i tyle. Messi zaczął błyszczeć dopiero po kartoniku dla Pepe. Poza tym grając otwarty futbol z Barceloną można naprawdę źle skończyć...5-0 w listopadzie jest tu najlepszym przykładem. Jak na razie innej lepszej taktyki niż nisko ustawiona obrona i wyczekiwanie na kontry przeciwko Barcelonie nie widzę ;)

 

http://www.realmadri...lnosci&id=34080

 

Nawet katalońskie El Mundo Deportivo przyznało,że powinna być żółta kartka. :thumbsup:

http://www.youtube.com/watch?v=hxqf3uplMK8

36450.jpg

 

down : rozbawiles mnie :) +

Edytowane przez El Loco Chocko
Odnośnik do komentarza

Oczywiście,że Barcelona sobie klepała,szkoda,że zazwyczaj robiła to na własnej połowie. Nic z tego ich klepania zresztą nie wynikało...oprócz naprawdę znakomitej sytuacji Xaviego po podaniu Messiego. Dla mnie czerwona kartka ustawiła mecz i tyle. Messi zaczął błyszczeć dopiero po kartoniku dla Pepe. Poza tym grając otwarty futbol z Barceloną można naprawdę źle skończyć...5-0 w listopadzie jest tu najlepszym przykładem. Jak na razie innej lepszej taktyki niż nisko ustawiona obrona i wyczekiwanie na kontry przeciwko Barcelonie nie widzę ;)

 

http://www.realmadri...lnosci&id=34080

 

Nawet katalońskie El Mundo Deportivo przyznało,że powinna być żółta kartka. :thumbsup:

 

36450.jpg

sergio-busquets.jpg

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Na Camp Nou bez 2 czolowych siepaczy beda musieli zagrac troche bardziej ofensywny futbol a wtedy skonczy sie znowu na pjetnasciezero.

No chyba, ze wielki mou ustawi ich wg tajtyki A klasy - " bij a lec i moze cos wpadnie" albo na taktyke z zeszlorocznych gd.

Nie masz co zrobic z pilka ? Kopnij w strone CRying9, niech on sie martwi.

 

Madrycki dziennik pytał m.in czy pretensje José Mourinho w stronę arbitra są uzasadnione. Aż 71,7% kibiców uważa, że nie. Portugalskiego szkoleniowca popiera zaledwie 28,3% fanów. Oddano 68.517 głosów.

 

70,9% kibiców uznało też, że czerwona kartka, którą ujrzał Pepe była słuszna. Zaledwie 29,1% fanów uznała, iż wykluczenie z gry byłego gracza FC Porto było niesłuszne. Oddano 115.578 głosów.

 

Aż 92,3% kibiców uznało również, iż taktyka obrana przez Mourinho była zła. Taktykę szkoleniowca Blancos poparło zaledwie 7,7% fanów. Oddano 20.686 głosów.

Odnośnik do komentarza

Pajgi:

 

Co prawda z Copa del Rey, ale chodzi mi o to symulowanie. Żadna drużyna nie jest święta pod tym względem, ale czepiać się symulacji mając w składzie Di Marie czy też Ramosa to niezła hipokryzja. 13-15 sekunda na filmiku, który dałem. Granero podaje pomocną dłoń, Ramos już ma wstawać, bliskoooo, bliskooo, ale nieeee, podbiega Arbeloa, coś mówi co bardzo musiało zaboleć Ramosa, pewnie wjazd na matkę, bo łapie się za twarz i ból nie daje mu spokoju! Ależ mu dopiekł!

 

Busquets i Pedro ładnie przesadzają i mnie to osobiście również wkurza, ale kibice niektórych drużyn zapominają, niczym samo Mourinho, że nie tylko przeciwnicy nie grają fair.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Schalke powinno wygrać LM, ani Barca ani Real na to nie zasługują.

 

"Real 200mln na transfery i autobus w polu karnym" vs "Barcelona jest za(pipi)ista bo robi 1000 podań w każdym meczu i ma 70% posiadania piłki".

