Skocz do zawartości

Europa League


Rekomendowane odpowiedzi

1 klub w fazie grupowej PU z 40 milonowego kraju ..

 

no i? ja tam się cieszę, że jest jeden, bo ostatnio licho z tym było...

kto by jeszcze miał grać? wisła miała szanse, ale uczciwie to rywal był poza zasięgiem. legia?

widać małą poprawę w polskich klubach, głównie związaną z tym, że już tak bardzo nie opłaca się wyjeżdżać na zachód, więc może będzie lepiej, zakładając że sobie rząd z pzpnem poradzi (głównie to w sumie z uefa...).

Odnośnik do komentarza

ja tam poprawy nie widzę,baa nawet powiem więcej ,że z roku na rok się oddalamy od piłkarskiego świata.Weźmy pod uwagę tylko obecny sezon

 

Legia dostała baty od słabej rosyjskiej drużyny

Wisła nie potrafiła poradzić sobie z ostatnią drużyną ligi angielskiej

Lech po genialnym meczu i walecznej grze pokonuje szczęśliwie słabiutką Austrię Wiedeń

Puchar Intertoto z przyzwoitości przemilcze

 

Teraz reszta Europy-

CFR Cluj(Rumunia) wygrywa na wyjeździe w LM z Romą i u siebie remisuje z Chelsea

Anorthosis Famagusta(Cypr) remisuje z Werderem i wygrywa z Panathinaikosem

BATE Borysów(Białoruś) remisuje z Juventusem,w eliminacjach pokonuje Anderlecht

 

Odnośnik do komentarza

Losowanie fazy grupowej :

 

 

Grupa A

 

Schalke 04

PSG

Manchester City

Real Racing Santander

FC Twente

 

 

Grupa B

 

SL Benfica

Olympiakos Pireus

Galatasaray AS

Hertha Berlin

Metalist Charków

 

 

Grupa C

 

Sevilla

VfB Stuttgart

UC Sampdoria

Partizan Belgrad

Standard Liege

 

 

Grupa D

 

Tottenham

Spartak Moskwa

Udinese Calcio

Dinamo Zagreb

NEC Nijmegen

 

 

Grupa E

 

AC Milan

SC Heerenveen

SC Braga

Portsmouth FC

VfL Wolfsburg

 

 

Grupa F

 

Hamburger SV

AFC Ajax

Slavia Praga

Aston Villa

MSK Zilina

 

 

Grupa G

 

Valencia CF

Club Brugge

Rosenborg Trondheim

FC Kopenhaga

AS Saint-Etienne

 

 

Grupa H

 

CSKA Moskwa

Deportivo La Coruna

Feyenoord

AS Nancy-Lorraine

KKS Lech Poznań

Edytowane przez Linek
Odnośnik do komentarza
Ja uważam, że Nancy i Deportivo w Poznaniu mogłby przegrać, to samo Feyenoord. Na Lechu każdy będzie miał problem, gorzej z wyjazdami.

z francuzami zawsze mieliśmy pod góre . W ostatniej dekadzie nie przypominam sobie by polski klub pokonał żabojadów . Groclinowi raz udało się uwiezć remis z Lens ale na wiele się to zdalo bo u siebie polegli 2-4 . Nie tyutaj bym upatrywałbym punków. Obecnie w naszym zasięgu jest słabiutki Feyenoord oraz Deportivo . A że 6pkt powinno starczyć to i szanse na awans są więcej niż racjonalne .

Edytowane przez _M_
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dziś startuje faza grupowa Pucharu UEFA , oto wszystkie mecze (LECH PAUZUJE):

Grupa A:

 

Schalke 04 Gelsenkirchen - Paris St. Germain (2:0) >

 

Twente Enschede - Racing Santander, godz. 20.00 Âť

 

Pauzuje: Manchester City

 

Grupa B:

 

Galatasaray Stambuł - Olympiakos Pireus, godz. 20.15 Âť

 

Hertha Berlin - Benfica Lizbona, godz. 20.30 Âť

 

Pauzuje Metalist Charków

 

Grupa C:

 

FC Sevilla - VfB Stuttgart, godz. 20.45 Âť

 

Partizan Belgrad - Sampdoria Genua, godz. 21.00 Âť

 

Pauzuje Standard Liege

 

Grupa D:

Udinese Calcio - Tottenham Hotspur, godz. 19.10 Âť

 

Dinamo Zagrzeb - NEC Nijmegen, godz. 20.45 Âť

 

Pauzuje Spartak Moskwa

 

Grupa E:

 

SC Heerenveen - AC Milan, godz. 20.45 Âť

 

SC Braga - FC Portsmouth, godz. 21.15 Âť

 

Pauzuje VfL Wolfsburg

 

Grupa F:

 

MSK Żilina - Hamburger SV (0:1) >

 

Aston Villa Birmingham - Ajax Amsterdam, godz. 21.15 Âť

 

Pauzuje Slavia Praga

Grupa G:

 

FC Kopenhaga - AS St. Etienne, godz. 20.45 Âť

 

Rosenborg Trondheim - FC Brugge, godz. 20.45 Âť

 

Pauzuje FC Valencia

 

Grupa H:

 

CSKA Moskwa - Deportivo La Coruna (2:0) Âť

 

AS Nancy - Feyenoord Rotterdam, godz. 20.45 Âť

Edytowane przez Cris
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dziś mecz Lech - Nancy (godz. 18.15, TVP2)

 

Przewidywany skład Lecha: Turina - Wojtkowiak, Bosacki, Arboleda, Djurdjević - Peszko, Murawski, Bandrowski - Stilić, Lewandowski - Rengifo.

