Skocz do zawartości

Marvel


Gość Mr. Blue

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno nie kupowałem komiksów ale widzę, że te Marvel NOW od egmontu są w dobrej cenie. Wiem, że są to ogólnie komiksy słabe ale za 25zł to zapoznam się z kilkoma seriami ale raczej tymi bez eventów.

Dobrze, że w końcu są tanie czytadła bo do tej pory nie było oferty na rynku dla kogoś takiego jak ja co lubi w kiblu poczytać i zapomnieć. Zawsze te (pipi)a Hardcovery u nas szły na potęgę co ciężko się czyta i cena z dupy.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Ostatnio mam coraz większą ochotę, żeby zacząć czytać komiksy Marvela,ale z tego co widzę, to co okazuje się aktualnie nie robi szału, więc czy mógłby mi ktoś podać jakiś top 10 z tymi postaciami: Daredevil, Iron Man, Captain America, Antman, Black Widow, Nick Fury, Guardian of the Galaxy ? Interesują mnie tylko komiksy w języku polskim.

Odnośnik do komentarza

@funditto

Z Daredevilla praktycznie wszystko bo zawsze miał szczęście do świetnych scenarzystów. Zacząłbym od runu Bendisa, potem run Brubakera i potem Waid aż do teraz. Tyle że po polsku nie ma nic.

 

Nick Fury kojarzę tylko Fury MAX od Gartha Ennisa. Dużo przemocy. Podobno nawet sam stan lee był zniesmaczony tym co Ennis zrobił z tą postacią. Oczywiście nie ma po Polsku.

 

Guardians Of the Galaxy - tutaj wybór też jest oczywisty - run Danna Abnetta. Gość wyrabiał się w brytyjskim magazynie 2000ad więc można się spodziewać niekonwencjonalnego scifi na najwyższym poziomie. Niegłupi dow.ci.p. Prawdziwa kosmiczna saga w starym dobrym stylu. To co wychodzi w Polsce z Now to ścierwo ale i tak nie masz wyjścia.

 

Pozostałych bohaterów co wymieniłeś nie kojarzę żebym coś czytał godnego uwagi. Zresztą to bez różnicy bo po Polsku nic nie ma.

Jak chcesz dobrego Marvela, całe runy od początku do końca, a nie urwane bądź jakieś (pipi) Thunderbolts to zacznij czytać po angielsku.

Edytowane przez devilbot
Odnośnik do komentarza

@devilbot

 

uu9pmDP.gif

 

Fury w MAX jest taki jak jego epizod w Punisher MAX? Czy sam komiks jest mocno podobny do Punishera Ennisa? Jeśli tak to :banderas:

 

GotG z marvel now mnie nie porwało totalne, dwa tomy wydane w pl słabe strasznie więc mocno mnie interesuje to co piszesz o runie Abnetta, może parę słów wiecej albo jakieś sznurki?

 

Daredevil też mnie korci ale boję się że ten od Bendisa to będzie taki popkorniak jak to co wychodzi z marvel now teraz w pl ;/ Po Brunakerze spodziewałbym się dużo, porządnego mystery przede wszystkim a Waida nic nie czytałem więc totalna zagadka dla mnie. Tutaj też poprosiłbym o coś więcej od Ciebie. 

 

 

ps. 

 

a miałem olać superbohaterów ;/

Odnośnik do komentarza

Naprawdę nie ma nic ciekawego od Marvela wydanego w naszym kraju ? Byleby to nie był Deadpool, Hulk, X-meni, Thor ani żadne postaci magiczne (Doctor Strange itp.)

Wychodzą dobre rzeczy też, a raczej wyjdą np. Uncanny X-force i Iron Fist Brubakera od Muchy. Jessica Jones 2 tomy od Muchy ale to nie jest typowy Marvel tylko coś jak imprint Max. 

 

 

@devilbot

 

uu9pmDP.gif

 

Fury w MAX jest taki jak jego epizod w Punisher MAX? Czy sam komiks jest mocno podobny do Punishera Ennisa? Jeśli tak to :banderas:

 

GotG z marvel now mnie nie porwało totalne, dwa tomy wydane w pl słabe strasznie więc mocno mnie interesuje to co piszesz o runie Abnetta, może parę słów wiecej albo jakieś sznurki?

 

Daredevil też mnie korci ale boję się że ten od Bendisa to będzie taki popkorniak jak to co wychodzi z marvel now teraz w pl ;/ Po Brunakerze spodziewałbym się dużo, porządnego mystery przede wszystkim a Waida nic nie czytałem więc totalna zagadka dla mnie. Tutaj też poprosiłbym o coś więcej od Ciebie. 

 

 

ps. 

