Skocz do zawartości

Pro Evolution Soccer 2010


Cris

Rekomendowane odpowiedzi

Ja już opanowałem podania - wszystko w master league zgarniam - Europa League wygrałem, D2, D2 cup, w pierwszym sezonie - Wisłą. Teraz gram BaL, w poprzednim sezonie z PSG wygrałem Europa League :)

 

 

 

 

Czekam na jakiegoś dobrego patcha i z tym superstar poziomem się zaprzyjaźnie.

 

 

 

 

edit: jednak w pierwszym sezonie nie wygrałem - teraz (3ci sezon) gram, ale w Czempions Lig... Nie wygrałem Wisełką nic europejskiego jeszcze.

 

 

 

Edytowane przez Oran
Odnośnik do komentarza

Standardowo tak jak przy okazji edycji 2009 wklejam tu mojego posta z forum pes-sceny opisującego moje wrażenia z najnowszej odsłony pesa :

 

 

 

Po rozegraniu blisko 300 meczy (w tym koło 80 na sieci) napiszę co sądzę o nazywanym przez wielu najlepszym pesie na next geny. Miesiąc przed premierą tego cudownego pesa kupiłem fife 10 co by porównać oba tytuły. Konami od zawsze działało według schematu "co było dobre w poprzedniej części trzeba z(pipi)ac w tej i na odwrót" tym sposobem w jednej części wchodziły lamy i hiddeny w innej nasi wogóle nie umieli kopać z pierwszej , raz +trójkąt działał innym razem był kompletnie nie grywalny itd. zawsze jednak podstawowe założenia były zachowane czyli timing i reakcja . Tu jak niektórzy zauważyli jest inaczej . Generalnie zwolnione tempo gry to dobra sprawa ale zwolniona reakcja na komendy to już tragedia . Konami w przeciągu 2 lat z(pipi)ało doszczętnie to co budowali przez wiele lat czyli drybling ! Po kolei :

 

1.Sterowanie na strzałkach- standardowo nie zostało usunięte z gry przez co dalej notorycznie wychodzą elasticka kiedy tego nie chcemy i w wielu przypadkach naszemu piłkarzowi prawie nigdy nie udaję sie go zrobić(benzema) ja się więc pytam po co taki zabieg ? Sensownej odpowiedzi nigdy nie usłyszę. Nie słyszałem tez nigdy żeby ktoś powiedział że woli że zwody są na strzałkach .

 

2.Markowania- ulubiony zwód wielu zawodników , jedna z najlepszych rzeczy jaka BYŁA w pesie . Nie dość że mieliśmy możliwość zrobienia tego zwodu w kilku kierunkach to jeszcze było świetne markowanie +stanięcie w miejscu . Na dodatek świetnym patentem było to że mogliśmy naciągnąć pasek i w ostatnim momencie wcisnąć X co niejednokrotnie myliło przeciwnika (w fifie się tak nie da np.). Obecnie markowanie zajmuje tyle czasu że wogóle nie ma sensu go robić bo i tak nikogo się tym nie da zmylić a niejednokrotnie nasz zawodnik się gubi w trakcie robienia zwodu (sic! ) co już wogóle jest przykre . Nie wspominam już o zaawansowanym moonwalku czyli wykonywaniu wielu markowań jedno po drugim co było niejako wizytówką niektórych zawodników(w tym mnie). Teraz mogę o tym zapomnieć. Obecnie markowanie służy głównie do stosowania na bramkarzu który co ciekawe dużo szybciej się podnosi z gleby jak go położymy(in plus) . Czemu markowania zostały tak osłabione tego prawdopodobnie się również nie dowiemy co wiemy to że jest to jeden z najbardziej drastycznych zabiegów jaki spotkał pesa 2010 .

