Skocz do zawartości

Potrawy regionalne


Cris

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jako mieszkaniec Wrocławia od wielu lat, chciałbym polecić ciastka rodem z Jarosławia. Są to produkowane przez tamtejszą firmę SAN Wiatraczki Złotokłose.

 

Kto ma dobry gust, ten po jednej paczce przyznaje rację, że to najlepsze ciastka, jakie stworzono. Odpowiedni balans słodkiego i słonego, fantastycznie wymierzona twardość, przyjemny chrup, idealny kształt a także świetny wpływ na zdrowie to tylko niektóre z powodów, dla których jarosławski specjał bije całą krajową konkurencję na głowę.

 

Wiatraczki Złotokłose SAN dostępne są w sklepach w całej Polsce w trzech odmianach: żótej (owsianej), niebieskiej (kokosowej) i czerwonej (czekoladowej).

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Jako mieszkaniec Wrocławia od wielu lat, chciałbym polecić ciastka rodem z Jarosławia. Są to produkowane przez tamtejszą firmę SAN Wiatraczki Złotokłose.

 

Kto ma dobry gust, ten po jednej paczce przyznaje rację, że to najlepsze ciastka, jakie stworzono. Odpowiedni balans słodkiego i słonego, fantastycznie wymierzona twardość, przyjemny chrup, idealny kształt a także świetny wpływ na zdrowie to tylko niektóre z powodów, dla których jarosławski specjał bije całą krajową konkurencję na głowę.

 

Wiatraczki Złotokłose SAN dostępne są w sklepach w całej Polsce w trzech odmianach: żótej (owsianej), niebieskiej (kokosowej) i czerwonej (czekoladowej).

Ja tam wolę wiatraczki holenderskie, są IMO smaczniejsze. No ale faktycznie to są chyba jedne z lepszych ciastek ever.

Odnośnik do komentarza

a9cdb49add52a3cde9094733d46a3de2__special_mocny.gif

 

Specjal - marka piwa należąca do Grupy Żywiec, klasyczne piwo typu pils, produkowane przez Browar w Elblągu. Specjal jest największą marką regionalną w Polsce i jednocześnie zajmuje piąte miejsce na rynku piwnym w skali ogólnopolskiej. Smak oraz jakość Specjala były nagradzane na różnych festiwalach i konkursach piwa w całym kraju.

 

W skład marki Specjal wchodzą dwie odmiany:

 

* Specjal Jasny Pełny - najbardziej popularny wśród konsumentów. Zwartość ekstraktu: 12,5% wag., zawartość alkoholu: 6% obj.

* Specjal Mocny - podwyższona zawartość ekstraktu. Zawartość ekstraktu: 14,5% wag., zawartość alkoholu: 6,7% obj.

 

Piwo to jest dostępne w butelce 0,5 l oraz 0,66 l i w puszce 0,5 l. [wikipedia]

 

dobre piwko ;)

 

tez potrawa regionalna :P

Edytowane przez Plugawy
Odnośnik do komentarza
Znane i lubiane piwo w całej Lubelszczyźnie ;)

Niezłe, niezłe, choć nie jestem jakimś wielkim koneserem piwa. Z okolicznych marek polecam jeszcze Zwierzyniec

3288.jpg

http://www.zwierzyniec.pl/zwierzyniec.html

Jeśli chodzi o Lubelszczyznę to nie można też nie wspomnieć o różnych potrawach z kaszą gryczaną z pierogiem biłgorajskim na czele :thumbsup: .

Edytowane przez Humulus XP
Odnośnik do komentarza

Leżajsk można kupić, ale raczej rzadko, a perła jest w każdym sklepie

Ja nie słyszałem o biłgorajskich pierogach ale o lubelskich, chyba je jadłem, o ile dobrze pamiętam są z kaszą gryczaną i z serem.

btw to kasza gryczana z jakimś dobrym sosem miażdży XD

Edytowane przez Hide999
Odnośnik do komentarza
Leżajsk można kupić, ale raczej rzadko, a perła jest w każdym sklepie

Ja nie słyszałem o biłgorajskich pierogach ale o lubelskich, chyba je jadłem, o ile dobrze pamiętam są z kaszą gryczaną i z serem.

btw to kasza gryczana z jakimś dobrym sosem miażdży XD

Ups - literówka mi się wkradła - miałem na myśli piróg biłgorajski - czyli ciasto z farszem składającym się z kaszy gryczanej, sera białego i świeżej mięty. Takie świeże chrupiące prosto z pieca to jest to ^_^ .

28.jpg

A kasza gryczana w kazdej postaci miażdży :).

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Zamkowe%20puszka%20nowe.jpg

 

Zamkowe, najlepsze piwo jakie piłem w życiu i pije, bardzo tanie a smak przebija wszystkie piwa jakie do tej pory piłem (a było tego mnóstwo). Piwo to od browaru namysłowskiego jest, więc jak ktoś jest w województwie opolskim to koniecznie spróbować.

 

A przysmak świetokrzyski widziałem sprzedawany nawet na targach na dalekiej Ukrainie (wcale się nei dziwie)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

<!--quoteo(post=1870634:date=16 06 2009, 01:32:name=Cris)--><div class='quotetop'>CYTAT(Cris @ 16 06 2009, 01:32) 1870634[/snapback]</div><div class='quotemain'><!--quotec-->A wpierdzielaliście kiedyś "Przysmak Świętokrzyski" ?

0FHady2El8xqd2j0pX.jpg

 

Posypane delikatnie solą- mniam. Gdzie to teraz można dostać?

To są glisty?

 

Co do tematu: pyry z gzikiem. Nie żebym lubił, ale śmieszy mnie ta nazwa.

Edytowane przez Grzegosz
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...