Skocz do zawartości

Kurtki na zime


wielad

Rekomendowane odpowiedzi

dobra sory za spam

 

mroku, fajna kurtka, ilość oczo(pipi)nych metek firmy, o której nikt nie słyszał musi się zgadzać

Edytowane przez gekon
Odnośnik do komentarza

Czekanie to fakt, ale jak nie musisz mieć na teraz co wiesz. Ja sam sobie między innymi kąpielówki kupiłem na lato. U nas szukałem chyba rok i nic, same januszowe wzory za 200 zeta z wątpliwego materiału. I jeszcze nie mój rozmiar, bo u nas zatrzęsienie rozmiarów dla grubasów, a xs to tylko w dziecięcym. Na Ali zamówiłem te co mi się podobały, mój rozmiar, jakościowo mega, a dałem 3 dolce xD lol. 

 

Co do januszów, na Ali się nie spotkałem, to nie allegro. Wszystko ma realne foty, mase komentarzy ludzi ze zdjęciami tego co dostali a Pan Chińczyk dostaje kasę za towar dopiero jak jestem zadowolony i wystawię mu odpowiedni komentarz

 

Polecam taki styl życia. 

 

A masz ty w ogóle godność człowieka?

Odnośnik do komentarza

Ściągać kąpielówki z Chin i czekać miesiąc czy dwa mdr. Ten kącik jednak zawsze warto odwiedzać.

 

 

 

Produkcja w Chinach nie jest tak tania. Ludzie w fabrykach nie zarabiają mniej, niż w Europie. W takiej Vistuli, która nie robi najgorszych ubrań, doświadczone szwaczki zarabiają z 1300 zł i jak zastraktują, to się je zwalnia - warunki porównywalne do przeciętnej abryki chińskiej. Wielu firmom się opłaca np. Bułgaria, to samo, a bez latania samolotami. Niektóre rzeczy oczywiście nadal są robione w Chinach, ale to nie tak, że tylko tam się robi ubrania, w Europie nigdy od producenta by się nie znalazło. Tak czy siak, koszty pracownika produkcji to zazwyczaj jakieś tam kilka procent wartości rzeczy. Nie robiłyby różnicy czterokrotnej w cenie. Zauważmy, że i np. internetowe sklepy w bogatej Japonii, szyjące w Japonii z francuskich materiałów, też mogą sprzedawać o wiele taniej, niż ceny podobnych nowości w Polsce.

 

No i w Polsce chyba jest podobnie. Koszula Vistuli w sklepie kosztuje, dajmy na to, 300 zł, ale planuje się, że na koniec sezonu będzie super promocja i będzie kosztować 100 zł i dalej się opłacać. Na Allegro nikt za takie 300 nie wystawi, bo kto to niby kupi - jak ktokolwiek inny wystawił za 100, to trzeba wystawić za 99. Alliexpress - to rynek ogromny, więc konkurencja zbija ceny na maksa w dół. Ale też - rynek jest ogromny, więc trudno jest łapać kolesi sprzedających nielegalne kopie.

 

Niektórzy piszą, że im się trafiło mieć jakieś tam problemy (źle opisany rozmiar, jakieś wady jakości wykonania), podróbki też się czasem trafiają. Tak że raczej kwestia szczęścia. Ale ogólnie raczej - jest tanio bo to Allegro.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza
Ściągać kąpielówki z Chin i czekać miesiąc czy dwa mdr. 

 

no trochę przesadziłem, jakbym nie zamówił z Chin to bym się jeszcze załapał na sezon plażowy w listopadzie. 

Odnośnik do komentarza

Wiem Wojtas, droczyłem się z Sebą i mrokiem, którzy piszą o "drogich" ciuchach z sieciówki za wow 300-600 zeta jakby nabywając je wygrali życie. To normalna cena za ciuch, ale widać, że niektórym palma na emigracji odbija. 

Odnośnik do komentarza

Ewangeliści, którzy przychodzą i po prostu mówią "ej, ale tak ogólnie to wiadomo że ja mam dobry gust a wy zły". Byłoby śmieszne, gdyby nie było odzwierciedleniem największych problemów tego forum. Wyobrażam sobie, jak Maus siedzi teraz przed klawiaturą i myśli "heh, ale ich zaorałem, wypunktowałem celnie prawdę i fakty".

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Ewangeliści, którzy przychodzą i po prostu mówią "ej, ale tak ogólnie to wiadomo że ja mam dobry gust a wy zły". Byłoby śmieszne, gdyby nie było odzwierciedleniem największych problemów tego forum. Wyobrażam sobie, jak Maus siedzi teraz przed klawiaturą i myśli "heh, ale ich zaorałem, wypunktowałem celnie prawdę i fakty".

Masz bujną wyobraźnię.

Odnośnik do komentarza

 

Explorer_Black_2_ml.jpg

 

 

Ja mam taką, kupiłem ją w zeszłym roku i jestem bardzo zadowolony, mogę ją szczerze polecić wszystkim, którym jest strasznie zimno już wtedy, gdy temperatury oscylują wokół 5 stopni. Na tyle ciepła, że zdarzało mi się wkładać pod nią tylko koszulkę i nie marzłem, a przy tym wygląda całkiem przyzwoicie. Mam nadzieję, że posłuży mi z 7,8 lat.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...