 

Cyrk.

 

Powinien wygrać Manchester United. To byłby triumf piłki nożnej nad gównianym aktorstwem i boskością wielkiej BARCY.

Odnośnik do komentarza

Obawiam się, że jeżeli je przeczytają, to i tak pozostanie temat aktorzenia. To nic, że nie miało ono wielkiego wpływu na przebieg spotkania, podobnie jak faule które pokazałeś, ważne, że Pedro i Sergio złapali się za twarz i Alves potarzał się po ziemi. Przecież dzięki temu właśnie Real przegrał, a nie dzięki łamaniu przepisów.

 

Nie jestem kibicem Barcy ani Realu, nie obchodzi mnie to, jaki jest wynik, tylko jak to wygląda. I kiedy mówię, że "Barca nie wygrałaby bez aktorzenia Alvesa", to nie oceniam, czy całościowo, za każde zagranie tego meczu, "zasłużyła" na to, czy nie. Nie będę wyliczał zagrań z całego meczu, bo za dużo tego. Mówię tylko o prostej przyczynie i skutku - gdyby Alves nie aktorzył, czerwonej by nie było. Może Pepe "zasłużył" wcześniej, może nie, ale tutaj by nie było czerwonej, gdyby Stark chwilę po zagraniu, patrząc na konającego Alvesa (który 30 sek. później biegał już jak sarenka), nie zmienił zdania co do faulu i kartki.

 

A nawet jeśli Barca wygrałaby ten mecz bez aktorzenia, to ma być jakieś wytłumaczenie dla nich? To chyba jeszcze gorzej. Skoro to nie ma wpływu na wynik, to po cholerę to robią?

 

 

Pep udaje Greka? Facet stoi kilkadziesiąt metrów od miejsca wydarzeń, nie ma powtórek z najazdem kamery na mordę Sergio (my mamy, nawet slow mo), no cóż, musiał widzieć lepiej niż my, a mimo to stwierdza ZARAZ PO MECZU "że nie widział dokładnie sytuacji". Czy do jego obowiązków należy ocena arbitra?

 

A czy ja pisałem o ocenianiu arbitra? Mówię o ocenianiu swoich własnych zawodników. Guardiola może nie widzieć tego zawsze w trakcie meczu (jasne, trener niewidzący co robią jego piłkarze na boisku), ale przecież ogólnie dobrze o tym wie. Większość tych piłkarzy to młodzi ludzie i wychowankowie Barcelony, więc Pep zwłaszcza pełni rolę wychowawcy. Nie odnoszę wrażenia, by wychowywał zgodnie z wartościami, które ja wyznaję.

 

Wiem, że aktorzenie to znany standard, ale to była dla mnie przesada, tutaj to było masowe. Jeśli piłkarz zagra brutalnie to może tylko czekać, co zrobi sędzia. Ale aktorstwo to po prostu oszukiwanie, jest z samego zamiaru złe. I jeśli oszukiwanie jest tolerowane, a nawet nagradzane, to nazywamy to patologią. Ale Pep tylko powie: "ja tam nic nie widziałem dokładnie". Ciekawe co on robił w trakcie meczu, skoro nie obserwował gry.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
UEFA oczywiście bez zastanowienia wzięła pod lupę Mourinho i chcę go ukarać za jego wypowiedzi, a co z Busquetsem? Katalończyk krzyczał w czasie meczu do Marcelo: "mono, mono" czyli po polsku "małpa, małpa". Równi i równiejsi.

 

Jesli barcelona caly czas chce sie tytulowac "wiecej niz klubem" (swoja droga ten slogan obecnie wywoluje smiech i politowanie), to w pierwszej kolejnosci powinna wypierdolic Busquetsa. Chyba obecnie najbardziej znienawidzony grajek w calym srodowisku pilkarskim.

