Skocz do zawartości

Need for Speed: Shift


TomisH

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy NFS to IMO jeden z gorszych i bardziej spapranych racerów, jakie dane było mi obadać na X360. Fanem ścigałek nie jestem, ale ślepcem też nie... Zachęcony pozytywnym wydźwiękiem recek i playtestów zdecydowałem się na zakup, gra trafiła do mnie, a ja... męczyłem się z nią przez dwa wieczory i naprawdę dłużej już nie jestem w stanie. A poszedł mi z tym!

Odnośnik do komentarza

Gra jest dobra, pierwsze wrazenie jest umiarkowane (wydaje sie jakby jezdzilo sie pumeksem-zakrety:) mozna troche poprawic sterowanie w menusach, po dluzszym pograniu spodobalo mi sie bardziej od grida polecam! Grafa jak na 16 fur na raz jest gitara...mocne 8+ lub nawet 9 jak dadza spoko patcha do online.Najlepszy nfs...

Edytowane przez Othis
Odnośnik do komentarza

pogralem wczoraj w demo i tak zupełnie szczerze to poza widokiem z kokpitu nic w tej grze pozytywnego nie widzę.

model jazdy przedziwny, ale to da się opanować. najdziwniejsze jest to, że samochód w widoku ze środka się kompletnie inaczej zachowuje niż w widoku zza pojazdu. hamulec pod LT zachowuje się bardziej jak ręczny niż jak zwykły hamulec. lekki skręt wchodząc w łuk wprowadza samochód w poślizg. o.O

 

nie rozumiem kompletnie zachwytów nad grafiką. ta gra nie wygląda nawet bardzo dobrze. o dziwo lepiej prezentuje się tor w Spa niż w Londynie. modele samochodów nie mają podejścia ani do FM3 ani do Dirt2. niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego ta gra w PE dostała ocenę za oprawę wizualną o 2(!) oczka wyższą niż Dirt2.

 

gra jest dobra, najwyżej dobra. szkoda czasu na pisanie o niej.

wracam przed tv, w końcu Kubica jedzie.

Odnośnik do komentarza

widok z kokpitu to miazga(na karoserri nawet widac przez szybe odbicia mijajacych nas aut) dzwiek jest super myzyka troche nie moje klimaty..ludzie ktorzy mowia ze jest nadsterowna niech sobie zmienia ustawienia......ja jakos moglem jezdzic nawet na defaultowych ktore imo sa najlepsze do driftu...grafika jest na bardzo wysokim poziomie mimo kilku malych bugow w postaci lamiacych sie niektorych elementow karoserii w kilku furach...efekty kurzu poza torem najlepszy jaki widzialem w wyscigach..tory miejskie troche ustepuja tym z grida natomiast tory typowo wyscigowe maja sporo lepsza grafike i oswietlenie..porownanie do dirta nie jest na miejscu bo to jakby inne dziedziny...zniszczenia lepsze ma grid i dirt..mi osobiscie ta gra bardziej pasi niz forza 3 czy grid...

 

crash montage:

 

Odnośnik do komentarza

W Grida mozna grac i bez wlaczonego dzwieku bo dzwiekami nie grasz. W racerach najwazniejszy jest model jazdy - tutaj on jest skopany. Da rade pograc w Shifta gdy pogralem dluzej w niego ale nie to gra na 8/9. Chcieli dobrze ale cos im nie wyszlo. Wolalbym pograc w Proshita badz kolejny raz w PGR4. Shift odpada a mialem brac w ciemno za sprawa ocen - dobrze ze poczekalem na demo - poczekam na Forze i reszte scigalem a jego omine.

Odnośnik do komentarza

Shift jest na 8. Gra daje sporą radość z wyprzedzania, walki. Jest sporo błędów, ale idzie się przyzwyczaić. Mam 50 LVL, kariera skończona, a i tak jeżdzę wyścigi, które ominąłem. Jednak wymienię bez żalu. Shift 2 ma szanse zmieść. Myślę, że Shift to tylko taka wprawka

Odnośnik do komentarza

grałem w demo

w scigałkach dla mnie najważniejsza jest fizyka jazdy (sterowania) autem bez tego achy ochy nad grafa nic nie dają

sterowanie dziwne - auto wchodzi przy kazdej predkosci (nawet 220km/h) w drift, nie wazne jaki zakret, nawet najmniejszy łuk pokonuje sie w drifcie. - ten motyw uznaje za zły

Kamera z srodka dobra, brak ostrosci przy zderzeniu fajny motyw.

