Skocz do zawartości

Castlevania: Lords of Shadow


Hela

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad kupnem tej gry, ogólnie trzyma poziom? Z tego co słyszałem, bardzo ciekawy i zróżnicowany tytuł, a właśnie sam szukam czegoś "nowego" na oderwanie od GT5. Dodam iż z gatunkiem wiele wspólnego nie mam, chociaż lubię takie klimaty oraz strasznie podoba mi się jak gra ma dużo możliwości modyfikacji przy czym system jest do ogarnięcia dla zwykłego śmiertelnika (coś w stylu Sacred 2 czy Dungeon Siege). Seria GoW, chociaż trochę się różni, bardzo mi się podoba i dlatego pomyślałem, że w Castlevanię będę zagrywał się z przyjemnością. Polecacie?

 

PS: Oprócz tej gry zamierzam kupić też AC2 GOTY i na zmianę męczyć przez święta obie.

Odnośnik do komentarza

Zastanawiam się nad kupnem tej gry, ogólnie trzyma poziom? Z tego co słyszałem, bardzo ciekawy i zróżnicowany tytuł, a właśnie sam szukam czegoś "nowego" na oderwanie od GT5. Dodam iż z gatunkiem wiele wspólnego nie mam, chociaż lubię takie klimaty oraz strasznie podoba mi się jak gra ma dużo możliwości modyfikacji przy czym system jest do ogarnięcia dla zwykłego śmiertelnika (coś w stylu Sacred 2 czy Dungeon Siege). Seria GoW, chociaż trochę się różni, bardzo mi się podoba i dlatego pomyślałem, że w Castlevanię będę zagrywał się z przyjemnością. Polecacie?

 

PS: Oprócz tej gry zamierzam kupić też AC2 GOTY i na zmianę męczyć przez święta obie.

 

 

Castlevania jest po prostu urocza i wcale nie musisz lubić God of War, jeśli nie miałeś wcześniej styczności z gatunkiem to wiedz, że gra pod względem rozgrywki jest bardzo przystępna, posiada system rozwoju combosów i ciosów specjalnych oraz magii, ale nie jest to nic specjalnie skomplikowanego. Zróżnicowanie jest chyba najlepszą cechą tej gry bo każda nowa lokacja jest zupełnie inna od poprzedniej i coraz lepsza. Wykonanie to pierwsza liga w gatunku, zaś design jest wg mnie lepszy od God of War III. Nie zabraknie również bardzo ciekawych zagadek i drobnych smaczków z pewnej bardzo znanej serii :thumbsup: . Castlevania nie jest brutalna bo wcale być nie musi (krwi jednak nie zabraknie), to raczej baśń z wampirami w tle i innymi stworami. Piękna gra, bierz śmiało jak masz okazję.

Odnośnik do komentarza

Nie ma co się dużo zastanawiać, przy obecnej śmiesznej cenie za którą ma się nówkę w folii nie ma porównania względem tego co dostajemy w zamian. To jedna z najdłuższych, najciekawszych, najlepiej przemyślanych i z najbardziej kozackim klimatem gier tej generacji. IMO God Of War 3 zarządził technologicznie, lecz merytorycznie Castlevania wbiła go w ziemię.

Odnośnik do komentarza

Polecam! Jedna z najlepszych gier tego roku. Osobiście podobała mi się nawet bardziej niż GoWIII. Gra jest przemyślana, ładna, długa, oldskulowa (w pozytywnym znaczeniu tego słowa), wedle gustu łatwa bądź trudna (spore różnice pomiędzy poziomami trudności, możliwość włączenia podpowiedzi w zagadkach), więc jeżeli ktoś tylko nie ma uczulenia na średniowieczno-wampiryczno-wilkołakowe klimaty to nie ma co się dłużej zastanawiać. Kupować i grać!

Odnośnik do komentarza

No czy ta Castelvania taka och, ach to bym polemizował bo jak na razie ( jestem gdzieś dalej jak w połowie 3-go rozdziału) to tylko udowadnia z każdą chwilą wyższość takiego GOWa jak dla mnie. Walki pod koniec rozdziałów to po prostu NUUUUDA :down: , mam nadzieję że ten sam schemat nie będzie funkcjonował do końca gry :blink: ? Durny system checkpointów (najpierw walka potem skakanko lub na odwrót, krok nie tak i zaczynamy od walki :verymad: , bezsens) Lokacje świetne, ale to że kamera odjeżdża żeby mi je pokazać tak daleko że ledwo widzę mojego ludka już mniej. No i czemu gra traktuje mnie jak idiotę pytając po zgonie dwa razy czy chcę kontynuować :diablo: ???

