Skocz do zawartości

bieganie


Rekomendowane odpowiedzi

http://www.decathlon.pl/spodnie-do-biegania-eliorun-id_8221598.html

http://www.decathlon.pl/spodnie-do-biegania-kalenji-id_8280394.html

 

Tu masz dwa modele Kalenji. Na teraz obydwa modele są ok, ale jak się zrobi zimniej to tylko pierwsze dadzą radę. Jakbyś chciał cieplejsze to raczej musisz szukać zwykłych spodni dresowych, tyle, że z kieszeniami na zamek. Takie bawełniane najczęściej mają zamykany zamek z tyłu.

 

Swoją drogą, na chłód bardziej polecam legginsy, utrzymują nogi w cieple i lepiej pracują. Zdecydowanie bardziej preferuję od spodni.

Edytowane przez krupek1
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

wczoraj wieczorem u mnie lało jak nie wiem, zimno koło 6 stopni, ale stwierdziłem, że nie będę z byle pogody odpuszczał i pobiegłem. 20 minut, 3,5 km - świetnie mi się biega w taką pogodę, dużo lepiej niż jak jest ciepło :) przemoczony ale ciepły wróciłem do domu, żona czekała z ciepłą herbatką a GTAV instalowało się na konsoli ;)

 

i mam pytanie, czy ktoś z was przerabiał ból w goleniach/piszczelach, bo co dziwne nie kolana/kostki/achillesy/stopy/łydki mnie bolą a właśnie tamte okolice. i to nie w czasie biegu, nie zaraz po tylko na drugi dzień rano - rozchodzę i jest ok, przed i po bieganiu trochę się rozciągam, nie sądzę bym przesadzał z tempem czy dystansem bo po powrocie nie padam tylko całkiem sprawnie funkcjonuję jeszcze, pod prysznicem zlewam nogi zimną wodą.

 

nie jest to przesadnie uciążliwe, może poza wyjściem z psem zaraz po pobudce o 6 rano jak muszę pokonać po raz pierwszy schody ;)

Odnośnik do komentarza

Wczoraj wyszedłem z zamiarem przebiegnięcia spokojnych 10 km, celem było równe tempo 5:30/km. Jak już ruszyłem, to spokojnie, bez większej zadyszki mogłem biec w granicach 5:07 - 5:24/km. Wyszło mi 10 km w 52:42 min, co było dla mnie mega zaskoczeniem, bo nie biegałem takiego dystansu z trzy miesiące i ciesze się z utrzymywania stałego tempa. Będę dalej przetykał moje bieganie interwałami i podbiegami bo widzę, że przynosi to niezły efekt.

Odnośnik do komentarza

no i pobiegłem w sobote swój pierwszy uliczny bieg.

 

było ekstra, fajna atmosfera i spoko ludzie (gadałem 5 minut w kolejce po numerek, tośmy płakali ze śmiechu prawie), pogoda dopisała słońce pod chmurką i koło 16 stopni, po deszczu w nocy. było trochę pro-biegaczy co jak dla mnie to kosmiczne czasy zrobili ale większość takich turystów jak ja ;)

 

pobiegłem sobie spokojnie swoim tempem, ba nawet "życiówkę" zrobiłem 29:33 na 5km :) większość czasów była właśnie w takim przedziale 25-35 minut, zwycięski czas coś koło 17 minut.

 

że bieg był w terenach mocno kopalnianych to medal w fajnym stylu, z kawałka węgla maźniętego bezbarwnym by nie brudził.

 

PICT0851.JPG

 

do tego koszulka za rejestracje przez internet, czekolada (z datą ważności do końca miesiąca), woda na mecie (i po drodze dawali chyba na połowie) i duża butla pepsi (miesiąc po terminie ważności).

 

ogólnie świetna sprawa, będę obserwował okolice co by się załapać na więcej takich biegów.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Gratuluję udziału, ja dalej nie mam odwagi by zapisać się do jakiegoś biegu.

 

Pryx zupełnie bez podstaw. Jesteś w znakomitej formie, masz motywację, stale ćwiczysz - uważam, że na Ciebie mogłoby to podziałać jak motywator. działaj Panie, świetna zabawa, acziwek na półce, wspomnienie. może idź razem z kimś?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...