Skocz do zawartości

Pro Evolution Soccer 2010


Cris

Rekomendowane odpowiedzi

W Pesie nie da się manualnie podać po skosie, albo ja nie potrafię. A są chyba od PES4 (wtedy się je jeszcze jakoś dziwnie włączało, nie prawą gałką, tylko nie pamietąm jak :D).

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Gość Pawlo_PL

Czy wy też macie takie opóźnienie reakcji w PES-ie w grze po necie ? Gra reaguje po około sekundzie od naciśnięcia przycisku. W innych grach wszystko jest ok, nie ma większych lagów, a w PESie dramat. Można coś z tym zrobić ?

W demie i owszem, w pełnej wszystko działa jak należy - w singlu i online.Pewnie słabego neta masz, albo nieodpowiedni NAT i wyszukuje ci gości z drugiego końca świata.

Odnośnik do komentarza

Podstawy :

a) Nie grać na byle kogo , omijać włochów , francuzów , hiszpanów . Lepiej dłużej poczekać , wyszukać przeciwnika niż się denerwować na sekundowy delay .

b) Koniecznie podłączyć kablem . Powinno w miarę śmigać .

c)Zapomnieć o opcji quick match . Przeciwników wyszukujemy ręcznie .

Edytowane przez zajman
Odnośnik do komentarza

Podstawy :

a) Nie grać na byle kogo , omijać włochów , francuzów , hiszpanów . Lepiej dłużej poczekać , wyszukać przeciwnika niż się denerwować na sekundowy delay .

b) Koniecznie podłączyć kablem . Powinno w miarę śmigać .

c)Zapomnieć o opcji quick match . Przeciwników wyszukujemy ręcznie .

Mozesz mi wytlumaczyc od strony technicznej, dlaczego na kalbu interenet dziala szybciej, majac np. ruter w tym samym pokoju co PS3 ? Bo dla mnie to mega bzdura, rozumiem jeszcze gdybys przenosil pliki bezprzewodowo miedzy PS3 a PC, or somthing.

Odnośnik do komentarza
Gość Pawlo_PL

Podstawy :

a) Nie grać na byle kogo , omijać włochów , francuzów , hiszpanów . Lepiej dłużej poczekać , wyszukać przeciwnika niż się denerwować na sekundowy delay .

b) Koniecznie podłączyć kablem . Powinno w miarę śmigać .

c)Zapomnieć o opcji quick match . Przeciwników wyszukujemy ręcznie .

Mozesz mi wytlumaczyc od strony technicznej, dlaczego na kalbu interenet dziala szybciej, majac np. ruter w tym samym pokoju co PS3 ? Bo dla mnie to mega bzdura, rozumiem jeszcze gdybys przenosil pliki bezprzewodowo miedzy PS3 a PC, or somthing.

Nie wiem, jak to wygląda "od strony technicznej", ale fakty są takie, że na kablu gra się po sieci lepiej. Włącz sobie test neta na PS3, z kablem i bezprzewodowo.

Odnośnik do komentarza

CO za pytanie wogóle :] Przecież oczywiste jest to że jak coś idzie po kablu idzie bezpośrednio ze żródła do cel . Synał wifi musi pokonać określoną trasę z hot spotu do ps3 . Po drodze sygnał ten może zakłócić wiele rzeczy co chyba łatwo sobie wyobrazić . Sygnał też musi zostać odpowiednio przetworzony przez ps3 zanim go zrozumie itd. Myślałem że każdy to wie bo wydawało mi się to bardzo oczywiste. W twoim przypadku , jeżeli grasz w fife lub zagrał byś w jakiegoś street fightera czyli gry które mają bardzo dobry kod sieciowy to nie potrzebujesz koniecznie grać po kablu ( bo do tych gier wystarczy net o prędkości 1mb i będą śmigały ). SPrawa sie komplikuje kiedy chcesz zagrać w takiego PEsa lub tekkea , tu konieczny jest net 2 mb i moim zdaniem koniecznie po kablu jeżeli chce się grać komfortowo . Dzieje się tak dla teo że gry te mają słaby kod sieciowy i jeżeli obydwie strony nie spełnią tych warunków to i tak będą lagi . Swoją tezę mogę podeprzeć tym że online gram od bardzo dawna , wszystkie części Pesa od Pesa 5 do teraz były grane na sieci więc wydaje mi się że wiem co piszę :P

Edytowane przez zajman
Odnośnik do komentarza

Ta - jasne, chyba ze grasz na routerach z biedronki...

Stary miedzy tym kablem a normalnym routerem (czytaj w granicach 200 zl, a nie 50) nie ma zadnych roznic jezeli chodzi o szybkosc dzialajacej sieci. W sieci bezprzewodowej masz jedynie nizsza prędkość przesyłu danych, ale to przy PS3 Ci w ogole nie potrzebne.

Nie wiem, uzywasz 100 inych urzadzen bezprzewodowych w mieszkaniu ze masz az takie zaklocenia ?

No i te zaklocenia w dzialaniu sieci, to mozesz miec, jak masz 2 pietrowy dom, a ruter stoi za sufitem i 3 scianami...

 

To ze PES ma z(pipi)any kod sieciowy wiemy od paru lat, ale to nie wina uzytkownikow, ktorzy nie graja po kablu RJ45 :whistling:

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Ta - jasne, chyba ze grasz na routerach z biedronki..

 

Po co to napisałeś ? Nie nie mam routera z biedronki , co więcej mam router który kosztował więcej niż 50 zł ba mam nawet 2 takie routery (bo jeden w Żywcu jeden we wrocku ) więcej nie wyjeżdżaj mi tu z czymś takim .

