Skocz do zawartości

bieganie


Rekomendowane odpowiedzi

FUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUCK YEEEEEEEEEEEEEEEEEEEAH

 

5 KM ZALICZONE!!!

 

A dokładniej to 5,29 km w 31:48 min, tempo to 6,01 min/km. Kuźwa ale jestem z siebie dumny :)! A prawie dzisiaj nie pobiegłem, bo tak bardzo mi się nie chciało. A więc jednak jestem do tego zdolny!

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Gratulacje Raven, zwiększaj dalej dystanse.

MichAelis też dziś walnął swoją pierwszą piątkę, widziałem na endomondo.

Ja trochę zluzowałem przez lekkie przeziębienie i imprezy w poprzednie weekendy, ale od poniedziałku nie odpuszczam i cisnę dalej. Teraz mam zamiar kupić nowe buty, w poprzednich zrobiłem 700 km i wydaje mi się, ze czuję to już w nogach.

Odnośnik do komentarza

No wlasnie mialem sie chwalic ;-) 5.07 w 29,37

Minute mniej i bym sie cieszyl bardziej, no ale przynajmniej mniej niz 6min/km. Mialem 5 dni przerwy i pochlalem wczoraj to moze jutro lepiej mi pojdzie :D

Niedawno 1,5km bylo dla mnie osiagnieciem a tu taki maraton padl xd

Odnośnik do komentarza

Panowie mam do was kilka pytań może ktoś bedzie wiedział albo nawet miał styczność z takim tematem.

 

Mam siostre, ma z 12 lat , nie wiem dokładnie, chodzi do 6 klasy.

Oprócz sprzedawania gierek jestem tez sędzią PZLA.

Patrząc na biegi widac że te dzieci to w 99% czysta amatorka wyciągnięta żywcem z boiska szkolnego. 1% to trenujący w klubach.

Moja sister ma dobre warunki, jest dosyc wysoka, długie nogi. Chciałbym i ona chce zacząć trenować przełaje na 1000m. Trenowałbym ją na trasie gdzie sa doroczne biegi także za rok mysle że miałaby ogromne szanse na czołówke. Pytanie jak miałby wyglądac jej trening? Jakiplan, jak zacząć? Narazie myśle zrobić jej test ile jest w stanie biec bez przerwy minut i pod tym katem zacząć trenować ten plan http://www.biegaj40minut.pl/

 

doradzi ktoś?

Odnośnik do komentarza

Za bardzo nie mam w trenowaniu doswiwdczenia, ale sam chodziłem na biegowe zajęcia, więc spróbuje pomoc,

Przedewszystkim treningi nie mogą być wiecznym wyzwaniem i rutyną. Od czasu do czasu jakas zabawa połączona z treningiem itp. Poza tym wiadomo nie może się zniechęcać. Jeżeli zacznie zajmować dobre miejsca, to motywacja raczej będzie probleme (najwyżej że stanie się totalnym dominatorem :-) ).

Oczywiście musisz ją uświadomić jak ważna jest rozgrzewka, streching, odpowiednie odżywianie (z drugiej strony to dziecko wiec bez przesady ;-) ). Z treningiem to 2x w tygodniu będzie chyba ok (ma przecież jeszcze wf).

Oczywiście musisz sprawdzić jej predyspozycje (dlugo- krotkodystansowiec) i pod tym względem rozwijać.

Nie wiem czy inni podzielają moje zdanie, (Proszę o ewentualne poprawki ) ale raczej ok

Odnośnik do komentarza

Warto byłoby określic na początku, jakie ma predyspozycje i co jest jej mocną stroną, bo może niepotrzebnie pakuje sie akurat w taki dystans. Sprawdz jej szybkosć (sprinty), siłę biegową ( dyst. do 2000 m ) oraz wytrzymałość ( 5 km i więcej ).

 

Jeśli już zdecydowaliście się już na te 1000 m to w niedalekiej przyszłości Waszym celem będzie praca na siłą biegową, wytrzymałością przy wysokim tempie i praca nóg. Jeśli ma długie nogi to warto zasięgnąć porady jakiegoś trenera odnośnie techniki, bo to duża korzyść dla biegacza.

 

12 lat to młody wiek, więc póki co warto po prostu 2 razy w tygodniu pobiegać długodystansowo.

 

W wolnej chwili mogę doczytać jeszcze coś i w razie czego pomóc, sam chętnie się dokształcę przy okazji :)

Odnośnik do komentarza

A mam pytanie do doswiadczonych kolegow.

Jaki czas jest dobry, slaby i w miare optymalny na 5km/10km? Dla kogos takiego jak ja, czyli amator.

Kuwa wpisalem w neta, a tam ludzie od tak 19minut na 5km majo xddd i wrzucaja to z takim pytaniem czy to dobry czas? To walek chyba.

Odnośnik do komentarza

A mam pytanie do doswiadczonych kolegow.

Jaki czas jest dobry, slaby i w miare optymalny na 5km/10km? Dla kogos takiego jak ja, czyli amator.

Kuwa wpisalem w neta, a tam ludzie od tak 19minut na 5km majo xddd i wrzucaja to z takim pytaniem czy to dobry czas? To walek chyba.

 

http://www.maratonypolskie.pl/wyniki/2013/marynarz3op.pdf

 

Łap , wyniki ostatniego biegu w którym sędziowałem. Przejżyj , czasy , roczniki itd. Może troche pomoże.

Odnośnik do komentarza

5km w 23:55, FAK JE,
 
Złamałem te (pipi)e 25 minut i od razu zszedłem poniżej 24 LOL.
 
Całe popołudnie chodziłem na wku.rwie, bo mnie klient w pracy zdenerwował. Miałem zamiar przebiec 10km, chciałem się po prostu dobrze zrypać, ale jak usłyszałem na endomondo, że pierwsze dwa km lecę poniżej 5 minut, postanowiłem jeszcze przyspieszyć i polecieć standardową piątkę najszybciej jak się da.. Wyszło jak powyżej, jestem zadowolony. Pięknie się motywowało samego siebie w czasie biegu, żeby nie zwalniać, żeby przyspieszać. Cytaty nie do powtórzenia publicznie ;] 
 
Jakiekolwiek bieganie wstydu nie przynosi, ważne, że chce się du.pę ruszyć z kanapy i zrobić coś dla swojego organizmu. Za jogging uważa się bieganie w tempie 7-9 min/km. 10 km poniżej godziny to IMO już jest coś. 50 min na 10 km jest do osiągnięcia przez amatora. Bieganie 10 km w 40-45 minut bez regularnych treningów się nie obędzie, chyba, że ktoś ma naturalny talent i odrazu zaczynał z wysokiego poziomu.
 
I motywator na koniec
motywator_5182e546393b97.62705732.jpg

Edytowane przez Pryxfus
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...