Skocz do zawartości

Risen


Gość Pawlo_PL

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pawlo_PL

Gra wychodzi na X360 i PC - potwierdzone.

Niemalże pewne jest,ze w grze zobaczymy polski dubbing.

Światowa data premiery jeszcze w 2009r.

 

Risen to epicka gra role-playing za stworzenie której odpowiada niemieckie studio Piranha Bytes. Fabuła gry przenosi nas w średniowieczny świat, na wyspę której punktem charakterystycznym jest ciągle czynny wulkan. Gra pozwala nam wcielić się w postać zwykłego śmiertelnika, którego zadaniem jest przede wszystkim przetrwanie w tych niezwykle trudnych warunkach.

 

Nieodłączną częścią gry są zadania zlecane nam przez bohaterów niezależnych, czy też członków różnych frakcji, które zamieszkują wyspę. Część z tych zadań odkrywa przed nami kolejne elementy układanki, odsłaniając fabułę programu.

 

Twórcy gry przygotowali zaawansowany silnik charakteryzujący się między innymi cyklem dnia i nocy, czy też realistycznymi warunkami pogodowymi. Postaci, zarówno naszego bohatera, jak i przeciwników, czy też bohaterów niezależnych wykonane zostały z niezwykłą dbałością o szczegóły. Oświetlenie generowane jest przy wykorzystanie HDR.

 

http://gamelobby.pl/screen/1138/risen/8720/ - screen z X360

 

http://gamelobby.pl/screen/1138/risen/8721/ - screen z X360

 

http://gamelobby.pl/screen/1138/risen/8722/ - screen z X360

 

- trailer Edytowane przez Pawlo_PL
Odnośnik do komentarza

No i właśnie trzeba było zacząć od takiego posta.

Teraz to mam klarowny pogląd na sytuacje. Szczerze wcześniej nie słyszałem o tej grze, a ta z miejsca mnie interesuje , składają się na to trzy rzeczy :

- średniowieczny klimat ;

- gatunek RPG , których ostatnio mi brakuje w natłoku shooterów ;

- smakowite screeny i nakręcający trailer .

Na pewno będe śledził ten projekt.

Edytowane przez TheBesTia
Odnośnik do komentarza
Gość Pawlo_PL

Jeśli Gothic ci nie podszedł,to rzeczywiście odpuść sobie tę grę.Oblivion nudził mnie głównie dlatego,że nasz bohater prez całą grę nie wypowiedział ani słowa.Bardzo nie lubie też gier,w których sami tworzymy wygląd naszego bohatera,ponieważ moim zdaniem psuje to klimat gry.Poza tym questy w Oblivionie były strasznie nudne.W Gothicu NPC rozmawiają ze sobą,siedzą przy ognisku,piją,pracują,w Oblivionie cisza.

Odnośnik do komentarza
Co jeśli gra okaże się crap'em? Niemożliwe,za produkcję gry odpowiedzialna jest firma Piranha Bytes,znana z kultowej PC-towej serii Gothic.

 

Mały fail z Twojej strony. Seria Gothic znana jest z obecności licznych bugów. Niestety, ilość ta wzrasta z każdą kolejną częścią serii tudzież dodatkiem. Nie zdziwię się, jeżeli wyjdzie gra gorsza od polskiego Two Worlds, które nomen omen jest zrobione na wzór serii Gothic. Nie czekam, w ogóle mnie to nie grzeje :/

Odnośnik do komentarza
Gość Pawlo_PL

He,tylko Two Worlds robiła polska ekipa,a dodatek do Gothica - Forsaken Gods - nie Piranie.To,że gra miała błędy techniczne,nie znaczy,że jest crap'em.Jeśli historia w Risen wciągnie mnie tak samo jak w Gothicu,to gra możed mieć grafikę oraz wszystkie błędy z Gothica "jedynki".Zresztą własnie dlatego Piranha Bytes połączyło się z nowym wydawcą - Deep Silver,ponieważ dawny wydawca bardzo gonił ich z terminami,przez co gra wyglądała technicznie jak wyglądała.

Edytowane przez Pawlo_PL
Odnośnik do komentarza
Gość Pawlo_PL

Jak wiadomo gry na PC robi się pod różne konfiguracje systemowe.Tutaj sprzęt jest jeden,więc developerzy będą mieli łatwiejsze zadanie w wyłapywaniu technicznych niedoróbek.W przypadku PC sprawdzenie gry na na wszystkich konfiguracjach jest raczej niemożliwe.Akurat w przypadku Gothic 3,gra chodziła u niektórych lepiej na słabszych komputerach,aniżeli na tych "wypasionych"

Odnośnik do komentarza

Coś czuję, że będzie kolejny po kontynuacjii Beyond Good and Evil solidny bodziec do zakupu zestawu X360+jakiś znośny TV. Gothic 3 to straszna siara i porażka, ale jeszcze mocno wierzę szwabkom z Piranii, bo geniuszu którym wykazali się w przypadku dwóch pierwszych części nie można tak po prostu gdzieś zapodziać- na materiałach które widziałem na temat Riesen'a wygląda na naprawdę klimatyczny kawałek softu. Na co liczę przede wszystkim to: normalna pracę gry, czyli bez zwiech, przycieć, i tym podobnycvh atrakcji, co ze względu na architekture konsoli powinno się udać, ciężki klimat i przede wszystkim polską ścieżkę dźwiękową na poziomie tej z Gothic'ów

Odnośnik do komentarza
Gość Pawlo_PL

Przeglądajac ostatnio przeróżne witryny w celu znalezienia czegoś nowego na temat Risen,natknąłem się na skany kilku stron niemieckiego magazynu Gamestar,w którym redaktorzy trochę przybliżyli fabułę gry.Jeśli ktoś dobrze zna niemiecki,to może wyczyta coś ciekawego,reszcie pozostaje obejrzenie kilku nowych obrazków z gry.

 

http://screeny.pl/60755 - wrzuciłem screeny na tę stronę.

Odnośnik do komentarza

ALL HAIL TO THE PIRANIA BAJT!

 

Dla mnie ta gra może być duchowym następcą Gothica, jak tak będzie i gra dorówna poziomem jedynce, to dla mnie będzie to ważniejszy exclusive niż Gears of War i Lost and Damned razem wzięte!

 

Czekam niecierpliwie, jak to będzie, bo po screenach (choć na 90 % to bullshoty) prezentuje się ładnie i klimatycznie.

Odnośnik do komentarza

Bez przesady. Każdy screen mający promować grę jest trochę dopieszczony. Np jest ten z Fallouta 3 z rozwalonymi budynkami – u mnie na lcdiku aż tak fajnie to nie wygląda. Na pudełku od gta 3 na pc też screny są dopieszczone. Nie jest źle oczywiście, ale zazwyczaj jak się spotykałem z promo zdjęciami jakiejś gierki to zawsze były one lepsze od gry.

 

Co do samej gry to widzę, że twórcy bardzo inspirują się pierwszym Gothickiem. Za pewne po premierze nie obędzie się bez porównań.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.