Skocz do zawartości

Need for Speed: Shift


TomisH

Rekomendowane odpowiedzi

Po włączeniu gry i przejechaniu paru pierwszych wyścigów miałem dosyć mieszane uczucia. Jednak z czasem robiło się coraz lepiej i muszę powiedzieć, że nowy NFS to bardzo przyjemny arcade z elementami symulacji. Podoba mi się to, że gra nie jest tak nudna jak np. Forza- trasy są urozmaicone, tak samo wyścigi, no i do wykonania mamy mnóstwo zadań, że tak powiem, pobocznych ;) Jak dla mnie nie jest źle, można pograć dla odstresowania, a i achievhunterzy będą zadowoleni- ja (czyli raczej noob) po 2-3 godzinach gry mam w tej grze ponad 300 Gamerscore'a, a reszta punktów nie wygląda na trudną do zdobycia. Gra dobra, ale nie za aktualną cenę.

Odnośnik do komentarza

Sterowanie mam takie jak mi gra doradziła ;) Może jestem nie w temacie, ale w grze jest polska piosenka :P Brzmi jak Jamal, aczkolwiek głowy nie dam.

Sprobuj tych ustawien w gameplay>cos tam gdzie mozna suwaki przestawiac od sterowania

Steering Dead Zone 35
Accelerator Dead Zone 5%
Brake Dead Zone 5%
Steering Sensitivity 30%
Braking Sensitivity 35%
Speed Steering sensitivity 100%

dla mnie duzo lepiej niz default.

Odnośnik do komentarza

(pipi) jakie swiat dawno nie widzial nic mi sie w tej grze nie podoba jeden wielki gniot :/ odradzam kupowania tego zacofanego (pipi), kasiore lepiej wydac na Colina 2. Seria NFSa skonczyla sie na MW , a teraz wciskaja na sile takie nie wypaly ;)

Poczatkowo rowniez mialem bardzo negatywne nastawienie do Shifta...model jazdy wydawal sie jakis taki "szarpany" i nieprzewidywalny. Jednak pogrzebalem w ustawnieniach czulosci gałek i spustow i wkoncu udalo mi sie znalezc w miare komfortowe.

Ogolnie gra na pewno nie jest tak miodna jak ja maluja wielkie serwisy typi IGN. Ale z pewnoscia i tak jest to najlepszy NFS od czasow "Porsche 2000" zjadajacy na sniadanie te wszyskie Undergroundy, Most Wanted itp (ktorte wedlug mnie byly gniotami :P).

Poki co podoba mi sie bardziej niz dajmy na to Grid.

Graficznie jest troche nierowno. Z widoku TPP nie wyglada to jakos nadzwyczjnie (+ praca kamery pozostawia wiele do zyczenia). Jesli natomiast gramy z perspektywy pierwszej osoby, gra zaczyna nabierac rumiencow..tak w kwestii gameplayu jak i grafiki. Kokpity sa wykonane bardzo fachowo (+ bajeranckie oswietlenie) i wg. mnie prezentuja sie na rowni z "Prologiem".

Reasumujac..nie zrazajcie sie przy pierwszym kontakcie gdyz po prostu chlopaki skopali domyslne ustawienia kontrolera. Poeksperymentujcie troszke to znajdziecie w miare "plynna" konfiguracje a wrazenia z jazdy beda znacznie lepsze :)

Jak dla mnie mocna 8-mka (gdyby jeszcze nie ten razacy pisk opon xD)

Edytowane przez Magik
Odnośnik do komentarza

Po czesci sie z Wami zgadzam, gra na 9 to w zadnym wypadku nie jest, ale mocne 8 trzyma spokojnie, trzeba tylko ogarnac sterowanie i jazde z widoku z wnetrza i jest dobrze. Strasznie podoba mi sie AI przeciwnika, w duelach 1on1 naprawde ciezko skubanca objechac, chociaz uber-agresywne nastawienie przeciwnika potrafi wkurzyc niemilosiernie.

ps. Ide wyprobowac nowe ustawienia kontrolera:

20

5

5

65

100

100

100

Edytowane przez Bartg
Odnośnik do komentarza
Poczatkowo rowniez mialem bardzo negatywne nastawienie do Shifta...model jazdy wydawal sie jakis taki "szarpany" i nieprzewidywalny. Jednak pogrzebalem w ustawnieniach czulosci gałek i spustow i wkoncu udalo mi sie znalezc w miare komfortowe.

