Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

[...] bo co by tu ukrywać mkv to w przeciwieństwie do innych formatów niemal same pirackie pliki.

 

Nie rozumiem tego zdania. Widziałeś kiedyś codec/kontener "piracki" i "nie piracki"?

 

Wprowadzono divx ponieważ nie wiele ich to kosztowało i... nikt nie ogląda w tym filmów. ;] Nie robili by szopek tylko dodali Matroske (a/v) i przede wszystkim obsługę FAT64 (albo chociaż EXT3), a nie jakieś duperele typu photo gallery...

Odnośnik do komentarza

Plotka: Firmware 2.70

 

 

Friends List:

- Voice Messaging is now available as an alternative to text after selecting a user on the friends list. Voice message recordings are capped at 30 seconds.

- Home Integration: Saved PlayStation Home avatar photos can be selected as photo ID for Gamer Card/Friends List.

- Trophy number and Gamer Level are listed under Friend names for quick reference.

 

Gamer Card & Trophies:

- Gamer Card layout has been changed to more closely resemble the PlayStation Store aesthetic.

- Past Trophy information can be viewed in detail by selecting "Recent Trophy History" option.

- Newly acquired trophies auto-sync in the background

- Server infrastructure for Trophies has been optimized. Resulting in faster retrieval time for Gamer Card and Trophy information.

 

In-Game XMB:

- Loading time for In-Game XMB has been drastically reduced, resulting in a more seamless in-game experience.

- "Theme settings" options while in-game is now available, allowing custom themes to be applied to the In-Game XMB.

- Internet Browser can now be accessed while in-game.

- Voice messaging and voice chat options can be used while in-game.

- Options that cannot be used in the XMB during game sessions are grayed out (but still selectable) to eliminate user accessibility confusion.

 

http://www.computerandvideogames.com/article.php?id=208685

 

 

No oby to była prawda, a nie jakaś plotka. :D

Odnośnik do komentarza
Fake na 100%

Fragment o przegladarce www podczas gry kladzie ta plotke na lopatki.

 

 

Może i FAKE ale jest już parę gier, które korzystają z przeglądarki podczas grania np:

 

- Everybody Golf

- Burnout Paradise

- KZ2 ma mieść tą funkcję

 

Znalazł bym pewnie więcej ale dwie pierwsze posiadam i taką opcję mają :)

Więc nie tak do końca kładzie ta opcja kładzie plotkę na łopatki ;)

Odnośnik do komentarza

W innym temacie napisalem o co chodzi. Widze, ze niektorzy nie maja pojecia o takim prostym fakcie jak "kosmiczna" ilosc pamieci jaka dysponuje PS3.

Przeciez te gry/aplikacje pozwalaja uruchomic tylko konkretne strony (zazwyczaj dosyc proste) i to w konkretnych warunkach (specjalne menu w grze itp, ktore zwalnia RAM potrzebny do odpalenia przegladarki i konretnej specjalnej strony).

Odnośnik do komentarza

wg mnie nawet jakby te plotki okazały się prawdą to coś czuje w kościach ,że znowu sprowadziłoby się to do mega funkcji jak "robienie zdjęć w grach","odpalanie własnej muzy z dysku" itp.Wszystkie te funkcje były dumnie ogłaszane przez Sony przy kolejnych softach ,a ostatecznie się okazywało,że stwarzały one furtkę do twórców i tylko od wydawców zależy czy zaimplementują je w grze.Boję się,że z częścią możliwości firmwaru 2.7 będzie podobnie :P

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Dla XMB jest "zarezerwowana" dana ilość pamięci i żadna gra nie może z niej korzystać. Nie wie ktoś ile obecnie konsumuje XMB i jego duperele? Tak czy siak to www z flashem i js podczas gry można raczej śmiało miedzy baje włożyć.

Nie będę co do tego dyskutował ale XMB podczas wejścia grając w Bioshocka wygląda i chodzi wyjątkowo kiepsko. A taki Lost Planet w ogóle nie ma wchodzenia do XMB podczas gry.

Odnośnik do komentarza

to ja powiem tak: wiele razy zawiesiłem konsolę przez wchodzenie do XMB w czasie gry. Najczęściej dzieje się tak, jak konsola "myśli" doczytując np. nowy level. Najczęstszy przykład:

kończymy walkę online w KZ2, gra wczytuje nową mapę - w tym momencie wychodzę do XMB żeby odpisać coś moim klanowiczom i ...bach. zwis. Pomaga tylko reset, szkoda tylko, że wtedy wywala mnie z serwera a wbić się czasami z powrotem jest ciężko (world is full itp.)

