Skocz do zawartości

Europa League


Rekomendowane odpowiedzi

nie dość że Polskie kluby grają z druzynami z trzeciego świata, to jeszcze oglądać trzeba ich w warunkach dość kuriozalnych. Dobrze, że mam konto na bwin, to chociaż na Legie luknąłem. Z drugiej strony tak żałosnej transmisji w malutkim okienku ( chyba, ze ja nie potrafie go poprostu powiększyć ) dawno nie widziałem. Niestety zmuszony, do słuchania kibiców ( lepiej było jak strajkowali i trzymali gęby na kłódkę ). Brzmiało to jak jeden drący się bohater filmu grozy klasy B i stado niedowładów. Niewiem kto układa im piosenki ale taki doping to jest jedno wielkie ŻENUŁA. A mecz, jak to mecz, jak na Legie w pucharach nadspodziewanie dobry wynik, choć mogło być różnie jakby tamci karnego wykorzystali. Teraz trza jechać do Gruzji nienarobić syfu na trybunach, bo tam szanowne łyse cepy kibolskie to niech lepiej trzymają swoje głowy nisko, bo zbłąkana kula może ich trafić ( zresztą może by i dobrze było ).

 

 

Pasjonującym meczem musiałbyć pojedynek Polonii 1-0 z amatorami. Ech

Odnośnik do komentarza

Wynik dzisiejszego losowania:

 

Fredrikstad - Lech

 

Brondby / Flora - Legia / Olimpi

 

Polonia / Juvenes/Dogana - NAC / Gandzasar

 

 

W pierwszych meczach potencjalnych rywali polskich druzyn dunskie Brondby uleglo na wlasnym stadionie 0:1 Florze Tallin (o potedze estonskiej pilki przekonala sie takze nie tylko Wisla :P ), a holenderskie NAC rozgromilo u siebie Armenski Gandzasar 6:0. Fredrikstad to natomiast klub, ktory w zeszlym sezonie zajal 3 miejsce w norweskiej Tippeligaen.

Edytowane przez Alex van Cube
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

ma prawa od fazy grupowej, ważniejszy dla nich jakiś turniej z du** towarzystki. Przecież sygnałem mogli sie z kopenhagą wymienić. Widziałem mecz Legii, niestety więcej szczęścia niż dobrej gry, stawiam 60 % szans dla Duńczyków w rewanżu na awans. Lech ładnie, zdziwiony jestem, że brak Smudy, oraz zbyt duże mniemanie o sobie nie których przełożyło się na dobry wynik z Norwegami. Lech awans ma w kieszeni, Legia będzie miała baaardzo ciężko, a Polonia niestety to by było na tyle. Mam nadzieje, na rewanże w tv.

Odnośnik do komentarza

No pieknie. Po wyczynie Wisly mozna bylo sie obawiac kazdego rywala, ale Lech pokazal klase, taki wynik na wyjezdzie musi budzic szacunek. Wprawdzie nie byla to Levadia Tallin ;) ale zawsze to jest cos.

Legia z tego co czytalem moze nie grala tak dobrze, ale wynik calkiem niezly, przeciwnik zreszta tez. W rewanzu niech bedzie podobnie, wazne zeby tylko przeszli dalej.

A Polonia no niestety nie zaskoczyla, choc podobno zle nie grali, mzoe gdyby nie czerwona kartka wynik bylby lepszy. Zeby chociaz powalczyli w rewanzu.

Mogliby rewanze w koncu w tv puscic..

Odnośnik do komentarza

Trzeba przyznac niepokojacy fakt ze obrona lecha troche nie bardzo w tym meczu (oceniajac po tym skrocie). Norwedzy mogli strzelic z dwie trzy bramki. Dobrze, ze szczescie bylo po stronie lecha plus diablo skutecznosc, ale ta obrone trzeba jakos poustawiac jesli sie chce wygrywac z lepszymi przeciwnikami w dalszych fazach. (zwroccie uwage na piata minute skrotu- czterej zawodnicy w kupie w srodku- masssakra)

 

