Skocz do zawartości

Uncharted 2: Among Thieves


CELL7777

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie gra ma dwa poważne mankamenty:

 

Po pierwsze, niektóre osoby nie mogą zalogować się na naughtydog.com. Jest to o tyle ważne, że jedynie tam znajdują się statystyki z gry multiplayer. W grze nie ma możliwości ich zobaczenia.

"There was an error validating your log in. Please try again shortly.

PSN Ticket Error"

 

Po drugie, nie działa lista napotkanych graczy/ players met. Zarówno w samym XMB jak i grze.

Niby nic ale po cholerę w grze wyświetlają mi się osoby, z którymi grałem w Team Fortess w zeszłym tygodniu. Nawet nie wiem czy mają one Uncharted. Powinno to zostać naprawione.

 

Naughty Dog na szczęście szybko reagują. W zeszłym tygodniu rozdzielono tryb deathmatch z trybem elimination. Wcześniej konsola wybierała jeden z pośród nich bo znajdowały się w jednej zakładce. Elimination jest świetnym trybem ale nie ma w nim respawnów. Jak zginiesz to cię nie ma i trzeba czekać na następną rundę. Wiele osób na to narzekało.

 

Jeszcze jedno co mnie denerwuje to to, że na naughtydog.com nie ma forum.

 

Co do trybu multiplayer. Jest lepiej niż w wersji beta. Niestety czasami zdarzają się przestoje i trzeba odczekać dobre 5 minut aż zaczniemy grać. Na szczęście zdarza się to sporadycznie i nie zniechęca do gry.

 

Te małe niebieskie cyferki przyznawane są za wygrane mecze, tylko w jednym trybie (profesjonalna gra czy coś w tym stylu). Jeżeli przegrasz mecz, to level spada, a więc coś na co bardzo liczyłem.

Ja po jednym średnim meczu skoczyłem na trzeci poziom. Nie wiem jak to jest liczone. I nie służy to na pewno do dobierania graczy według poziomu bo w tym właśnie meczu grałem z osobami, które miały już 20 przy nicku.

Platyna :D

Pierwszy ;)

Molibden :D

Trzysta osiemdziesiąty siódmy ;)

Edytowane przez rkBrain
Odnośnik do komentarza

for Gattz

When winds of change are blowing some people are building shelters while others build windmills.

 

ND imo wyznaczył pewną skalę do której inni dev. powinni przykładać swoje produkty, wyznaczyli standard "że się da". Na pewno wiele osób nie widzi nic odkrywczego w U2, ale znajduje rozwinięcie kliszy. Tak jak kino "nowej przygody" rozwijało pomysły innych twórców kina rozrywkowego. Jeśli nie rozwijalibyśmy starego to o wiele trudniej będzie nam budować lepsze.

 

Dla tej serii, a sądzę że za 1,5 - 2 lata dostaniemy kolejną część, dla wysiłku jaki włożono w poziom wykonania warto kupić konsolę. PS2 kupiłem dla MGS i GOW, a tak już od prawie 3 lat moja konsola czekała na TĄ gre.

Odnośnik do komentarza

zacząłem grać, gierka na pewno świetna ale tych orgazmów też nie rozumiem.

gameplay taki jak poprzednio, tylko dodatkowo co 10 kroków cutscenki - bardziej lubię gdy gra jest grą niż filmem, ale przecież wiedziałem co kupuję więc nie narzekam.

ciśnienia na granie nie mam już takiego jak za pierwszym razem przy uncharted1, prawdę mówiąc po każdym rozdziale mam ochotę na dłuższą przerwę i nie bardzo mnie grzeje co będzie dalej.

denerwują mnie błędy w tłumaczeniu, gram z polskimi napisami i w ciągu jednego rozdziału czytam po kilka róznych buraków.

Odnośnik do komentarza

Dorzuce i moje trzy grosze...

Też nie bardzo rozumiem tych ochów i achów. Jest to bardzo dobra gra, ale ma swoje wady. Gameplay to tak jak gattz powiedział cover, shoot, reload, repeat. Elementy skradanki są fajne, ale żeby mówić że to przebija MGS'a, to trzeba mieć klapki na oczach.

Trofea to też fail, skoro to mają być jakieś osiągnięcia to powinni się troche wysilić.

