Skocz do zawartości

Castlevania: Lords of Shadow


Hela

Rekomendowane odpowiedzi

 

Dobra, powiedzmy, że się zgadzam. Że ta rewolucja opiera się na przeniesieniu gier w 3D.

 

Natomiast dalej nie widzę związku między Castlevanią, a DMC. Jedyne co łączy te gry, to gość, który lata i zabija bronią białą. A w taki sposób to DMC można porównać nawet do starego Ninja Gaiden z NES'a.

 

Zamek to raz. Pamiętasz motyw jak Dante wchodzi do zamku? Nagle zamek się "zamyka" :P. Szwędanie się po zamku. Walka z demonami, żeby nie było dużo stworów ma swój fajny oryginalny design. Ogólnie bardzo podobny klimat. Jest niewielka różnica między DmC i Castlevanią niż Metroidem a Castlevanią. Metroid jest "kosmiczny" Castlevania/DMC (mam na myśli 1) "zamkowy/gotycki". Wiadomo DmC ma kilka kozackich elementów które dają Devilowi trochę "świeżości". Min. Świetny system walki, a także to że była to jedna z pierwszych tego typu gier na ówczesne konsole. Do tego świetnie wykonana/płynna.

Edytowane przez TakeshiX
Odnośnik do komentarza

 

Zamek to raz. Pamiętasz motyw jak Dante wchodzi do zamku? Nagle zamek się "zamyka" :P. Szwędanie się po zamku. Walka z demonami, żeby nie było dużo stworów ma swój fajny oryginalny design. Ogólnie bardzo podobny klimat. Jest niewielka różnica między DmC i Castlevanią niż Metroidem a Castlevanią. Metroid jest "kosmiczny" Castlevania/DMC (mam na myśli 1) "zamkowy/gotycki". Wiadomo DmC ma kilka kozackich elementów które dają Devilowi trochę "świeżości". Min. Świetny system walki, a także to że była to jedna z pierwszych tego typu gier na ówczesne konsole. Do tego świetnie wykonana/płynna.

 

Klimat może trochę jest zbliżony, ale Castlevania to bardziej eksploracja i rozwijanie postaci (przynajmniej SotN), a DMC zdecydowanie bardziej skupia się na walce. Gnaty + broń biała, do tego na bieżąco oceniany styl.

 

Dla mnie DMC ma swój indywidualny charakter, w tym czasie nie było podobnych gier. Dlatego wszystkie GOWym, Bayonetty itd kopiują z tej gry dorzucając przy okazji coś od siebie.

Edytowane przez TakeshiX
Odnośnik do komentarza

Klimat może trochę jest zbliżony, ale Castlevania to bardziej eksploracja i rozwijanie postaci (przynajmniej SotN), a DMC zdecydowanie bardziej skupia się na walce. Gnaty + broń biała, do tego na bieżąco oceniany styl.

 

Dla mnie DMC ma swój indywidualny charakter, w tym czasie nie było podobnych gier. Dlatego wszystkie GOWym, Bayonetty itd kopiują z tej gry dorzucając przy okazji coś od siebie.

 

Eksploracja tak, lecz i walka odgrywa bardzo duża rolę w Castlevaniach. Mnóstwo przeciwników (bossów) jest chyba po to by ich niszczyć a nie oglądać ;) Tyle że to DMC wprowadził bardzo widowiskowy/techniczny system walki. Kiedyś w Castlevaniach walka była emocjonująca lecz prosta. Teraz wzorem DMC walka w Castlevanii równnież stała się widowiskowa/"techniczna". W tym drugim jednak "mistrzowi" czyli DMC, Castlevania ustępuje.

Edytowane przez TakeshiX
Odnośnik do komentarza

Knight jest idealny. Gdy się gra właśnie na nim nie ma minusu, który był piętnowany w recenzji gry w PE - że niby podstawowe ciosy dają możliwość bezproblemowego przejścia przez większą część gry. Jaaaasne, jeżeli chcemy się namachać bacikiem jak głupi przy bossach. A taki Earthquake aktywowany jednym z runów w mig skraca pasek życia przeciwnika :thumbsup:

Odnośnik do komentarza

...bardziej ogólnej natury refleksja to będzie...;-)

 

Gra jest o.k. ale do GoW III/II nie ma startu. Razi głównie brak pomysłowości (w zasadzie prosta, choć dość udana, zrzyna z GoW czy w porywach SOTC)...doskwiera też bardzo prosty system walki...fajne przerywniki (takie "przegadane") to trochę za mało aby nadać grze jakiś charakterystyczny rys...pozostaje niedosyt...

