Skocz do zawartości

Poleć coś w stylu...


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam poszukuję jakiś super strasznych horrorów do oglądania z dziewczyną, fabuła może być kiczowata chodzi o to żeby coś często straszyło wyskakiwało z ekranu  żeby się bała XD fajnie by było gdyby film był coś w przedziale 2000-2014 a nie 1945-78 za wszelkie propozycje daje plusiki i respekt na forum ode mnie !

Ostatnio oglądaliśmy Sinister i było spokooo szukam czegoś w podobnym klimacie ;]

Edytowane przez BoroBoro
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Potrzebuję na prezentację maturalną jakiś goty film o apokalipsie, znacie coś bo nie mogę się zdecydować na żaden, strsznie dużo chuyowych jest.

 

Delicatessen jako satyra na społeczne mechanizmy przy użyciu konwencji postapokaliptycznej

 

Ciąg remake'ów Last Man on Earth, Omega Man Jestem Legendą, jako przykład zmieniania się konwencji używanych w filmach rozrywkowych na przestrzeni ponad 50 lat (wszystkie te filmy są oparte na tej samej książce)

 

A boy and his dog - mój ulubiony film postapokaliptyczny, możesz go użyć jako "ekspresja kwintesencji strachu atomowego z czasów zimnej wojny" lub jako "zobrazowanie natury człowieka w sytuacji rozpadu systemu polityczno-społecznego" (ikoniczna scena z panem i niewolnikami).

 

Angelus Lecha Majewskiego jako "Śląsko-okultystyczno-prymitywistyczne spojrzenie na apokalipsę"

 

Siódma Pieczęć jako "biblijny obraz apokalipsy w sztuce filmowej"

 

The Postman z Costnerem jako "użycie postapokaliptycznego settingu do przekazania uniwersalnych (według autorów filmu) politycznych wartości"

Odnośnik do komentarza

a jakie masz do wyboru? Zrób o the last of us i powiedz, że najlepsze przedstawienie apokalipsy w mediach współczensych, lepsze niż wszystkie filmy.

Tylko literatura i film niestety. Z książek wziąłem metro 2033 i drogę dlatego teraz szukam coś z filmu, the postman chyba mi najbardziej przypasował z tego co dałeś mate.

Odnośnik do komentarza

 

a jakie masz do wyboru? Zrób o the last of us i powiedz, że najlepsze przedstawienie apokalipsy w mediach współczensych, lepsze niż wszystkie filmy.

Tylko literatura i film niestety. Z książek wziąłem metro 2033 i drogę dlatego teraz szukam coś z filmu, the postman chyba mi najbardziej przypasował z tego co dałeś mate.

 

 

No to słabe tytuły będziesz miał, weźże choć jedno coś bardziej "ambitniejszego". Jakieś niedosłowne postapo, no.

Odnośnik do komentarza

Potrzebuję na prezentację maturalną jakiś goty film o apokalipsie, znacie coś bo nie mogę się zdecydować na żaden, strsznie dużo chuyowych jest.

 

Pewnie juz za pozno, ale:

 

1. Children of Men

 

Trailer:

 

2. Seeking a Friend for the End of the World

 

Trailer: 

 

3. Blindness

 

Cały film: 

 

4. Carriers

 

Trailer: Nie polecam ogladac, bo sa spoilery.

 

5. How I Live Now

 

Trailer:

 

6. Pontypool

 

Trailer: 

 

7. Monsters

 

Odnośnik do komentarza

Co do apokalipsy/post-apokalipsy, to polecam Listy martwego człowieka (Dead Man's Letters/Pisma myortvogo cheloveka), radziecki film w z 1986 roku, bardzo mocny wizualnie i w przekazie. Tutaj klip z fragmentami:

 

 

 

i498685.jpg

 

 

 

The Divide - koniec świata, panika itp; grupka osób chowa się do prywatnej kryjówki/schronu (Michael Biehn w roli właściciela) i wtedy dopiero sytuacja zaczyna się naprawdę pier.dolić. Zmarnowany potencjał, ale trailer zachęcający:

 

A i jeszcze brytyjskie Threads spoko.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...