 

3.Zwody timingowe oraz sam timing- Jak słusznie zauważył Gawlisz konami świadomie zrobiło w nowym pesie jakiś dziwny delay przez co bardzo ciężko się robi zwody timingowe . Dlaczego ? Standardowo zwody timingowe polegały na tym że wciskaliśmy strone z (, lub bez) w momencie kiedy przeciwnik chciał nam odebrać piłkę albo przy lini bocznej kiedy koniuszkiem stopy nasz zawodnik wypuszczał piłkę w dana stronę na dana odległość (co zależało od tego co wciśniemy wraz ze stroną). Sztuka polegała na tym żeby wbić w odpowiednim momencie kombinacje co teraz nawet nie tyle że jest trudne co bardziej randomowe gdyż kombinacje trzeba wbijać wcześniej przypuszczając że wyjdzie.Dodatkowo animacja tego zwodu zmieniła się - moim zdaniem na dużo gorszą. Brawo konami kolejny wyznacznik skilla został przez ciebie z(pipi)any!

 

4.Drag back - popularne cofnięcie się z piłką do tyłu . Wyróżniamy dwie wersje :

a)wersja z konsoli ps2

b)wersja z konsoli ps3

Wersja "a" to jeden z ulubionych zwodów wszystkich skillowych zawodników . Raz że fajnie wyglądała dwa że doskonale działała . Oczywiście w przypadku konami nic nie trwa wiecznie i chłopaki wprowadzili wersje "b" czyli wolną ,praktycznie całkowicie nie przydatna funkcję której nie używał nikt w edycji 2009 na necie(rozegrałem około 1200 spotkań) a jak już ktoś robił to jedynie w celach pokazowych (bo skuteczne to to wogóle nie jest )

 

5.Quick stop - czyli stanięcie w miejscu również wyróżniamy dwie wersje czyli ta z "r1" i "r2". Obydwie wersje miały swoje zastosowanie z tym że wersja z była lepsza w większej ilości sytuacji . Obecnie obydwie wersje są zbiedzone bo ta z wychodzi bardzo rzadko (tzn wychodzi ale nie zawsze ) natomiast ta z ma troszkę inną animację w której zawodnik wystawia piłkę przed siebie jakies pół metra , ustawia na nią nogę i czeka aż ktoś mu ją zabierze . Standardowo dla tego pesa trwa strasznie długo . Mimo wszystko dalej jest nawet przydatna .

 

6.Kolejnym uwstecznieniem jest zwód który wykonujemy poprzez wcisniećie kombinacji przód,dół+przód,przód czyli szybkiego manewru kiedy jedną noga schodzimy w dana stronę a druga od razu wypuszczamy przed siebie . Zwód ten w pesie 2008 i 2009 działał nawet w dwie strony jednak teraz to usunięto , działa znowu w jedna stronę i ma go bardzo mała ilość piłkarzy . Uwielbiałem to zagranie ale obecnie nie jestem w stanie go wykonac Henrym czy zlatanem (czyzby go nie mieli jak zawsze mieli?) w barcelonie wychodzi mi tylko xavim i messim . Ja się pytam czemu to tez usunęli ?

 

7.Brak strzałek w formacji : ja rozumiem że są jakieś "suwaki" którymi rzygam ale czemu nie ma już strzałek (wrrrr) . Bo po tylu latach okazało się że były h.ujowe ? Kiedy każdy lubiał sobie coś tam pokombinować ;] Teraz ustawiamy suwaki ....

 

8.Klepa - Również działa troszkę inaczej bo teraz żeby oddać piłkę z pierwszej nie wystarczy nacisnąć trójkąta trzeba to zrobić ze stroną w którą biegnie nasz zawodnik co często kończy się podaniem do kogoś innego . Z jednej strony to dobrze z drugiej tragicznie .

 

9.Drybling 360 - co to wogóle (pipi) jest...a właściwie to napisze że to było zawsze w pesie ( wymagało duże skilla)ale od kiedy fifa robi wokół tego powiedzenia taka pompę to i w pesie się pojawił (tylko zwrot bo różnic nie widzę)

 

Jest jeszcze wiele rzeczy o których mogę napisać ciekawi mnie tylko czy ktoś podziela moje zdanie . Ta gra się poprostu uwstecznia . Za rok powróci połowa tych zagrań i teoretycznie powinienem się cieszyć . Co do fify to ma wiele zalet ale mi po paru tygodniach się poprostu znudziła i nawet specjalnie niechce mi sie pisać czemu . W tym roku wybieram...tekkena 6 Gra która zrobiła na mnie takie wrażenie że hoho ;] Wiadome że będę grał w pesa ale tylko rekreacyjnie - turnieje i tym podobne eventy sobie w całości odpuszczam bo tak gra mnie poprostu męczy a powinna motywowac do nauki .Ciekawi mnie co tak bardzo wam się w niej podoba licze na konkretne argumenty a nie teksty w stylu brak przenikania i latania po skrzydle. Konami stacza się na dno co można zauważyc po ich nowych grach (mgs4 ,sillent hill czy własnie pes) .

