Skocz do zawartości

Red Dead Redemption PS3


Rekomendowane odpowiedzi

GTA4 nudziło przez zbyt małą różnorodność misji. Praktycznie wszystko opierało się na tym samym schemacie. Irytowało to tym bardziej, że w takim San Andreas było więcej możliwości. Nie wspominając już o rozwijaniu postaci.

 

RDR mam nadzieję, że nie będzie opierać się tylko na schemacie "jedź z punktu A do B, zabij kogo trzeba i wracaj".

Odnośnik do komentarza

GTA4 nudziło przez zbyt małą różnorodność misji. Praktycznie wszystko opierało się na tym samym schemacie. Irytowało to tym bardziej, że w takim San Andreas było więcej możliwości. Nie wspominając już o rozwijaniu postaci.

 

RDR mam nadzieję, że nie będzie opierać się tylko na schemacie "jedź z punktu A do B, zabij kogo trzeba i wracaj".

No tak, tak, tak.

 

Tylko chciałbym przypomnieć, że na SA z kolei narzekali, że za dużo wszystkiego było. Masa niepotrzebnych rzeczy. Kiedy wyszła poważna czwórka bez pierdół. Okazało się, że jest za sztywna.

 

I bądź tu normalny. Tłum jest fałszywy i tyle :P

 

Chyba tylko VC dogodziło wszystkim.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

ok o bronie sie dowiedzialem :thumbsup: ale znów mam pare pytań:

1. W jakim okresie dzieje się akcja gry? Wiem, że w drugiej połowie dziewiętnastego wieku ale czy przed wojną secesyjną czy po.

2. Jestem ciekaw czy każda broń bedzie miała inna amunicję, czy każdy rodzaj inną (np. wszystkie rewolwery maja ta samo, shotguny tez jedną itp.). Pytam dladego ze chce wiedzierć czy po przeciwnikach bedziemy zbierali ammo zawsze pasujaca do danego typu czy bedzie az taka rozbieżność w rodzajach amunicji.

Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue

VC było świetne ale ja jednak wolę "naszego" Nico.

Słupek, mam do ciebie pytanie: brać tego preordera czy nie? Nigdy w takie rzeczy się nie bawiłem, wolę kupować gry po premierze. Do tego czeka w kolejce jeszcze HR i GOWIII. Słupek, nie wiem kurde co robić! :confused:

Dorzucić piątaka jakby co?

 

 

Akcja gry to pierwsze dziesięciolecie XX wieku. Na drugie pytanie nie znam odpowiedzi.

Edytowane przez Mr. Blue
Odnośnik do komentarza

ok o bronie sie dowiedzialem :thumbsup: ale znów mam pare pytań:

1. W jakim okresie dzieje się akcja gry? Wiem, że w drugiej połowie dziewiętnastego wieku ale czy przed wojną secesyjną czy po.

2. Jestem ciekaw czy każda broń bedzie miała inna amunicję, czy każdy rodzaj inną (np. wszystkie rewolwery maja ta samo, shotguny tez jedną itp.). Pytam dladego ze chce wiedzierć czy po przeciwnikach bedziemy zbierali ammo zawsze pasujaca do danego typu czy bedzie az taka rozbieżność w rodzajach amunicji.

 

o cholera nie spodziewałem sie ze aż tak pózno. Pierwsze dziesiaciolecie XX wieku!! Nie jestem specem od historii ale mam wrażenia że te czasy były bardziej "nowoczesne" niż przedstawione w RDR. Ja osobiście odstawiałbym sam początek drugiej połowy XIX wieku, ale jak powiedzialem nie znam sie na tym specjalnie.

Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue

Ta gra jest właśnie o zmierzchu epoki Kowbojów. Nasz główny bohater to właśnie jeden z ostatnich, prawdziwych ludzi zachodu (o czym pisał Słupek), relikt poprzedniej epoki, stający w szranki z boomem technologicznym, który dopiero dociera na zachód Stanów. Gra jest jak najbardziej wierna historii (postrzelamy sobie m.in. z pierwszych pistoletów Colta) a jej realia są żywcem przeniesione z tamtego okresu. Dla zainteresowanych polecam najlepszy amerykański film ostatnich lat - "Aż poleje się krew".

Odnośnik do komentarza

Blue

 

Ja nic nie mówię. Nie chcę mieć tłumów pod oknami po premierze ;p

Haha dorzucę a pewnie, że tak

 

 

A czasy imo które nam oddali są świetne. Tak jak pisze Blue. Już bez dzikusów z pióropuszami a koleją, rządem federalnym, gorączką złota. Czytaj poważniejszymi tematami. Chyba nie mogli lepiej trafić z datami, rewolucja meksykańska, zmierzch jednej epoki - początek nowej, ścieranie się szlaków, poglądów. (pipi)a genialnie.

