Skocz do zawartości

Need for Speed: Shift


TomisH

Rekomendowane odpowiedzi

Przejechałem sobie dwa razy demko z różnymi ustawieniami i różnymi autkami i... Jestem rozczarowany. Taka zajawka hiva, taka podnieta znajomych, a tu nie ma nic specjalnego. Ni to Forza ni to Need for Speed. Kolejny lichy NfS z kolejną próbą wybicia się ponadprzeciętność. Wygląda ładnie, ale nic poza tym. 7/10.

Odnośnik do komentarza

Proponuje zagrac w pelna wersje. Demo zarowno w wersji na PS3 jak i X360 nie ma nic wspolnego z pelna wersja. Najlepiej pozyczyc od kumpla full'a i sprawdzic. Nie sugerujcie sie tymi demkami, gralem w wersje do playtestu oraz w pelna wersje i gra jest calkowicie inna. Dema jakby pochodzily z wczesnej wersji Beta.

 

pozdro

 

Myślę, że zamiast próbować się przekonać do Shi(f)t-a, lepiej zainwestować w Dirta2, bo w tej grze przynajmniej prowadzi się samochód, a nie łódkę jak w przypadku NfS.Jeśli ktoś nie przepada za szutrami to warto sprawdzić np. PGR4, który przebija każdego NfS razem wziętego o lata świetnlne pod każdym względem, szczególnie jeśli chodzi o model jazdy.No, a jeśli ktoś grał w PGRa lub nie podoba mu się, to lepiej po prostu poczekać jeszcze dwa tygodnie na prawdziwą samochodówkę - każdy wie o jaką grę chodzi.

Need for Speed Shi(f)t to prezentacja braku zdecydowania twórców - oni sami pewnie nie wiedzieli czy zrobić symulację czy arcade - no i wyszły wyścigi łódek na asfalcie.Ta gra w czasach PGrów, Gran Turismo i Forzy nie ma po prostu prawa bytu, a wysokie oceny gier takich jak Shi(f)t pokazują jak wygląda branża.Niestety.

 

P.S. wypadałoby zmienić w psxie recenzenta samocodówek, niech robi to ktoś w miarę obiektywny, a Hiv niech zostanie przy wszczynaniu wojenek fanbojów na swoim ''mega-bezstronnym'' portalu;)

Odnośnik do komentarza

A ja grałem w fulla, bez grania w demo i też twierdzę, że ta gra to crap. To w którą wersję mam zagrać teraz?

U mnie podobnie. Katowałem fulla przez 3 dni i finalnie stwierdzam, że ta gra jest pierońsko słaba. Dobrze, że szybko udało mi się jej pozbyć.

Odnośnik do komentarza

Odpalilem i przez pierwsze 2 dni bylem pod wrazeniem i gra mi sie bardzo podobała.ok poznałem gre i ....tier 2 ostatni wyscig american class w battle no i za chiny sie nie uiem przekonac do gry,model jazdy driftowy(na poczatku mowilem sobie co oni chca na tych forach od driftowego modelu-zawsze narzekaja) ktorego zdzierżyć nie potrafię,a w tunelu jak sie przybierze bandę to już w ogóle dzieją się cyrki z autem. Z(pipi)ana gra !! [*]

Odnośnik do komentarza

Dawno już w takiego crapa nie grałem. W tej grze nie da się płynnie przejechać zakrętu, auto cały czas diftuje. Ogólnie model jazdy jak i sterowanie to tragedia.

Jedyne co mi się podoba to kamera w kokpicie i całkiem znośna grafika (choć do Dirt'a 2 niema startu - brawo HIV za reckę)

 

Moja ocena:

gameplay 5+ (może na kierownicy jest lepiej, może)

grafika 7

dźwięk 8 (dźwięki fur ok, ale soundtrack kiepski)

Ogólnie gra nie zasługuje na więcej jak 7=

 

Edit: Chyba Iga przed Hiv'em cyckami pomachała i to na nim takie wrażenie zrobiło a nie gra.

Sorry, ale powstrzymać się nie mogłem :D

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza

A ja sie w pelni zgadzam z recka HIVa...imo gra zjada takiego GRIDa. Przy widoku z kabine KLIMAT wrecz wylewa sie z ekranu. Nie przeszkadza mi zbytnio ze model jazdy nie jest zbyt symulacyjny. AI na wysokim poziomie sprawia ze gra i tak jest nie lada wyzwaniem. Juz dawno zadna scigalka nie dala mi tyle frajdy co wyscig BMW M3 na torze w Spa z 15 przeciwnikami w Shift. Owszem gra ma sporo niedorobek ale nadrabia to klimatem. Ale coz...o gustach sie nie dyskutuje.

