Skocz do zawartości

Pytania różne, różniste


Rekomendowane odpowiedzi

 

nadszedl u mnie czas na wymiane oleju

 

mam zalany teraz mobil 1 5w-50

 

przeczytalem, ze najlepszy dla mojego modelu jest 0w40.

 

mozna go bez problemu wymienic (nie mowie o dolaniu tylko spuszczeniu starego i napelenieniu nowym) czy nie powinno sie raczej zmieniac oleju i jechac caly czas na jednym modelu?

Druga liczba w oznaczeniu oleju opisuje poziom zachowania tegoż płynu w wysokich temperaturach. Im wyższa liczba tym lepiej. Tez leje Mobil 1 5w50, próbowałem motulka 8100 i inne ale tylko ten 5w50 poprawnie się zachowuje przy ostrym deptaniu.

Tak jak piszą chłopaki, lek ten olej, pilnuj km do wymiany a będziesz zadowolony.

 

Wypalcowano tapatalkiem

 

 

 

A jak sie objawialo niepoprawne zachowanie Motula? Serio pytam, bo jezdze caly czas na Valvoline VR1 10w60 i przy mocno zagrzanym silniku mam wrazenie, ze mocno traci wlasciwosci i szukam alternatywy do testow.

Odnośnik do komentarza

Pierwsze to to iż ubywało go zdecydowanie więcej. M1 na 10 tys z treningami i upalaniem wypija 1/1,5 litra a motula prawie cały baniak, ze 3 litry na pewno.

 

 

Rozgrzany silnik i spadek wydajności motoru to może być wiele rzeczy. Jaki masz dolot w silniku? Bo jeśli powietrze rozgrzewa się w komorze silnika to zmulenie będzie wyraźne ze względu na mniejszą ilość tlenu w rozrzedzonym powietrzu. Może też nie wyrabiać chłodnica oleju, za gorący olej szybciej się przepala, może go też wywalać odmą (u mnie chyba tak motul "paruje ")

 

Wypalcowano tapatalkiem

Edytowane przez Łebi
Odnośnik do komentarza

W Gtv w standardzie dolot jest z okolic lewego kola, pozniej wpada do dyfuzora, dopiero wtedy do airboxa i dolotu. Przy ostrym ujezdzaniu, wiadomo znika wiecej oleju, ale mocniej slychac walki rozrzadu. Na zimnym silniku chodzi idealnie. Luzy zaworowe kasowane sa hydraulicznie no i mam wariator faz rozrzadu, wiec moze to on wlasnie halasuje na rzadkim oleju,

 

 

 

Srawdze tego Mobila, chociaz na forum alfaholikow raczej go nie polecaja do Twin Sparkow ( polecane to wlasnie Valvoline, Millers, Selenia)

Odnośnik do komentarza

Ostatnio sporo siedzę w zgaszonym samochodzie (po kilka godzin) no i tak po cichu to trochę kapa. Mogę włączać radio bez obawy o zniszczenie akumulatora?

Tylko postaraj się czasem przejechać jakiś dłuższy kawałek, by się lepiej naładował.

 

Pajda, sprawdź Liqui Moly. Imo ex aequo najlepszy z Motulem,ale a nawet troszke lepszy od niego.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jak czyścicie, albo pierzecie tapicerkę? Widziałem na Lotosie spray z taką wbudowaną szczotką. Myślicie, że warto?

 

 

Jak mialem auta z materialowa tapicerka to pozyczalem odkurzacz pioracy i heja. Takie wcieranie brudu vanishem itp to polsrodek. Bez wzgledu na to czy uzyjesz odkurzacza z detergentem, czy cos w sprayu - koniecznie uwazaj na podsufitke bo latwo rozpuscic klej i mamy firane zamiast sufitu :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...