Odnośnik do komentarza

Knight jest idealny. Gdy się gra właśnie na nim nie ma minusu, który był piętnowany w recenzji gry w PE - że niby podstawowe ciosy dają możliwość bezproblemowego przejścia przez większą część gry. Jaaaasne, jeżeli chcemy się namachać bacikiem jak głupi przy bossach. A taki Earthquake aktywowany jednym z runów w mig skraca pasek życia przeciwnika :thumbsup:

każdą część GoW można przejść kombinacją [],[],[] i jakoś nikt w recenzjach tego nie wypominał :P

 

Dodatkowo w GoW 80 procent graczy przez całą grę obok wspomnianej używa jeszcze tylko kombinacji - 3xtrójkąt i 2xkwadrat 1xtrójkąt

Odnośnik do komentarza

Ja dopiero dziś obadałem demko (w ogóle to pierwsza Castlevania z jaką mam styczność) i jestem pozytywnie nastawiony. Super oprawa AV, walka jak w GOW, ale czy to źle, mi tam się podoba. Tylko bardzo mało gameplayu, demko powinno więcej oferować. W każdym razie historia wydaje się ciekawa i zamierzam kupić gierke, ale poczekam aż stanieje.

Odnośnik do komentarza

...bardziej ogólnej natury refleksja to będzie...;-)

 

Gra jest o.k. ale do GoW III/II nie ma startu. Razi głównie brak pomysłowości (w zasadzie prosta, choć dość udana, zrzyna z GoW czy w porywach SOTC)...doskwiera też bardzo prosty system walki...fajne przerywniki (takie "przegadane") to trochę za mało aby nadać grze jakiś charakterystyczny rys...pozostaje niedosyt...

Za to w GoW3 system walki w porownaniu z Castlevania jest choleeeeernie skomplikowany :no:

Odnośnik do komentarza

Hehehe mówiłem, że Kali wystawi 9 ;]:

 

http://www.ppe.pl/blog-12684894095997-73-413-Castlevania_LoS__moim_zdaniem.html

 

Btw wczoraj dopiero przeczytałem recenzję Majka - jestem w szoku. Autentycznie zatkało mnie po przeczytaniu jej, coś okropnego. Przez całą recenzję Majk wychwala Castlevanie, podaje potężne plusy praktycznie zero minusów nawet prawie nic nie wspomina o kopiowaniu a którym to zasłania się na forum. Po czym wystawia ocenę 8- a zastanawiał się nad 7+...............

 

Żeby nie było nie grałem więc nie neguję tego na ile gra zasługuje. Czy ocena Majka 8- jest słuszna czy nie ale chodzi mi o zawartość recenzji z niej jasno wynika informacja gra na 9 jak nie więcej. Podziwiam osoby które bezgranicznie ufają recenzją i oceną... bo po tej to można zgłupieć.

 

PS. Moja kopia już do mnie jedzie ;].

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Hehehe mówiłem, że Kali wystawi 9 ;]:

 

http://www.ppe.pl/blog-12684894095997-73-413-Castlevania_LoS__moim_zdaniem.html

 

Btw wczoraj dopiero przeczytałem recenzję Majka - jestem w szoku. Autentycznie zatkało mnie po przeczytaniu jej, coś okropnego. Przez całą recenzję Majk wychwala Castlevanie, podaje potężne plusy praktycznie zero minusów nawet prawie nic nie wspomina o kopiowaniu a którym to zasłania się na forum. Po czy wystawia ocenę 8- a zastanawiał się nad 7+...............

 

Żeby nie było nie grałem więc nie neguję tego na ile gra zasługuje. Czy ocena Majka 8- jest słuszna czy nie ale chodzi mi o zawartość recenzji z niej jasno wynika informacja gra na 9 jak nie więcej. Podziwiam osoby które bezgranicznie ufają recenzją i oceną... bo po tej to można zgłupieć.

 

PS. Moja kopia już do mnie jedzie ;].

moja kopia takze i tez mialem takie spostrzezenia jak ty czytajac recenzje, pozatym juz przestalem "ufac" recenzja, wole zdac sie na moj wlasny gust, ogralem demko i wiem ze gra bedzie miala u mnie canajmniej 9, moze bedzie w moim rankingu za GOW ale to napewno kawal dobrej zabawy

Edytowane przez zizikus
Odnośnik do komentarza

A najlepsze jest to, że Majk na forum pisał, że to kalka i nie zasługuje na 9 itd. A (pipi)a w recenzji prawie w ogóle o tym nie wspomina chyba tylko jak pisze, że machanie biczem wygląda jak machanie ostrzami w GoW-ie (no rzeczywiście tragedia).

 

Dalej zachwyca się grafiką, pisze, że gra jest piękna po czym wystawia 8, brak słów.

 

Gra jest jedną wielką kopią (dla przypomnienia w recenzji prawie o tym nie pisze) a jednak znalazło się miejsce na podobno świetny patent z paskami mocy (jeżeli przekręciłem to sorry ale nie wiem jak to wygląda w praktyce), przyzywaniem summona.

 

ITD. ITD. ITD.

 

Już pomijam wychwalany ekwipunek i czary, elementy platformowe no nie będę owijał w bawełnę ta recenzja jest

spier.doliną na maksa.

Sorry za mocne słowa ale każdy kto umie czytać wyłapie, że coś jest nie tak.

Pisana na kolanie 2-3 godziny przed zamknięciem numeru idę o browara, że tak było - mniej więcej. Poza tym największe zaskoczenie roku dostaje tylko 3 strony?

 

Hmmm...