Odnośnik do komentarza

Fakt te akcje byly po kontrach, ale od najlepszej polskiej druzyny (IMO) oczekuje, ze takie akcje beda przerywane bez problemu. Przeciez nie mozna polegac na szczesciu. Owszem zawsze mozna zwalic na to, ze to poczatek sezonu, pilkarze nie ograni itp. itd. ale kurcze po to jest sezon przygotowawczy zeby druzyne przygotowac perfekt do pierwszych spotkan tak jak sie to robi na zachodzie. Trzeba podniesc poprzeczke profesjonalizmu bo w tej chwili ucieka nam nie tylko Europa Zachodnia, ale takze i Wschod (Rosja, Rumunia, Ukraina). Ba! Juz dogania nas nawet Estonia co bylo nie do pomyslenia jeszcze pare lat temu. Przechodzac do sedna: sadze ze nasze kluby powinny zaczac traktowac europejskie puchary powaznie bo czasem mam wrazenie ze to dla nich tylko taka przygoda, taka mala odskocznia od ligi. Tutaj akurat Lech w poprzednim sezonie pokazal jak nalezy do tego podejsc i za to im chwala. Oby w tym sezonie powtorzyl swoj zeszloroczny sukces, a najlepiej go poprawil. Niech dolaczy do tego jeszcze Legia, ktora juz od dluzszego czasu nie osiagnela NIC w europejskich pucharach i po tym klubie jak i pilkarzach oczekuje stuprocentowego zaangazowania w najblizszym meczu/meczach. Po cichu liczylem jeszcze na Polonie, ktorej mogloby dopisac akurat szczescie w nastepnym meczu (moze uda sie doprowadzic do jakiejs dogrywki, karnych-jestem chyba nie poprawnym optymista;)). Tylko Wisly szkoda bo mimo wszystko to dobry klub z obiecujacymi pilkarzami, ktorzy zasluguja na gre na najwyzszym poziomie tj. w europejskich pucharach, a wszystkich typkow, ktorych smieszy fakt ze odpadli tak wczesnie po prostu mi szkoda. Tu trzeba sie martwic, ze nasza pilka tak podupada i zastanowic sie dlaczego tak jest, a nie drwic z klubu/pilkarzy. Dlatego trzeba kibicowac polskim klubom, aby ciulaly te biedne punkciki do rankingu UEFA, ale przede wszystkim tez trzeba od tych klubow wymagac takze pelnego profesjonalizmu i odpowiedniego podejscia tak, aby i kluby zrozumialy w koncu, ze w pucharach reprezentuja cala Polske i nie moga pokpic sprawy. Trzeba wkoncu zminic mentalnosc zarowno kibicow jak i pilkarzy/klubow. Trzeba je zmienic na mentalnosc zwyciezcow, a nie ludzi ciagle narzekajacych na to jak to jest zle, ale nie probujacych zrobic niczego zeby bylo lepiej czego sobie i Wam zycze ;)

 

PS. Uff troche mnie poniosly emocje jak to pisalem, ale jak juz napisalem ten wywod to go "postne", ale z ze zwyklej odpowiedzi wyszedl mi przy dlugi post ;) trudno. Musialem napisac co mi na serduchu lezy.

Odnośnik do komentarza

 

Nie no spoko. Tylko wiesz, dobre wyniki przyjdą razem z upadkiem aktualnego porządku w lidze. Przecież to śmiech na sali żeby 2 sezon z rzędu nie było jasne kto gra w ekstraklasie po rozpoczęciu tejże. Część drużyn to śmiech na sali. Była szansa na Bońka [tak , wierzę że by coś zmienił] i się zmyła. Rozbawił mnie ostatnio jakiś prezes czy inny boss z ŁKSu który gardłował że Lato musi odejść. Bankowo sam na niego głosował na zjeździe. Hipokryzja i tyle. Szkoda [??!!] że to wszystko nie rozsypało się kiedy pojawiły się te wszystkie afery, wszedł kurator i chciał pozamiatać. Pech, bo akurat walczyliśmy o euro i MŚ i rozpirzenie tego wyeliminowało by nas z tych imprez. Piłka przypomina mi troszku reformy w kraju. Nikt nie chce się tego tykać, bo wie że babrając się w tym gównie może i posprząta ale sam będzie skończony publicznie.

Mam nadzieję, że Lech nadrobi troszku te niedostatki w obronie [ o których Zieliński wspomina] i w następnej rundzie już pokaże obronę która dawała radę w poprzednim sezonie [ Arboleda nie do przejścia itp ;) ].

 

Wracając jeszcze do Ligi E. Mam nadzieję że Lech i Legia zajdą daleko [pomimo tego że Legię hejtuję ;) ] i zarobią dużo kudosów do rankingu i euro do budżetów.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...