Skocz do zawartości

Ciasta i ciastka


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Nie jestem w stanie zrozumieć tego szału na Oreo. To są zwykłe markizy, smak nie jest jakiś niezwykły, ani nic. Tylko marketingowy stek bzdur i kampania reklamowa, która najwidoczniej działa.

 

Są wegańskie i to u mnie wygrywa.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

10461419_756255094424217_366367891603182

 

raz do roku, wlasnie na swietego marcina ojciec robi rogale. w tym roku zrobil juz wczoraj bo we wtorek bedzie zajety. w sumie nie do konca wczoraj bo ciastko ugniatal juz od soboty. najpierw zmieszal te wszystkie skladniki na jedna mase i potem ciasto musi lezec godzine w lodowce, godzine na grzejniku i tak na zmiane kilka razy + do tego walkowanie, sklada w kostke na 4 chyba i potem znowu walkuje sklada itd. roboty jest przy tym od zayebania i dlatego ze mimo ze sa tak dobre 10/10 goty to robi je tylko raz do roku bo normalnie to mu sie nie chce. rogale nie sa kopia oryginalu na certyfikacie 1:1. nie maja bakalii bo w sumie nikt ich u nas nie lubi no i nie sa odpowiednich rozmiarow ani wagi. powinny wazyc chyba 300g a te mojego ojca waza srednio 75. i lepiej bo po jednym takim oryginalnym to sa dwa posilki z glowy tak mozna sie nawpyerdalac. mimo wszystko ilosc masla czy innych skladnikow jakie uzywa do tego cuda to o bol lba przyprawia. rogali w tym roku wyszlo mu chyba 2,7kg (dzisiaj zostal ostatni :( no ale nic dziwnego jak sie cala rodzina rzuci), masla uzyl 0,5kg, 1kg maki chyba 1kg cukru xd dokladnie nie wiem ale bomba kaloryczna jaka w nich jest to moze rozpyerdolic od srodka. w kazdym razie sa tak dobre ze juz czekam na nastepny rok. nawet wyciagniete z piekarnika, jeszcze cieple sa takie 8/10 ale jak juz przestygna tak po 2-3h od wyjecia to moj panie  :banderas:  chyba ze wszystkich slodkich rzeczy jakie jadlem w zyciu to jest moj nr 1

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Zrobiłem ciasto, ale muszę na chwilę spadać i nie będę już rozgrzewał piekarnika. Czy ciasto może tak stać te 40 minut, czy wyjdzie zakalec? Wszystko czeka w blaszcze, ale muszę zaraz spadać, a to 50 minut się ma robić, to nie będę się za to brał :/

---

Kurde, zakalec wyszedł. Ciasto przyjarane, ale jednocześnie nieupieczone.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...