Skocz do zawartości

Europa League


Rekomendowane odpowiedzi

Z kosmosu tych rankingów nie brali.

IFFHS - International Federation of Football History & Statistic

Ranking - prowadzony od 1991 - obliczany jest na podstawie specjalnej punktacji, na którą składają się wyniki meczów drużyn klubowych na szczeblu ligowym, pucharowym oraz w oficjalnych turniejach międzynarodowych. Jest on uaktualniany co miesiąc, a brane są w nim pod uwagę mecze poszczególnych zespołów z ostatnich 12 miesięcy.
Odnośnik do komentarza

Ja w to nie wierze....dobrze że pijany byłem bo bym chyba zawału dostał tak to troszke na luzie podszedłem ale dziś się za głowe chwytam...co się im stało ??Strzelili 1 brame zaczeli grać na luzie ale z techniką i przyjemnie dla oka ale w drugiej połowie zgasło światełko zwane lech...moim zdaniem mogli smiało wpakować jeszcze jedną w pierwszej połowie gdyby dalej grali na ciśnieniu . kikut mnie wali i tak bez jego wejścia było po ptokach , teraz w teori jest na kogo zwalić mnie jedynei wku.rwiło że to ta pizdulinka di natale strzelił po błędzie mimo że widoczny cały mecz to słaby w h.uj.Rywal był do ogrania co więcej był cały obesrany w pierwszej połowie! Gol Pato w meczu werder mialn -- :bow: mistrzostwo.

Odnośnik do komentarza

Moim skromnym zdaniem nie ma się tutaj nad czym rozczulać. Martwiłem się o wyprzedaż zawodników, ale po takim spektaklu niech sprzedają ich w cholerę. Nadzieje szybko okazały się płonne. Piękny start, piękna akcja, piękny gol, piękne pierwsze 45 minut. Udinese nie wiedziało w zasadzie co się dzieje, ale normalną koleją rzeczy było, iż ruszą na nas w drugiej połowie. Spodziewałem się, że Smuda odpowiednio zmotywuje chłopaków do latania, a oni nic! Zaczęła się druga połowa, leciały minuty, stracili gola, znowóż leciały minuty, a oni nic! Zero ducha walki, zero waleczności, no zero zostawiania płuc, zero pressingu. Bardzo ważny podstawowy błąd. Lech Poznań powinien grać cios za cios, atakować i jeszcze raz atakować, bo wtedy rywale się gubili. Włosi nie są przystosowani na wymianę raz jeden, raz drugi jak na ringu bokserskim. Niestety polska drużyna nie wiem co chciała zagrać, cofnęła się i chciała praktykować kontrę? Nonsens. Pomijam przypadki indywidualne, tracącego piłki Stilicia, niedokładne podania Murawskiego, niepewnego Tirune czy chociażby tego wpuszczonego na ostatnie minuty Kikuta. To nie jego wina... Wina leży u wszystkich bez wyjątku, a ostatnie 10-20 minut, to myślałem że ruszą ostro z kopyta, a oni znowu nic! Zastanawiam się nad przygotowaniem fizycznym, bo ktoś powie, że nie są w pełni sezonu, nie grali... no dobrze, ale jeszcze tydzień temu byli jeszcze dalej sezonu, też nie grali, a jednak wytrzymali lepiej kondycyjnie od Włochów albo jakby grali w pełni sezonu, to też by się zmęczyli i pojawiałyby się teksty, że zmęczenie sezonem? :\ Udinese Calcio oprócz pierwszych 20 minut, to grało w zasadzie spokojnie. Przyspieszyli na 10-15 minut, w których strzelili bramkę wyrównującą i w zasadzie tyle. Ich rozgrywanie piłki było bardziej dokładne, długie podania do Di Natale czy Pasquale to była wspaniała rzecz. Bardzo mi przykro, znowu nadzieje okazały się płonne i teraz rozsprzedają zawodników i będzie po jako takim zespole, który miał aspiracje na bycie jakimś zespołem w Europie. Piłka nożna to biznes, prezesi żydzą pieniędzmi na pensje, nie czynią zbytnich starań aby zatrzymywać piłkarzy, nie mamy stadionów z porządnego zdarzenia, nie ma wielkich przychodów, nie ma wielkiej oglądalności, jest korupcja do kwadratu... to są popłuczyny piłki nożnej, a sytuacja w której polski klub śmielej poczyna sobie w europejskich pucharach raz na n-lat, to naprawdę prawdziwa igła w stogu siana. Dziękuję za wspólnie spędzone emocje, ale pora wrócić do rzeczywistości, za 5-10 lat czekam na kolejny krótki galop kolejnego polskiego klubu.