Edytowane przez Shagohad
Odnośnik do komentarza
Nie od dziś wiadomo, że natura obdarzyła Sergio Busquetsa wielkim talentem aktorskim. Nie dziwi więc fakt, że podczas ostatniego meczu na Santiago Bernabéu piłkarz starał się o czerwoną kartkę dla Marcelo. Na próbie oszukania sędziego się jednak nie skończyło. Hiszpan po starciu z obrońcą Realu Madryt krótko podsumował, co o nim myśli. Wyrażenie "małpa", bo tak zawodnik katalońskiego klubu nazwał Brazylijczyka, miało nie tylko charakter prowokatorski, ale także rasistowski. Zdarzenia oczywiście nie zauważył arbiter. Równi i równiejsi.

http://www.youtube.com/watch?v=6sFI6NrfHUo&feature=player_embedded

 

 

Za to już może wylecieć na serio :potter:

Szkoda że Marcelo mu tych drewnianych nóżek nie połamał.

 

Spózniłem się :ninja:

Edytowane przez Codename
Odnośnik do komentarza

Tak właśnie się traci szacunek u wyborców niezależnych.

 

Caly limit szacunku Barca wyczerpala wsrod znawcow futbolu juz 20 lat temu, no ale nie kazde pokolenie mialo okazje tego zaznac...widze, ze rozpoczela sie nowa era zasluzonego dissowania Bravo Sport team, yeah :potter:

Napisz coś nowego, najlepiej o tym co wygrał Milan ostatnio w Europie

Odnośnik do komentarza

Caly limit szacunku Barca wyczerpala wsrod znawcow futbolu juz 20 lat temu, no ale nie kazde pokolenie mialo okazje tego zaznac...widze, ze rozpoczela sie nowa era zasluzonego dissowania Bravo Sport team, yeah :potter:

 

Ja nie oceniam klubów jako nazwy, ale dany zespół. A zespoły się zmieniają. Jeśli Guardiola odsunie od składu Busquetsa i Pedro oraz poprosi zawodników, żeby przestali łapać się za twarz, gdy tylko ktoś ich musnie po łokciu, to nie będzie już ta sama Barcelona i nie będę widział powodu, by ich krytykować tylko za to, że się tak samo nazywają.

 

Wiem, że były incydenty w przeszłości, ale z reguły futbol przeważał nad... tym, co widzieliśmy w środę. Wspomniałem o np. Ronaldinho czy obecnie Messim. Pamiętam, jak Lionel był uważany za floppera, ale ostatnio jest najrzadziej upadającym piłkarzem Barcy, co nie znaczy, że rzadko ma piłkę albo że po meczu nie jest poobijany.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem na ile można ufać tym informacjom, ale ponoć na tym filmiku, który ze zbliżeniem ilustruje wejście Pepe, wycięto parę klatek. Mam na myśli wideo, które Real Madryt podesłał do UEFY, jako dowód na rzekomą symulację Alvesa. Na to samo wideo pośrednio powołał się dziś na konferencji prasowej Mou, mówiąc, że 'obraz mówi sam za siebie'.

 

 

Wrzucam ciekawy link do wglądu. Sam nie podejmę się oceny, bo nie znam się na takich technicznych sprawach. Mam świadomość, że materiał może być jedynie zwykłą manipulacją:

 

http://www.youtube.com/watch?v=o9GLU9hNgVE&feature=youtu.be

 

 

 

To natomiast jest intrygujące. Gif przedstawiający zajście z odrobinę innego kąta:

 

http://www8.pic-upload.de/28.04.11/imutjfl5zg4p.gif

 

 

Zwróćcie uwagę na charakterystyczny ruch Pepe nogą chwilę po trafieniu przez niego piłki.

Odnośnik do komentarza

Zwróćcie uwagę na charakterystyczny ruch Pepe nogą chwilę po trafieniu przez niego piłki.

