Skocz do zawartości

The Hobbit


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Największy plus jaki wyniosłem z całego seansu, to myśl "jak oni to zrobili, że nie usnąłem". Wynika z tego, że nie było źle, ale całość sprawia wrażenie mocnego wysysacza kasiory z kieszeni obesranych ze szczęcia fanów twórczości mistrza. Książki nie czytałem (poprzestałem na Władcy), ale czuć jak cholera to rozwlekanie scen, gadanie o niczym, akcje pod publiczke itd. Targetem jest widz w wieku lat 10, co przy odpowiednim operowaniu materiałem może by tak nie przeszkadzało. Rozumiem, że książka była bardziej "bajkowa" niż Władca, ale to nie tłumaczy jechania po bandzie w stylu w jakim zrobiono np. ucieczkę z podziemi. Do tego nierówna jakość efektów specjalnych (często bardzo "sztuczne"). Ocena 6+.

Odnośnik do komentarza

Największy plus jaki wyniosłem z całego seansu, to myśl "jak oni to zrobili, że nie usnąłem". Wynika z tego, że nie było źle, ale całość sprawia wrażenie mocnego wysysacza kasiory z kieszeni obesranych ze szczęcia fanów twórczości mistrza. Książki nie czytałem (poprzestałem na Władcy), ale czuć jak cholera to rozwlekanie scen, gadanie o niczym, akcje pod publiczke itd. Targetem jest widz w wieku lat 10, co przy odpowiednim operowaniu materiałem może by tak nie przeszkadzało. Rozumiem, że książka była bardziej "bajkowa" niż Władca, ale to nie tłumaczy jechania po bandzie w stylu w jakim zrobiono np. ucieczkę z podziemi. Do tego nierówna jakość efektów specjalnych (często bardzo "sztuczne"). Ocena 6+.

 

mnie się ta sztuka wczoraj udała, mniej więcej w połowie gdy dotarli do Rivendel.

więcej ładnych widoczków niż w trylogii, kilka zabawnych tekstów/zachowań krasnoludów. po za tym nic ciekawego, sporo rzeczy dołożone do fabuły. 6/10 i wiem że na kolejne części też nie pójdę do kina.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Obejrzałem w końcu Hobbita. Zaznaczam, że nie jestem jakimś fanem Śródziemia, ot, Władcę przeczytałem jakoś w okresie premier filmowej trylogii, podobnie z Hobbitem, którego przeczytałem z pół roku temu, książki oceniam pozytywnie, ale tak jak mówię, nie wciągam się w szczegóły tego świata jakoś mocniej. Filmowa trylogia jest świetna, z naciskiem na drugą część, Drużyna dla mnie najsłabsza i właśnie do niej bym porównał Hobbita. Film lekko rozwleczony, przymulający, jak już postawili na tworzenie nowej trylogii (bardzo naciągana decyzja), to spokojnie by wystarczyły dwie godziny materiału w każdym z filmów. Takich naprawdę rozwalających scen nie stwierdziłem (seans w kinie to pewnie inna bajka), plus za prolog, kilka widoczków, całkiem efektowną scenę z gigantami no i epizod z Gollumem. Muzyka, poza znanymi i lubianymi motywami z trylogii LOTR, raczej niezbyt charakterystyczna (w miarę fajna melodia pieśni krasnoludów), co też ma wpływ na moc określonych scen. Co nie zmienia faktu, że klimat tego świata jest mocny (mimo, że nie przepadam za typowym fantasy).

Aha, jak już parę osób zauważyło, film w temacie CGI nie zrobił chyba żadnego kroku naprzód od Powrotu Króla, a momentami efekty wypadają nawet gorzej. Zresztą to nie jedyny przykład z ostatnich lat, także nie wiem, co jest grane.

Cóż, zaraz po przeczytaniu książki miałem wielką zajawkę, żeby obejrzeć film, ale wyszło jak wyszło, trochę czasu minęło, emocje siadły i teraz jakbym miał się bawić w ocenianie to takie 7/10. Czekam jednak na kolejne części i z chęcią je obejrzę, bo w książce również najciekawsze miało się dopiero wydarzyć.

Edytowane przez kotlet_schabowy
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

nie wiem co nazywasz nudą ale jeśli pierwsza część to był tylko długi spacer to tutaj raczej sie powinno więcej dziać

 

jedyny poważny problem to to że wyczuwam tu poważnego cliffhangera i oczekiwanie rok na jego finalizacje

 

patrząc na to co było w książce to wątpie żeby do tej częsci wrzucili

 

 

bitwę pięciu armii

 

bo jeśli wrzucą to 3 częśc serio będzie musiała sie opierać tylko i wyłącznie na widzimisię twórców zlepionym ze skrawków zapisków tolkiena o tym co sie działo między hobbitem a LOTRem

 

więc zakładam że na 3 część zostawią wielki finał i potem tylko troche dorzucą od siebie

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...