Skocz do zawartości

The Hobbit


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

ja wszystko to rozumiem,

 

 

tolkien dodał do tego tło i kontekst. ale na początku (jak sie czyta) było to jakiś ponury random z wioski ktory zupelnie z dupy zrobił to co zrobił ;p

chodzi mi o to że książka jest o drużynie krasnoludów a tu nagle jakiś obcy typ załatwia wiekszosc roboty ;P

 

Fakt. U Tolkiena wiele rzeczy faktycznie dzieje się z dupy i aby zrozumieć coś więcej trzeba zagłębić się w całe uniwersum.

Odnośnik do komentarza

Juz widze jak Jackson toczy piane z pyska i ciekawym bardzo, czy dojdzie do rozpetania nowej wojny z piractwem. Wyciekl DVDSCR Hobbita, ktos tu straci duzo pieniedzy...

 

Jak była premiera LOTR to i tak zarobił od ch uja pieniędzy więc te wycieki nie mają znaczenia. Camy, screenery i inne badziewia ogladaja ludzie, ktorzy nie sa docelowa grupa odbiorców. Każdy inny, średnio rozwiniety szympans pójdzie do kina aby zobaczyć ten baśniowy świat i to oni dadzą hajs. Nawet jakby wyciekł blu ray to i tak ludzie pójdą do kina na ten film.

Odnośnik do komentarza

Albo objerzą DVDscr w bardzo dobrej jakości i kupią za niedługo BlueRay za równowartość jednego biletu bez coli i popcornu.

 

 

 

No też nie przesadzajcie. Obraz i dźwięk są bardzo dobre. Chyba, że ktoś chce to specjalnie wypalać na dvidika i puszczać na 50calowym tv

Wczoraj dziewczyna mnie do kina chciała zabrać, ale po przeanalizowaniu, że zapłacimy po 30 zł na łeb za film, który dla mnie nie był nawet w pierwszej trjce premier roku zostaliśmy w chacie. I dobrze, bo bym teraz sobie w brodę pluł

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie spodobał mi się ten film ( czytałem książkę ).

 

Humor często wymuszony . niepotrzebne efekciarstwo ( wprost czekałem by ta dziecinna scena dla rodzin z popcornami ucieczki przed goblinami się zakończyła już ). krasnoludy zbite w jedną niewyróżniającą się masę, przez to też brak postaci z którą można się utożsamiać, podziękuję za jednego modela krasnoluda, hobbita i Gandalfa na przedzie.

 

Kapitalne retrospekcje, szkoda ,że tylko one. Całkowity brak wykorzystania potencjału gromadki krasnoludów jako wojowników, coś tam machają czasem z czego nic nie wynika ( a tak liczyłem na mocarne skupienie się na tym elemencie jak i na ich dialogach i odrębnych charakterach a tu kupa, podział na mądrego, grubego i szefa... ), żadna scena nie zapadła mi w pamięć nie licząc wspomnianych retrospekcji. Nudziłem się, wszystko to jakieś takie nieświeże, ograne a pamiętam jak uwielbiałem książkę. Sam nie wiem już. Może poprzednia ekranizacja zabrała całe zaskoczenie i rewolucję. Może należy ponownie przeczytać książkę i wtedy wyjdzie,że to na dzisiaj nic specjalnego tak naprawdę ? Jak ktoś wspomniał powyżej, książka pisana początkowo dla dzieciaków i w której pozostało właśnie sporo takich naleciałości ? Ale wspomnienia z niej mam inne ! ; d

 

Jak dla mnie spore rozczarowanie , czułem się jak na jakiejś nowej produkcji Disney'a dla familii a nie na czymś wyjątkowym. Pamiętam jak na LOtR chłonąłem tą magię, taki jakiś mrok, zaskoczenie, wiele ciekawych tajemniczych postaci, byle scena to było coś dużego, byle dialog. A tego całego Hobbita odebrałem jak jedną z wielu produkcji. Oglądnąć i zapomnieć. Może należało oddać komuś innemu możliwość nakręcenia Hobbita, komuś kto by wpuścił trochę świeżości i powietrza do formuły.

 

Oczywiście to tylko moja opinia, która zostanie zgnieciona w zalewie szału pozytywów. Dyskutować nie zamierzam już więcej na temat tego filmu, jak dla mnie to strata czasu. Na kolejne części już raczej nie idę do kina.

Edytowane przez Sebastian Ś.
Odnośnik do komentarza
Gość GregZPL

Nie wiem, gdzie Wy macie te kina po 30 zł za bilet. Ja zapłaciłem 16 za 3D w kinie Helios.

 

Film, oczywiście, fantastyczny

co to za helios?

Jak dobrze kojarze jestes z Katowic a katowicki nie ma biletów 3d po 16 :P

 

np w cinema w weekend cena to 26 za 3d

 

Helios Sosnowiec tani wtorek. Normalny bilet 2d 12 zł, normalny 3d 16 zł. Każdy film

Odnośnik do komentarza

Rewelacyjny film. Nie wiem kto marudził na dłużyzny. Cały czas coś się dzieje. Jest efektownie i to wcale nie w tym negatywnym amerykańskim znaczeniu. Fajne nawiązania do lotr poprzez muzykę i scenerie. Fajni aktorzy i postacie. Krasnoludy wcale nie wyglądały jak homo karły. Piękny klimat, bardziej baśniowy niż lotr.

 

Cudownie się to oglądało, a nawet nie jestem specjalnym miłośnikiem tworczosci Tolkiena. Bilbo jest miliard razy lepszy niż Frodo, ktory tylko płakał. Tak wiem, nie wina filmu lecz książki (chyba) i o tym nie ma co gadać.

 

 

Nie oceniam ostatecznie, ocenie całość. Na razie mam wrażenie, że pierwsza część hibbita jest pełniejsza jako sam autonomiczny film niż cała trylogia lotr. Jest czas na akcję, jest czas na przedstawienie postaci. W lotr najbardziej brakowało mi rozwinięcia czarnych charakterów. W Hobbicie było to idealnie zrobione.

 

Podsumowując, może nawet lepiej niż lotr, a na pewno nie gorzej

 

 

jako początek serii daje 10/10

 

 

PS. i mi w ogole nie przeszkadza to, że zrobili 3 anie 1 film. Ze są nowe akcje, których nie było w książce. Jak ma to wyglądać tak jak w hobbicie to dla mnie mogą robić nawet trzecią trylogię

Edytowane przez gekon
  • Plusik 3
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Hobbit pełniejszy od trylogii? Przecież pierwsza część kończy się teaserem kolejnej, a w dodatku przez cały film zapowiadany jest Smaug i Sauron. Nie wiem jak można tak pisać. W trylogii, zwłaszcza w wersji rozszerzonej, wszystko jest pod koniec dokończone.

 

Co ja pisze. Samo takie porównywanie jest bez sensu i nie wiem czemu ma służyć. To jest dopiero pierwsza część z szansami na więcej.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...