Całym minusem jest własnie ten wszechogarniający drift (auto samo w ten drift wchodzi). Pełną wersje może kupie jak stanieje do 70zł. Teraz to srata kasy.

zdanie koncowe.

Jak chce sobie pojeździc na mydelniczkach to odpalam Crash Team Racing (sterowanie takie samo)

Odnośnik do komentarza

zagrałem, przeszedłem i chyba szybko zapomnę o tej grze. niestety po raz kolejny NFS dał ciała w jakimś aspekcie. tym razem padło na model jazdy. ten defaultowy to jakaś kpina. wyścig to jeden wielki ślizg przez zakręty, na prostej zresztą też. dopiero po zabawie ustawieniami da się w miarę ludzko jeździć i pobawić na trasie. grafika jest ładna i poprawna, daje radę. dźwięki takie jakie powinny być a kamera z perspektywy kierowcy kozacka. co prawda nigdy nie preferowałem tego widoku ale dla zabawy często na niej jeździłem. kariera trochę krótka i monotonna a momentami wręcz frustrująca, szczególnie przy pojedynkach z rywalami. w całokształcie to dobra gra, ale tylko dobra. co prawda na tle serii wypadła bardzo dobrze, głównie za zmianę klimatu, ale na tle konkurencji to już tylko średniak.

reasumując - poszli w dobrym kierunku, mieli pomysł, wizję, już byli blisko, ale jak zwykle musieli coś spie...... .

 

i jeszcze coś - zupełnie nie rozumiem tych zachwytów recenzentów. same och i ach, momentami wręcz masturbacją zalatuje. EA musiało nieźle zadziałać i w tej kwestii. tak gra to jeden z najbardziej przereklamowanych tytułów w jakie grałem. na promocję elektronicy wydali chyba więcej niż zarobili. ostatnio na 4funtv leciał reportaż z imprezy promującej tą grę. wyglądało to jak czysta, płatna propaganda. polskie mini celebs popijając darmowego drina udawały że są kimś i że w ogóle mają o tym jakieś pojęcie. zachwalały ten tytuł lepiej niż Bożenka D. płyn do mycia garów, że fizyka realistyczna prawie jak w życiu, że odczucia niesamowite, że grafa najlepsza jaką w życiu widzieli, itd itp itblee.

Edytowane przez Colin84
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

wam xboxowcom napisze ze gra na ps3 do chwili wkroczenia w Tier 4 czyli najwyższa klasę była nawet super, wessałem sie na całego i jeszcze grałem na kierownicy a po długich zabawach w setupach coś tam udało sie wykompromisować pomiędzy ślizgiem na normalnym klejeniem się do toru. teraz to jakoś daje rade kontrolować jazdę i bez uślizgi-wania się.

 

nagle jednak gra straciła wszystko w moich oczach, a to za sprawą spowolnień grafiki, w wyścigach manufaktura nie da się grać, gra spowalnia do 10 klatek na sekundę może nieco więcej ale to jest tragedia, jak wygrywa sie wyścig w spowolnionym tempie ale z tak duża stratą czasową do normalnego przejazdu. aż żal mi pisać ale gra rzeczywiście nie zasługuje na te ochy i achy, ale trudno już zapłaciłem kase i grałem do 70% dalej zwyczajnie nie da się tak grać.

 

inna sprawa że nie każdy ma kierownice, do ps3 to pół biedy bo wybór jest wyśmienity i pod ręką mamy najlepsze kierownice świata a przy xbox to szczerze rozumiem rozczarowanie. ja na padzie nie potrafię nic wskórać oprócz driftu, jakoś lepiej idzie mi padem ale to i tak nie jest rewelacja.

