Skocz do zawartości

Zegary


_Kamaz_

Rekomendowane odpowiedzi

 

img61521071.jpg

 

Po roku i dwoch miesiacach zaczyna rozklejac mi sie pasek :/ a zegarek byl noszony sporadycznie. Musze na gwarancje spojrzec czy to obejmuje. Nie zamoczylem go w wodzie ani razu. Jprdl.

W sumie to nie obejmuje. Ale jeśli zegarek był mało noszony, to spróbuj reklamować. Serwis Timexa często frontem do klienta podchodzi. Ocenią stan zużycia i możliwe że wymienią. Tak 50 na 50.

Napisalem do nich jakis czas temu i nic z tego, nie przyjmuja reklamacji. Przejde sie do zegarmistrza, zeby mi wymienil na nowy bo skleilem go na klej, ale ten byl zbyt malo elastyczny i znowu sie rozkleja. Materialowy pasek chyba by nie pasowal do tego zegarka, co nie?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

 

 

img61521071.jpg

 

Po roku i dwoch miesiacach zaczyna rozklejac mi sie pasek :/ a zegarek byl noszony sporadycznie. Musze na gwarancje spojrzec czy to obejmuje. Nie zamoczylem go w wodzie ani razu. Jprdl.

W sumie to nie obejmuje. Ale jeśli zegarek był mało noszony, to spróbuj reklamować. Serwis Timexa często frontem do klienta podchodzi. Ocenią stan zużycia i możliwe że wymienią. Tak 50 na 50.

Napisalem do nich jakis czas temu i nic z tego, nie przyjmuja reklamacji. Przejde sie do zegarmistrza, zeby mi wymienil na nowy bo skleilem go na klej, ale ten byl zbyt malo elastyczny i znowu sie rozkleja. Materialowy pasek chyba by nie pasowal do tego zegarka, co nie?

 

 

 

Spróbuj pasek nylonowy, tzw. Nato. Teraz jest moda na takie paski, wszyscy to dają do zegarków. Nowa marka Daniel Wellington (czy jakoś tak) bazuje na paskach nylonowych. Timex też wypuścił linię Original (czyli taki zegarek jak Twój) z paskami nylonowymi i skórzanymi przeciąganymi.

Wygląda to całkiem sensownie, a nylon będzie trwalszy niż klejona skóra.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

g

 

 

Od dłuższego czasu mam problem z g schockem, mam tam zegar cyfrowy i wskazówkowy i czasem ten cyfrowy przestawia mi się na inna godzine i zawsze na 2005r. Raczej wykluczam jakieś przypadkowe wciśnięcie przycisku

 

 

Jaki model? Waveceptor ma? Łączy radiowo? 

 

 

ga 110, tani podstawowy model, nic nie wiem o tej powyższej funkcji.

Odnośnik do komentarza

To taka funkcja dzięki której zegarek Casio łączy się falami radiowymi które wysyłają anteny ustawione na świecie. My się łączymy z antena w Niemczech. 

Co to daję? Wszystko robi automat, a sam zegarek jest najdokładniejszym zegarkiem świata. Wg obliczeń naukowców pomyłka wynosi 1s na 1000lat. 

 

Ok, cut of this shit. 

Pytałem, bo może źle region ustawiłeś. 

 

Masz ustawiony czas letni? DTS? 

Zmień region/strefe czasową. Ustaw na BERlin. 

:)

 

EDIT

 

Ale masz problem z rokiem. To coś na rzeczy. Oddaj na gwarancje. Samo przestawienie czasu może wynikać z błędnego ustawienia strefy czasowej. Dlatego mimo ustawienia zegarek przestawi. DTS to funkcja czasu letniego i włączamy ją ofcoz w czasie letnim. W październiku wyłączamy. 

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza

Ostatnio kupiłem Certine DS Furious

 

e0944028-4196-4839-a538-fd83bca70df6_1.b

 

Wrócę ponownie do Divera Orient Mako

Mako-USA-2016-11-Copy.jpg

 

Fajny sikor, miło się nosiło. Chociaż lepiej wygląda na ręce Big Mako, to ten ładniejszy- subtelniejszy

 

No i na jesień chciałbym coś z naciągiem ręcznym- piękny klimat i zegarek z duszą. 

