Skocz do zawartości

Poleć coś w stylu...


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ostatni widziałem "Granatowy Prawie Czarny" i nabrałem ochoty na kino hiszpańskie. Poleci ktoś filmy Almodóvar'a które są warte obejrzenia. Ewentualnie coś innego hiszpańskiego.

Almodovar to autor, który nie wtapia. Za najlepsze uważa się "Kobiety na skraju załamania nerwowego", "Drżące ciało", "Wszystko o mojej matce", "Porozmawiaj z nią", "Złe wychowanie" i "Volver". Kolejność chronologiczna. "Porozmawiaj z nią" jest najpopularniejsze, ale nie uważam, żeby na to zasługiwało.

 

Koleś od "granatowyprawieczarny" zrobił ostatnio film "Grubasy". Spoczko.

 

Ogólnie to Hiszpanie jakoś ostatnimi laty nie produkują zbyt wiele ciekawego. Można polecić "W stronę morza", "Księżniczki" czy "Poniedziałki w słońcu".

Odnośnik do komentarza

Proszę o polecenie jakichś dobrych horrorów. Ale takich naprawdę dobrych, żebym był osrany po syry. Tylko żeby nie było żadnych cudacznych potworów i dziwnych stworów w stylu Freddy Kruegera. Najlepiej, żeby wszystko było jak najbardziej racjonalne.

 

W horrorach z założenia mało co jest racjonalne bo właśnie występują "stwory" w stylu Freddiego. Co innego z dreszczowcami lub thrillerami. Osobiście polecam "Lśnienie" Kubricka.

Odnośnik do komentarza

"The Human Centipede". Film bardzo racjonalny i realistyczny. Twórca konsultował się nawet z lekarzami, by upewnić się, że to, co pokazuje, jest naukowo możliwe.

Mój Boże, po obejrzeniu tego filmu już nic nie będzie takie jak dawniej.

 

Ze spoczko horrorów fajne jest 1410. Nie jest to jakiś bardzo straszny film, ale klimat ma.

Odnośnik do komentarza

Jak będę miał czas to założę temat "horrory", bo już wiele razy były o nie pytania na forum. "Taki naprawdę straszny" okazuje się pojęciem bardzo względnym. Wiele razy chwaliłem tutaj horror japoński "Puls" ("Kairo"). Chociaż nie bałem się na nim jakoś koszmarnie. Znam ludzi, którzy na nim niemal schodzili, a znam takich, których film w ogóle nie obszedł. I nie widzę w zasadzie żadnych reguł - nawet wśród np. fanów i antyfanów japońskich horrorów czy francuskich gore jeden konkretny film pewną grupę przerazi, a pewną znudzi.

 

W każdym razie... horrory, które uważane są przez większość za najczęściej straszące, to "Blair Witch Project", "Zejście", "Ring", "Mgła", "28 dni później", "Pozwól mi wejść". Każdy z tych filmów polecam. "Pozwól mi wejść" osobiście mi średnio podeszło, mówię o oryginalnej adaptacji, amerykańskiej niestety jeszcze nie widziałem. "Śmiertelna gorączka", "Martyrs" (by nie wchodzić głębiej w obszerny temat francuskich gore) czy "Hostel" też moim zdaniem są warte obadania, jak i wspomniana "Ludzka stonoga" - pytanie tylko, czy są bardziej straszne, czy obrzydliwe, czy może wręcz... artystyczne. Albo kiczowate.

 

Dla mnie najstraszniejszy film zeszłej dekady to "Martyrs". Przy czym "osrany" byłem nie tyle w trakcie filmu, co po jego zakończeniu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

"Blair Witch Project" heh wymiękam przy tym horrorze do dzisiaj. No nie mogę za każdym razem gdy go oglądam jestem obfajdany po same uszy, genialny w swojej prostocie.

 

BTW o której "Mgle" piszesz tej Darabonta? Bo jakby co to parę innych shitów o tym samym tytule powstało ;].

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

'Duch' jest całkiem straszny, zależy ile razy się oglądało. I bez potworów.

 

Jakie są dobre filmy o wyprawach? Np. po złoto, narkotyki, skarby, nie chodzi mi za bardzo o szalone komedie przygodowe, tylko jakieś pościgi, szachrajstwa, w konwencji kina drogi?

Edytowane przez ogicool
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...