Skocz do zawartości

Pytania różne i różniste


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Słaby strum bar? Kwestia przyzwyczajenia (IMO lepszy jest tutaj, niż w tych z ostatniego GH).

No właśnie, w PSXe też napisałeś o tym (zakładam, że o to, nie o whammy bara chodziło z tą "wajchą"). Co dokładnie Ci się w nim nie podobało? Owszem, był zaokrąglony, mnie też niezbyt to podpasowało, ale za to świetnie chodził (przynajmniej takie miałem wrażenia z testowania wtedy na "gejmszole". O wiele bardziej przeszkadzał mi cieniutki (wyścigowy w założeniach?) gryf.

 

A gitara z RB? Podpadła mi za całokształt twórczości. Pewnie to rzeczywiście kwestia przezwyczajenia - mówiłem już o gościu, który na gitarce od GH ledwo wytrzymuje na expercie - ale nie podoba mni się ani strumbar, ani przyciski.

 

A do tego nie lubię Stratocasterów... :ph34r:

 

 

 

PS: Qb3k, kupiłeś te klawisze? Ile szły, bo z Amazonem styczności nie miałem?

Edytowane przez Accoun
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Co dokładnie Ci się w nim nie podobało?

 

A gitara z RB? Podpadła mi za całokształt twórczości. Pewnie to rzeczywiście kwestia przezwyczajenia - mówiłem już o gościu, który na gitarce od GH ledwo wytrzymuje na expercie - ale nie podoba mni się ani strumbar, ani przyciski.

 

A do tego nie lubię Stratocasterów... :ph34r:

 

 

 

Strum bar to oczywiście "struna", a z wajchą oczywiście o whammy bar mi chodziło. Strum bar w nowych gitarach po prostu nie jest kompatybilny ze mną. Jest dziwnie ociężały i jakby nie chodzi takim torem, jak dotychczas w tych wszystkich gitarach. Może to kwestia tego, że jest po prostu inny?

 

A za Strata masz minus, bo to legenda i już :potter:

Odnośnik do komentarza

Jako, że dziś wysłali mi RB3: czy kawałki dodane w europejskiej wersji pierwszego Rock Banda (Muse, - tfu!- Tokio Hotel i cos tam jeszcze) będą wykrywane jako DLC, czy trzeba je wyeksportować razem z resztą utworów z płyty?

 

I BTW, to szukam kogoś do każualowego pogrywania od czasu do czasu w Co-opie przez PSN - gra tu ktoś jeszcze?

(Nie mam DLC, tylko Track Pack 2. Plus z innych gier mam TB:RB, GH5, Metę i WT)

Edytowane przez Accoun
Odnośnik do komentarza

Którą część Rock Band/Guitar Hero/Band Hero polecacie? Będę potrzebował zestawu z gitarą i perkusją (chyba, że na tej drugiej gra się źle, to wtedy dwie gitary). Najlepiej, aby instrumenty były kompatybilne z jak największą liczbą gier muzycznych takich jak (wliczam w to też DJ Hero 1 i 2). Dobrze by było, gdyby wszystko kosztowało ~200zł (o ile to w ogole mozliwe). :)

Edytowane przez Qvstra
Odnośnik do komentarza

RB2, TB:RB, GH5, GH:WoR.

Co do instrumentow, to chyba wszystkie dzialaja ze wszystkim. Ja bym bral gitare z Band Hero/GH5 lub WoR, a perkusje z RB2 (ew. RB1, jak masz maly budzet - kosztem braku wzmocnionej stopy mozliwosci rozbudowy o talerze) . Choc pewnie niektorzy beda Cie namawiac na gitare z Rock Banda. Ja akurat tego sprzetu nie lubie, ale jesli bedziesz mial mozliwosc porownania, to warto sprawdzic. A nuz Ci podpasuje?

Edytowane przez Accoun
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Wiem, trochę jak troll napiszę, ale czuję się totalnie zielony w tym temacie. A nie mam za dużo czasu na szukanie na własną rękę i chciałbym nadużyć Waszej uprzejmości, jeśli się da.

 

Zawsze chciałem mieć GH z wiosłem i teraz nadarza się okazja, by takie w swoje łapy dostać. I teraz mały problem/dylemat: która część będzie najlepsza dla początkującego, który na dodatek nie za bardzo zna się na rocku (kilkanaście kawałków słyszałem, ale żebym coś więcej wiedział, to nie)? Która część ma wiosło kompatybilne z poprzednimi? Jak już wymęczę część, którą dostanę to chciałbym kupować inne i nie martwić się gitarką. Trójka? Piątka?

 

HALP DERP

Odnośnik do komentarza

I za ten właśnie artykuł dziękuję :). Przypomniałem sobie o nim, przekopałem stosik z PE i odnalazłem rzeczony numer. Zdecydowałem się na zakup GH6 + gitara + perkusja i osobno sobie jeszcze kupiłem GHIII (mam nadzieję, że gitarka śmiga bez problemu). Ale dzięki za info :).

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam

Mam kilka pytań, więc myślę, że temat jest w sam raz.

Przejrzałem właśnie bibliotekę utworów do Rock Banda i jestem pod mega wrażeniem. Mam dwie gitary, perkusję i mikrofon z Guitar Hero, gram sobie z rodzinką na easy/medium. Lubię ciężkie granie. Z tego co wiem nie ma polskiej dystrybucji Rock Band, pojedynczych utworów też nie da się kupić na naszym PSN. Porównując sety RB2 i RB3 bardziej siadła mi trójka.

Czy wszystkie utwory znajdujące się pod tym linkiem: http://en.wikipedia.org/wiki/Complete_list_of_downloadable_songs_for_the_Rock_Band_series można zagrać w RB3?

Czy każdy z tych utwór jest rozpisany na gitarę, bas, perkusję i mikrofon?

Jak najłatwiej kupować utwory do RB? Rozumiem, że trzeba mieć konto na jakimś europejskim koncie PSN i kartę zdrapkę w Euro.

Odnośnik do komentarza

Czy wszystkie utwory znajdujące się pod tym linkiem: http://en.wikipedia....ock_Band_series można zagrać w RB3?

Tak. Wprawdzie w DLC wydane po RB3 nie można grać na starszych częściach, ale w drugą stronę nie ma problemu.

Jedyny wyjątek to kawałek zespołu Airbourne (nie pamiętam tytułu, jeden mieli) - wytwórnia kazała usunąć w związku z tym, że panowie poszli do innej. Nie kojarzę innego takiego przypadku, na szczęście to tylko wyjątek...

 

Czy każdy z tych utwór jest rozpisany na gitarę, bas, perkusję i mikrofon?

Jeśli ma wszystkie te instrumenty, to tak (zdarzają się instrumentale i raz nawet był kawałek bez gitary). Na rockband.com można sprawdzić poziomy trudności dla każdego instrumentu przed zakupem...

 

Jak najłatwiej kupować utwory do RB? Rozumiem, że trzeba mieć konto na jakimś europejskim koncie PSN i kartę zdrapkę w Euro.

Chyba tak (jak rozumiem, mówimy o EU?). Są jeszcze Track Packi - kupujesz, masz okrojoną wersje RB1 (tylko quickplay, brak edytora postaci itp.) z określonymi piosenkami i kod do PSN na ściągnięcie tych utworów jako DLC.

Oczywiście trzeba mieć konto w kraju, gdzie RB ma w miarę normalną dystrybucję. W Europie dostępne są tylko 2: Track Pack 2 i AC/DC Live Track Pack. W Ameryce mają więcej.

Edytowane przez Accoun
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...