Skocz do zawartości

Fast food


Rekomendowane odpowiedzi

Z nadzieją czytam ten temat, że zjem jakiegoś hamburgera który mnie rozłoży na łopatki. Chodzi mi o to, że jak zjem chinola za 20zł, a pójdę do tajskiej gdzie danie kosztuje drugie tyle to najczęściej uderza mnie kontrast jakości. Z burgerami mam to nieszczęściej, że czy jem w pasibusie czy jakimś lepszym lokalu to jest raczej OK-ish zamiast "wow".

 

Tylko na to czekam. :dunno: 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Z nadzieją czytam ten temat, że zjem jakiegoś hamburgera który mnie rozłoży na łopatki. Chodzi mi o to, że jak zjem chinola za 20zł, a pójdę do tajskiej gdzie danie kosztuje drugie tyle to najczęściej uderza mnie kontrast jakości. Z burgerami mam to nieszczęściej, że czy jem w pasibusie czy jakimś lepszym lokalu to jest raczej OK-ish zamiast "wow".

 

Tylko na to czekam. :dunno: 

Burger zawsze będzie kotletem w bułce, może być lepszy lub gorszy, ale zawsze to będzie kotlet w bułce. Jadałem już zwykłe, droższe w restauracjach i uważam, że płacenie za burgera więcej niż te 20-25 zł z frytkami to beka.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Do burgiego chętnie wrócę jak znowu będę w Kato. W Kraku na pewno warto uderzyc do Grubej Buły. Krówka naprawdę robi różnicę porównując do mielonki z maca.

 

Niektore burgerownie smażą well-done, nie przyprawiają niczym praktycznie i je się bułkę z twardym klopsem. A gdy wołek jest rozowy, soczysty, czuc pieprz i sól, do tego własnej produkcji sosy, jakieś dodatki typu dżem z cebuli czerwonej, albo cebulowy placek bhaji w Spice Lamb w Moa. :fsg: Gdyby nie fakt, ze właśnie zjadlem z 40 kawałków sushi to juz bym opluł sobie brodę ze smaku.

1 minutę temu, krupek napisał:

Burger zawsze będzie kotletem w bułce, może być lepszy lub gorszy, ale zawsze to będzie kotlet w bułce. Jadałem już zwykłe, droższe w restauracjach i uważam, że płacenie za burgera więcej niż te 20-25 zł z frytkami to beka.

 

No bo na tym to polega. Tak jakby miec pretensje, że ramen to tylko rosół -_- A można przyrządzić od super chu.jowego do nieba w ryju.

20zl za 200g wolowiny z dodatkami, bułka i frytkami to chyba na granicy opłacalności :f

Odnośnik do komentarza

No ja płaciłem za burgera niegdyś 35-40 zł i nie był warty ceny, stąd moja opinia. Generalnie, jadałem już niesamowite rzeczy w różnych miejscach i  w normalnych cenach, więc jakieś kosmiczne kwoty za jedzenie mnie odpychają. Wysoką cenę za jakiś wysoki gatunek rzadkiego mięsa, ryb, czy owoców morza jestem w stanie zrozumieć, ale to już nie moje klimaty.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Paolo de Vesir napisał:

Basibus troszkę overhype, ale wciąż liczę że MaxBurger mnie oczaruje. Szczerze mówiąc jakoś w ogóle dawno nie jadłem burgera którego mógłbym określić "wyśmienitym". Z drugiej to fast-food, czy można naprawdę oczekiwać cudów?

Lepszego niz w Baranoli w 3city imo nie dostaniesz:dunno:

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Paolo de Vesir napisał:

Basibus troszkę overhype, ale wciąż liczę że MaxBurger mnie oczaruje.

MaxBurger to taki mniej wiecej poziom Burger Kinga. Ze zwyklymi burgerowniami nie ma nic wspolnego.

 

W pasibusie jadlem dwa razy. Raz bylo ch.ujowo ale dalem szanse i za drugim bylo spoko. Nic wybitego, burgerownia jakich malo. Wciaz rzadzi Moa ale dawno tam nie jadlem to nie wiem czy sie nie zje.balo.

 

Tez uwazam, ze burger to 25zl max (bez frytek). Ale sa knajpy gdzie jestem w stanie przelknac wyzsza cene za przyslowiowego schabowego bo czuc, ze ktos sie nad tym pochylil bardziej jesli idzie o kompozycje, dobor skladnikow i przypraw.

Odnośnik do komentarza

Mnie się chyba burgery już przejadły, a na pewno jestem zachowawczy jeśli chodzi o testowanie nowych. W nieznanych knajpach omijam a trzymam się głównie sprawdzonych jak krakowska Moa, katowicki Burgi czy warszawski Barn. 

 

Jak pany wyżej pisały - to po prostu buła z kotletem, można do środka wrzucić nawet i wołowinę kobe, ale jaki sens to nie wiem. 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

W końcu wbiłem do Zuom Karlosa podczas ostatniej wizyty w Pyrlandii. No jaka to jest faza xD Ulica bez nazwy, myslalem ze zaraz skończę w jakiejs mordowni, albo wyskoczą wilki zza krzaków. Docelowo stoi sobie taki post-apo blaszak. Wystroj niesamowity, jakbym się znalazł żywcem w Falloucie, no normalnie muzeum steampunka, a nie knajpa. Burgsy swietne, zgrilowane zaje.biscie, nawet ojcu smakowaly ostre z dzalapeno xd 

 

Za drugim razem juz będę wiedzial lepiej jak sie zamawia, bo teraz pierwszy zonk miałem jak zaparkowalem i nie wiedziałem w ogole jak bramę otworzyć kodem xd No i dlugie czekanie, trza wyslac zamowienie i przyjechac na gotowe, no ale jestem poczatkujacy w tej firmie.

 

No nie powiem, pomysłowe. Widać ze facet ma lata praktyki w dizajnach i w końcu uwolnił sie robić cos kreatywnego dla siebie. Zeby z takiej kolekcji złomu ulepić taką lokalizację, to normalnie szacun.

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.