Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie myślałem ze może sony zrobiło by nam miłą niespodziankę i w niedalekiej przyszłości dodało wsparcie dla kontenera mkv.

Wczoraj była premiera nowego DivXa 7, a wraz z nim wprowadzono wsparcie m.in. dla h.264 i mkv. A jako ze Sony współpracuje z DivXem, ma wykupione licencje na kodeki to może istnieje realna szansa na aktualizację FW o nowe dodatki.

Odnośnik do komentarza

Ja bardzo chciałbym dodać opcje chowania niechcianych ikonek. Taki Home mi się wtrynił na miejsce Stora i muszę wykonywać jeden ruch więcej. <_< Nie no, tragedia to nie jest, ale obiektywnie, każda ikonka która nie musi być ciągle widoczna powinna mieć pod trójkątem opcje schowania. Takie ukryte ikony pokazywałyby się po przytrzymaniu któregoś shoulder buttona i każdy byłby happy.

Ogólnie to mogliby mnie zatrudnić do rozwoju FW bo już nie jeden błyskotliwy pomysł mi przez głowę przeszedł. ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Czy to prawda, ze PSP obsluguje radio internetowe? Jesli tak to w jaki spsob? No i najwazniejsze.. Czemu tej funkcji nie ma jeszcze PS3?!

 

 

Mnie bardziej zastanawia czemu w PSP mamy Skype, a już w PS3 niema :/ Tak radio jest ale działa na podstawie przeglądarki przynajmniej tak mi się wydaje i powiem Ci, że go używałem może z raz.

Edytowane przez elvis004
Odnośnik do komentarza

W PSP jest Skype bo w zamyśle ma to służyć uczynieniu z konsolki telefonu. Trochę nie na nasze realia ale dobra.

A w PS3 nie ma bo a) Sony uważa że ich video chat wystarczy b) nie ma sensu tego wprowadzać w stacjonarnym urządzeniu z przyczyn takich jak w PSP c) jeśli już mieliby to wprowadzić to jedynym rozsądnym wyjściem byłaby możliwość działania Skypa w tle, co pewnie nie jest łatwe.

Odnośnik do komentarza

Skype jest ale tylko w modelach 2000 i 3000 (brak w serii 1000 - mieszanie Sony z modelami - zabrakło miejsca w pamięci NAND).

Wszystkie modele mają za to tego Go!Messenger'a.

 

Co do 2.60 - mało nie zszedłem - po uruchomieniu konsola miała za pierwszym razem wyjątkowo dłuuugi start :)

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

Szkoda że Sony tak powoli wprowadza nowości do firmware. Być może za 3 lata firmware będzie tak rozwinięty że Linux nie będzie do niczego nie potrzebny. Może w nasępnych aktualizacjach dodadzą wreszcie Skype, emulator PS2 i jakiś prosty odpowiednik officea z obsługą drukarki. Wtedy praktycznie nic do szczęścia oprucz PS 3 nie było by mi praktycznie potrzebne. :)

Odnośnik do komentarza

No ja widzę właśnie taki kierunek rozwoju Firmware'u jako jedyny możliwy. Jeszcze nie w tej generacji, ale w przyszłej chciałbym aby XMB miał kilka "warstw", podstawową, taką jaką widzimy teraz oraz głębsze, pozwalające na manewrowanie plikami na dowolną skalę, coś czego przedsmakiem jest to całe Photo Gallery, tylko że do wszystkich typów plików. Taka konkurencja do Okienek. Dodać do tego umowę z autorami OpenOffice, Firefoxa+Thunderbirda i można będzie mówić o minimalistycznej konkurencji dla PC. Wydaje się że taki właśnie kierunek obrało sobie Sony, niestety pomijając przy tym opcje który przydałyby się graczom - komunikacja userów PSN niestety kuleje.

Odnośnik do komentarza

foto gallery fajny bajer jeśli konsoli używa się do oglądania zdjęć.Mimo wszystko zawiodłem się na tym firmware bo dosłownie kilka tygodni temu pojawił się divx7 z obsługą mkv więc z uwagi na to,że sony współpracuje z tą firmą byłem przekonany,że ten soft przyniesie nam tego div'xa i co za tym idzie w końcu będzie można oglądać filmy hd na PS3 inne niż na bluray :P.No cóż może w przyszłości...

 

Marzy mi się by wprowadzili Skype bo na PC sporo z niego korzystam oraz by wreszcie można było się komunikować przez HS pomiędzy grami....ale te drugie to chyba śpiew dalekiej przyszłości...