Jeśli chodzi o wygląd leveli to jest różnie. Nepal wygląda super, ale borneo było już tak sobie, a levele w górach/klasztorze to imo najsłabsze były..

A multi to osobna bajka, 7 map, pare trybów, coop ma tylko 3 mapy (chyba że się odblokowuje więcej, ale nie wiem, przeszedłem te trzy na normal), czasami matchmaking działa jakby chciał a nie mógł.

Podsumowując grało się miło, w niektórych momentach umiała zaimponować, ale po przejściu na crushing to nie będzie miała czym mnie przyciągnąć. A prawda jest taka że wyjdzie CoD i multi w U2 umrze, a przynajmniej będzie potrzebował kroplówki (Dobre DLC).

P.S. Zał dla tych ludzi którzy poczuja się obrażeni, że ktoś im gre krytykuje.

Odnośnik do komentarza

Gattz naucz się poprawnie pisać, zanim zaczniesz się wypowiadać na forum...

I weź tu z takim gościem rozmawiaj? Kasza zjedzona?

Szacunek dla gattza za własne zdanie i odwagę włożenia kija w tą falę dwulicowej podniety. Właśnie zakończyłem U2 i bardzo przyjemnie się grało. Gra jak każda ma błędy, drobne ale ma. Z całym szacunkiem ale na GOTY nie ma szans. Podpowiem: 10.11.2009 :thumbsup:

Odnośnik do komentarza

ja już gram drugi raz ,tym razem z polskim dubbem i powtórzę jeszcze raz to zdecydowanie najlepszy single player w historii gier.Jedyny minimalny minus za walkę z final bossem- wg mnie jest beznadziejna :P

Ostatni boss przesadnie trudny wzgledem pozostalej czesci gry czy po prostu slaba akcja ? :)

Chodzi o sposób jego pokonania....

tylko (pipi)sz i (pipi)sz i wyczekujesz na dobry moment

...co w sumie przyprawiło mnie o nie małą kur.wicę :/

 

Gattz naucz się poprawnie pisać, zanim zaczniesz się wypowiadać na forum...

I weź tu z takim gościem rozmawiaj? Kasza zjedzona?

Szacunek dla gattza za własne zdanie i odwagę włożenia kija w tą falę dwulicowej podniety. Właśnie zakończyłem U2 i bardzo przyjemnie się grało. Gra jak każda ma błędy, drobne ale ma. Z całym szacunkiem ale na GOTY nie ma szans. Podpowiem: 10.11.2009 :thumbsup:

No z pewnością ...grafa w 600p i gameplayem bardzo podobnym do poprzedniej części ...GOTY na 100% :turned:

 

EDIT:Nie żebym coś miał do COD-a bo przy czwórce bawiłem się przednio,ale tak jak wy nie rozumiecie tych wszystkich ochów i achów nad U2,tak ja nie zrozumiem tego samego nad COD 6 ;)

 

 

Oczywiście każdy swoje zdanie może mieć,ale jak ktoś wyjeżdża z tym,że poważnym mankamentem jest brak napotkanych graczy w XMB no to kur..?

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza

Nie rozumiem Cie Stompa jesli chodzi o to co napisales o gameplayu. W kazdej grze tak masz, GTA4 pojedz tu, postrzelaj, pojedz tam, GOW1 strzelaj, podbiegnij, strzelaj, Halo3 strzelaj, idz albo jedz, strzelaj, COD4 strzelaj, misja ze snajperka, strzelaj. Nie wiem o co Wam chodzi, co chcieliscie jeszcze robic w U2... gotowac np w wiosce w gorach? I tak U2 oferuje duzo urozmaicen, tobie sie podoba multi w Halo3 czy w CODzie, ale niektorzy wola Gearsowe klimaty czyli U2. Singiel w GOWie, Halo3 czy w COD4 byl tragicznie krotki, a w U2 masz prawie dwa razy dluzszy i przy jakiej grafie, wcale nie twierdze, ze U2 to ideal, tylko doceniam prace jaka wlozylo ND, poza tym klimat w U2 mnie zmiazdzyl. Ten wasz COD4 (rozumiem krol multi) singlem to moze sie schowac przy takich grach jak np Bioshock, Metroid Prime 1, Perfect Dark (N64), bo o Halo3 to nawet nie wsponinam, multi to multi, a singel to singel!

