Skocz do zawartości

bieganie


Rekomendowane odpowiedzi

pozytywnie kozbinio, nie ma biegania w battlefieldzie ;]

ogolnie przez kilka miesiecy biegałem pewnie jak 90% ludzi czyli od pięty, ale po jakimś czasie robie sobie tak, że staram sie zaczynac bieg od biegania na śródstopie/przód stopy a jak sie zmecze to biegne znowu na pięte. W sumie nie wiem czy takie zmuszanie cos daje, ale czuje ze jak biegam na śródstopie to jest bardziej "gibko" (co jest w sumie zrozumiałe dzięki większej amorrtyzacji). Ale i tak od pięty jest "łatwiej".

 

Ostatnio przez te zimową pogode przestałem biegać, a chciałbym wrócić - macie jakiś zestaw ubranek na te pogode? i najwazniejsze moje pytanie - ktoś chyba tu wrzucał linki do jakiegoś sklepu z butami gdzie jak zapamietałem było "tanio, obługa doradzi i na tej firmie nigdy sie nie zawiodłem". Pamietam niewiele wiecej, ale chce sobie kupić jakieś bucisze bo 5 miesiecy biegałem w halówkach po lesie ;]

Odnośnik do komentarza

Muszę sprawdzić jak biegam, ale to nie teraz, bo obecnie to całą uwagę poświęcam temu, żeby się utrzymać w pionie i nie wywinąć orła ;]

 

Gacie: http://www.decathlon.pl/legginsy-iso-comf-czarno-nieb-id_8221604.html

Bluzka: http://www.decathlon.pl/koszulka-iso-evol-niebieska-12-id_8221602.html jest obcisła widać w niej, że mam wałek tłuszczu z przodu :] jest nad czym pracować.

Czapka + rękawiczki, Jak jest poniżej 5 stopni to ubieram jeszcze wiatrówkę i spodenki 3/4

Buty: najtańsze Adidasy do biegania, jak będę dalej biegał to w tym roku je wymienię.

Odnośnik do komentarza

Ja posiadam koszulkę termoaktywną Kipsta, taką przylegającą do ciała. Do tego bluza + legginsy Kalenji. Taki zestaw to wydatek ok.260 zł. Myślę, że warto, bo jest w nim ciepło i wygodnie się biega.

 

Buty też mam Kalenji, pół roku temu 180 zł za nie dałem, myślę, że są ok. Polecam sklep Decathlon, bo można się w nim dobrze i niedrogo wyposażyć. Na Allegro też można znaleźć dużo rzeczy z tego sklepu. Nawet trochę taniej.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ale dzisiaj sobie pośmigałem nad morzem. Uwielbiam taką pogodę - lekki mróz, słońce i śnieg. Za(pipi)iście się dotleniłem i jakoś tak naładowałem się siłami witalnymi ;) Naprawdę polecam.

 

zazdroszczę Ci tego morza. ja zrobiłem przebieżkę w Kraku i już chory :( a na południe od Kraka jest tyle śniegu, że ledwo chodzę (wieś)

Odnośnik do komentarza

Kurde, zmotywowaliscie mnie do tego biegania - kupilem sobie ta koszulke i legginsy Kalenji oraz podkoszulke termoaktywna.

 

Dopiero dzisiaj wyszedlem pobiegac - postanowilem skorzystac z okazji jaka stwarzala dobra (jak na ta pore roku) pogoda [4 stopnie].

 

Bylo za(pipi)iscie.

 

Kurde, ale jednak biegania przy -8 to sie troche obawiam bo bylo mi troche chlodno (przynajmniej przez pierwsze 20min, kolejne 30 juz bylo za(pipi)iscie).

 

A tak swoja droga jakie macie rady do biegania? Ile czasu biegac? W sumie biegalem te 50min, ale wydaje mi sie ze moze dalbym rade pociagnac i kolejne 20 (po powrocie mialem ochote na wiecej).

 

No ale dobra, to nie jest ostatni raz - miejmy nadzieje ze sie pogoda nie zepsuje za bardzo.

 

 

Aha, i powiedzcie mi - opyla sie kupowac ten "zegarek" do mierzenia pulsu? Bo nie mam tego i nie wiem czy jest sens sie wykosztowywac (i tak juz troche hajsu poszlo na te ubranie - dobrze ze chociaz buty juz mialem i nie musialem nowych kupowac).

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza

Ilość km, czas i szybkość zależy od tego, co chcesz osiągnąć i nad czym pracujesz.