 

Do tego nasz bohater Marston. Osoba niby doświadczona a jednak całkowicie, nowa i zielona w świecie który zmienia się w porażającym tempie. Albo się przystosuje albo... no właśnie.

 

Jak dla mnie, na razie brzmi epicko. Tylko nie wiem czy będziemy skakali latami ale co artykuł, preview to jest rozbieżność czasowa. 1908, 1911, 1910.

 

PS. Obejrzałem niedawno "There Will Be Blood". Kapitalny, idealny przed RDR.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue

Jego pierwsze rewolwery pojawiły sie w latach 30 poprzedniego wieku wiec nie wiem czemu mialyby byc niby pierwsze skoro akcja dzieje sie ponad 70 lat póżnej...

 

Misiek, czy pistolet a rewolwer jedno i to samo?!

 

Słupek, już przesyłam nr. konta. :D

Edytowane przez Mr. Blue
Odnośnik do komentarza

 

PS. Obejrzałem niedawno "There Will Be Blood". Kapitalny, idealny przed RDR.

Sedno, już o tym pisałem. Jeżeli ktoś chce ZROZUMIEĆ czasy, w których będzie osadzony RDR po prostu MUSI oglądnąć ten film.

ps. Mam za sobą też "Bad, Good and Ugly" z Clintem Eastwoodem, ale ten film akurat dzieje się na początku epoki kowbojów, trwa jeszcze Wojna Secesyjna. Jednakże jest to cholernie dobry i kultowy już western, jeżeli ktoś ma szansę niech zerknie na ten trwający prawie 3 godziny obraz. W RDR na pewno będzie mnóstwo nawiązań do najlepszych filmów, a już na pewno jest potwierdzone że będzie przestrzeliwanie lin wieszanych więźniów. Czy dla kasy jak w filmie, tego nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie to i tak nie specjalnie zgadza się ten przedział. Jak w mordę strzelił wyglada to na klasyczny western, czyli rozkwit kolei ( 2 połowa XIX wieku), pierwsze rewolwery(też mniej wiecej ten sam okres), westernowe miasteczka, pojedynki na śmierć itp. To nie pasuje do XX wieku bo w tamtym okresie ludzie byli bardziej "cywilizowani" jak i również nie było widać tego dzikiego zachodu pełną gębą tak jak pół wieku wcześniej. Mi coś tu nie pasuje, ale może nie mam racji.

Edytowane przez QTF
Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue

Jakie pierwsze rewolwery? Rewolwery są właśnie powoli wypychane w grze przez pistolety. W użyciu jest już Gutling Gun (pierwsze karabiny maszynowe). Ludzie są cywilizowani (szczególnie w większych miasteczkach). Ale to nadal jest zachód stanów, nie ma jeszcze tam wielkich metropolii a ogół społeczeństwa nadal jest zaściankowy i prosty. Obejrzyj sobie "There will be Blood" by mieć pełniejszy obraz tamtego okresu.

Edytowane przez Mr. Blue
Odnośnik do komentarza
(np. wszystkie rewolwery maja ta samo, shotguny tez jedną itp.).

podejzewam ze tak bedzie, nie wyorbazaam sobie zebysmy mieli 30 rodzjaow amunicji :P

raczej kazdy model z danego rodzaju bedzie mial taka sama (moze z paroma wyjatkami np snajperka i strzelba na bizony)

 

Ale ja np. gdybym zawiódł się na GTAIV itd. uważałbym z RDR

mnie dziwi moj brat. gta4 zrobił na 100% a potem gral kolejne kilkanascie godizn jezdzac po miescie, bawiac sie w jakies glupoty typu rozwalnie butli z gazem i wjezdzanie na "huśtawkę" itp itp

ale mimo takiego uwielbienia gta mowi ze RDR wcale go nie kręci bo.. nie ma samochodów

 

 

a co do tych 2 sceenow koni - zauwazcie ze to są klony mimo innych textur skóry, zobaczcie miejsce godzie noga "wyrasta" z tułowia - oba konie maja identyczny układ miesni, cieni, itp

 

 

edit - co do nowoczesnosci - na filmikach widac telefony, samochody pancerne i rozne inne rzeczy, wiec bedzie dosyc nowoczesnie :P

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Jakie pierwsze rewolwery? Rewolwery są właśnie powoli wypychane w grze przez pistolety. W użyciu jest już Gutling Gun (pierwsze karabiny maszynowe). Ludzie są cywilizowani (szczególnie w większych miasteczkach). Ale to nadal jest zachód stanów, nie ma jeszcze tam wielkich metropolii a ogół społeczeństwa nadal jest zaściankowy i prosty. Obejrzyj sobie "There will be Blood" by mieć pełniejszy obraz tamtego okresu.

