Skocz do zawartości

Rozmowy ogólne o modzie


Banny

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już osiągnę docelową wagę to w końcu kupię nowy garnitur, ale musi być taki, że oyayebie, wszystkie suki moje. Mam nadzieję, że Waldek wspomoże mnie całym swoim doświadczeniem!

 

Lucek jako członek nie masz wyjścia. Ja do znudzenia takim klocom jak my polecam Próchnik, bo rozmiarówka okej i obsługa dobra, w kieszeni wystarczy 1000 (bywają fajne promo z 2500 na 1000) do mniej więcej 1500/2000zł w zależności co Ci się spodoba. Poprawki w cenie garnituru. 

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

czyli jeansy mogą być? Koszula marynarka będzie ok?

 

Spokojnie w takiej kombinacji jak napisałeś możesz iść. Choć im  późniejsza pora, tym bardziej powinieneś się wystroić, tak jak spektakl jest w godzinach około południowych to sweter i koszula dadzą radę, tak wieczorem już marynarka staje się obowiązkowa, a garnitur mile widziany.

Odnośnik do komentarza

W Polsce od 3 do 10 tys. zlotych. Do tego dochodzi koszt materialu - marynarka+2 pary spodni to okolo 4 metry. 

Do tego mercedes i pełen komplet w sam raz na obrone pracy dla studenta. 

 

Nie wypisuj głupot. Koszt uszycia nowego garniaka czasem jest tanszy niz garnitur z sieciówki, chyba, że kolego chodzisz bezpośrednio do Armianiego.

Odnośnik do komentarza

Oczywiscie, ze mozna uszyc garnitur nawet za 1500 zl. Problem w tym, ze efekt bedzie wyraznie gorszy od garnituru z popularnej sieciowki w porownywalnej kwocie. Przyczyna wysokich cen jest popyt znacznie przewyzszajacy podaz oraz ilosc roboczogodzin potrzebnych na szycie, 3 2-3 przymiarki i ewentualne poprawki. Nie pisze tutaj o Armanim, zreszta ich modele RTW nie zachwycaja. Nie wiem czy siec ta oferuje MTM lub bespoke.

 

Szyc u krawca trzeba z glowa, w przeciwnym razie to wyrzucanie pieniedzy w bloto.

Odnośnik do komentarza

Akurat w krawiectwie meskim, Polska czolowka nie ma zupelnie czego sie wstydzic. Jestes teoretykiem. Obstalowywalem garnitury   za 2,3,4 tys. zlotych. Ten pierwszy zupelnie nie byl wart swojej ceny.Duzo lepiej wypadlbym w typowej sieciowej klejonce.  Pomny swej pierwszej pomylki, sporo czasu spedzilem wertujac strony o tematyce bespoke. Dobrym krawcom nie oplaca sie schodzic ponizej pewnego pulapu bo a)popyt przewyzsza podac b) ich pozycja na rynku jest niezagrozona. W latach 80-2000 krawiectwo w Polsce bolesnie umieralo

 

A firmy w UK tez potrafia sie cenic. Garnitury 3 czesciowe z savile row to czasami koszt 20 tys zlotych, Smokingu 25 tys. Inna kwestia jest czy warto zaczynac swoja przygode z krawiectwem miarowym od garnituru. Bespoke to pewien proces, wymaga znajomosci pewnych podstaw od zlecajacego, znajomosci swojego fachu od krawca i dobrej nici porozumienia pomiedzy tymi osobami. Sam swoja przygode z bespoke zaczalem od wizyty u kaletnika celem sprawienia sobie rekawiczek. Potem przyszedl czas na spodnie i marynarki. 

Odnośnik do komentarza

Alez oczywiscie, ze bedziesz mial krawcow, ktorzy biora nawet i 20k funtow za garnitur wieczorowy, ale ja mowie o garniturze na miare w zakladach krawieckich. Dobrze skrojony, trzyczesciowy garnitur z recznie robionymi skorzanymi butami to jakies 900 - 1500 funtow. Nie wazne gdzie wejdziesz w Londynie, czy to Oxford Street, czy Covent Garden wiekszosc zakladow, nawet tak wysoko cenionych jak Gieves and Hawkes, czy Richard James lub ostatnio tak popularny Sean Flynn uszyje ci garnitur za 1000-2000 funtow. Nie wierze, ze w Polsce jest drozej i mowimy tutaj ciagle o sredniej cenie garnituru, gdzie cennik od 3k pln to moim zdaniem duzo.

 

Richard James (Savile Row) bierze za 2 czesciowy garnitur mniej niz 2k funtow, a za 3 czesciowy delikatnie ponad, wiec chyba masz odniesienie do mniej znanych zakladow. No chyba, ze chcesz zalozyc komplet zaraz z wybiegu i masz siedem cyfr na koncie.

Odnośnik do komentarza

Huntsmana podalem jako przyklad zakladu, ktory ubiera aktorow i ktory rzada wysokich cen. Jasne ze na Row nie wszyscy narzucaja tak horrendalne sumy. Dlugo szukalem w Polsce odpowiadajacych mi jakoscia i cena krawcow. Sytuacja dla konsumenta jest trudna. Istnieje tutaj pewien pulap cenowy ponizej ktorego nie oplaca sie u nas szyc na miare bo koszty sa niewspolmierne do efektow. Jezeli ktos ma inne doswiadczenie w tej materii to chetnie sie poczytam.

Edytowane przez shinian
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...