Skocz do zawartości

Europa League


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Maiden

Już się na temat punktów wypowiadałem. W 90% to jak daleko klub zajdzie pomaga jemu, i tylko jemu w następnym sezonie. Dlatego Legia i Polonia grają już drugi mecz w pucharach, a Lech gra dopiero swój pierwszy. I to z okrutnymi ogórasami.

Edytowane przez Maiden
Odnośnik do komentarza

A ja już Ci mówiłem, że mimo wszytko Twoje myślenie jest lekko błędne ponieważ dobrymi występami możemy sobie zapewnić kolejną drużynę w LE = kolejny zespół który będzie miał szanse zarobić parę milionów euro do budżetu.

Odnośnik do komentarza
Dlatego Legia i Polonia grają już drugi mecz w pucharach, a Lech gra dopiero swój pierwszy. I to z okrutnymi ogórasami.

Lech gra od III rundy, bo zdobył puchar. Polonia od I, bo była czwarta w tabeli; Legia od II, bo była druga.

 

Polonia jest w europejskim rankingu nad Legią.

 

Indywidualne punkty klubów decydują tylko o tym, czy będą rozstawione w losowaniu.

Już się na temat punktów wypowiadałem. W 90% to jak daleko klub zajdzie pomaga jemu, i tylko jemu w następnym sezonie.

Ale jakby Lech nazbierał jakąś zawrotną ilość punktów (wygrał LE czy coś), to Polonia i Legia zaczynały by eliminacje później.

 

To w teorii, bo w praktyce moge sie z tobą zgodzić - pewnie znowu żadnego kraju w rankingu nie przeskoczymy.

Edytowane przez Sikor
Odnośnik do komentarza

O ile dobrze pamiętam musimy mieć współczynnik ~20,0 żeby mieć kolejny zespół w europie. Na razie mamy ~13. Jeszcze 3 dobre sezony [zakładając że tylko 1 drużyna daje radę, jeśli dadzą radę 2 to 2 sezony ] i mamy kolejny team ;)

Odnośnik do komentarza
O ile dobrze pamiętam musimy mieć współczynnik ~20,0 żeby mieć kolejny zespół w europie. Na razie mamy ~13. Jeszcze 3 dobre sezony [zakładając że tylko 1 drużyna daje radę, jeśli dadzą radę 2 to 2 sezony ] i mamy kolejny team ;)

W tej chwili, gdybyśmy przekroczyli 23, to mielibyśmy drużynę w LM + jedną w eliminacjach, ilość w LE chyba by sie nie zmieniła.

 

Punkty są dzielone przez ilość drużyn, nie dodawane, więc lepsza jedna dobra drużyna niż dwie średnie ;)

Odnośnik do komentarza
Gość Maiden
Indywidualne punkty klubów decydują tylko o tym, czy będą rozstawione w losowaniu.

 

I o to mi chodziło. A kolejnego teamu, zważywszy na poziom naszej Ektraklasy w EL nie chcę.

 

Sikor: W zeszłym sezonie Legia zdobyła Puchar. I zaczynała rozgrywki pucharowe od pierwszej rundy. Zdobycie pucharu nie ma w tym wypadku żadnego znaczenia.

Edytowane przez Maiden
Odnośnik do komentarza
O ile dobrze pamiętam musimy mieć współczynnik ~20,0 żeby mieć kolejny zespół w europie. Na razie mamy ~13. Jeszcze 3 dobre sezony [zakładając że tylko 1 drużyna daje radę, jeśli dadzą radę 2 to 2 sezony ] i mamy kolejny team ;)

W tej chwili, gdybyśmy przekroczyli 23, to mielibyśmy drużynę w LM + jedną w eliminacjach, ilość w LE chyba by sie nie zmieniła.

 

Punkty są dzielone przez ilość drużyn, nie dodawane, więc lepsza jedna dobra drużyna niż dwie średnie ;)

 

 

Z tabelki którą znalazłem wnioskuję że po dobiciu do 20pkt liga dostaje 1 team do LM + 4 do LE. Co nie zmienia faktu, że mamy ich więcej.

 

Maiden, jeśli nie przez potyczki z drużynami z europy, to przez co chcesz rozwijać nasz zaścianek? Pieniądz rządzi piłką [abstrahując od kupczenia meczami ;) ] , im więcej kasy tym TEORETYCZNIE* wyższy poziom ligi.

 

 

* Przykład "Lig Naftowych" z Arabii pomijam ;)

Odnośnik do komentarza
Indywidualne punkty klubów decydują tylko o tym, czy będą rozstawione w losowaniu.

 

I o to mi chodziło. A kolejnego teamu, zważywszy na poziom naszej Ektraklasy w EL nie chcę.

 

Sikor: W zeszłym sezonie Legia zdobyła Puchar. I zaczynała rozgrywki pucharowe od pierwszej rundy. Zdobycie pucharu nie ma w tym wypadku żadnego znaczenia.

Człowieku men, to był Puchar UEFA, były inne zasady i Legia z Lechem zaczynały eliminacje od I rundy, mimo że dzieliły je 103 miejsca w rankingu.