 

W sieci bezprzewodowej masz jedynie nizsza prędkość przesyłu danych, ale to przy PS3 Ci w ogole nie potrzebne.

 

Sam sobie zaprzeczyłeś bo skoro przesył danych z routera do ps3 jest niepotrzebny to jak ten internet się tam dostaje ?

 

Nie wiem, uzywasz 100 inych urzadzen bezprzewodowych w mieszkaniu ze masz az takie zaklocenia ?

 

We wrocławiu jest sporo urządzeń bo to mieszkanie studenckie ale w Żywcu mam z reguły jak gram tylko konsolę . Nie raz miałem tak że grałem i było nieciekawie (lagi) po czym okazało się że gram przez wifi . Przypominam że pisałem ci już że w fife 10 to nie występuje , wiem bo około 50 meczy w nią na sieci zagrałem (właśnie przez wifi) i i tak hulało .

 

 

To ze PES ma z(pipi)any kod sieciowy wiemy od paru lat,

 

Ile to jest pare lat ? Bo pes 6 i 2008 miały jeszcze bardzo dobry kod . Dopiero 2009 i ta tępa edycja 2010 mają z tym problem .

Odnośnik do komentarza

Okej zgadzam sie, ze WI-FI to domena kolizyjna, ale w wiekszosci przypadkow przeskoki jakie mozesz zauwazyc sa mikroskopijne, jezeli tak moge to ujac. Nie wiem tez od 3 lat gram w FIFE/MW/czy Battlefielda i po prostu sam tego nie widze, moze dlatego, ze nie gram online w PES'a ani Tekkena.

 

Przesyl danych - chodzilo mi o przesyl plikow. Jak np mialbys siec komputerow, to po kablu szybciej przeniesies folder niz przez WI-FI - taka roznica.

 

Tak czy siak koncze off - sam jak w koncu zaczne miec lagi, obczaje kabel i porownam roznice. Poki co w ogole ich nie zauwazam, a moja siec to zadna rewelacja - 2/4MB.

Odnośnik do komentarza

No nie gadaj , to już dobra prędkość . A gry które wymieniłeś to razem z warcraftem przykłady jak powinien wyglądać idealny kod sieciowy ;) Wiem też o co ci chodziło z przesyłem danych ale wiąże się z tym tez prędkość przesyłu pakietów itp. czyli samego internetu . Miałem o tym kiedyś dużo w szkole ale było to na 1 roku a jestem na 4 więc mogę nie pamiętać :)

Odnośnik do komentarza

Ja w żadnej innej grze nie mam nawet wyraźnych lagów. Killzone 2 śmiga, Bioshock 2 śmiga, Pure śmiga, Street Fighter śmiga...Test połączenia internetowego na konsoli pokazuje prędkość pobierania ok. 6 Mb/s. No nic, może następna edycja będzie lepsza w tym względzie.

 

Jeszcze jedna sprawa - czy mógłby ktoś podać link do stronki z trickami w PESie na PS3. Nigdzie nie mogę znaleźć, a w instrukcji ani w grze nie ma pełnej listy tricków z kombinacjami przycisków.

Odnośnik do komentarza

No nie wiem Panowie ja się z tym nie zgadzam.

 

10 ma zj.ebany kod sieciowy, no way. Ja bym powiedział, że porównywalny jak na razie z najlepszym czyli z Pes06.

 

Dodam, że gram po kablu. Router ok. 150 zł, net 15/1 upc. I jest o niebo lepiej niż w zje.banej 08 i nie najlepszej 09. Mówię o graniu w sieci.

Odnośnik do komentarza

wez pod uwage, ze masz za(pipi)iscie szybka siec. Nie wsyzsyc mja nawet mozliwosc miec powyzej 4MB/s, no i mam nadzieje, ze producenci gier nie beda pisac za jakis czas, "by gra nie lagowala zaleca sie szybkosc lacza 30MB/s"

Wystarczy popatrzec na konkurencje - tam nawet z 512/1Mb mozna pograc bardzo przyjemnie.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

wez pod uwage, ze masz za(pipi)iscie szybka siec. Nie wsyzsyc mja nawet mozliwosc miec powyzej 4MB/s, no i mam nadzieje, ze producenci gier nie beda pisac za jakis czas, "by gra nie lagowala zaleca sie szybkosc lacza 30MB/s"

Wystarczy popatrzec na konkurencje - tam nawet z 512/1Mb mozna pograc bardzo przyjemnie.

No tak tak łącze dobre.

 

Tylko np. w takim Pes2008 przy łączu 10/nie pamiętam ile uploadu i tak lagowało mi jak diabli. Nawet jak grałem z kumplem z innej dzielnicy który miał takie samo łącze.

Czy nawet w 09 gdzie miałem takie samo łącze jak teraz. To i tak lagi występowały. Dlatego mówię, że 10 nie jest taka tragiczna, ba nie jest zła. Ale daleko jej do 6. Gdzie lagów praktycznie nie było. A wtedy miałem 1 mega z osiedlówki. A i tak grało się prawie idealnie.

 

A z tym się zgadzam, też mam nadzieję, że tak nie będzie. 1-2 mb. to powinien być wymóg/standard do dobrego grania po sieci.

 

A 512/1 mb. to i tak nie jest źle. Tzn. 1 mb. zaje.bisty upload to ja mam taki przy 15 downloadu więc...ale wiem, wiem, że Fifa pod względem grania w sieci jest o wiele "sprawniejsza".

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...