Skocz do zawartości

Zegary


_Kamaz_

Rekomendowane odpowiedzi

Si, no ja osobiście 1500 max dam za G. 

Mi się podobają klasyczne, ale widzę że Casio odchodzi od klasycznego guziczka na środku do podświetlania z literką G na środku. 

Nie pasuje mi również w G połączenie elektronicznego czasomierza z wskazówkami. Z tych wskazówkowych, to podoba mi się lotnik GW-A1100 1A3ER- ale to już 2600-2900. Ten GWN ciekawy modelik. Cenowo nawet.

Teraz pójdę w klasyka- ręczne nakręcany. Automat spoko, ale warto dokupić rotomat jak się nie nosi codziennie. 

 

EDIT

 

A jak wygląda podświetlenie w tym zegarku? widzę, że takie od dołu, a nie cała tarcza? 

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza

Nie ukrywam że wymieniłem modele typowo sportowe. GW-A1100 "zielonego" miałem ale pozbyłem się na rzecz FC - kolorystycznie bardziej mi pasuje, jest dużo ciemniejszy, czarne przyciski, fajnie kontrastuje z szafirem i bransoleta też robi swoje: wygląd + wygoda (jej koszt w ZiBi 360 zł +  wysyłka :/ gdybyś chciał dokupić do zielonego w przyszłości). 

GWN swego czasu przywiózł mi z USA Zeratul z tego forum jak ich jeszcze nie było w sklepach w PL - koszt 1260 zł :) cena śmieszna do obecnych cen narzuconych przez ZiBi. 

 

GWN ma podświetlenie dwoma diodami led - jedna podświetla wyświetlacz z prawej strony - coś jak w Rangemanie a druga oświetla całą tarczę od dołu. Wszystko na zegarku jest bardzo dobrze widoczne. 

Jak ciężko Ci wybrać to polecam (trochę reklama) kanał mojego bardzo dobrego kolegi który recenzuje i przy okazji robi ala instrukcje głównie do G-Shocków. Jest tam między innymi ten mój GWN i inne moje zegarki: https://www.youtube.com/channel/UCwowWL2SrlW-G0k-PmlRb6g/videos

Odnośnik do komentarza

No to jak Zeratul załatwił w takiej cenie, to brać i nosić :)

Ja swego czasu 9200 kupiłem za 650zł. Potem okazał się bestsellerem i nagle 999 LOL Zibi jest dobre.... 

Kanał znam. Ostatnio ktoś odwiedził salon G-shocka w Japonii :D Miałbym problem. Ale ostatnimi czasy i tak G wydaję masę gimbusiarskiego gówna. 

 

Na chwile obecną mam na oku tylko 9400. Mimo, że fanem białych nie jestem, to limitka 9400 prezentowała się nad wyraz dobrze :)

 

Ten GWN coraz bardziej wpada w oko :D 

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza

Z GW-9400 też jest beczka bo zegarek jakieś 2 lata temu od ZiBi na allegro stał za 800 zł (Sequndus je miał za tyle) a teraz nagle 1250 zł WTF za podstawkę w pozytywie - ja myślałem że elektronika z czasem tanieje... 

Miałem oliwkę 9400 w negatywie i jeśli chodzi o czytelność to był najmniej czytelny zegarek ze wszystkich jakie miałem. Nie polecam, sprzedałem od razu na olx, nawet nie założyłem na rękę (zamówiony z eglobala za ~830 zł więc zwrot nie był opłacalny). Ten mój CMJ już ma zamówione czarne i czerwone ubranko bo to moro to o jeżu xD Pisząc biały masz na myśli Burtona?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

 

 

 

img61521071.jpg

 

Po roku i dwoch miesiacach zaczyna rozklejac mi sie pasek :/ a zegarek byl noszony sporadycznie. Musze na gwarancje spojrzec czy to obejmuje. Nie zamoczylem go w wodzie ani razu. Jprdl.

W sumie to nie obejmuje. Ale jeśli zegarek był mało noszony, to spróbuj reklamować. Serwis Timexa często frontem do klienta podchodzi. Ocenią stan zużycia i możliwe że wymienią. Tak 50 na 50.
Napisalem do nich jakis czas temu i nic z tego, nie przyjmuja reklamacji. Przejde sie do zegarmistrza, zeby mi wymienil na nowy bo skleilem go na klej, ale ten byl zbyt malo elastyczny i znowu sie rozkleja. Materialowy pasek chyba by nie pasowal do tego zegarka, co nie?

Spróbuj pasek nylonowy, tzw. Nato. Teraz jest moda na takie paski, wszyscy to dają do zegarków. Nowa marka Daniel Wellington (czy jakoś tak) bazuje na paskach nylonowych. Timex też wypuścił linię Original (czyli taki zegarek jak Twój) z paskami nylonowymi i skórzanymi przeciąganymi.

Wygląda to całkiem sensownie, a nylon będzie trwalszy niż klejona skóra.

No wlasnie widzialem jak kupowalem, ze jest wersja z innym paskiem, ale pomyslalem, ze do koszuli by lepiej pasowal skorzany i je.bany sie rozkleil. Dzisiaj sie przejde do zegarmistrza, fajnie by bylo jakby udalo sie zachowac te metalowe elementy timexa. Edytowane przez Plugawy
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Ile kosztuję bez HR? Nie wiem czy się opłaca, bo teraz dobra cena na zestaw z HR. A pomiar tętna podstawa. Samo wyznaczenie trasy nic nie da w polar flow, bo to tak samo jakbyście mieli stopek w telefonie :) A tak macie tętno, max ustawić i można śmigać w konkretnym celu. Bez tętna to tak nijako. Ja kupiłem w komputroniku za 568zł dokładnie z tą opaską HR. W tej cenie jest Vivoactive, ale nie ma paska i nie ma czujnika z nadgarstka. A i tak pomiar z klaty dokładniejszy. 

Odnośnik do komentarza

Pokazuje ile przebiegłeś w jakim czasie. 

W skrócie to stoper lol 

 

HR podstawa przy pulsometrach, tętno ważne :) Leciałeś na półgwizdka czy na maxa, interwały itd. 

 

Jeszcze polar ma fajna wagę- polar balance, bmi można obliczać i podpowie co jeść jak się połączy z apką w tel. 

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza

no nie jest to stoper, nawet nie w skrócie. Stoper to mierzy czas. 

 

żeby biegać z tętnem to trzeba też wyznaczyć sobie strefy tętna żeby wiedzieć co te liczby oznaczają. Wiedzieć w jakiej strefie przeprowadzać dany trening. Wtedy można obserwować progres. Na początek biegania to nie wiem czy bym sobie tym zawracał głowę.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...