Skocz do zawartości

Berserk


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Ja swój preorder berserka dostałem po tygodniu od premiery - list zwykły w najchu.jowszej kopercie,który listonosz wrzucił mi na podwórko przez płot(dobrze,że nie padało). Ogólnie to dobre cwaniaczki z nich,bo nie podają czym wysyłają przy darmowej dostawie,a w odpowiedzi na moje oburzenie dostałem odpowiedź w stylu "chyba nie spodziewał się Pan kokosów za darmo".

Orientujecie się,czu te mangi jpf są dostępne w empikach po premierze ?

Odnośnik do komentarza

Mi wystarczy wydanie całego golden age arc,czyli jakoś 14 tomów.

 

Saga kończy się cliffhangerem który zmusza do sięgnięcia po następne tomy? Dzięki Bjałemu dorwałem w ręce pierwszy tom, gdzie zawarte ą 3 pierwsze epizody z czego ostatni z "c.d.n."

Edytowane przez nobodylikeyou
Odnośnik do komentarza

 

Mi wystarczy wydanie całego golden age arc,czyli jakoś 14 tomów.

 

Saga kończy się cliffhangerem który zmusza do sięgnięcia po następne tomy? Dzięki Bjałemu dorwałem w ręce pierwszy tom, gdzie zawarte ą 3 pierwsze epizody z czego ostatni z "c.d.n."

 

Jest spory cliffhanger,ale to i tak najlepszy moment w serii na zakończenie. Tak samo zrobili za tym starym anime - koniec po zaćmieniu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...
  • 3 tygodnie później...

Ja łykam 2 jak 3 wyjdzie,bo jeden tom to wciągam w kilkanaście minut i potem zostaje niedosyt.

 

To mnie zawsze boli w komiksach,że stosunek cena-czas zapewnionej rozrywki jest cholernie niekorzystny w przeciwieństwie do książek.

 

Zresztą zbieranie Berserka to taka sztuka dla sztuki,bo manga na 80% nigdy nie zostanie zakończona patrząc na mega ślamazarne tempo w ostatnich latach.

Edytowane przez Soban
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
  • 3 miesiące później...
Gość mate5

"Before long, you won't even be able to preserve any final remnants of your individual self.

 

Like a drop of water, you'll simply dissolve, becoming no more than another swell in an ocean of dark souls"

 

("dark souls" jest boldem w komiksie)

 

Wiedziałem, że są powiązania z wiadomymi grami (jak wielu tylko dlatego zacząłem czytać), ale nie spodziewałem się tak bezpośrednich związków. No i pancerz pierwszego "bossa" niemal identyczny jak część torso srebrnych rycerzy w anor londo. Cool. Nie cool że ciągnie się bez końca ta manga. Nie cool również, że jedna egranizacja jest na dreamcasta, a druga została wydana na ps2, ale tylko w japonii, a że nigdy nie miałem szczęścia ze zgrywaniem gier na ps2, to mnie te tytuły ominą. :(

Odnośnik do komentarza

Twórcy garściami czerpali z Berserka i nawet się z tym jako fani nie kryli. Każdy kto czytał mangę Miury co chwilę zapewne uśmiechał się pod nosem widząc coś z komiksu.

 

Dremcastowy "Guts' Rage" wydano w USA i Europie, więc na emulatorze można ograć. Z kolei "Chapter of the Holy Demon War", którego kiedyś ogrywałem w krzakach doczekał się fanowskiego tłumaczenia i też bez przeszkód jest do przejścia na PCSX2.

 

Co do mangi jako miesięcznika to będzie zapewne tak samo jak do tej pory, 2-3 epizody i kolejna przerwa na rok. Autor musiałby zapodać swoim rysunkom spory downgorad, żeby to było możliwe + nie popaść w kolejną depresję lądując w jakimś zakładzie.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 6 miesięcy później...

W tym trailerze chyba nic ręcznie rysowanego nie ma :/

Nie odmawiam możliwego kunsztu w animacjach komputerowych, no ale jednak wolę klasyczne podejście...

No i ten model Pucka w ostatniej scenie taki dziwny jakiś.

 

A swoją drogą 8 tom niedawno wyszedł w Polsce, jeszcze dwa, góra trzy i powinny się zacząć rzeczy, których stare anime już nie pokryło.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.