Skocz do zawartości

Risen


Gość Pawlo_PL

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pawlo_PL

Okazało się,że premiera Risen została przesunięta jedynie na amerykańskim rynku,w Europie jednocześnie ukaże się wersja PC i X360.Smutna i radosna to wiadomość,bo niestety w kwestii grafiki raczej nic się nie zmieni,a szkoda.Za konwersję Risen nie jest odpowiedzialna Piranha Bytes,a inna zawnętrzna firma.

Odnośnik do komentarza

A ja już RIsenowi podziękowałem. Wolę kupić balduropodobnego Dragon Age niż Gothico 3 podobnego Risen (A to porównanie nie jest wcale zaletą). Ponadto wprowadzone zmiany to wręcz kpina. O czym mówię? A o systemie walki a raczej o systemie wymachiwania mieczem jak szalony na lewo i prawo. Prawie jak god of war (To porównanie w przypadku RPGa też nie jest zaletą).

Odnośnik do komentarza

Hmm, nie wiem co napisać. Seria gothic 1-2 + Noc kruka (już mniej troszkę) to wg mnie kawał dobrego rpg. Zresztą gothic pierwszy przyciągnął mnie trochę do gatunku. Nie ma jakiegoś mega rozbudowania typu 10 rodzajów mieczy i do każdego skill. Jak by to napisać, miłe, nie hardcorowe rpg. Choć może też źle napisałem bo teraz w rpg nie gram i ciężko mi porównywać do tego co jest teraz. Gothic ma dobrą fabułę, questy, postacie i ciekawy świat. Ogólnie jedna z gierek, do których naprawde chce się wracać. To trzeba samemu wypróbować, polecam zacząć od jedynki.

Odnośnik do komentarza

Tak wizualia tej gry są poniżej oczekiwań jakie można na tej konsoli zobaczyć w innych grach chociażby tego samego gatunku. Różnica między PC, a X360 jest większą od dopuszczanego marginesu błędu. Risen posiada silnik użyty w Gothicu III, a ten bardzo RAMo-żerny. W Risenie jest on ulepszony, ale pewnie PB nie poradziła sobie z optymalizacją - stąd niskiej jakości i rozmyte tekstury.

 

Reszta oczywiście jest taka sama, czyli najważniejsze elementy cRPG zadowalają. Gra jest niewątpliwie warta zagrania. Ciekawy i różnorodny świat, fabuła. Ogólnie gra jest podobna do Gothica.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Gra działa płynnie, nie uświadczycie raczej żadnych większych zawieszeń itp. Optymalizacja pod tym względem przy słabszej grafice dobrze wypadła.

 

Co do magii, po raz wtóry nasuwa mi się porównanie do Gothica. Prócz szeregu czarów ofensywnych, mamy także zaklęcia defensywne, przemiany, scrolle, napoje itd. Bardzo przydatne są również teleport oraz możliwość lewitacji (Zaklęcie lewitacji pozwala na poruszanie się nie tylko do przodu i na boki, lecz również w pionie do góry. Dzięki niemu można dostać się w najbardziej niedostępne miejsca).

 

Co do walki mieczem to jest ona ulepszona sporo względem Gothica III. Do zwycięstwa nie wystarczy bieganie dookoła i ślepe klikanie jednego przycisku. Napotykane w lesie bestie nie są szczególnie groźnym przeciwnikiem (większość), wystarczy więc mieć wtedy odpowiednio silny miecz, topór lub inne niebezpieczne narzędzie. Podczas walki na arenie lub po prostu w sytuacji, gdy po drugiej stronie stoi coś człekokształtnego, walka nie jest już taka łatwa. Trzeba odpowiednio koordynować ciosy, parowanie, kontrataki i uniki. Spokojnie i w przemyślany sposób wyprowadzać uderzenia, nie pozwalając jednocześnie wrogowi na przedostanie się przez naszą linię obrony.

 

Podobna do G3, czyli jaka?

 

Wszystko :). To po prostu nowy bohater, nowa fabuła, a szkielet jest podobny, choć oczywiście ulepszony - np. właśnie walka, gra nie jest już tak monotonna, zadania są różnorodne i wymagające i długo by tu jeszcze wymieniać. Risen to gra dla fanów Gothica.

Edytowane przez Lukas_AT
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

No to napisz coś o machaniu mieczykiem. Dalej jest Action + przód, a tył to blok czy jest coś jeszcze? Napisałeś uniki i parowania. Czyli jak to wygląda? No weź się rozpisz trochę, bo zastanawiam się czy tego nie wziąć ;)

 

Blok się robi przyciskiem, uniki dwa razy w bok lub do tyłu, wtedy postać schodzi z linii ciosu. W czasie walki można się zderzyć z przeciwnikiem mieczami, wtedy obu odrzuca. Na razie nie mogę sie zbytnio wypowiedzieć, bo jestem dopiero na początku i nie mam rozwiniętej umiejętności walki orężem. Możliwe, że później dochodzą jeszcze jakieś nowe ruchy. Ogólnie gra się w to jak w G1 i G2 w oprawie z G3. Fabuła zapowiada się interesująco, voice acting bardzo dobry, muza spoko, można się wczuć :P Jak pisałem wcześniej, podobały Ci się Gothicki to bierz, bo to ta sama gra tylko z inną nazwą :P

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...