Odnośnik do komentarza

Ja nie będę się zastanawiał nad tym czy ta gra jest genialna czy nie bo oczywiste że jest. Dziś "prezentowałem" znajomemu część pierwszą który to ma zamiar niebawem nabyć ps3 i potrzebował dodatkowej zachęty - oczywiście wsiąkłem na nowo i zaczynam przechodzić ją po raz kolejny. Niezwykle grywalna pozycja a skoro dwójeczka ma wszystkie te elementy i doznania dwa razy większe to nawet się nie zastanawiam i celowo nie czytam tego tematu aby nie popsuć sobie zabawy. Chciałem jedynie zapytać czy wersja kolekcjonerska na nasz rynek lub ewentualnie uk jest wydawana w stellbooku. Gdy jest pozycja na której mi zależy i wiem że została wydana także w steelbooku to staram się ją zdobyć bo uwielbiam te pudełeczka. Chcę się upewnić czy kolekcjonerskie wydanie jest tylko w steelbooku czy może także w tekturowej oprawie np. w takiej formie jak limitowany inFamous lub nowy TombRaider której wolałbym uniknąć.

Odnośnik do komentarza

Ja nie będę się zastanawiał nad tym czy ta gra jest genialna czy nie bo oczywiste że jest. Dziś "prezentowałem" znajomemu część pierwszą który to ma zamiar niebawem nabyć ps3 i potrzebował dodatkowej zachęty - oczywiście wsiąkłem na nowo i zaczynam przechodzić ją po raz kolejny. Niezwykle grywalna pozycja a skoro dwójeczka ma wszystkie te elementy i doznania dwa razy większe to nawet się nie zastanawiam i celowo nie czytam tego tematu aby nie popsuć sobie zabawy. Chciałem jedynie zapytać czy wersja kolekcjonerska na nasz rynek lub ewentualnie uk jest wydawana w stellbooku. Gdy jest pozycja na której mi zależy i wiem że została wydana także w steelbooku to staram się ją zdobyć bo uwielbiam te pudełeczka. Chcę się upewnić czy kolekcjonerskie wydanie jest tylko w steelbooku czy może także w tekturowej oprawie np. w takiej formie jak limitowany inFamous lub nowy TombRaider której wolałbym uniknąć.

Tak,wersja kolekcjonerska jest w steelboxie ;)

 

3803626790_2db51f1385.jpg

Odnośnik do komentarza

Polskie tłumaczenie jest tragiczne. Nie potrafię pojąć, dlaczego SCEP zatrudnia IDIOTÓW do tłumaczenia gier. To teoretycznie powinni robić specjaliści, a ja sam bym to w dwa wieczory lepiej przetłumaczył. (gram z polskimi napisami, właśnie po to, żeby sprawdzić jakość tłumaczenia - kilka osób pisało, że jest niezłe...)

Edytowane przez Hejas
Odnośnik do komentarza

Gattz naucz się poprawnie pisać, zanim zaczniesz się wypowiadać na forum...

I weź tu z takim gościem rozmawiaj? Kasza zjedzona?

Szacunek dla gattza za własne zdanie i odwagę włożenia kija w tą falę dwulicowej podniety. Właśnie zakończyłem U2 i bardzo przyjemnie się grało. Gra jak każda ma błędy, drobne ale ma. Z całym szacunkiem ale na GOTY nie ma szans. Podpowiem: 10.11.2009 :thumbsup:

 

 

Z calym szacunkiem ale gra o ktorej piszesz absolutnie nie zasluguje na miano GOTY. To tylko zwykly FPS.

Odnośnik do komentarza

Gattz naucz się poprawnie pisać, zanim zaczniesz się wypowiadać na forum...

I weź tu z takim gościem rozmawiaj? Kasza zjedzona?