 

Zamiast zegarka zaopatrz się w coś, co będzie Ci liczyło dystans, to Ci się bardziej przyda. Jak masz smartphone'a to wystarczy Ci aplikacja Endomondo lub Nike+. Pomiar pulsu zostaw sobie na później, jak już się bardziej zaawansujesz ;)

Odnośnik do komentarza

No chcialbym sie troche odchudzic, chociaz ostatnio mam na to troche bardziej wy(pipi)ane niz wczesniej i tak na dobra sprawe to po prostu mam ochote na wysilek fizyczny.

Oprocz tego wiadomo - zadbac o zdrowko oraz swoja kondyche.

 

Jak siedze na (pipi)e to po prostu mnie (pipi)ica strzela, zaczynam swirowac - a wtedy wystarczy intensywny wysilek i jest za(pipi)iscie (kurde, nastepnym razem musze dac wiecej z siebie - najlepsze jest uczucie jak czlowiek wraca i nie ma sil na nic, jest kompletnie wycienczony i pada na ryj, kocham ten blogostan, rowna sie on z dobrym hajem, a nawet jest lepszy bo jest zdrowy i nic nie kosztuje [no, poza ubiorem do biegania]

 

Kurde, dzisiaj nie dalem z siebie wszystkiego, bo nie czuje sie padniety.

 

Jak wrocilem z biegania to czulem w sobie moc - teraz mi juz przeszlo. Co prawda i tak jest lepiej niz przed wyjsciem, ale wolalbym byc kompletnie wycienczony.

 

 

 

edit:

Ej, a co myslicie o pomysle picia Yerba Mate przed bieganiem? Yerba daje moc, moglbym jeszcze mocniej napierdalac. Dobry pomysl, czy moze to sie zle skonczyc? Co myslicie?

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza

OK - w takim razie nastepnym razem sproboje dluzej pobiegac (moze ze 20min wiecej).

 

Dzisiaj w sumie przed wyjsciem planowalem 40min, ale przedluzylo mi sie do 50 :D

 

W sumie dlatego dluzej nie biegalem, bo balem sie przeforsowac - lipa by byla, jakbym nie dal rady wrocic [biegiem], bo powrot spacerkiem w rachube niestety (a moze i na szczescie - motywuje to czlowieka to dzialania - nie ma (pipi)nia sie :D) nie wchodzi majac taka pogode (a co dopiero jak beda temp na minusie).

 

Ciekawe czy styknie ten ubior na minusowe temperatury - zadnej sensownej wiatrowki niestety nie mam, jedynie taka typowa przeciwdeszczowa - coz, bede musial sie przemoc.

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza

http://allegro.pl/kalenji-sportowe-buty-do-biegania-rozm-39-48-43-i2971188632.html#tabsAnchor

 

te buty beda ok do rekreacyjnego biegania? Nie bede bral udzialu w zawodach, ot bede biegal dla utrzymania formy i kondycji. Tylko ja, pies i sluchawki. A wlasnie - w czym trzymacie telefon podczas biegania? Bo troche przeszkadza mi latajaca cegla w kieszonce w spodenkach, a nie ukrywam, ze o wiele gorzej biegaloby mi sie bez muzyki i endomondo.

Odnośnik do komentarza

Ja swoja kome (galaxy s2) jakos zdolalem wepchnac do kieszonki w koszulce kalenji (tej co byla wstawiana na poprzedniej stronie) i bylo git, tyle ze raz mi wypadla na ziemie [zamek mi sie rozpial] (w sumie lepsza opcja byloby kupic ten zaczep na ramie) - ale za to nie latal za bardzo i nie przeszkadzal w bieganiu.

 

A te buty powinny byc git - chociaz ja bym nie ryzykowal kupujac przez neta (moja noga jest dosyc wybredna :P)

Odnośnik do komentarza

@Yabollek007 jak chcesz schudnąć to biegaj długo, tyle ile możesz, i wolno. Tłuszcz zaczynasz spalać dopiero po 20 minutach biegu. Przez pierwsze 20 minut wysiłku, 80% energii pochodzi z glukozy, a 20% z kwasów tłuszczowych, po ok. 60-80 minutach te proporcje się odwracają.

Więcej znajdziesz tu: https://treningbiega...mpendium-wiedzy

 

http://allegro.pl/ka...html#tabsAnchor

 

te buty beda ok do rekreacyjnego biegania? Nie bede bral udzialu w zawodach, ot bede biegal dla utrzymania formy i kondycji. Tylko ja, pies i sluchawki. A wlasnie - w czym trzymacie telefon podczas biegania? Bo troche przeszkadza mi latajaca cegla w kieszonce w spodenkach, a nie ukrywam, ze o wiele gorzej biegaloby mi sie bez muzyki i endomondo.