Widać powietrze sprawiło jej opór. Nikt też nie docenił (nie licząc umiejętności aktorskich), że Alves uderzając piłkę (czyli zamach z prawej na lewą stronę), jest w stanie oszukać fizykę i zrobić w ułamkach sekundy manewr odwrotny, mimo siły pędu skierowanej w przeciwną stronę. Chciałbym posłuchać wypowiedzi Pepe na ten temat, po kartce jakoś specjalnie nie protestował. No tak, ważne, że Alves tarzał się po ziemi, to jest najistotniejsze w całym spotkaniu, zdrowy rozsądek już nie koniecznie. Jest jeszcze ważne, że Pepe i Sergio łapali się za mordę, a Real kończył mecz w ósemkę. Sergio niestety w kolejnym meczu prawdopodobnie zagra i pewnie zobaczymy podobne akcje, tzn. upadnie chwytając się za kufe, po dotknięciu niewidzialnej ręki, prawdopodobnie po meczu też znowu poczytamy opinię, że Real przegrał po tym jak Sergio zarobił orła na środku boiska. W międzyczasie będziemy świadkami kilku brutalnych wejść piłkarzy Realu, które będą zasługiwać na kartkę, a mimo to sędzia takiej nie wyciągnie, tylko (nie oszukujmy się przecież) to mniej istotny fragment meczu, bo są sprawy ważniejsze, np. taka, że sędzia znowu "dał wygraną" Barcelonie. Jose po meczu również nie będzie musiał zauważać tych mniejszych błędów sędziego, Mou będzie mógł robić za mentora, osobę ucziwą i powie "przegraliśmy, bo nas sędzia oszukał", nie spodziewajmy się wypowiedzi niegodnej uczciwego/pełnego pokory Jose "przegraliśmy, bo byliśmy gorsi, a sędzia dzielił złe decyzje w obie strony, moi piłkarze nie otrzymywali zasłużonych kartek i przez to nie zakończyliśmy meczu w 8 (tylko w 10 :thumbsup: ), a katalończycy zajmowali się Makbetem", bo to byłaby nadinterpretacja. Pep z kolei znowu nie przyzna, że jego piłkarze odwalali teatrzyk, no ale on jest zły i ma słabą pamięć, bo również nie wspomni o nieuczciwej grze rywali. "Znawcy" znowu będą mogli zająć się oceną gry...jednego zespołu, bo wiadomo, że to jak gra rywal nie ma znaczenia, ważne jak gra Barcelona.

 

edit. też zauważyłem, że jak na mecz który niby nikogo nie interesował, to coś dużo się o nim pisze :turned:

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Zwróćcie uwagę na charakterystyczny ruch Pepe nogą chwilę po trafieniu przez niego piłki.

Widać powietrze sprawiło jej opór. Nikt też nie docenił (nie licząc umiejętności aktorskich), że Alves uderzając piłkę (czyli zamach z prawej na lewą stronę), jest w stanie oszukać fizykę i zrobić w ułamkach sekundy manewr odwrotny, mimo siły pędu skierowanej w przeciwną stronę. Chciałbym posłuchać wypowiedzi Pepe na ten temat, po kartce jakoś specjalnie nie protestował. No tak, ważne, że Alves tarzał się po ziemi, to jest najistotniejsze w całym spotkaniu, zdrowy rozsądek już nie koniecznie. Jest jeszcze ważne, że Pepe i Sergio łapali się za mordę, a Real kończył mecz w ósemkę. Sergio niestety w kolejnym meczu prawdopodobnie zagra i pewnie zobaczymy podobne akcje, tzn. upadnie chwytając się za kufe, po dotknięciu niewidzialnej ręki, prawdopodobnie po meczu też znowu poczytamy opinię, że Real przegrał po tym jak Sergio zarobił orła na środku boiska. W międzyczasie będziemy świadkami kilku brutalnych wejść piłkarzy Realu, które będą zasługiwać na kartkę, a mimo to sędzia takiej nie wyciągnie, tylko (nie oszukujmy się przecież) to mniej istotny fragment meczu, bo są sprawy ważniejsze, np. taka, że sędzia znowu "dał wygraną" Barcelonie. Jose po meczu również nie będzie musiał zauważać tych mniejszych błędów sędziego, Mou będzie mógł robić za mentora, osobę ucziwą i powie "przegraliśmy, bo nas sędzia oszukał", nie spodziewajmy się wypowiedzi niegodnej uczciwego/pełnego pokory Jose "przegraliśmy, bo byliśmy gorsi, a sędzia dzielił złe decyzje w obie strony, moi piłkarze nie otrzymywali zasłużonych kartek i przez to nie zakończyliśmy meczu w 8 (tylko w 10 :thumbsup: ), a katalończycy zajmowali się Makbetem", bo to byłaby nadinterpretacja. Pep z kolei znowu nie przyzna, że jego piłkarze odwalali teatrzyk, no ale on jest zły i ma słabą pamięć, bo również nie wspomni o nieuczciwej grze rywali. "Znawcy" znowu będą mogli zająć się oceną gry...jednego zespołu, bo wiadomo, że to jak gra rywal nie ma znaczenia, ważne jak gra Barcelona.

