Skocz do zawartości

Need for Speed: Shift


TomisH

Rekomendowane odpowiedzi

nie zapominajcie że ostatnie odsłony serii były delikatnie mówiąc średnie. teraz wrócili do korzeni czystko wyścigowych, ładna grafa, ponoć dobry model jazdy, świetny ogólny klimat. na tle poprzednich części wyszło rewelacyjnie i pewnie to też miało wpływ na oceny. względem innych gier może i dziwią takie oceny ale wewnątrz serii może adekwatne mając w pamięci przeszłość NFS.

Odnośnik do komentarza

Miałem wielkie nadzieję, a troche się zawiodłem. Powinno być NFS BUGS. Gra raz mi się zawiesiła, nie dało się wyjść replay'a, podskakiwanie, fizyka do dupu, wjeżdżanie pod samochody, wklejanie się w bandę i wiele innych... bugi zabijają te grę bo sama jazda daje mi frajdę, ale te błędy to jest przegięcie. Jak dla mnie zmarnowany potencjał. Gra na 8-, na pewno nie na 9. Oj Hiv nieładnie

Odnośnik do komentarza

WIELKI-FINAL-konsole---slajder.jpg

 

Po raz pierwszy w 5 letniej historii Finałów Cybersport rozgrywki konsolowe zagoszczą na nich w rozbudowanej formie :)

 

CyberSport.pl i Polish Gaming League mają zaszczyt zaprosić wszystkich Graczy na turnieje w Halo 3 ODST, Gears of War 2, Colin McRae DiRT 2, oraz Fight Night Round 4, które będą rozgrywane na konsolach Microsoft Xbox360 w dniach 2-4 października w Fun-Zone Cyberarena36i6.

 

 

Lista:

 

*Turniej w Halo 3 ODST oparty będzie na ligowych zasadach PGL 2vs2 i odbędzie się dnia 3 października.

Nagrody: pula nagród rzeczowych 2 000 zł

*Turniej w Fight Night Round 4 odbędzie się dnia 2 października.

Nagrody: pula nagród rzeczowych 200 zł

*Turniej w Gears of War 2 oparty będzie na ligowych zasadach PGL 4vs4 i odbędzie się dnia 4 października.

Nagrody: pula nagród rzeczowych 1 900 zł

*Turnieje w Colin McRae DiRT 2 odbywać będą się codziennie.

Nagrody: pula nagród rzeczowych 2 200 zł

Pula nagród na wszystkie turnieje to ponad 6 000 złotych. Wśród nagród znajdują się telefony komórkowe, pendrive, gry na Xbox360 i PC, doładowania 36.6 oraz nasze koszulki, podkładki i smyczki Cyberarena36i6 :) Po wiecej informacji o turniejach zapraszamy na stronę CyberSport.pl, Gamikaze.pl i CyberArena36i6.pl.

 

Oczywiście to nie wszystkie atrakcje zwiazane z konsolami Xbox360 - będzie jeszcze dedykowana strefa Microsoft Xbox360 gdzie będziecie mogli pograć na freeplayach. W dedykowanej strefie Cyberarena36i6 GOLD też czekają na Was turnieje na tę konsole, a dodatkowo będa jeszcze mini-turnieje konsolowe FIFA10 i NFS Shift w strefie EA :)

 

pgl_logo.gif

Edytowane przez barth
Odnośnik do komentarza

EDIT: Dałem grze drugą szansę i skasowałem posta :) Aż tak dobra to nie jest, ale da się pograć (tylko po co jak wkrótce FM3).

Zaś HIV to recenzent, jak Ściera spec od tysięcy gier na 5-10 minut, czyli nie musi być dobry ogólnie (choć może), ale musi łapać gry w lot, dostosowywać się błyskawicznie.

Edytowane przez Arek_
Odnośnik do komentarza

Jaki fart że, nie kupiłem fulla na dodatek chciałem brać w dniu premiery. Chyba bym (pipi)icy dostał.

 

Model jazdy to jakaś parodia, po wyłączeniu wszystkich wspomagaczy itd. furą trzęsie nie do opanowania. Jadąc na prostej walczę by utrzymać wózek na trasie. Z kolei po włączeniu wspomagaczy fura "pływa", "driftuje" zachowuje się jak na łyżwach. Paranoja.

 

Grafika też bez żadnych rewelacji jedynie widok ze środka daje rade.

 

Te 9 czy nawet 8 w recenzjach to chyba po gruuuubym smarowaniu EA. A Hiv to już w ogóle odpłynął w recenzji, albo grał w inną grę albo był tak nachlany że, kipił samą euforią pisząc reckę. Albo tez dostał cyferki :wink:

Odnośnik do komentarza

Wszyscy się na tą grę uwzięli a wcale taka zła nie jest (Shift łapie chyba syndrom Pro Streeta - dobre recenzje, słabe opinie wśród graczy), a mi podobnie jak Pro Street, całkiem podoba mi się ten NFS. Dodam, że gram na kierownicy Microsoftu i lubię zarówno symulatory (Forza) jak i modele jazdy nieco bardziej arcade (PGR 4, TDU). Oczywiście Shift zalicza się do tej drugiej grupy i wydaje mi się, że model jazdy jest całkiem podobny do PGRa.