Odnośnik do komentarza

Sciaglem Up FW za(pipi)ista i najwazniejsza sprawa usunol problem trophy error i spowrotem chodza mi gry, ktore wczesniej wywaloalo do XMB z powodu sync trophy error. To bylo dla mnie najwazniesze w tym Upie. Ok mysle sobie sprawdze to photo galery zdjec mam sporo n HDD wiec jak najbardziej do oblukania opcja dla mnie. Po odpleniu "mile" info o potrzebie sciagniecia softu o wadze 104 MB :) Ok przelecialo, odpalam, jakies please wait - 3 min remaining time, mysle pewnie importuje zdjecia czy cos w tym stylu. Po 2 min wyskuje mi error "mile"0xFFDDCVGH" i du.pa photo galerry juz mi sie nie odpala, braw SONY :) Ma ktos podobny problem z ta photo galerry ?

Odnośnik do komentarza
Sciaglem Up FW za(pipi)ista i najwazniejsza sprawa usunol problem trophy error i spowrotem chodza mi gry, ktore wczesniej wywaloalo do XMB z powodu sync trophy error. To bylo dla mnie najwazniesze w tym Upie. Ok mysle sobie sprawdze to photo galery zdjec mam sporo n HDD wiec jak najbardziej do oblukania opcja dla mnie. Po odpleniu "mile" info o potrzebie sciagniecia softu o wadze 104 MB :) Ok przelecialo, odpalam, jakies please wait - 3 min remaining time, mysle pewnie importuje zdjecia czy cos w tym stylu. Po 2 min wyskuje mi error "mile"0xFFDDCVGH" i du.pa photo galerry juz mi sie nie odpala, braw SONY :) Ma ktos podobny problem z ta photo galerry ?

no i co pradziles sobie z tym czy odpusciles?

najprostsza rada to poprostu usunac "photo gallery" i sciagnac jeszcze raz bo nic innego chyba sie nie wymysli

Odnośnik do komentarza
PS3 Firmware 3.0: What would you like to see? (Game Experience, Connectivity & Communication)

http://www.ps3blog.eu.com/features/ps3-fir...-communication/

Szkoda ze Sony nie kwapi sie aby umilic i ulatwic zycie graczom wprowadzajác do firmware konkretnego kofiguratora sterowania w grach. Chetnie zagral bym w starocie z PS 1 które mogly by wykozystac czujnik ruchu w sposób jaki sobie tego zycze. Podzisiejszych wynikach glosowania widac ze wiekszosc glosujacych chce chyba pograc w tytuly z PS2. Szkoda tylko ze Sony nie udoskonalilo do tej pory zabardzo nawet emulacji PS 1. Sony powinno chyba ,,kupic'' ludzi tworzacych PCSX 2 inaczej sa chyba marne szanse na spelnienie marzen tylu graczy.

Odnośnik do komentarza
Sciaglem Up FW za(pipi)ista i najwazniejsza sprawa usunol problem trophy error i spowrotem chodza mi gry, ktore wczesniej wywaloalo do XMB z powodu sync trophy error. To bylo dla mnie najwazniesze w tym Upie. Ok mysle sobie sprawdze to photo galery zdjec mam sporo n HDD wiec jak najbardziej do oblukania opcja dla mnie. Po odpleniu "mile" info o potrzebie sciagniecia softu o wadze 104 MB :) Ok przelecialo, odpalam, jakies please wait - 3 min remaining time, mysle pewnie importuje zdjecia czy cos w tym stylu. Po 2 min wyskuje mi error "mile"0xFFDDCVGH" i du.pa photo galerry juz mi sie nie odpala, braw SONY :) Ma ktos podobny problem z ta photo galerry ?

no i co pradziles sobie z tym czy odpusciles?

najprostsza rada to poprostu usunac "photo gallery" i sciagnac jeszcze raz bo nic innego chyba sie nie wymysli

 

 

Najpierw zrobiłem jak napisałeś, ale niestety nic nie dało. Za to restart konsoli pomógł. Po ponownym odpaleniu zaskoczył mnie widok: "Rebuild database" po czym wszystko hula jak złoto. Więc ok. tylko wszystkio co maiałem elegancko posegregowane do foldderów (muzyka, filmy, zdjęcia) rozpier.... na czynniki pierwsze ale to najmniejszym problem :)