 

edit. też zauważyłem, że jak na mecz który niby nikogo nie interesował, to coś dużo się o nim pisze :turned:

Też zwracałem na to uwagę wcześniej,że to raczej ciężko coś takiego udać,zasymulować no ale widocznie prawa fizyki się nie liczą.

Poza tym na tym gifie faktycznie widać jak noga Pepe reaguje po uderzeniu.

Po głębszej analizie i filmiku i gifu stwierdzam,że obaj uderzyli w piłkę(na gifie widać nawet moment jak piłka się spłaszcza),z tym,że po wejściu Pepe Alves musiał to tak poczuć(w sensie tego obrotu) bo siła była ogromna.

No ale to tylko moje zdanie - to czy w tym przypadku należała się czerwona czy nie ,nie ma znaczenia - sędzia nie miał prawa tego widzieć.

Edytowane przez Ader
Odnośnik do komentarza

Mnie zastanawia jedna rzecz

 

Skoro nie bylo kontaktu jak twierdza fani teorii spiskowych to wytłumaczcie mi jedna rzecz

 

Jakim cudemDani Alves był wstanie zrobic taki obrot w powietrzu gdy jego postawna noga, oraz noga ktora kopał pike byly "rozpedzone " i skierowane w odwrotna strone niz miał miejsce obrót.

 

 

Prosze udowodnijcie mi ze jest to mozliwe, nie wiem nakrecie filmik czy cos.

Odnośnik do komentarza

No nie wiem, jakbym ja przyjął taką nakładkę, gdzie moja noga odbija się piruetem na 180 stopni w drugą stronę, to raczej dwie minuty potem nie miałbym ochoty biegać z powrotem po boisku w tę i nazad. Dlaczego? Pewnie ze względu na ból w tej nodze, ale ja nie jestem profesjonalnym graczem, cyborgiem, którego faulowana noga boli tylko do momentu pokazania przez sędziego czerwonej kartki przeciwnikowi.

 

W zasadzie już możecie przestać o tym dyskutować. Pepe wszedł nakładką, był/nie było kontaktu z nogą Alvesa (nie oglądam tych spiskowych filmików "klatka po klatce"), ten na pewno trochę przyaktorzył, bo ich nogi nie są z gumy, żeby aż tak się odbijały. Kto kiedykolwiek przyjął nakładkę, to wie, że noga odruchowo zgina się w kolanie i tam amortyzuje zderzenie cofając stopę, a już na pewno nie reaguje tak jak u Alvesa (to przy uderzeniu powyżej kolana). No, ale my możemy sobie filmiki oglądać klatka po klatce, sędzia ma chwilę na decyzję i samy bym wlepił Pepe czerwoną. Był kontakt, czy nie - na chuj wchodził w ten sposób z nogą pod polem karnym przeciwników. Należało się, choćby za brak wyobraźni i potencjalnie groźne zagranie.

 

Poza tym, Barcelona była w tym meczu lepsza. Może nie na 2:0, ale 1:0 się należało. Ale już przestańcie dorabiać legendę temu meczowi - było ciekawie i śmiesznie na płaszczyźnie spięć między graczami, ale ile można.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...