 

ktoś miał łeb na karku że wydał demo kilka dni po premierze bo gra nie sprzedała by sie tak całkiem nieźle. ja przynajmniej bym nie kupił, no ale cóż stało się i nie pozostaje nic innego jak czekać na patch 2.0 który poprawi działanie gry w Tier 4, jeśli nie to może skończę pirata na PC, tam pewnie nic się nie tnie, bo już specjaliści potrafią wydobyć z gry wszystkie niedoróbki. mam na myśli scenę fanowską, czyli tych co robią własne skiny i nowe modele 3D jak to ma miejsce w RBR czy GTR2

Odnośnik do komentarza

i jeszcze coś - zupełnie nie rozumiem tych zachwytów recenzentów. same och i ach, momentami wręcz masturbacją zalatuje. EA musiało nieźle zadziałać i w tej kwestii. tak gra to jeden z najbardziej przereklamowanych tytułów w jakie grałem. na promocję elektronicy wydali chyba więcej niż zarobili. ostatnio na 4funtv leciał reportaż z imprezy promującej tą grę. wyglądało to jak czysta, płatna propaganda. polskie mini celebs popijając darmowego drina udawały że są kimś i że w ogóle mają o tym jakieś pojęcie. zachwalały ten tytuł lepiej niż Bożenka D. płyn do mycia garów, że fizyka realistyczna prawie jak w życiu, że odczucia niesamowite, że grafa najlepsza jaką w życiu widzieli, itd itp itblee.

Też to oglądałem. Uśmiałem się tylko, niezły kicz.

Odnośnik do komentarza

poiuytr dzięki że mi przypomniałeś o spadku klatek bo o tym zapomniałem. co prawda zdarzało mi się to tylko na trasie Road America, na tym szybkim odcinku 3-4 zakręty przed prostą start/meta. kilka razy przez to wyleciałem z trasy bo nie dało się nic kontrolować, szczególnie kiedy leciało się Zondą R grubo ponad 200/h. co do pada to nie wiem jak to wygląda w przypadku PS3 bo nigdy w ręku go nie miałem ale wszystkie racery widoczne w moim GT pokonałem na padzie i tutaj też sobie poradziłem :) kwestia przyzwyczajenia i po części przymusu.

przed chwilą zdobyłem ostatnią platynę, co za tym idzie ostatni achiv i jest calak. teraz pozostaje mi tylko zapomnieć o tej grze co nie będzie łatwe bo ten frustrujący badziew wgryzł mi się w psyche niczym hardcorowy horror dziecku :/

Odnośnik do komentarza

Nie jestem jakimś super fanem racerów ale w NFS: S grało się całkiem fajnie. Dla odmiany to były totalnie bezstresowe wyniki z modelem jazdy jak gry na Pegazusa. Mimo wszystkich wad oceniam tą gierkę pozytywnie. To jest chyba dla wyścigowych casuali bo wszyscy znajomi co w tym siedzą jada ostro po tytule. W moim odczuciu to nie taki straszny crap jak to niektórzy go malują.

Odnośnik do komentarza

masz rację, straszny crap to to nie jest, ale crap już owszem. nie wiem na jakim etapie jesteś ale w Tier 4 przyjemne ściganie się kończy a zaczyna frustracja. szczególnie w klasie Works. gdyby Shift miał chociaż podobny model jazdy do Grida to byłbym szczęśliwy. niestety ten spartolony element rzutuje na cały tytuł i pomimo wielu zalet spisuję tą grę na straty. może ogarną się na przyszłość i jak powstanie Shift 2 czy coś w ten klimat i poprawią fizykę to wtedy będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza

Po obczajeniu dema stwierdzam, że ocena 9 w psxe dla tej gry jest większym przebojem niż sławne 8- dla MGS2(w sumie to nawet ten sam autor) Zastanawia mnie tylko jedno- skoro to coś dostało 9/10 to ile dostanie Forza3? W takim przypadku chyba ze 13/10 :lol:

 

Zwróć uwagę na to, że ta gra w większości serwisów i magazynów dostała tego typu oceny.Bogaty wydawca = dobre oceny:P

 

Need for Speed Shi(f)t

Odnośnik do komentarza

ta gra w większości serwisów i magazynów dostała tego typu oceny.Bogaty wydawca = dobre oceny:P

 

Need for Speed Shi(f)t

Zue serwisy i magazyny czytacie ;p

 

*kaszl

kaszl*

 

Tak swoją drogą ocena w PE mnie w ogóle nie dziwi - HIV już nie pierwszy raz dał wysoką ocenę dlatego, że gra była efektowna. Ot, recenzja zawsze będzie subiektywna :)

 

Shift jest fajny na jeden raz. Ciekawi mnie czy kolejna część będzie lepsza, czy znowu zaczną odcinać kupony.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...