Odnośnik do komentarza

Deadeye przeczytaj uwąznie co pisalem-divx7 wprowadza obłusługę mkv :).Sony ma podpisaną umowę z Divx wiec raczej divx7 pojawi się na PS3.Ale w chwili obecnej PS3 ma wbudowany divx6.0 plus nowy soft dodal oblugę divx3.11.Dalej nie ma divx7 co rowna się z tym,że nie odtwarza nam konsola mkv :P

Odnośnik do komentarza
Deadeye przeczytaj uwąznie co pisalem-divx7 wprowadza obłusługę mkv :).Sony ma podpisaną umowę z Divx wiec raczej divx7 pojawi się na PS3.Ale w chwili obecnej PS3 ma wbudowany divx6.0 plus nowy soft dodal oblugę divx3.11.Dalej nie ma divx7 co rowna się z tym,że nie odtwarza nam konsola mkv :P

Mylisz się, divx i mkv to niezależne standardy. To, że dodano mkv jako oficjalny kontener dla divxa prawdopodobnie oznacza, ze obsługa mkv zostanie do PS3 dodana razem z nowym divx, ale równie dobrze obsługa tego kontenera mogłaby być wprowadzona bez divxa. Tym bardziej, że mkv ma z divx niewiele wspólnego, w mkv najczęściej kodowane są filmy w h264, do tych z divx wystarcza avi.

Edytowane przez Deadeye
Odnośnik do komentarza
Deadeye przeczytaj uwąznie co pisalem-divx7 wprowadza obłusługę mkv :).Sony ma podpisaną umowę z Divx wiec raczej divx7 pojawi się na PS3.Ale w chwili obecnej PS3 ma wbudowany divx6.0 plus nowy soft dodal oblugę divx3.11.Dalej nie ma divx7 co rowna się z tym,że nie odtwarza nam konsola mkv :P

Mylisz się, divx i mkv to niezależne standardy. To, że dodano mkv jako oficjalny kontener dla divxa prawdopodobnie oznacza, ze obsługa mkv zostanie do PS3 dodana razem z nowym divx, ale równie dobrze obsługa tego kontenera mogłaby być wprowadzona bez divxa. Tym bardziej, że mkv ma z divx niewiele wspólnego, w mkv najczęściej kodowane są filmy w h264, do tych z divx wystarcza avi.

 

masz racje mogliby wprowadzić mkv bez wprowadzania div'x ale tylko z firmą div'x sony ma podpisaną umowę na dostarczanie kodeków.Czyli w praktyce wygląda to tak,że co wprowadzi divx do swoich nowych wersji będzie miało PS3.W divx7 pierwszy raz w historii dodali możliwość oglądania mkv więc pewnie ps3 tez to będzie miało w przyszłości.Oczywiście mogliby wprowadzać to oddzialnie tak samo jak obługę rmvb itp ale pewnie na przeszkodzie stoi kasa i reguacje prawne.Tak więc moment kiedy sony w sofice wprowadzi obsługę divx7=moment w którym ps3 będzie obsługiwało mkv

 

edit-Zresztą tak samo wygląda sprawa z napisami z txt w osobnm pliku-albo będziemy czekać puki divx w swoim pakiecie kodeków wprowadzi taką możliwość albo modlić się by sony podpisało umowę z jakąś firmą lub sama opracowała jakiś proram typu subedit,best player itp

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza
masz racje mogliby wprowadzić mkv bez wprowadzania div'x ale tylko z firmą div'x sony ma podpisaną umowę na dostarczanie kodeków.

Umowa na "dostarczanie" kodeków nie jest potrzebna aby zaimplementować dany kodek, akurat mkv jest otwarte (a więc nie ma tak restrykcyjnej licencji jak np wmv). A Sony wprowadzała sporo kodeków przed podpisaniem umowy z divx (mpeg4, mov, h264), i wcale nie musi mieć ich błogosławieństwa żeby to zrobić :P Inna sprawa że faktycznie, wątpie żeby chcieli to zrobić bez powodu jakim jest standard divx, bo co by tu ukrywać mkv to w przeciwieństwie do innych formatów niemal same pirackie pliki.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Siemka właśnie zrobiłem update ps3 do firmware 2.6.0 i co się okazuje ze dema które mam na dysku zacinają konsole tak ze nawet nie działaja na nia polecenia pada a wcześniej przed update wszystko dobrze działało , czy ktoś ma takie same problemy lub podobne i czy da sie jakoś cofnąć ? albo może sony szykuje poprawki ?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...