Skocz do zawartości

Berserk


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

W mej skromnej opinii starsze anime(z '97 bodajże) jest dość solidne, jedyne co bym zmienił, to wyrzucić parę fillerów z pewnym Tudorskim przywódcom, a budżet na nie przeznaczyłbym na sensowniejsze zakończenie, coby nie wyglądało na ucięte.

 

No ale mangi to w tej serii mus, absolutny top w kwestii fabuły i techniki, a ekranizacje powinny służyć za uzupełnienie.

Odnośnik do komentarza

 budżet na nie przeznaczyłbym na sensowniejsze zakończenie, coby nie wyglądało na ucięte.

 

Ta seria nie miała budżetu, walki były przedstawiane za pomocą statycznych obrazków, ot reklamówka mangi zrobiona tanim kosztem. Wielu zapomina, że kiedy oni to animowali, Miura w 97 dopiero kończył Zaćmienie z 13 tomu. Reżyser i sztab animatorów nie mieli nawet komiksu do prac nad scenopisem, autor musiał z grubsza powiedzieć im co tam ma być.

Odnośnik do komentarza

Czy nowe odcinki mangi zaczęły pojawiać się w miarę regularnie, czy nadal roczne przerwy? Nazbierało mi się kilkanaście odcinków i nie wiem czy czytać, czy czekać. Guts zszedł już z łodzi? Bo z tego co pamiętam to zapowiadało się, że dostanie jakiegoś power-upa na wyspie elfów i chętnie bym to zobaczył, ale jeśli nic się nie ruszyło to jeszcze się wstrzymam z czytaniem.

 

@Mendrek, polecam przeczytać najpierw mangę, zanim zabierzesz się za jakiekolwiek anime z Berserka. Manga to wyższa półka pod względem kreski, a anime i kinówki możesz sobie później obejrzeć w oczekiwaniu na nowe odcinki mangi. A czekanie na nowe odcinki Berserka potrafi się bardzo dłużyć... :lol:

Odnośnik do komentarza

Niby zaczęły wychodzić regularnie, ale ch*j wie jak z tym będzie.

 

co do wyspy elfów

 

dotarli

 

Dzięki. W takim razie sobie przeczytam.

 

 

Niby zaczęły wychodzić regularnie, ale ch*j wie jak z tym będzie.

 

co do wyspy elfów

 

dotarli

 

Ile oni tam płynęli? 2-3 lata? W tym tempie to Berserka będzie kończył ktoś inny :P

 

Też się ostatnio zastanawiałem ile to jeszcze potrwa i doszedłem do wniosku, że 20 lat to minimum.

 

God Hand w komplecie, a w Neo Band of the Falcon same koksy. Drużyna Gutsa pewnie będzie musiała zaliczyć kilka power-upów zanim będą mogli z nimi na równi walczyć, a to potrwa. Do tego jest jeszcze kilka pobocznych wątków jak np. Skull Knight i jego przeszłość. Także chyba nie ma co liczyć na szybki finish. :dunno:

 

Odnośnik do komentarza

Ile oni tam płynęli? 2-3 lata? W tym tempie to Berserka będzie kończył ktoś inny :P

Na statek załoga zawitała w 2006, do wyspy elfów dotarli w tym roku.

 

 

345 chapterow. Średnio 1-2 chaptery na miesiąc powstaje. Ja skończyłem na 329 bodajże, w chuy czasu temu. x)

Takie tempo miał jak rysował Conviction Arc, które teraz masakruje nowe anime. Od lat jego harmonogram jest zwalony i potrafi nawet po 8 miesięcy nic nie wydawać, albo robić 3-4 miesięczne przerwy po wrzuceniu 2-3 epizodów z rzędu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No ja Berserka zacząłem i skończyłem czytać w 2012 roku i też skończyłem na statku. :isee:

 

Robi wszystko sam, do tego bez użycia komputera czy tableta graficznego.

 

 

Na forach poświęconym Berserker'owi, czytałem, że Miura ma ok. 5 grafików do pomocy.

Nie zapominajmy też, że niedawno zrobił mini serię mangi Giganto Makhia. Czytał ktoś z was? Ja przejrzałem kilkanaście stron i tak trochę mnie zainteresowało. Może przeczytam po skończeniu zaległych odcinków Berserka.

Odnośnik do komentarza

 

Ile oni tam płynęli? 2-3 lata? W tym tempie to Berserka będzie kończył ktoś inny :P

Na statek załoga zawitała w 2006, do wyspy elfów dotarli w tym roku.

 

 

345 chapterow. Średnio 1-2 chaptery na miesiąc powstaje. Ja skończyłem na 329 bodajże, w chuy czasu temu. x)

Takie tempo miał jak rysował Conviction Arc, które teraz masakruje nowe anime. Od lat jego harmonogram jest zwalony i potrafi nawet po 8 miesięcy nic nie wydawać, albo robić 3-4 miesięczne przerwy po wrzuceniu 2-3 epizodów z rzędu.

 

Wow, to nieźle niedoszacowałem.

Odnośnik do komentarza

Jedyne, co dla mnie ratuje nowe anime, to historia i klimat. Mając zresztą tak dobry materiał źródłowy ciężko chyba zepsuć te aspekty. Faktycznie, od piątego odcinka zaczyna być ciekawiej, a i strona wizaulna aż tak nie razi. Aczkolwiek nie wiem czy faktycznie coś się poprawiło, czy to już tylko przyzwyczajenie.

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Nie pamiętam na którym rozdziale skończyłem, może ktoś kto czyta na bieżąco mi pomoże? Pamiętam tylko tyle, że to były rozdziały które ukazały się po bardzo długiej przerwie. Były tam jakieś retrospekcje Gutsa z dzieciństwa. Pamiętam, że leżał sam w jakiejś celi na podłodze i podziwiał jakiegoś pojedynczego kwiatka który wyrastał z podłogi czy coś takiego. Było to jakoś dwa, trzy lata temu.

 

Btw: Skąd ściągacie nowe przetłumaczone chaptery Berserka? Kiedyś istniała stronka Berserkfan.info i grupa o nazwie Azure czy jakoś tak. Teraz nie wiem jakie jest najlepsze źródło Berserka w PL.

Odnośnik do komentarza

Tak to wygląda  chyba tylko shouneny  są tłumaczone  , a i tak mają parę obwarowań( Tylko najnowsze rozdziały, dostępne przez jakiś czas). 

 

Nie pamiętam na którym rozdziale skończyłem, może ktoś kto czyta na bieżąco mi pomoże? Pamiętam tylko tyle, że to były rozdziały które ukazały się po bardzo długiej przerwie. Były tam jakieś retrospekcje Gutsa z dzieciństwa. Pamiętam, że leżał sam w jakiejś celi na podłodze i podziwiał jakiegoś pojedynczego kwiatka który wyrastał z podłogi czy coś takiego. Było to jakoś dwa, trzy lata temu.

 

Btw: Skąd ściągacie nowe przetłumaczone chaptery Berserka? Kiedyś istniała stronka Berserkfan.info i grupa o nazwie Azure czy jakoś tak. Teraz nie wiem jakie jest najlepsze źródło Berserka w PL.

 Skończyłeś  na rozdziale 329 The Spring Blossoms of Another Day

 

Sam sie sobie dziwię ,że oglądam to anime. Bo jest tak bardzo pocięte  ,że na minute   radochy oglądania jest przynajmniej 30 sec wkutwienia na oprawę  i  sposób  w jaki traktują historię..

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...