Dawno już w takiego crapa nie grałem. W tej grze nie da się płynnie przejechać zakrętu, auto cały czas diftuje.

Juz dawno takich bredni nie slyszalem :> Jakos nie mam problemow z plynna jazda a uslizgi zdarzaja mi sie bardzo rzadko. ;)

Edytowane przez Magik
Odnośnik do komentarza

Magik, na cóż... cieszę się, że gra Ci się podoba.

Dla mnie kozacki widok z kokpitu i wysokie AI przeciwników to nie wszystko.

Model jazdy wg mnie to takie "uj wi co", przypomina to trochę wyścigi mydelniczek, co dziwi, bo przy grze grzebali ponoć ludzie od świetnego GTR'a.

Odnośnik do komentarza

Magik - każda potwora znajdzie swojego amatora ;)

 

Michał - mylisz się, to nie są wyścigi mydelniczek tylko łódek.Naprawdę ten model jazdy świetnie sprawdziłby się w nowym Wave Race :P

 

Ktoś jeszcze pytał jak jest na kierownicy, że niby gra pokazuje pazur na kółku...No cóż, gram w samochodówki tylko na kierce i powiem szczerze, że dla mnie to po prostu dramat.Na kółku jest gorzej niż na padzie.

Najlepsze jest to, że ludzie mówią, że np. takie GTAIV jest przehypeowane, ciekawe w takim układzie co można powiedzieć na temat shi(f)ta.

 

HIV - wielkie brawa za reckę (przepraszam najmocniej, ale znów nie mogłem się powstrzymać :P).

Odnośnik do komentarza

Ktoś jeszcze pytał jak jest na kierownicy, że niby gra pokazuje pazur na kółku...No cóż, gram w samochodówki tylko na kierce i powiem szczerze, że dla mnie to po prostu dramat.Na kółku jest gorzej niż na padzie.

 

Zabiłeś we mnie ostatnią nadzieję jaką miałem odnośnie tej gry.

Trzeba to będzie sprzedać czym prędzej aby kasy za dużo nie stracić.

Odnośnik do komentarza

To ja chyba bardziej jestem za zadaniem Hiva i tych zadowolonych. Na kierownicy gra sie w ta gre super i nie rozumiem, dlaczego wszyscy pisza, ze auta non stop wpadaja w poslizg. :rolleyes: Dla mnie jedna z najlepszych gier po kierownice - jak mi sie troche znudzi, lykam FORZE.

Odnośnik do komentarza

Mam wersję na PS3 i gra na kierownicy wypada całkiem nieżle. Na padzie to porażka, szczególnie na tym od PS3. Proponuję jednak grzebać w ustawieniach fury i zmienić w opcjach układ kierowniczy , jest tam opcja mniejszy lub większy stopień skrętu kół czy jakoś tak. Po tym zabiegu Shift staje się całkiem grywalny, autem już nie rzuca na prawo i lewo szczególnie podczas gry na padzie. Problem jest ciągle z furami, w których do wyścigu tych ustawień zmieniać nie możemy.

Głównym problemem w prowadzeniu jest zbyt czuły układ kierowniczy nawet przy ustawieniach w menu na "0". Dlatego tak istotną rolę odgrywają opcje tuningowe i ustawienia samego auta. Można też zmniejszyć czułość w ustawieniach "nie zaawansowanych" zmieniając "maksymalny skręt kół" w stronę minimum, radzę jednak nie przesadzać bo auto przestanie skręcać.

Po zmianie tych ustawień gra się jak w inną grę, nareszcie przestałem przeklinać bo auto da się łatwo kontrolować.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Na początku przyszłego miesiąca w sieci pojawi się darmowy dodatek do wydanej niedawno gry wyścigowej z serii Need For Speed. Paczka nazwana Team Racing będzie zawierała nowy tryb pojedynków między dwoma drużynami po sześciu kierowców a także kilka nowych pojazdów. Maszynami za których kierownicą przyjdzie nam zasiąść w wirtualnym świecie są:

- 1967 Chevrolet Corvette Stingray 427

- 1967 Shelby GT-500

- 1969 Dodge Charger R/T

- 1971 Dodge Challenger R/T

- 1998 Toyota Supra Mark IV

Darmowy prezent od wielkiej korporacji na Mikołajki to coś czego nawet Majowie nie przewidywali.

 

Screeny na

xboxxn

Odnośnik do komentarza
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...