Odnośnik do komentarza

No czy ta Castelvania taka och, ach to bym polemizował bo jak na razie ( jestem gdzieś dalej jak w połowie 3-go rozdziału) to tylko udowadnia z każdą chwilą wyższość takiego GOWa jak dla mnie. Walki pod koniec rozdziałów to po prostu NUUUUDA :down: , mam nadzieję że ten sam schemat nie będzie funkcjonował do końca gry :blink: ? Durny system checkpointów (najpierw walka potem skakanko lub na odwrót, krok nie tak i zaczynamy od walki :verymad: , bezsens) Lokacje świetne, ale to że kamera odjeżdża żeby mi je pokazać tak daleko że ledwo widzę mojego ludka już mniej. No i czemu gra traktuje mnie jak idiotę pytając po zgonie dwa razy czy chcę kontynuować :diablo: ???

 

Z tytanami walki będą dobre.

Odnośnik do komentarza

Moja kopia już jest w drodze :). Mam nadzieję, że gra sprosta moim oczekiwaniom po tym co widziałem w GoW i będę czuł ten klimat.

 

PS: Dużo jest itemów i innych skilli do wyboru, jest to jakoś fajnie rozwiązane?

jest tak jak w GoW - za zabite maszkary dostajesz exp, które wydajesz na skill'e. W późniejszym etapie gry odblokowujesz magie light/ dark i możesz uaktywniać kolejne skill'e (skille wzmocnione biała magia odnawiają energię a te wzmocnione czarna- zadaja wiekszy dmg). Razem z postępami dostajesz też nowe umiejętności, które przydaja się w odnajdowaniu secretów we 'wcześniej niedostępnych miejscach'. Jest tego wszystkiego wystarczająca ilość i idzie wszystko ładnie ze sobą łączyć w combosy. Jeżeli podobał Ci się (średni imo) GoW III to dla Castlevani postawisz w domu ołtarz. Cholernie niedoceniona gra

Odnośnik do komentarza

Myślę, że tak. Pobuszuj w opcjach.

 

 

Nie moge "pobuszowac" w opcjach, bo nie mam fizycznie gry pod reka, a nigdzie nie moge znalezc infa czy mozna zmienic jezyk z angielskiego na francuski, jesli nie dubbing to chociaz tekst.

Jesli ktos ma gre i bylby laskaw sprawdzic ta opcje jezykowa, bylbym wdzieczny.

 

 

pozdrawiam

 

Czy nitk nie jest w stanie pomoc? Z checia bym kupil ta gre, jesli taka opcja by byla, a z Francji nie oplaca sie sprowadzac.

 

Zedytuj poprzedni post następnym razem.

Edytowane przez Square
Odnośnik do komentarza

Ta gra jest za(pipi)ista. Poprostu nie moge uwierzyć jak wspaniały klimat ma ta gra. Jestem dopiero w 6 chapterze. System walki mi się strasznie podoba, tak samo jak ta książka w której jest info o broniach i przeciwnikach.

 

Najlepsze przed Toba! Dla mnie połowa gry była świetna ale wszystko co się dzieje potem to już mistrzostwo świata. Wnerwiłem się bo zamieniłem Caste na Enslaved (średniak) a okazało się, że będą jednak dodatki i okazja do pobiegania Gabim. Trzeba będzie poszukać taniej castlevani na rynku :)

Odnośnik do komentarza

Obecnie jestem podczas przechodzenia (po raz kolejny) GOW I i II, tym razem na PS3. Jak tylko się z nimi uporam chyba sięgnę po tą Castolvanię. Mam nadzieję że się nie zawiodę. Czytałem ostatnio że szykowany jest dodatek DLC, znacie już jego cenę ?

Odnośnik do komentarza

Dobra, zaczalem nowa Castlevanie. Pierwsze wrazenie calkiem spoko, zalatuje GOWem na kilometr (ale to akurat na plus). Tylko powiedzcie mi czemu ten ludek (Gabryś:)) jest taki maly i czemu porusza sie tak nienaturalnie szybko :)

 

Jest ok :) Albo tak miało być. Osobiście uważam że raz Gabi biegnie w miarę ok, a raz zapierdala za szybko. Problemy z animką ? :) Im dalej tym lepiej. Gra potrzebuje trochę czasu aby się "rozkręcić" Castlevania wbrew pozorom to nie klon GoW. Większość "dziennikarzy" plecie herezje. Wystarczyło że jeden np: z ign coś napisał to reszta, no przynajmniej większość zaczęła pisać podobnie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...