 

a miałem olać superbohaterów ;/

 

Fury Max jest właśnie taki tylko kreska bardziej komiksowa niż Punisherze. W końcu to i to Ennis.

Daredevil to nie popkorniak to ciężki klimat noir itp zwłaszcza run Bendis/Maleev może nawet przytłaczać. Na Waidzie przestałem czytać ale na pewno lżejszy i bardziej buntowniczy.

GotG Abnetta czyste szaleństwo i świetny humor. Wg mnie nic lepszego nie przytrafiło się kosmosowi marvela niż abnett. (poza oczywiście klasyką od kirbyego) Strażnicy łączą się z całym kosmosem Marvela. Można też czytać osobno albo zabrać się za Anihilację od Egmontu i liczyć na to, że wydadzą więcej, a podobno możliwe bo jakiś decyzyjny typ w egmoncie forsował annihilację i jest fanem cosmic marvela.

 

Nie czytam dużo marvela(prawie w ogóle) ale jak już to nigdy nie patrze na bohaterów tylko na scenarzystów. Niektórych biorę w ciemno. I wbrew pozorom z całej tej papki ukazującej się mainstrimowo zawsze jest też coś z przebłyskiem geniuszu.

 

Niestety dużo świetnych rzeczy masakrują Eventy i nakazywanie twórcom łączenie się z nimi. Np. Magneto z Marvel Now od Cullem Buna. Magneto stracił niemal całą moc jest wyrzutkiem i musi sobie radzić np. za pomocą spinacza itp. Ukazane też jest straszliwe traktowanie mutantów niestety serie połączyli w czasie jej trwania z jakimś eventem i obecnie ten run jest zdemolowany przez to i odradzam zakup.

 

Najlepsza rzecz jaka wychodzi wg mnie w Polsce z Now to Thor Jasona Aarona. I nigdy nie lubiłem tej postaci.

Dobry scenarzysta nawet z Aquamena zrobi szlagier.

A najlepszy przykład jak z totalnie zwykłego bohatera można zrobić komiks o którym się myśli po odłożeniu jest klasyczny Miracleman(też marvel) od Muchy Alana Moora. Przez połowę komiksu nic się nie dzieje, a potem to  :obama:

Edytowane przez devilbot
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

z Marvela biorę tylko 3 serie z czego jedna dla córki, w sumie to najtaniej wydawane serie w Bonito gdzie kupuję, przy dobrych promo cena jest bliska 22-20 zł.

Szkoda że żadna biblioteka w pobliżu nie prowadzi wypożyczalni lub czytelni komiksu, bo chętnie poczytam to czego nie kupuję.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja z Marvela kupuję tylko te dobrze recenzowane serie nie mam czasu, pieniędzy ani ochoty czytać wszystkiego jak leci. Z egmontu czytam Thora, Deadpoola, Hawkeye i Ms. Marvel(wiem, że to dla nastolatek seria ale w sumie za 22zł za tom to całkiem niezły komiks). Po angielsku mam Moon Knighta i Superior Foeas of Spider man. Styknie mi. Marvel Now mam już wszystko co chciałem i każda z tych pozycji trzyma się z dala od eventów. 

Z Classic będę brał tylko Deadpoola i Punishera. W drugim tomie Deadpool Classic zaczyna się kultowy run Kelly'ego.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...
  • 2 miesiące później...
  • 1 miesiąc później...

Przeczytałem machine man z najnowszego tomu superbohaterowie marvela i świetnie się czytało, a postaci wcześniej nie znałem. Polecicie coś nowszego z tym bohaterem?

 

W albumie znalazły się zeszyty: Machine Man Vol. 1 #1 (kwiecień 1978 roku), Marvel Two-in-one Vol. 1 #92-93 (październik - listopad 1982 roku) i Machine man Vol. 2 #1-4 (październik 1984 roku - styczeń 1985 roku).

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Właśnie na taką opinię czekałem. Też pierwszy raz słyszę o tej postaci, ale jednak Barry W.S. uruchomił lampkę. Ponieważ kupuję kolekcje wybiórczo, a z tej mam na razie dwa numery, to zawsze szukam czegoś oryginalnego - tak jak np. Deathlok z Wkkm. No, a dodatkowo nazwisko autora Weapon X, mówi samo za siebie - także kupuję na stówkę :) Przy okazji polecam album, który wyjdzie 31go stycznia, czyli Inhumans od Lee i Jenkinsa. Rysunki i fabuła miodzio. Co prawda mam już przeczytane, ale warto mieć tą historię w swojej kolekcji, tym bardziej w twardej oprawie, bo to co było u nas wcześniej wydane, to trzy zeszytówki. Polecam raz jeszcze.

Edytowane przez Luqat
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 9 miesięcy później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.