 

Oczywiscie, że będą dobre, ktoś na forum pisał, że w nich biega tylko nie pamiętam kto ;] Nie widzę sensu kupować na początku drogi sprzęt by biegać, nigdy nie wiadomo czy się nie znudzi, albo czy człowiek się nie zniechęci

Ja trzymam w tylnej kieszeni spodenek, jak Ci lata to kup taką opaskę na ramie, kumpel używa i generalnie jest zadowolony

Jakby ktoś by chciał to można mnie dodać na endomondo: http://www.endomondo...ts/user/2084573

Edytowane przez Pryxfus
Odnośnik do komentarza

A masz, dodałem Cię ;] też sie zapodam jakby co - motywuje mnie takie cos http://www.endomondo.com/profile/5055113

Wczoraj po 2 miesiącach ponad znowu wyszedłem sobie pobiegać - padający deszcz, brak porządnego ubioru i butów (biegam w halówkach, lol) nie przeszkodziły - 8k po przerwie to całkiem dobrze mysle (na endo mam 6k bo pierwsze 2k zapomniałem właczyć progs).

Muszę sobie kupić te kalenji własnie - na stronie decathlonu widziałem, że są za 59, wiec 10zł taniej niż na alledrogo.

BTW - mam kumpla w pracy, który biega kosmiczne dla mnie dystansy co 2 dni - 30-40km, doradził mi, żeby bucisze brac o numer większe niż zwyczajne - od biegania noga puchnie nieco i jak bedziemy mieli buty 'na styk' to mozemy sobie tam coś z paznokciami niedobrego zrobic.

 

Też z S2 biegam, ale normalnie giba mi sie w kieszeni spodenek, specjalnie nie przeszkadza.

 

osobiście bieganie mnie troche w(pipi)ia, bo jest nieco nudno - ale własnie sama świadomość, że kolejnego dnia biegne lepiej, szybciej albo dłużej jest motywująca i kręci. I staram sie biegać po choć troche innych trasach za każdym razem, żeby mi sie nie powtarzaly widoczki. Ale w lato obowiązkowo przebiegam przez najbardziej obleganą przez biegaczy trase, bo biegające dziewoje motywują podwójnie ;]

Odnośnik do komentarza

Dokładnie ta trasa ;] jeszcze dalej do tej polany z drzewem tez można popatrzeć, dalej w strone lasku arkonskiego/głebokiego to już mało kto tam biegnie.

Pogoda niby nie dopisuje, ale i tak jest juz lepiej - przynajmniej nie (pipi). A jak słońce będzie to mnie tylko wkurzać będzie bo zanim wyjde z pracy i sie ogarne w domu czy coś to 20 jest ;] Byle do wiosny.

Odnośnik do komentarza

Nie biegaj codziennie to podstawowa sprawa. Ja rok temu biegalem codziennie przez tydzien i stawy mi poszly :( (175cm/85kg). Biegaj tak co drugi dzien, wtedy bedziesz sie na spokojnje regenerowal. Albo nawet rzadziej jak cos cie boli. Miesnie moga napierdalac ale stawy to nie.

 

Ja wlasnie wrocilem z biegania i ide sie myc. 70min bez przerwy, tempo jakies 5min/1km staralem sie utrzymac ;)

Odnośnik do komentarza

Dodałem Was na endomondo. W tym roku jeszcze nie biegałem, na razie skupiam się na siłowni. W marcu pewnie zacznę przy lepszej pogodzie.

 

http://allegro.pl/ka...html#tabsAnchor

 

te buty beda ok do rekreacyjnego biegania? Nie bede bral udzialu w zawodach, ot bede biegal dla utrzymania formy i kondycji. Tylko ja, pies i sluchawki. A wlasnie - w czym trzymacie telefon podczas biegania? Bo troche przeszkadza mi latajaca cegla w kieszonce w spodenkach, a nie ukrywam, ze o wiele gorzej biegaloby mi sie bez muzyki i endomondo.

 

Ten model używam na siłowni. Mam za to Kalenji Kapteren 50 do biegania w terenie. Obie pary są wygodne, na początek chyba idealny wybór.

Odnośnik do komentarza

W sobotę udało mi się w końcu coś przebiec, 10 km / 58 min, na trasie na której jeszcze nie biegałem.

 

Schabie, 70 minut przy tempie 5 min / km, wychodzi na to, że przebiegłeś 14 km, za(pipi)iście. Takie tempo to mój długofalowy cel. Instaluj Endomondo na komórce, nawet gratisową wersję, która daje radę i dodaj mnie do znajomych. Nic innego tak dobrze mnie nie motywuje, jak wyniki innych, jak info o tym, że ktoś mimo słabej pogody wyszedł z domu i przebiegł te parę kilometrów.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...