Odnośnik do komentarza

 

Jest jeszcze wiele rzeczy o których mogę napisać ciekawi mnie tylko czy ktoś podziela moje zdanie . Ta gra się poprostu uwstecznia . Za rok powróci połowa tych zagrań i teoretycznie powinienem się cieszyć .

 

Podzielam twe zdanie. Tzn nie dokońca, bo PES 2010 wg mnie jest lepszy niż 08, porównywalny z 09 ale magii "starych" części od dawna już brak.

 

Konami od zawsze musiało "przesolić" jakiś element gry. Loby (teraz ma to Fifa), lama passy, one-two. Kiedyś wybaczaliśmy takie akcje (no- niektórzy jak widac w tym temacie nadal wybaczają) dziś, wraz z rozwojem elektronicznej rozrywki już nie koniecznie.

 

Napisałem, że brak magii dawnych części. Ale to nie jest tak, że wystarczyłoby powiedzmy takiego PESa 3 czy 5 podciągnąć graficznie do dzisiejszych standardów i wszyscy byliby happy i wogóle klaskanie uszami. Nie. To co kiedyś było mistrzostwem świata dziś trąci myszką.

 

Oczekujemy piłki next gen. Ale to nie tylko oprawa, mówiąc next gen mam na myśli gameplay. A więc bez schematów, bez przesadzonych zagrań, wyważoną, dojrzałą. Z DOSKONAŁYM online.

 

 

Najgorsze wg mnie jeest to, że Konami nie jest pewne w którą stronę ma podążyć. Raz krok w stronę arcede (PES 08), potem symulacji (09) by pomieszać to w PES 2010.

Odnośnik do komentarza

W(pipi)iająca jest kwestia fauli. Często ostra ewidentna kosa zostaje puszczona a ledwe dotknięcie np przy przystawieniu nogi jest od razu odgwizdywane. Irytujące. Ogólnie rzecz biorąc kiedyś PESy były lepsze albo juz po prostu wyrastam z gier

To chyba najgorsza i największa wada PESa2010.Te faule doprowadzają mnie do wrzenia i wypaczają wyniki meczów.Komputer przy polu karnym kosi wszystko jak leci a takie sytuacje :

są na porządku dziennym,niestety i zdarzają się nawet parę razy na mecz.

Odnośnik do komentarza

ja mam male pytanko: jak w nowym pesie wypuszcza sie pilke do przodu? kiedys to bylo przod przod a teraz jak to naciskam zawodnik najpierw sie zatrzymuje i dopiero po tym wypuszcza pilke. wczesniej bylo to przydatne zeby wygrac pojedynek biegowy z pilka a teraz nie wiem jak sie to robi bo dziala to jak utrudnienie. moze jest inny sposob? pomoze ktos??

Odnośnik do komentarza

ja mam male pytanko: jak w nowym pesie wypuszcza sie pilke do przodu? kiedys to bylo przod przod a teraz jak to naciskam zawodnik najpierw sie zatrzymuje i dopiero po tym wypuszcza pilke. wczesniej bylo to przydatne zeby wygrac pojedynek biegowy z pilka a teraz nie wiem jak sie to robi bo dziala to jak utrudnienie. moze jest inny sposob? pomoze ktos??