Ostro myślę nad Steinhartem

 

0_0_productGfx_5400f936edfff732a2d00c60a

 

2100. Można Atlantica w tej cenie kupić. 

W tym wyżej nie pasuję mi trochę koronka, ale muszę na żywo obczaić. 

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza

Certina fajna, sportowa.

Ostatni srednio na rower czy basen.

Orient jeden z lepszych diverow do kafla. smiga na sprawdzonej ecie. Fajny sikor:)

Problemem zegarków w necie sa zdjęcia. Dlatego dobrze oglądać na zegarowni. Często jest filmik.

 

Nie zrozumiałem nic z tych dwóch zdań. A zegarek brzydki i wygląda mega pospolicie.

Odnośnik do komentarza

 

Orient jeden z lepszych diverow do kafla. smiga na sprawdzonej ecie. Fajny sikor:)

 

 

Nie zrozumiałem nic z tych dwóch zdań. A zegarek brzydki i wygląda mega pospolicie.

 

 

 

Diver- zegarek z przeznaczeniem do nurkowania. Do 20 atmosfer/200m WR.

Zegarki konstrukcyjnie wzmocnione żeby spełniały swoje zadania pod wodą- dekompresja, czytelność w mętnej wodzie, uszczelnienia w ważnych miejscach. Koronka najczęściej zakręcana- gwintowana.

Dodatkowo bezel jest ruchomy i często jest na nim zaznaczone 15 minut. Minutnik którym ustawia się właśnie dekompresje, wejście do wody, a często służy jako minutnik do..... jajek. Potocznie nazywany PEPSI ze względu na kolor:

 

Seiko-pepsi-diver-SKX009-watch-front-vie

 

Bond również nosił Diver'a

 

ga001-rolex-sean-connery.jpg?itok=tjVWMJ

 

Nie dogadali się z Rolexem i od kilku lat Bond ma na nadgarstku Omege

 

Omega-Seamaster-Tomorrow-Never-Dies-Jame

 

W salonie 10-12k 

 

Model Moon piękny:

 

Omega-Moonwatch-Speedmaster.jpg

 

 

ETA- rodzina mechanizmów. Najlepszy o numerze 2892.

W kwarcach jest niezła Miyota.

Odnośnik do komentarza

Certina fajna, sportowa.

Ostatni srednio na rower czy basen.

Orient jeden z lepszych diverow do kafla. smiga na sprawdzonej ecie. Fajny sikor:)

Problemem zegarków w necie sa zdjęcia. Dlatego dobrze oglądać na zegarowni. Często jest filmik.

 

 

Trochę się doucz, albo doczytaj - Orient do swoich zegarków automatycznych daje swoje mechanizmy, które sam zaprojektował i sam produkuje.

Tak w kwestii sprostowania.

Edytowane przez Kris77
Odnośnik do komentarza

Wyjściowa baza i tak jest z ETY, bo dzisiaj większość marek na tym bazuje. 

Aztorin lansowany przez Apart jest zwykłym Chińskim zegarkiem, ale Apart dorobił otoczkę i sprzedaję drożej. 

Podobnie robią z mechanizmami dodając swoje nazwy czy numery. 

 

http://17jewels.info/movements-en/movements-o-en/movements-o-orient-en/979-orient-46943.html

http://www.watchmandan.com/orient_movements.htm

 

+ za czujność.

Odnośnik do komentarza

2 lata i bateria do wymiany? Słabo coś.... 

Polecam G-shocka z panelem słonecznym :)

posiadam GW 9200, czaję się na 9400. Te lotnicze G są spoko, ale 3k nie dam za firme od Keyboardów :)

No GA 100 to podstawowy model więc wodotrysków tam nie ma.

 

Czy ja wiem? Cena rzecz względna, sam mam z Casio GWN1000B-1B, GW-9400CMJ (kupiony ostatnio - wymieniłem z podstawowego modelu) i GW-A1100FC i szczerze to nie narzekam. GWN idealny na codzień, wygodny do "tłuczenia" sportowy zegarek.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...