Może rzeczywiście macie racje. A co do samochodów to nie widziałem tego trailera. No nic wstrzymam sie z ta moja opinią do czasu az zagram w grę i wtedy napisze co i jak.

Odnośnik do komentarza

QTF a ja mam dla Ciebie jeszcze jeden tip ;].

 

Obejrzyj sobie nawet wszystkie gameplay series. Bodajże w "Weapons and Death" na samym początku jest fajna wzmianka - wprowadzenie o czasach w których będziemy grać. Naprawdę duzo odpowiedzi kryję się w gameplay series. W końcu po to je wypuszczał R*.

 

edit - co do nowoczesnosci - na filmikach widac telefony, samochody pancerne i rozne inne rzeczy, wiec bedzie dosyc nowoczesnie :P

 

Noo i zobacz jak Marshal reaguje na telefon. Na jednym z filmików hehe.

Odnośnik do komentarza

Właśnie zaczynam maraton westernów. Mam nadzieję, że wyrobię się do premiery.

-Once Upon a Time in the West

-3:10 to Yuma

-Stagecoach

-Major Dundee

-Red River

-The Naked Spur

-The Wild Bunch

-There Will Be Blood

-Tombstone

 

No i oczywiście The Good, The Bad and The Ugly.

Edytowane przez jarken
Odnośnik do komentarza

Byle do piątku, już w piątek w niektórych amerykańskich sklepach nieliczni będą mogli się zaopatrzyć w pierwsze egzemplarze... podobno.

kbc6c8.jpg

 

Nie mogę się doczekać :)

 

 

edit: założę się, że następny post będzie się odnosić do trawy na obrazku

Edytowane przez t3xz
Odnośnik do komentarza

a mi to wyglada na nóż , bron krótką, lasso, i .. 3 bronie dlugie co mnie dziwi bo na plecach jest miejsce na jedną xD

moze to byc shotgun, snajperka i "karabin" , czyli niby 3 rodzaje , ale rzeczywsicie troche mnie to zbilo z tropu

 

 

 

edit

a co do stylu gry to raczej bede grał jako dobry obywatel, ale pewnie czasem misje beda wymuszaly jakies nieczyste akcje

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Jak BYK widać, że to nie są te same klasy.

 

Tak jak pisałem wczoraj będzie można nosić TYLKO po jednej z każdego rodzaju, plus lasso, nóż i coś do rzucania.

Chyba, że R* kłamie ;]

 

Nie wiem czy dobrze pamiętam (kiedyś był link z broniami) ale masz tak:

 

-pistolety i rewolwery

-shotguny

-snajperki

-karabiny

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Jak BYK widać, że to nie są te same klasy.

 

Tak jak pisałem wczoraj będzie można nosić TYLKO po jednej z każdego rodzaju, plus lasso, nóż i coś do rzucania.

Chyba, że R* kłamie ;]

 

Nie wiem czy dobrze pamiętam (kiedyś był link z broniami) ale masz tak:

 

-pistolety i rewolwery

-shotguny

-snajperki

-karabiny

 

to by sie zgadzało ale podobieństwo tych 3 na dole jest bezsprzeczne ale prawdopodobnie to tylko podobieństko wizualne. Wyglada na to ze ten krótki shotgun trzymany w jednej rece bedzie bedziemy mogli nosić tylko zamiast zamiast dużego.

Wiadomo czy bedzie jakas edycja kolekcjonerska czy cos w tym rodzaju?

I jaki cover bedzie miała wersja EU gry?

Edytowane przez QTF
Odnośnik do komentarza

http://media.rockstargames.com/reddeadredemption/2/img/en_us/world/1280/blackwater.jpg

 

Patrząc na ten screen, nie widziałem go prędzej. Nie wierzę, po prostu nie wierzę, że będzie można wejść do każdego budynku, chałupy, stodoły itd. itp.

 

Mimo, że R* potwierdzało to kilkukrotnie. To wydaje to się być zbyt skomplikowane jak na current geny. Plus dołożyć fakt jaka mapa jest wielka.

 

Niech będzie nawet 500 "budowli", a wydaje mi się, że może być ich więcej (o wiele więcej?). To po prostu jest to dla mnie nierealne; możliwość wchodzenia do wszystkiego.

Nie wiem o co chodziło R*, nie wiem jak będą się tłumaczyć.

Ale imo to bujda, po prostu.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...