2x R1. a jak chcesz jeszcze dalej wypuscic, ale na skos, to R1+R2

Odnośnik do komentarza

gram 2 sezon w Bal na Top Player, pozycja CMF, Genoa.

po 1 sezonie calkiem niezle sie ta gra zapowiadala, ale teraz juz mnie zaczyna dobijac i odechciewa mi sie grac w ten tryb. a dlaczego? otoz niemal kazdy mecz konczy sie wynikiem 0-0 albo rzadziej 1-0, czy 1-1. w ostatnich 10 meczach chyba tylko byly 2 mecze, w ktorych padlo wiecej niz 2 bramki, ale te bramki strzelal przeciwnik.

zaluje, ze nie wybralem pozycji napastnika :/ chociaz z drugiej strony czasem trener ustawia mnie jakos SS i tez nie jest dobrze (ale lepiej niz na pozycji CMF). i nie chodzi o to, ze ja jestem slaby, tylko o gre innych zawodnikow z mojej druzyny. kompletnie nie wiedza co zrobic z pilka. idziemy 3 na 1 i koles wbiega w obronce i traci. nie wazne, czy ja sie angazuje w gre, wciskam 2xR2, czy zostaje w obronie. jak sam nie wygram meczu (asysta, gol), to nie padnie zaden gol. musze chyba poczekac az mi staty wzrosna do 90-tek, dopiero wtedy bedzimey strzelac wiecej niz 1 gol :P najlepsze, ze jak ja nie gram, to wtedy wygrywaja 4-1, 3-2, 3-0 i kuzwa da sie? ehh

zastanawiam sie, czy nie zmienic czasu meczu z 10 min na 15 min. i jeszcze sie musze modlic, zeby mnie jakas lepsza druzyna kupila, bo zanudze sie na smierc

Edytowane przez gianbuffon
Odnośnik do komentarza

gram 2 sezon w Bal na Top Player, pozycja CMF, Genoa.

po 1 sezonie calkiem niezle sie ta gra zapowiadala, ale teraz juz mnie zaczyna dobijac i odechciewa mi sie grac w ten tryb. a dlaczego? otoz niemal kazdy mecz konczy sie wynikiem 0-0 albo rzadziej 1-0, czy 1-1. w ostatnich 10 meczach chyba tylko byly 2 mecze, w ktorych padlo wiecej niz 2 bramki, ale te bramki strzelal przeciwnik.

zaluje, ze nie wybralem pozycji napastnika :/ chociaz z drugiej strony czasem trener ustawia mnie jakos SS i tez nie jest dobrze (ale lepiej niz na pozycji CMF). i nie chodzi o to, ze ja jestem slaby, tylko o gre innych zawodnikow z mojej druzyny. kompletnie nie wiedza co zrobic z pilka. idziemy 3 na 1 i koles wbiega w obronce i traci. nie wazne, czy ja sie angazuje w gre, wciskam 2xR2, czy zostaje w obronie. jak sam nie wygram meczu (asysta, gol), to nie padnie zaden gol. musze chyba poczekac az mi staty wzrosna do 90-tek, dopiero wtedy bedzimey strzelac wiecej niz 1 gol :P najlepsze, ze jak ja nie gram, to wtedy wygrywaja 4-1, 3-2, 3-0 i kuzwa da sie? ehh

zastanawiam sie, czy nie zmienic czasu meczu z 10 min na 15 min. i jeszcze sie musze modlic, zeby mnie jakas lepsza druzyna kupila, bo zanudze sie na smierc

 

tak było zawsze.. niestety

Odnośnik do komentarza
Gość Pawlo_PL

Patch, który ma się pojawić już za kilka dni będzie zawierał:

 

- uaktualnienie składów (niestety, nie wszystkie zespoły dostały i uaktualnienie "nie jest 100-procentowe", jak piszą twórcy)

- nowy strój reprezentacji Japonii (ciekawe, dlaczego akurat Japonia będzie miała nowe stroje :rolleyes:)

- zmiany w wyglądzie wielu piłkarzy

- nowe drużyny w UEFA Champions League: Lyon, Fiorentina, Olympiakos, Atletico Madrid

Edytowane przez Pawlo_PL
Odnośnik do komentarza

Patch, który ma się pojawić już za kilka dni będzie zawierał:

 

- uaktualnienie składów (niestety, nie wszystkie zespoły dostały i uaktualnienie "nie jest 100-procentowe", jak piszą twórcy)

- nowy strój reprezentacji Japonii (ciekawe, dlaczego akurat Japonia będzie miała nowe stroje :rolleyes:)

- zmiany w wyglądzie wielu piłkarzy

- nowe drużyny w UEFA Champions League: Lyon, Fiorentina, Olympiakos, Atletico Madrid

Zapomniałeś dodać,że tyczy się to gry Winning Eleven,a nie PESa ^_^

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...