 

Gra bez żadnych wspomagaczy faktycznie nie zdaje egzaminu - jest zbyt ciężko i fura zachowuje się strasznie dziko nie dając przyjemności z jady. Jednak po włączeniu ABSu i kontroli trakcji (pozostałe duperele, łącznie z linią sugerowaną pomijam) jest całkiem przyjemnie. Gra w widoku z kokpitu super oddaje jazdę samochodem a wnętrza są zrobione bardzo ciekawie, także gram z tym widokiem we wszystkich trybach oprócz driftów. Właśnie skoro o nich mowa, za pierwszym razem mnie od siebie odrzuciły, nie mogłem zrobić najprostszego. Teraz jednak całkiem dają frajdę, trzeba się jednak do tego specyficznego modelu przyzwyczaić - pamiętam, że w Pro Streecie ten element był wykonany lepiej. 

 

Przyznam, że trochę nie rozumiem tych całych kontrowersji wokół Shifta - z jednej strony opinie z forum dające grze 6-7 i duża fala krytyki, a z drugiej recenzje HIVa z mega entuzjazmem i z ocenami rzędu 9. Prawda moim zdaniem leży gdzieś pośrodku - gra ma nieco niewykorzystany potencjał, z czasem się nudzi (szczególnie przy dłuższych sesjach) ale ogólnie jest grą bardzo dobrą i chyba najbardziej zasługuje na ocenę 8.

 

 

Odnośnik do komentarza

No właśnie też zagrałem w demo i nie wiem dlaczego tak zachwycali się nad modelem jazdy.

 

Moj pierwszy wyścig to była jakaś kpina (grałem na kierce od MS). Nie dało się odczuć auta a to jak się zachowywało na zakrętach nie wiem nawet jak nazwać bo to ani podsterowność ani nadsterowność nie była. Praktycznie 0 kontroli nad autem. Brak jakiejkolwiek płynności w jeździe, mam wrażenie że cały czas szarpię tą furę i nie mogę wykorzystać maksymalnie jej możliwości. Na przyklad szybkie zakręty nie dało rady pokonać optymalnym torem jazdy, bo albo cie wyrzucało poza asfalt, albo musiales zwalniac do takiego stopnia, ze cie reszta wyprzedzała.

 

Potem jednak poprzestawiałem helpy i coś jeszcze i było zdecydowanie lepiej, ale nadal nie tak jak się spodziewałem. Nadal nie była to płynna jazda. Chociaż już z okrążenia na okrążenie było lepiej. Kwestia przyzwyczajenia? Nie wiem, ale jeżeli miałbym podejmować decyzję na podstawie dema to bym Shifta nie kupił. Tyle sie nagrałem w Forzę ze może rzeczywiście to mi nie odpowiada. Nie wiem czym to spowodowane, moze 30 fpsami? Co prawda w Dirt 2 i PGR4 tez jest 30 fps, ale te gry to arcade, a Shift to takie nie wiadomo co.

 

Graficznie - widok z środka jest super, reszta IMO nie ma co startować do Forzy 3, szczególnie jeśli chodzi o modele aut.

 

AI przeciwników jest śmieszny momentami, tak jakbym wrzucił rozwydrzone dzieciaki za kółko i kazał zrobić burdel na torze. GRID tutaj wypada zdecydowanie lepiej.

 

A najwieksza kpina to fizyka w tej grze. Model zniszczeń jest śmieszny, ale to co sie dzieje podczas wypadkow to dopiero śmiech. Miałem ustawione w opcjach zniszczenia na FULL a i tak po wyrąbaniu paru razy w bandę jechalem dalej jak gdyby nigdy nic. Ale najlepsze były kolizję z innymi. Chcesz kogoś wyprzedzić? Po co, skoro mu możesz rozjechać dupsko? On albo wypadnie z trasy albo nienormalnie podskoczy do góry, a tobie oczywiście nic sie nie stanie, nawet za bardzo na predkości nie stracisz.

 

Podsumowując - gdyby nie widok FPP to bym na tego NFS'a nawet nie spojrzał. Nie mówię że to crap. Ale można byłoby go zrobić dużo lepiej. Co prawda jest to krok milowy od Undercovera ale to nie jest to czego sie spodziewałem. Kupić go nie kupię, zapewne pożyczę od wujka, fana NFSów. Nie wiem w jaki sposób Shift miałby konkurować z Forzą 3. Czekam na kolejnego Need For Speeda, tym razem od Criterion.

Odnośnik do komentarza

Czym jeździć w mistrzostwach NFS aby było dość łatwo w sensie, że łatwo się prowadzi wóz?

Na początku grałem Zondą R i szło mi jak krew z nosa, dpoiero po jakimś czasie zauważyłem że można wybrać obojętnie jakie auto z Tier 1-4, i wybrałem Subarkę którą ulepszyłem na maksa i mistrzostwa pękły od pierwszego podejścia

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...