Skocz do zawartości

Poleć coś w stylu...


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...
Gość mate5

Chciałbym zobaczyć film o jakimś bluesmanie, najlepiej gdyby to był Robert Johnson (na tym forum znany jako ogqozo). Z odpowiednią muzyką i stylem prowadzenia akcji i zdjęć jak w Stranger Than Paradise, Pernament Vacation czy Down by Law. Bez zbędnego pier,dolenia o biedzie i dyskryminacji tylko ~90 minut przeniesienia w czasie i przestrzeni do Mississippi lat trzydziestych.

 

Który film najbardziej pasuje do tego krótkiego opisu mojego wyimaginowanego wymarzonego filmu?

Edytowane przez mate5
Odnośnik do komentarza

Z fabularnych to najbliżej jest chyba "Crossroads" (Na rozdrożu) Waltera Hilla. Nie dzieje się w Missisipi lat 30., ale jest inspirowany Robertem Johnsonem. "Bracie, gdzie jesteś" Coenów też troszeczkę imituje ten klimat.

 

Z dokumentów przychodzi mi do głowy "Soul of a Man" Wendersa, jest mniej więcej taki jak piszesz.

Odnośnik do komentarza

Poszukuje filmów karate w stylu Ip Mana, Ong Bak. Naparzanka musi być dobra, nie oczekuje plastiku pokroju Fearless, Hero itp. Ma być widowiskowo, względnie realistycznie, dynamicznie. Jeżeli możecie polecić film, gdzie dobre obijanie mordy jest tłem na dobrej fabuły (Old Boy) to też piszcie.

Odnośnik do komentarza

Pare ciekawych tytulow opartych na faktach poprosze.

 

Dokumenty>>>horrory.

Rebound: The Story of Earl The Goat Manigoult

American Gangster

Blow

Prawdziwa historia

Prosta historia

Przerwana lekcja muzyki

Marzyciel

Obywatel Kane

Pierrepoint: Ostatni kat

Skandalista Larry Flint

Siła i Honor

W pogoni za szczęściem

Zanim zapadnie noc

Wściekły byk

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Poszukuje filmów karate w stylu Ip Mana, Ong Bak. Naparzanka musi być dobra, nie oczekuje plastiku pokroju Fearless, Hero itp. Ma być widowiskowo, względnie realistycznie, dynamicznie. Jeżeli możecie polecić film, gdzie dobre obijanie mordy jest tłem na dobrej fabuły (Old Boy) to też piszcie.

Hero plastik ? dałeś czadu. Protector i OngBak 2
Odnośnik do komentarza

Kazub, to może Ong Bak 3 ;)? Chodzi mi o jakieś mało znane perełki gatunku mordoklepek, a nie takie o których jest najgłośniej.

 

Hero samplastik, tak jak Fearless. Z walk utrzymanych w takiej konwencji jak w tych filmach to tylko Dawno temu w Chinach mi spasował.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...