Odnośnik do komentarza

Przypominam, ze dzis rewanzowe mecze trzeciej rundy. Mecze warszawaskich druzyn: Poloni i Legii, odbeda sie o 20:00 (mecz tej drugiej na kanale nsport) zas Lech gra o 18:30. Druzyna poznanska jako jedyna z polskiej trojki po ewentualnym awansie ma szanse na rozstawienie w kolejnej rundzie. Jednak aby to sie stalo potrzeba jej korzystnych wynikow w dwoch z tych czterech meczow:

 

Austria - Vojvodina (1:1)

Basel - FK Reykiavik (2:2)

Elfsborg - Braga (2:1)

Young Boys Berno - Athletic Bilbao (1:0)

 

Kolejorz musi liczyc na awans pogrubionych druzyn.

 

 

Mysle, ze jest mala szansa :)

Edytowane przez Alex van Cube
Odnośnik do komentarza

Co za różnica czy będą rozstawieni czy nie. W dzisiejszych czasach nawet Estończycy potrafią rozpykać polską drużynę ;)

Lech sobie poradzi. Szkoda że meczyk znowu w radiu, a nie w tv :(

 

 

 

EDIT

 

 

jak na razie kotor na bramce spisuje się wyśmienicie XD

 

0-2 XD

 

edit

 

No to Lech w plecy 1:2 , w dwumeczu 7:3 i leciutko wbija do kolejnej rundy ^_^

 

Legia remisuje 2:2 co oznacza pożegnanie z LE..

 

Polonia też nie dała rady. Podobnie jak w zeszłym roku, pozostaje tylko Kolejorz :(

Odnośnik do komentarza

kur.. wagonów sześć. Legia tak jak myślałem odpadła, ale dlaczego po dobrym meczu ?? Niestety frajersko tracone bramki po rogach i mój znienawidzony przepis o zwycięzkich remisach ( jak ja go nielubie, przy dwóch remisach powinna być dogrywka, a nie kto więcej na wyjeździe ech ) i du.p.a blada. Lech się skompromitował i zlekceważył rywala, a Polonia od początku szans nie miała. Dobrze, że trybuny na Legii, tym razem zachowały się godnie, ale niechwalmy dnia....

Odnośnik do komentarza

No i teraz zeby podreperowac nasze konto punktowe do rankingu to lech

bedzie chyba musial wygrac ta lige europejska... Kutfa Legia tak frajersko odpadla jak zwykle... Mogli by cos w koncu ugrac w tej Europie. Nie grali zle... tylko te rozne...

 

A ten dziwny wynik lecha kosztowal nas 0.125 punkcika !!! :P

 

Polonia nie miala szans.

Odnośnik do komentarza
Lech się skompromitował? W którym miejscu? Bo przegrał? Zapewne o przebiegu meczu pojęcia nie masz?

 

 

tak właśnie dlatego, wynik mówi sam za siebie, skoro potrafili strzelić 6 goli na wyjeździe, to u siebie nie powinni przegrywać, dla mnie taka postawa w meczu drużyny która niemal w identycznym zestawieniu, walczyla w zeszłym sezonie z Udinese, o awans do 1/8, jest kompromitacją i przebieg meczu niema tu znaczenia

Odnośnik do komentarza
Gość lukasz
Lech się skompromitował? W którym miejscu? Bo przegrał? Zapewne o przebiegu meczu pojęcia nie masz?

 

 

tak właśnie dlatego, wynik mówi sam za siebie, skoro potrafili strzelić 6 goli na wyjeździe, to u siebie nie powinni przegrywać, dla mnie taka postawa w meczu drużyny która niemal w identycznym zestawieniu, walczyla w zeszłym sezonie z Udinese, o awans do 1/8, jest kompromitacją i przebieg meczu niema tu znaczenia

 

Ty piłkę nożną oglądasz od tego sezonu czy od poprzedniego? o_O Sorry, ale każdy kto nokautuje rywala w pierwszym meczu w kolejnym gra na pół gwizdka. Następnym razem będe Ci musiał tłumaczyć, że niebo jest niebieskie?

Odnośnik do komentarza

W meczu przeważał Lech, zabrakło skuteczności. Skoro jesteś takim znawcą, to powinieneś wiedzieć że nie zawsze wygrywa lepszy.

Kompromitacja to odpadnięcie w stylu Wisły.

Lech po prostu przegrał mecz o nic. Powinni to wygrać, nie przeczę ale nazwanie tego kompromitacją to ostre nadużycie.

 

@johny07

 

Leszek w zeszłym sezonie udowodnił, że nie taki zespoły da się ograć ;)

 

 

EDIT

 

Dzisiaj rano UEFA podzieliła zespoły na grupy przed losowaniem IV rundy eliminacyjnej Ligi Europy.

Lech Poznań jako drużyna nierozstawiona może trafić na:

Villarreal CF,

Club Brugge KV,

Galatasaray SK,

Hapoel Tel-Awiw,

Fulham FC.

Losowanie o godzinie 13:30.

 

Może być ciężko z takim Villarealem lub Galatasaray.

Odnośnik do komentarza

będzie ciężko, ciężej niż rok temu z Austrią Wiedeń, ale wierzę w Lecha. Jeżeli nie zagra tak słabo jak wczoraj, tak skutecznie jak w pierwszym meczu, a do tego poprawi gre w obronie ( w obydwu meczach z Norwegami miał z tym straszne kłopoty ), to minimalnie powinien awansować. A w grupie niech dostaje najlepszych jakich się da i walczy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...