Odnośnik do komentarza

ja dalej nie mogę wyjść z "podziwu" ,że jak słucham muzy z hdd i chcę wejść do jakiejkolwiek opcji w menu setting lub porównać trofea z kolegą to wyłącza się muza :D.Poza tym czekam na możliwość odtwarzania przez PS3 napisów do filmów w formatach txt lub srt.Wtedy od razu przeniósłbym dużą część mojej kolekcji na hdd konsoli :)

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza
Dla XMB jest "zarezerwowana" dana ilość pamięci i żadna gra nie może z niej korzystać. Nie wie ktoś ile obecnie konsumuje XMB i jego duperele? Tak czy siak to www z flashem i js podczas gry można raczej śmiało miedzy baje włożyć.

Masz połowicznie racje - faktycznie sam firmware ma zarezerwowaną ilość miejsca w pamięci, ale część XMB ładuje się dopiero w momencie naciśnięcia przycisku. Co do zajmowanej ilości miejsca, to zależy ona od rzeczy z których korzysta gra - klawiatura do wysylania wiadomości w grze, obsługa kamerki czy rozmów głosowych zajmują dodatkową ilość pamięci.

 

Dla XMB jest "zarezerwowana" dana ilość pamięci i żadna gra nie może z niej korzystać. Nie wie ktoś ile obecnie konsumuje XMB i jego duperele? Tak czy siak to www z flashem i js podczas gry można raczej śmiało miedzy baje włożyć.

Nie będę co do tego dyskutował ale XMB podczas wejścia grając w Bioshocka wygląda i chodzi wyjątkowo kiepsko. A taki Lost Planet w ogóle nie ma wchodzenia do XMB podczas gry.

To raczej przez obciążenie procesora, oraz dysku - XMB włączony podczas gry bardzo dużo rzeczy doczytuje z dysku (bo nie może tych rzeczy cache'ować przez brak pamięci), tak samo jak engine unreal 3, czy każda gra podczas ładowania - stąd te zwiechy gdy włączy się XMB podczas ładowania gry.

Odnośnik do komentarza

Ciekawostka z US Blog.W jednym z postów pada pytanie czy w związku z nowym patchem do Resistance2,który ma jutro premierę, niosącym możliwość gry na dwóch profilach jednocześnie na jednej konsoli w co-opie ,jutro ukarze się nowy firmware. Ku mojemu zaskoczeniu Admin odpowiada,że o firmware nic nie wie ale możliwość zalogowania dwóch różnych użytkowników na jedno konto nie wymaga nowego softu bo ta funkcjonalność jest już możliwa od któregoś z poprzednich softów...

 

Odnośnik do komentarza
ja dalej nie mogę wyjść z "podziwu" ,że jak słucham muzy z hdd i chcę wejść do jakiejkolwiek opcji w menu setting lub porównać trofea z kolegą to wyłącza się muza :D.Poza tym czekam na możliwość odtwarzania przez PS3 napisów do filmów w formatach txt lub srt.Wtedy od razu przeniósłbym dużą część mojej kolekcji na hdd konsoli :)

 

 

Polecam Ci program sub2divx, wklejenie napisów do filmu zajmuje, nawet na moim wiekowym PC, dosłownie kilka minut. Możesz dodać jednocześnie nawet kilka wersji językowych i bez problemu sobie przełączać podczas oglądania na PS3.

Odnośnik do komentarza
ja dalej nie mogę wyjść z "podziwu" ,że jak słucham muzy z hdd i chcę wejść do jakiejkolwiek opcji w menu setting lub porównać trofea z kolegą to wyłącza się muza :D .Poza tym czekam na możliwość odtwarzania przez PS3 napisów do filmów w formatach txt lub srt.Wtedy od razu przeniósłbym dużą część mojej kolekcji na hdd konsoli :)

 

 

Polecam Ci program sub2divx, wklejenie napisów do filmu zajmuje, nawet na moim wiekowym PC, dosłownie kilka minut. Możesz dodać jednocześnie nawet kilka wersji językowych i bez problemu sobie przełączać podczas oglądania na PS3.

Tak, też mam ten programik i działa całkiem dobrze, lecz nie zmienia to faktu że musisz "zmugować" tym progsem film, skopiować go na pendrive, podpiąć pod konsole i dopiero wtedy mozna zabrać się za oglądanie.

 

 

Duzo wygodniej było by wejść w zakładkę FILMY i poprostu kliknąć z kanapy, no nie ?

 

 

Odnośnik do komentarza

Właśnie pobieram 2,70 - ktoś już testował?

 

Zmiany:

 

chat tekstowy (dostępny także z poziomu gry)

wyszukiwanie informacji o grach które posiadasz w Internecie (opcja w XMB)

kopiowanie i wklejaniu tekstu

normalizer dla muzy

 

i ponoć są polskie czcionki (w przeglądarce).

 

Źródło - PS3 Site Polska

 

UP: po 10 minutach testów wszystko śmiga :) No to czekamy za polskim XMB ;)

 

W Text Chacie jest obecny cenzor :)

Póki nie zrobimy delete lub leave nadal widzimy co kto do nas pisze pomimo wyjścia z okna chatu.

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...