Edytowane przez sir_ryszard
Odnośnik do komentarza

Swoją drogą , ciekawe gdzie zapodziali się zakupieni w przerwie zimowej Gordan Golik(pomocnik-ponoć jeden z większych talentów Chorwackiej piłki) oraz Haris Handžić (napastnik-zadebiutował w seniorskiej reprezentacji swego kraju w wieku 17 lat, a pierwszego gola zdobył w meczu z...Polską)

 

Czytając ten wywód , można zauważyć , że:

http://www.sport.pl/sport/1,65025,6325536,..._przegral_.html

- W sześciu meczach fazy grupowej i pucharowej szkoleniowiec Lecha wprowadził na boisko 11 rezerwowych. Mniej niż dwóch na mecz. Z czego trzech w 90 minucie i później. Czyli nie po to, by coś zmienić, ale by zyskać na czasie
Odnośnik do komentarza
Gość Słoik

Udinese w drugiej polowie zrobilo z Lechem to, co Lech w I polowie z Udinese. Jedyną metodą, na tak wysoko postawiony i agresywny pressing jest wymuszanie fauli, zastawianie sie z pilką, wybijanie rywala z rytmu. No ale to juz wyzsza szkola jazdy i malo ktora druzyna na swiecie to potrafi.

 

A co Ancelottiego, to niech kibice Milanu sie modla, zeby nowym trenerem nie zostal Donadoni. Dalbym szanse Leonardo.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Kur.wa. Gdyby Milan wyeliminował Werder, a potem St. Etienne, a Lech wyeliminował Udinese i Zenit, to teraz mógłbym na mecz do Poznania jechać XD

 

Zestaw par ćwierćfinałowych (9 i 16 kwietnia):

 

Hamburger SV - Manchester City

Paris Saint Germain - Dynamo Kijów

Szachtar Donieck - Olympique Marsylia

Werder Brema - Udinese Calcio

Zestaw par półfinałowych (30.04 i 7.05):

 

Werder Brema/Udinese Calcio - Hamburger SV/Manchester City

Paris Saint Germain/Dynamo Kijów - Szachtar Donieck/Olympique Marsylia

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

przecież Pizzaro faulował ewidentnie przy bramce w ostatniej minucie dogrywki-oglądajcie powtórki ,a nie słuchajcie głupot Szczęsnego.

 

Cieszę się z sukcesu Lewego i zwycięstwa Szachtara choć Lewandowski zagrał wczoraj w myśl zasady"mi podawać do przodu nie kazano" -90% jego podań to podania do tyłu lub do najbliższego zawodnika ale przynajmniej ustrzegł się większych błędów.

Odnośnik do komentarza

Ogólnie uważam, że Szachtar zasłużył na puchar, ale gdyby sedzia jednak tego gola Pizarro zaliczyl burzyć by się za dużo nie można. Nie chcę teraz powtarzać sytuacji z wątku o LM po meczu Barcelona-Chelsea, ale kilka kontrowersji było.

Mecz sam w sobie jakiś wybitnie emocjonujący nie był jak dla mnie, ale cieszę sięz wygranej Ukraińców :)

Edytowane przez Piotrow
Odnośnik do komentarza

Gol naldo łądny ale i tak ciesze się że to mariusz and friends wygrali,sam reprezentant biało czerwonej niezwyciężonej oddał kąśliwy strzał w pierwszej połowie i jak to by powiedział terry butcher "cant belive he save that" !! Ogólnie grał lepiej niz w reprezentacji (choć ostatnio i tu dawał rady w sumie c'nie;]

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Polonia Warszawa zmierzy się z Buducnost Podgorica w 1 rundzie eliminacji Ligi Europejskiej. Jest to aktualna drużyna wicemistrza Czarnogóry. Legia Warszawa w 2. rundzie zagra ze zwycięzcą meczu Olimpi Rustavi - B36 Torshavn (rozstrzygnięcie 9 lipca).

 

Polonia pierwszy mecz gra już 2 lipca (wyjazd) , a rewanż w Warszawie 9 lipca.

 

Lech Poznań zagra od 3 rundy , a przeciwnika pozna 23 lipca.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...