Skocz do zawartości

Demon's Souls


McDrive

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma CP jako takich. Mozesz np. z zaczac z 1-1 i dojsc az do 1-4 (jesli wczesniej poczysciles bossow) i jak zdechniesz to odrodzisz sie przy najblizszym archstone ALE dla lokacji gdzie zginales. Czyli jestes na koncu np. 1-2, najblizszy AS to 1-3 ale cie ubijaja wiec cofasz sie na poczatek 1-2.

Odnośnik do komentarza

Denerwujecie mnie z tym Demon'sem. Po pensji czeka DS2, a tu mi ciągle robicie smaka na powrót do świetnego pierwowzoru :confused: Czuję, że zanim pożegnam się z PS3 ogram jeszcze całą trylogię, dokładnie. To chyba seria gier, którą najbardziej szanuję z całej generacji. 

Mam to samo dokładnie, wczoraj pograłem w DS2 i chciałem sobie zrobić przerwę. Odpaliłem Dark Souls 1 xD Dzisiaj pewnie do Demons Souls wrócę, ta seria mnie rozkłada na łopatki, nie mogę się doczekać wersji na next geny. Nawet jak wydadzą Dark Souls 2 HD na PS4 to biorę na premierę.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie muzyka w Demon's Souls ma wielki wpływ na odbiór gry. Działa na słuchacza jak widok martwego dziecka z taką maską na twarzy: 

 

mask2.jpg

 

Powoduje strach, wstręt i jednocześnie szydzi z gracza, że myśli, że jest w stanie pokonać flamelurkera albo maneatery. Walka z flamelurkerem to jedyny moment w historia mojego grania w gry video, gdzie odczuwałem strach.

Edytowane przez mate5
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Walka z flamelurkerem to jedyny moment w historia mojego grania w gry video, gdzie odczuwałem strach.

True story :D I ta świadomość, że jak znowu nie uda się go pokonać kilka razy, to trzeba będzie iść biegać i farmić zielsko. Moja walka z nim polegała na chodzeniu wokół filaru, bez żadnego pierścienia czy tarczy zmniejszającej obrażenia od ognia i zadawaniu mu jakiegoś śmiesznego dmg włócznią. Niestety jak grałem to nie wiedziałem że istnieje coś takiego jak wiki, na forum nie zaglądałem, a o YT nie pomyślałem. To było jeszcze wtedy jak nie było premiery DeS w Europie i miałem wersję US, a o grze dowiedziałem się od hunteriarza, który ją mocno zachwalał.  Po wielu podejściach, żeby zabić Flamelurkra  skończyło się tym, że sprzedałem grę. Po 3 tyg grania sprzedałem grę o 10 zł drożej niż kupiłem :D Kolejne podejście miałem dopiero po premierze DeS w Europie i wtedy już dobrze się przygotowałem do gry siedząc dużo na forum i na wiki i grę ukończyłem.

 

Flamelurker potrafi doprowadzić do szału.

Edytowane przez falcon87pl
Odnośnik do komentarza

I rozumiem, że specjalnie nie podałeś od razu sposobu, tylko czekasz, aż ktoś zapyta ;)

 

Nie. Wiem, jak bardo fani serii Souls są przewrażliwieni na wszelkie glitche, "noobskie zagrywki" itp i nie chciałem wywoływać jakiejś akcji z widłami i paleniem na stosie :P

 

Żeby jednak zaspokoić ciekawość a jednocześnie nie wsadzać kija w mrowisko macie poniżej spoiler :)

 

 

Pierwszy raz spróbowałem tej metody na Doranie (król strzeżony przez czerwonookiego), który w starciu bezpośrednim jest zdecydowanie OP - wystarczyło podejść do niego na odległość zasięgu lock'a i użyć Toxic Mist/Poison Mist (a nawet obydwu naraz) i co jakiś czas, gdy efekt minie, rzucić truciznę znowu - pasek energii maleje (powoli acz sukcesywnie) a Doran nawet się nie ruszy - nudne to strasznie, ale w tym czasie możemy sobie coś poczytać itp :P

 

Na Flamelurkera dodałem jeszcze Thief's Ring albo Ring of Fog (już nie pamiętam) i szybko przemknąłem się prawą stroną za jego plecy, w stronę słynnych schodów, i zarzuciłem go tymi samymi efektami.

 

Powyższy sposób można jeszcze wykorzystać na Allanta.

 

 

Nie jest to jakoś wybitnie odkrywcze, akurat w przypadku Dorana widziałem, że ktoś tam w jakimś poradniku polecał tą metodę, ale myślę że jeśli ktoś ma jakieś straszne problemy z tymi bossami to może sobie znacząco sprawę ułatwić w ten sprytny, choć noobski sposób :D

Odnośnik do komentarza

 

Flamelurker potrafi doprowadzić do szału.

 

Eeee tam - jest to jeden z kilku bossów w Demon's Souls, których można ubić, nie zadając im żadnego ciosu.

I nie - nie powiedział mi tego YouTube - sam spróbowałem i się podstępem udało :P

 

Ubiłem go właśnie w zwarciu, prosty. Pierwsze podescie troche z nim potańczyłem, dałem się ubić. Wróciłem z ringiem na fire res i flame shield i poszło gładko.

Odnośnik do komentarza

 

 

Flamelurker potrafi doprowadzić do szału.

 

Eeee tam - jest to jeden z kilku bossów w Demon's Souls, których można ubić, nie zadając im żadnego ciosu.

I nie - nie powiedział mi tego YouTube - sam spróbowałem i się podstępem udało :P

 

Ubiłem go właśnie w zwarciu, prosty. Pierwsze podescie troche z nim potańczyłem, dałem się ubić. Wróciłem z ringiem na fire res i flame shield i poszło gładko.

 

O tym mówiłem :) Z tymi dwoma rzeczami jest bardzo prosty. Spróbuj z nim "potańczyć" bez tarczy, bez pierścienia i z jakąś zwykłą bronią na +5 lub +7 :D

Odnośnik do komentarza

O tym mówiłem  :) Z tymi dwoma rzeczami jest bardzo prosty. Spróbuj z nim "potańczyć" bez tarczy, bez pierścienia i z jakąś zwykłą bronią na +5 lub +7  :D

 

Ale po co? To jak to w końcu jest z tą grą? Najwyraźniej jest tak trudna, bo gracze, którzy ją przeszli chcą by taka była i zaklinają rzeczywistość, dodatkowo sobie różnymi wyzwaniami utrudniając. Kiedy ja próbuję pokonać jakiś tytuł, wykorzystuję wszystkie dozwolone środki do tego celu (w tym przypadku niezbyt rozwiniętą inteligencję Flamelurkera) i nie mam zamiaru zawiązywać sobie oczu, grać jedną ręką czy po litrze wódki, by później móc głosić, jaki ten tytuł jest hardkorowy.

Edytowane przez WrednyPL
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...