 

Przewidywany skład Nancy: Bracigliano - Helder, Ouaddou, Andre Luiz, Macaluso, Biancalani - Berenguer, N'Diaye, N'Guemo - Hadji - Zerka.

 

GRUPA H

 

1. CSKA Moskwa1 3 3:0

2. AS Nancy 1 3 3:0

3. Deportivo 1 0 0:3

4. Feyenoord 1 0 0:3

Lech Poznań - - -

Odnośnik do komentarza

po grypie ciężko nie spuchnąć. To, że kondycyjnie w pewnym momencie jest gorzej, to fakt g**nianego poziomu Polskiej ligi i przygotowaniu na mniejsze obciążenia meczowe, ale to było do przewidzenia, że francuzi w pewnym momencie będą mieli więcej luzu w rozgrywaniu piłki i niestety lech tego nie przetrzymał, ale walczyli godnie.

Odnośnik do komentarza

Lech vs. Nancy - bardzo fajny meczyk, ale jak zwykle pozostaje niedosyt, bo mogło być tak pięknie, a nie jest. Polski zespół nie byłby polskim zespołem, gdyby oczywiście nie kręcił się strasznie w swoich liniach obronnych. W 3-4 minucie denerwowałem się, aż nagle wybuchłem śmiechem do telewizora. Naprawdę jestem pełen uznania dla tej kontry ponieważ nie była to byle jaka kontra. Przemyślana, precyzyjna, a co najważniejsze skuteczna. Brawo Peszko. Bramka wyrównująca to to, co pisałem w drugim zdaniu. Kręcą się niemiłosiernie, Malonga przechodzi 3-4 Lechitów, podaje do "Diji", ten oddaje z powrotem do Malongi i gol. Naprawdę przy takim zaangażowaniu, walce i pressingu szkoda takich bramek. No nic, gra toczy się dalej. Bardzo dobrze spisywał się na lewej flance gości Dia, szarpał tam Wojtkowiakiem, ale ten nie pozostawał mu dłużny. Chwaliłem jego poczynania w defensywie, ale już na przykład to, jaką miał okazję na złowienie "szmaty" w sieć nieszczęsnego Brasiliano pominę... To co widzieliśmy na 2:1 dla gospodarzy to nic innego jak bramka kuriozum. Pewnie będą pokazywać ją we wszelakich klipach na Polsacie Sport albo gdzieś tam na Eurosporcie w tych śmiesznych sytuacjach piłkarskich. Gol był niezaprzeczalny, i nie wiem na co ten goalkeeper protestował. Później przyszedł brak sił Lecha, nie było już tej walki, pressingu, zabrakło również doświadczenia, wyrafinowania, zimnej krwi i może nie taka tragedia, ale niedosyt pozostaje, bo rezultat i dorobek punktowy mógł być bardziej pocieszny.

 

Pozdro600

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Heh, co zrobił Milan, a raczej Inzaghi :D

 

Cały mecz grali piach, bo stykał im remis do awansu do kolejnej rundy. Jedna okazja Pippo - słupek, druga - poprzeczka. Za to Portsmouth miało pomysł na grę skrzydłami, cały czas starali się atakować, aż w końcu im się udało w przeciągu 10 min. strzelić dwie bramki (w międzyczasie Pippo zaliczył znowu słupek). Potem, na ostatnie 15 min., wszedł Ronaldinho i strzelił piękną bramkę z wolnego, Milan zaczął cisnąć i w 92 min. poszła świeca w pole karne, spadła pod nogi Inzaghiego, odbiła mu się jeszcze od uda i piszczela, po czym wpakował ją do bramki i to Milan schodził uśmiechnięty i zadowolony, choć tak na prawdę dobrą grę zaprezentowali dopiero w ostatnich 10 min. :D

Odnośnik do komentarza
Ale ja lubie Arbolede, chłopak gra całym sercem zawsze. :)

 

 

coś mi post nie doszedł, ale w skrócie napisze jeszcze raz.

 

 

Mnie Arboleda się niepodoba. Podwód: raz gra dobrze, a raz tragicznie i niemam ochoty modlić się za każdym razem kiedy piłka jest w jego rejonie ( fatalne błędy ). I sprawa Lewandowskiego Stilica - według mnie uważanie, że są to dwaj najbardziej utalentowani piłkarze ekstraklasy ostatnich lat jest błędem. W takim CSKA, byliby rezerwowymi jak Janczyk. Jedyny prawdziwy talent z polskiej ligi ostatnich kilku lat, to Kuba, który będzie grał wkrótce dla najlepszych. On od zawsze się wyróżniał w Wiśle, na tle każdego rywala. A Lewandowski i Stilic, na tle CSKA to było tylko tło

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...