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Majk po prostu za bardzo spojrzał na te gre jako miks wszystkiego co już było, i być może przez to nie dostrzegł klimatu i grywalności jaką oferuje ta gra, zwłaszcza przy kolejnych podejściach. Dla mnie ta recka też jest jakąś abstrakcją. Skoro pisze, że "grafika ryje beret" a ostatecznie wystawia w tej kategorii tylko 8, bo są loadingi to trochę to nie na miejscu. Bez przesady, nie są jakieś długie i są sprytnie zatuszowane przez otoczkę interfejsu w postaci książki. Dla mnie to było bardzo dobre posunięcie. W samych poziomach żadnych loadingów nie uświadczyłem.

Odnośnik do komentarza

dlatego osobiscie przestalem czytac jakakolwiek prase growa i przy wyborze gier kieruje sie tylko i wylacznie swoimi odczuciami do gry (glownie trailery i filmiki beposrednio z gry)..juz nawet nie sugeruje sie opiniami uzytkownikow forumka...i na premiere biore tylko produkcje ktore wiem ze mnie nei zawioda :) glownie ex od Sony

koncze Enslaved i zabieram sie za Castlevanie :P licze na b.dobra gre przygodowa i ciekawa historie..

 

ogolnie to sry za offa :P

Edytowane przez Szymek_PL_
Odnośnik do komentarza

Recenzja Neo przekonała mnie do niej jeszcze bardziej, ogółem wpadła 9.0, od strony wizualnej zachwytów nie poskromił nawet sam Gulash określając że to jedna z najpiękniejszych gier video jakie widział na własne oczy.No i przywalili z grubej rury czyli dali za grafikę czystą 10 !

Oprócz tego na plus poszła długość,oprawa i zagadki a na minus czkawka animacji i co ważne na PS3 jest płynniej :P W tym miesiącu nie FABLE III, nie STAR WARS: TFUII o zgrozo nawet demo przekonało mnie że to i tak będzie crap, po dłuższym ociąganiu się zamiarem zakupu czegoś nowego padło jednak na Castlevanie :rolleyes:

Odnośnik do komentarza

Recenzja Neo przekonała mnie do niej jeszcze bardziej, ogółem wpadła 9.0, od strony wizualnej zachwytów nie poskromił nawet sam Gulash określając że to jedna z najpiękniejszych gier video jakie widział na własne oczy.No i przywalili z grubej rury czyli dali za grafikę czystą 10 !

Oprócz tego na plus poszła długość,oprawa i zagadki a na minus czkawka animacji i co ważne na PS3 jest płynniej :P W tym miesiącu nie FABLE III, nie STAR WARS: TFUII o zgrozo nawet demo przekonało mnie że to i tak będzie crap, po dłuższym ociąganiu się zamiarem zakupu czegoś nowego padło jednak na Castlevanie :rolleyes:

 

Jeśli chodzi o grafikę to troszeczkę przesadził :) Animacja troszeczkę kuleje i aliasing (mocno widoczny w niektórych lokacjach). Wg mnie 9 za grafike, reszta jeśli chodzi o grafe jest cud miód i orzeszki :D

Odnośnik do komentarza

Recenzja Neo przekonała mnie do niej jeszcze bardziej, ogółem wpadła 9.0, od strony wizualnej zachwytów nie poskromił nawet sam Gulash określając że to jedna z najpiękniejszych gier video jakie widział na własne oczy.No i przywalili z grubej rury czyli dali za grafikę czystą 10 !

Oprócz tego na plus poszła długość,oprawa i zagadki a na minus czkawka animacji i co ważne na PS3 jest płynniej :P W tym miesiącu nie FABLE III, nie STAR WARS: TFUII o zgrozo nawet demo przekonało mnie że to i tak będzie crap, po dłuższym ociąganiu się zamiarem zakupu czegoś nowego padło jednak na Castlevanie :rolleyes:

 

Serio opierasz się na ocenie Gulasha? Ten gość kiedyś pisał, że dla niego lepsze jest Mercenaries 2 od GTA4. :turned:

Odnośnik do komentarza

Za całość recenzji odpowiedzialny był Mielu i dycha za grafę to jego zasługa, a swoje trzy grosze dodał Gulash ogólnie oceniając na 9.A co do M2 to nie miałem jeszcze przyjemności, N+ nie raz już utwierdziło mnie w podejmowaniu decyzji, mogę zawsze polegać ;) i nie obędzie się co do moich rozczarowań, pozytywmych czy też negatywnych.Ale próby z mojej strony się zdarzały (czasami niedowiarkiem jestem), które okazały się dośc naiwne, i nic dobrego nie przyniosły przyp. Fallout :down: gdzie w PSX był wręcz wychwalany ale to już zupełnie inny temat :turned:

Edytowane przez Bushisan
Odnośnik do komentarza

Z recką neo zgadzam się w 100%, dosłownie przed chwilką wpadła mi platyna, która pomimo tego, że nie była zbyt prosta sprawiła mi ogrom frajdy i z bananem na ustach zaliczałem kilka razy te same levele. Świetna gierka, która swoim desing'em oraz grafiką potrafi zauroczyć ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...