Skocz do zawartości

Risen


Gość Pawlo_PL

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do Lukasa, bo grałeś w wersję na X. Czy poza słabymi texturami, co już wiadomo i widać po screenach itp, to czy inne aspekty wykonania grafiki jak np. oświetlenie (np. HDR), generalnie wykonanie postaci, miejscówek, potworów jest równie słabe i leży na całej lini, czy to tylko problem textur (które IMO można przegryźć spokojnie, jeśli gra działa płynnie i jest ciekawa ofcoz) ? Może jakieś porównanie do jakiegoś innego tytułu na X, co by było bardziej obrazowe, jeśli coś Ci przychodzi na myśl ?

Odnośnik do komentarza

Tylko tekstury i oświetlenie tak naprawdę... źródła światła pojawiają się dopiero na stosunkowo małą odległość. Reszta gry jest identyczna, przynajmniej na razie z tego co widziałem.

 

Do innej gry trudno mi porównać. Myslę, że po screenach i tym filmie widać mniej więcej jak to się prezentuje.

Edytowane przez Lukas_AT
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Zagralem w demo na full detalach - Jest niezle ale szczerze ... Bez polotu, stos innych gier podnioslo moje oczekiwania do wszystkiego XD.

Grafika nie powoduje oczoskretow (wlasciwie to niczego nie powoduje, jest po prostu poprawna) a samo otoczenie poki co nie jest jakies uber bogate (z tego powodu ze mamy filtr i tereny z daleka sa cholernie zamazane).

System walki ... Tworcy zapowiadali ze wyciagneli wnioski z Gothica III, a tymczasem mam wrazenie ze tu jest jeszcze gorzej z bezmyslna masherka (bohater co prawda nie macha juz bronia jak cepem, ale to chyba nie wplywa na przebieg gry ??), in plus zaliczam ze nareszcie do czegos przydaja sie uniki (zwlaszcza jak szarzujemy na cos ponad nasze sily ;)).

Prolog tej gry jest tak zmyslnie skontruowany ze Risen slusznie ma wersje demo, na pewno zainteresuje sie pelna wersja, poki co nie zapowiada sie na trzesienei ziemi, ale jest dobrze :).

Sam bohater wyglada jak dupacz z Prison Brake'a co mnie troche odstrasza (chociaz Bezimienny z Gothica z poczatku tez wydawal sie krzywy ...).

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

Z tego co się orientuje, to gothici są ostro jechane na całym świecie, a wielbione w Polsce i Niemczech xd.

Trójka jest ostro jechana dosłownie wszędzie (I słusznie, że jest jechana). Dwie pierwsze części zostały przyjęte dośc ciepło w Europie zachodniej a świetnie w Niemczech i Polsce chociażby.

 

Czekolada w jakie demo zagrałeś? Na PC jest demo czy co?

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

Nie ukryte demo na PS3, pobrane z XBLA za pomoca nielegalnej sieci buahahahha ;).

 

Ta PC na full detalach, i wierzcie mi takich widokow jak na screenie Skorpiona powyzej NAWET nie widzialem.

Nawet na Piecu niektore textury, czy oswietlenie wygladaja dosyc plastikowo.

A liscie drzewa to te "Speed Tree" (czy nie wiem jak to tam sie nazywalo z Console Wars, po prostu textury na blakier jadace za kamera gracza xd), pff tez mi optymalizacja.

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

Znajdź mi lepiej wyglądające RPG z otwartym światem to pogadamy. U mnie wygląda tak jak na tym screenie od Scorp1ona ;) Dla mnie gra jest za(pipi)ista, dzisiaj grałem pół dnia prawie (z małą przerwą na Gaidena ;) ) i wciąga mnie coraz bardziej :P Jak już pisałem wcześniej rozgrywka niezbyt się zmieniła od czasu Gothica, ale dla fana to bardziej zaleta niż wada. Ważne, że nie ma bugów i jest dobrze zoptymalizowana.

Odnośnik do komentarza

Ale ty masz pelna wersje czy tylko to demo ?

Ja mowie swoje odczucia po demie - grafika nie spowodowala bym pomyslal - WOW ! (jak za czasow Obliviona czy G3), pewnie im dalej w las tym lepiej, bo poki co byly bardziej liniowe sciezki (w koncu to demo ;)).

Smiem stwierdzic ze nawet Gothic 3 pod pewnymi wzgledami lepiej sie prezentuje.

Coz niemniej to bez zadnego znaczenia, jak juz mowilem gre kupie bo taki typ rpg'ow do mnie przemawia najbardziej - eksploracja wielkich terenow :).

Z Risena moze wyjsc cos naprawde ciekawego, fabula z poczatku zaczyna od zera (doslownie) wiec kazdy kloc, co nawet Gothica nie zasmakowal polapie sie ze wszystkim.

Odnośnik do komentarza

Nie, Gothic 3 lepiej się nie prezentuje. Nawet pod pewnymi względami. Mam G3 zainstalowanego, gram w niego od kilku tygodni i demko Risen wygląda pod każdym względem lepiej (Mówię o porównaniu w 1280-960 i maksymalne detale plus AAx4, f. anizotropowe x8). Chodzi o rozdzielczość tekstur, samocieniowanie czy szczegółowość modeli postaci - te wszystkie elementy sa zauważalnie lepsze. A ważniejsze jest to, że silnik tej gry działa znacznie lepiej, bez szarpnięć (sekundowe freezy potrzebne w G3 do wczytania na bieżąco danych). Ja łykam Risen na PC. Xpadder w ruch, przełączenie obrazu na TV, rozdziałka 1360-768 i kombo bezprzewodowy pad - kanapa to dziś jedyne warunki do grania jakie jestem w stanie zakceptować.

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

http://www.videogameszone.de/aid,696485/Risen-Grafik-Vergleich-zwischen-PC-und-Xbox-360-Version/Special/?menu=browser&article_id=696485&image_id=1201011

 

PC vs X360

 

Tylko jedno przychodzi mi do głowy - qurwa.Cieszyłem się ,że ta gra wyjdzie na X360, ale w życiu bym nie pomyślał, że będzie to TAK wygladać.Nie zagram na Xie, bo nie chcę sobie psuć zabawy.Pogram za kilka lat, jak sobie PCta wymienię.

Odnośnik do komentarza

Ale z drugiej strony czego oczekiwaliście, poziomu identycznego do PC ? :P.

Z porównań Pawlo Risen na Xboxa nie wygląda aż tak ŹLE (Screeny zameiszczone przes scorp1ona daja po twarzy), słabsze textury, brzydsza woda i zdecydowanie mniejsza ilość roślin (zwłaszcza na gruncie) a tak poza tym myślałem że jest gorzej..

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...