Ogolnie gra na pewno nie jest tak miodna jak ja maluja wielkie serwisy typi IGN. Ale z pewnoscia i tak jest to najlepszy NFS od czasow "Porsche 2000" zjadajacy na sniadanie te wszyskie Undergroundy, Most Wanted itp (ktorte wedlug mnie byly gniotami :P).

Poki co podoba mi sie bardziej niz dajmy na to Grid.

Graficznie jest troche nierowno. Z widoku TPP nie wyglada to jakos nadzwyczjnie (+ praca kamery pozostawia wiele do zyczenia). Jesli natomiast gramy z perspektywy pierwszej osoby, gra zaczyna nabierac rumiencow..tak w kwestii gameplayu jak i grafiki. Kokpity sa wykonane bardzo fachowo (+ bajeranckie oswietlenie) i wg. mnie prezentuja sie na rowni z "Prologiem".

Reasumujac..nie zrazajcie sie przy pierwszym kontakcie gdyz po prostu chlopaki skopali domyslne ustawienia kontrolera. Poeksperymentujcie troszke to znajdziecie w miare "plynna" konfiguracje a wrazenia z jazdy beda znacznie lepsze :)

Jak dla mnie mocna 8-mka (gdyby jeszcze nie ten razacy pisk opon xD)

Dla mnie U2 to chyba najlepsza część serii, ale to bardziej ze względu na sentyment i przechwałki z kumplami, a nie faktyczną jakość produktu ;)

 

A Shift nie jest taki zły, stawiam go na równi z Gridem i DiRTem. Forza to zupełnie inna bajka (nie, że taka dobra, ale przez to, że to sim) także jej tutaj nie ma co porównywać.

Odnośnik do komentarza

Dirt i Grid przynajmniej dawały frajdę z jazdy.

To nawe nie chodzi o to że gra jest zła, ale o ten cały PR wokół tej gry, typu powrót do korzeni, że auta są nawet cięższe niż w Forza 2 itd.

Takie są cięzkie że opony mają minimalną styczność z nawierzchnią, a jak wjadę komuś w zderzak to biorę go na barana (oponent turla się po moim dachu).

Ktoś nam wmawia że to co widzimy to nie gó.no tylko trufle, a tego nie zdzierżę.

Niech propaganda trzyma się polityki a nie mojej ulubionej rozrywki

Odnośnik do komentarza

No niestety hype nakrecony zostal do granic wymiotowania, coz ludzie graja bo akurat zadnej dobrej torowki po ograniu GRID'a dawno nie bylo. Zreszta w czwartek i tak wszyscy zapomna o Shifcie ;) Sam fizyczny model jazdy wg mnie jest bardzo dobry, tylko jest okrutnie skiepszczony przez dziwne sterowanie. Z kabiny gra sie przyjemnie, natomiast po przejsciu na inna kamere ( zwlaszcza zewnetrzna ) auto jest nie do ogarniecia.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze bardziej pozmienialem ustawienia pada i teraz gra mi sie naprawde przyjemnie :D Jestem pozytywnie zaskoczony bo po tylu nieudanych nfs-ach spodziewalem sie kupy.

Radze rowniez pokombinowac z ustawieniami TV....ta gra na standardowych ustawieniach mojego samsunga wyglada srednio-dobrze...natomiast po paru zmianach w tv jest ladniej niz na obrazkach promocyjnych. Wnetrza imo kasuja te z Prologue'a (o gridzie nie wspominajac). Swietnie oddano tez detale w reflektorach. Fakt ze z zewnatrz widac ze w same auta nie wlozono tyle trojkotow to w GT5 czy FM3, ale za to nadrabia miazdzacym wrecz oswietleniem oraz tym ze w karoserii odbija sie nie tylko otoczenie ale i wszystkie pojazdy przeciwnikow (trzymajac przy tym plynna animacje).

Odnośnik do komentarza

Ok..ale teraz mam wylaczona konsole wiec nastepnym razem ;)

Ogolnie z defaultowymi ustawieniami jest zonk z duzymi martwymi strefami i duza czuloscia co powoduje ze delikatne wychylenie galki (badz nacisniecie spustu) pozostaje bez reakcji a kiedy mocniej wychylisz stick (wyjdzie z poza martwej strefy) duza czulosc powoduje "szarpniecie". Aby uzyskac jak najwieksza plynnosc zredukuj martwe strefy do minimum i znacznie zmiejsz czulosc...wtedy pieknie (plynnie) bierze sie szybkie zakrety plynnie a galka wychylona do polowy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...