Skocz do zawartości

Pytania różne, różniste


Rekomendowane odpowiedzi

W sensie- masz zamarznięty zamek?

Jeśli tak to użyj odmrażacza do zamków lub przystaw do niego suszarke. Istnieje również plotka, że można na niego nasikać :)

 

Jeśli jednak juz przekręciłeś kluczyk a drzwi wciąż są zamknięte to nie ciągnij za klamke- delikatnie spróbuj otworzyć drzwina całej długości (uważając na uszczelki).

 

Jeśli nie chcą Ci się otworzyć powiedzmy tylko jedne drzwi to wsiądź do samochodu innymi i te felerne otwórz od środka z "bara".

Odnośnik do komentarza

Generalnie z tym OC to trzeba trochę pochodzić. Mi najtaniej wyszło w PTU - 580zł za rok za 2.0 silnik z maks zniżkami. W Liberty wyszło 780, Hestii i Compensie 840. Co ciekawe nie warto chodzić do agencji, gdzie mają do wyboru kilkunastu ubezpieczycieli i teoretycznie wyszukują najtańszej oferty. Babka powiedziała mi, że właśnie w Hestii będzie najtaniej, a jak zapytałem o PTU to powiedziała, że wyjdzie tyle samo:) Oczywiście poskarżyłem się w biurze PTU

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Slabo znam sie na autach, moze ktos mi doradzic jaki najlepszy samochod bedzie dla mamy do dojezdzania do pracy 20 kilometrów, jakis golf 3 albo cos innego? do 1.6 pojemnosci najlepiej, w cenie okolo 7 tysiecy... Albo moze jakis link do fajnych aukcji innych niz te na motoallegro?

Edytowane przez zduniacz
Odnośnik do komentarza

W miarę tanie w eksploatacji są (tak jak napisałeś) golfy 3, oraz auta takie jak astra I. Najważniejsze to żeby znaleźć auto do którego nie będziesz musiał od razu dokładać bóg wie ile. Musisz określić dokładnie co jest potrzebne. Można zrobić to w następujący sposób:

 

wypisujemy sobie wszystko:

 

-cena (określiłeś na około 7 tys.)

 

-silnik (pojemność, rodzaj paliwa, opcjonalnie skrzynia biegów)

 

-rodzaj nadwozia (kombi, sedan, itd.)

 

-wyposażenie (klima, elektryka; podejrzewam że to nie jest priorytet ;) )

 

-przebieg (choć tu raczej jest śliski temat)

 

Tak możesz sobie zbudować zarys pojazdu który chcesz kupić, można jeszcze dodatkowo zawęzić krąg poszukiwań wybierając konkretne marki. 

 

Trzeba też ustalić na jakie kompromisy jesteśmy w stanie się zgodzić, czy ewentualnie auto z innym niż założyliśmy silnikiem może być? Polecam też, żeby nie wydawać całej sumy na samochód, bo na początku zawsze są jakieś wydatki, więc i z tym trzeba się liczyć.

 

 

 

 

nissan 2.0

 

seat 1.0

 

vw polo 1.4

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Gość Albert Wesker

Zamierzam kupic tak w okolicach lata nowy samochód klasy D. Po takich wstępnych badaniach najlepiej wypada Laguna. Ma fajny silnik 2.0T (tylko benzyna wchodzi w grę), super automat, jest przestronna (tylko kombiak), w środku rewelacyjna. A najlepsza jest cena, 93.000 na pełnym wypasie. Za tą cenę chyba nic lepszego nie kupię. Chyba, że jednak?

Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

Superb kombi nie ma z kratką to raz. Dwa silniki benzynowe nie zachwycają i są tylko dwa: 1.8 i 3.6, żaden z nich mi nie odpowiada. Cena też jest wyższa niż za Lagunę około 30 tysięcy.

Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

Nówka z salonu, leasing. Dlaczego bardzo średnia? Właśnie dobre noty dostaje, nawet w zeszłotygodniowym Auto-Świecie był test 100.000 km, auto dostało 5- w skali szkolnej. Minus za silnik diesla, a ja chcę benzynowy.

Odnośnik do komentarza

mowiac bardzo srednia chodzilo mi o wyglad. W podobnej cenie jest chyba peugeot 407,ale nie kupiłbym zadnego z tych samochodow za takie pieniadze

 

nie lepiej wziac roczna audi w leasing? no przepiekna... http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11606723

 

 

insignia tez jest piekna http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11367016

Edytowane przez Damian.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...