Szacunek dla gattza za własne zdanie i odwagę włożenia kija w tą falę dwulicowej podniety. Właśnie zakończyłem U2 i bardzo przyjemnie się grało. Gra jak każda ma błędy, drobne ale ma. Z całym szacunkiem ale na GOTY nie ma szans. Podpowiem: 10.11.2009 :thumbsup:

o tym porozmawiamy po premierze Modern Warfare 2 i Assassin's Creed 2, czyli dwoch najpowazniejszych konkurentow do tytulu GOTY. sory, ale na razie patrzac na wszystkie gry, ktore zostaly wydane w tym roku, zadna na razie nie stanowi zagrozenia dla U2. MW2 zapowiada sie na bardzo porzadna kontunuacje, ale z aktualnych zapowiedzi nie wniesie nic nowego do gatunku FPS. AC 2 to ten sam silnik co w jedynce umiejscowiony w renesansowych Wloszech z paroma nowinkami technicznymi. jezeli popatrzec na postep i pietyzm w detalach w stosunku do 1 czesci serii, to z calym szacunkiem, ale wskaz mi studnio, ktore nie wysiada przed Naughty Dog.

Odnośnik do komentarza

MW2 .... Lol, wy poczekajcie na BC2 :P.

 

U2 to strzał w dziesiątke, nieznoszę hype'u na tytuły (od czasu niesłynnego KZ2) ten z początku też nim zajeżdżał, prawidłowo też zrobiłem zatem olewając temat i grę na jakiś czas aż do premiery :)).

 

Limitka jest super, ma jeszcze tą obwolutę co np DMC4.

Odnośnik do komentarza

Panowie no proszę was, dajecie argumenty, że U2 to nic szczególnego, bo normalny cover system, że tpp itp głupoty i że przez to nie jest to goty. Podajecie natomiast kandydata na goty grę która już jest już od 3 edycji na tym samym silniku, opiera się na tych samych schemat, jest kolejnym FPS-em No proszę was trochę więcej obiektywizmu.

 

 

p.s po za tym czy mi się zadaje, czy każda osoba tak twierdząca ma zarówno PSN ID jak i game taga? :)

Odnośnik do komentarza

ahahaha widze, ze przylezli Ci co chca byc fajni. Ja tylko o jedno prosze, nie narzucajcie innym swojego zdania. Az tak boli, ze innym sie podoba, a Wy nie widzicie tutaj nic specjalnego? To sie nazywa gust i nie atakujcie tych oczarowanych, bo tak samo moge napisac, ze to Wy macie klapy na oczodolach. Jakie to jest wku.rwiajace, 70 osob jedna po drugiej pisze, ze gra jest bardzo dobra to przyjdzie jeden z drugim i sie dziwi, ze ma inny gust. Jak sie nie podoba to nie, przejdz i zapomnij. W pierwszych recenzjach bylo wiadomo, ze ND nie zrobili nic odkrywczego, po prostu wsadzili najfajniejsze rozwiazania do gry i polaczyli w jedna spojna calosc.

Edytowane przez Guti
Odnośnik do komentarza

powiem wam panowie, ze po calej przygodzie w Uncharted zaczynam powaznie sie zastanawiac nad zakupem tybetanskiej phurby na kominek. jako ozdoba wyglada naprawde przednio ;)

 

http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=200393759228&ssPageName=STRK:MEWAX:IT#ht_2765wt_1128

http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=130334681434&ssPageName=STRK:MEWAX:IT#ht_4968wt_1026

Edytowane przez VoytecCFC
Odnośnik do komentarza
Gość =-FEISAR-=

Dodam że jeżeli ktoś zdoła w tej generacji pobić kunsztem wykonania i gameplay'u panów z Naughty Dog, to będę bił im wielkie pokłony. Jednak jak na razie kompletnie nie widzę konkurencji dla tego dewelopera. Nie ma się co oszukiwać i udawać wielkich krytyków czy znawców gier. mamy do czynienia z jedną z najlepszych gier w dziejach całej branży. Czy tego ktoś chce czy nie. Taka jest prawda.

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się, że U2 wyprzedziło konkurencję o kolejny rok (jeszcze Heavy Rain może namieszać). W tej grze prawie w ogóle nie ma loading'ów a jak zacząłem grać w Nepalu to mi po prostu szczęka opadła. Mimika twarzy, animacja, śnieg, intensywność akcji. Mógłbym tak wymieniać i wymieniać. To jest pokaz jak wykorzystać sprawdzone rozwiązania i otoczyć je kapitalną oprawą. Bardzo podobała mi się misja w muzeum z elementami stealth. Jak na razie 9+/10.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...