Skocz do zawartości

Pytania różne, różniste


Rekomendowane odpowiedzi

I teraz nikt nie zobaczy mojego posta :confused:

 

Edit no i koszt przełożenia felg u wulkanizatora to też pewno jakaś kasa? Ja się nie orientuję bo do drugiego auta mam dwa pełne komplety kól, a Corsa żony to combo stalówki + kołpaki.

Ja też zawsze miałem dwa komplety, ale przekładka opon na alusach w takim rozmiarze to około stówki w Krakowie.

Odnośnik do komentarza

A te opony to mówisz, że dobre tak? Poczytałeś trochę? Masz dwójkę dzieci, uwierzę Tobie na słowo, wiem że pewno shitu byś nie kupił więc chyba nie będę tracił czasu i wezmę takie same ale bankowo przed zimą bedzie drożej, bo ty chyba latem brałeś?

 

Ewe. znajomi wysyłają kurierem?

Odnośnik do komentarza

Poczytałem fora, jakieś artykuły w necie, popytałem znajomych i zdecydowana większość polecała te Nokiany. W propozycjach pojawiały się jeszcze jakieś Goodyeary i Dunlopy, ale to pojedyncze przypadki + ceny były bardzo zbliżone. Wybrałem to co było już sprawdzone przez innych ;)

 

Wysyłają kurierem, ale muszę spytać czy dostanę jeszcze jeden komplet w tej cenie. Daj znać jak już będziesz 100% pewny, że to auto będzie to się dowiem :P

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

a co do jazdy na alu w zimie to wszystko spoko, póki felga cała - jak się podrapie czy gdzieś uszczerbek jakiś zrobi to tam sól i ogólny syf z zimy może dopiero coś robić. ja już 4 sezony latam na alu w zimie (mazdą i teraz lancią) i zawsze po sezonie porządnie czyszczę (jak jestna plusie to też międzyczasie) i wrzucam do piwnicy - letnie tak samo, po zdjęciu takie konkret czyszczenie i do schowania.

 

a akurat wasze felgi powinny mało ucierpieć z racji opon o solidnym profilu, co ułatwia wbijanie na krawężniki i parkowanie przy nich bez uszkodzeń.

Odnośnik do komentarza

Ostatnio po kradziezy sprzetu z mojego samochodu, musialem cos wybrac i o malo sie nie zalamalem. Wszystki radyjka sa:
a)oczoje.bne z miliardem swiatelek i udziwnien
b)kiczowate
c)brzydkie

Nie ma nic stonowanego, dyskretnego. Blaupunkt z nowa linia wydawal sie ok, ale na zywo myslalem, ze trzymam w reku radio z tesco za 50zl ;/ Ja bym na twoim miejscu kupil zmieniarke i zostawil fabryczne radio. Ewentualnie emulator zmieniarki.

A ja ostatecznie kupilem LG LAC5900

Odnośnik do komentarza

Jeśli wydech to w komplecie z dolotem i na odwrót. Możesz wymienić skrzynie na krótsza lub ją na taką przerobić (koni nie doda ale zbierać się będziesz szybciej) W różnych autach są różne patenty na w miarę tanie dodanie koni. Podmianka gratów z innych wersji lub nawet modeli itp. A najtańsze koniki to oczywiście waga, wywal tylną kanapę, dywaniki, welury, plastiki. Nie woź zapasu i nie tankuj do pełna a zobaczysz jak auto odżyje... Nie bez znaczenia jest fakt iż towarzyszący Ci wtedy hałas potęguje tylko odczucie prędkości hehehe :-P

Edytowane przez Łebi
Odnośnik do komentarza

Jeśli wydech to w komplecie z dolotem i na odwrót. Możesz wymienić skrzynie na krótsza lub ją na taką przerobić (koni nie doda ale zbierać się będziesz szybciej) W różnych autach są różne patenty na w miarę tanie dodanie koni. Podmianka gratów z innych wersji lub nawet modeli itp. A najtańsze koniki to oczywiście waga, wywal tylną kanapę, dywaniki, welury, plastiki. Nie woź zapasu i nie tankuj do pełna a zobaczysz jak auto odżyje... Nie bez znaczenia jest fakt iż towarzyszący Ci wtedy hałas potęguje tylko odczucie prędkości hehehe :-P

Uwielbiam, u mnie w rejonie jest sporo górskich kryteriów, kolega ma taka pseudo rajdówke (silnik - remont i program, a tak to wyprute wszystko co sie da, tylko klatka dołożona i przelot) auto jest szybkie (ok 6-6.5sek do 100) ale nie o tym,

samo odpalenie tego auta, dzwięk w środku, jak slychać prace pompy (oczywiście też przełożona do środka) i podczas jazdy ryk taki, że bez kasku to głowa co poniektórych zaczyna boleć, no i feeling, każdy najmniejszy kamyczek slyszysz na podwoziu, czyć wszystko, a że to FWD to po takim wypruciu potrafi nieźle zaczucić tyłem (troche pomogło dołożenie 2giej zapasówki na tyle) tyle, że to dobre jak kogoś stać na 2 auta; na codzień cieżko się wsiada do kubełków ;).

Odnośnik do komentarza

Sama zmiana ukladu wydechowego, nawet z dolotem moze spowodowac spadek mocy. Raczej bez hamowni, nowego softu i ponownej hamowni raczej bym sie nie zdecydowal. Ja zmienialem wydech koncowy tylmo ze wzgledu na wyglad. Lepiej zadbaj, o to zeby auto bylo w 100 procentach sprawne mechanicznie. Masz swietnego klasyka i mysle, ze utrzymanie go w serii zaowocuje lepsza cena w momencie ewentualnej sprzedazy. Tylko nie daj sie wmanewrowac w "chipy" z allegro.

Odnośnik do komentarza

Powie mi ktoś jak to jest z fotoradarami w niemczech? Otóż jechałem ostatnio do Czech Autokarem i przy 99km/h strzelały mi fotki jedna za drugą. Ograniczenia prędkości nie było, osobówkom nie pstrykało zdjęć. Tak więc nastawione jest na gabaryt zapewne. Kwestia tylko tego typu, czy będą próbowali mnie karać czy nie bo teoretycznie autobus może do 100km/h, a ciężarówki 90km/h. Co sądzicie? 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...