Skocz do zawartości

The Ballad of Gay Tony


Rekomendowane odpowiedzi

Dodatek skończony tzn. na razie sam wątek główny-fabularny. Moooooooooooooooocccccc !!!

 

Fuck aż ciężko uwierzyć że, to "tylko" dodatek. Spokojnie mógłby być sprzedawany jako oddzielna gra pomijając oczywiście powiązania fabularne z podstawką. Czy lepszy od poprzedniego!? Nie oceniam obydwa to w zasadzie dwie inne bajki ale razem tworzące jedną z lepszych historii na konsolach.

 

Takie twisty fabularne, taka spójność, takie smaczki względem poprzednika i podstawki to tylko Rockstar mógł wymyślić. Humor przez duże H wylewa się z ekranu litrami. Nie było misji, rozmowy telefonicznej przy której nie padał tekst, zdanie poszerzające uśmiech na twarzy.

 

Yusuf Amir ten koleś powinien dostać Oscara. Jedna z barwniejszych postaci wśród wszystkich Gta. Koleś po prostu mnie rozwalał; jak zarzucał "yo nigga" do Lopeza. Nie pamiętam nazwy misji ale scenka przed nią

w której tańczy w gaciach z dziwką, i wpada jego ojciec to mistrzostwo.

Zresztą tytułowy Tony to też dobry "Kubuś". No i oczywiście Armando i Henrique, szkoda że

dosyć krótko mamy z nimi do czynienia.

 

 

Co na pewno mogę stwierdzić to, to że Lopez najbardziej podpasił mi jako główny bohater względem Niko i Johnego. Najbardziej ułożony, najbardziej "normalny", wierny swojemu szefowi itd. Kupił mnie i tyle.

 

Jedyne do czego się przyczepie to muzyka. A w zasadzie jej brak, no nie przeżyję braku VC FM na dodatku ściągniętym. Po za tym nowe kawałki to chyba słyszałem tylko z cztery razy. Z tego trzy razy to "Arab Money". Nie rozumiem czemu nie dali nowych stacji, czy stacji które są na płycie.

 

Szkoda że, to już koniec. Ale ale to już raczej pewne kolejne Gta w produkcji a może już w marcu oficjalna zapowiedź.

 

Od jutra biorę się za achivy i masterowanie misji na 100 %. Co jak na razie wydaję mi się impossible.

 

P.S.

Byłem pewny że, coś takiego stanie się z diamentami haha nawet mnie to nie zdziwiło. Ale Brucie chcący pocałować Luisa to już mały szok, kto by pomyślał hehehe.

 

Odnośnik do komentarza

dla mnie masterowanie misji na 100% też by było czystym hardcorem ale na szczęście nie trzeba zaliczyć wszystkich wymagań w jednym podejściu. w sumie jedynym problemem będzie tak naprawdę czas bo z resztą można sobie poradzić na spokojnie.

Yusuf mnie rozwalał maxymalnie od pierwszej do ostatniej scenki z nim, no kurde takich zrytych i śmiesznych postaci chciałbym oglądać jak najwięcej.

 

z Armando i Henrique będzie okazja jeszcze się pobujać. w cut-scenkach nie grzeszyli inteligencją co też odbiło się na ich zachowaniu. podczas jednego drug warsa idioci nie mogli zejść z przystani pomimo że metr obok były schody. szli za mną ale już praktycznie na szczycie schodów jakoś tak się rozmyślali, wracali i probowałi pokonać murek, nieudolnie. załamali mnie.

co do ostatniego spoilera to w końcu się wyjaśniło, a efekt podczas filmiku z creditsami rozwalił :D

 

 

dzisiaj w końcu zaliczyłem achiva z jumpem z max wysokości. nie powiem ile razy zabiłem Luisa próbując ale grabarz by się wzbogacił. ogólnie wszystkie base jumpy dały sporo radochy choć momentami irytowały. plus dla R* za ten pomysł.

 

mastah dzięki, jutro spróbuję zaliczyć walki.

 

na koniec ciekawostka, choć nie wiem czy taka nowa. nie pamiętam czy tak było w podstawce ale jadąc samochodem zadzwonił tele, a na chwile przed dzwonkiem było słychać w głośnikach te charakterystyczne zakłucenia i jakieś dziwne dźwięki. drobnostka a ucieszyła jak cholera :)

Edytowane przez Colin84
Odnośnik do komentarza
na koniec ciekawostka, choć nie wiem czy taka nowa. nie pamiętam czy tak było w podstawce ale jadąc samochodem zadzwonił tele, a na chwile przed dzwonkiem było słychać w głośnikach te charakterystyczne zakłucenia i jakieś dziwne dźwięki. drobnostka a ucieszyła jak cholera

bylo juz to w podstawce

 

troche sie dziwie po co oni w gta iv dali ta mngle w oddali, jakos bez niej grafa jest duzo lepsza, no ale chociaz nie mogli nam dac wtedy mozliwosci jej wylaczenia? :confused:

 

Ekstra pomysł, tym bardziej, że R* nie toleruje tylko 2 rzeczy - a) wrzucania scenek z fabuły b) gejmpleju z włączoną muzyką.

na youtube widzialem mase gameplayu ze filmikami fabuly i jakos nikt ich nie rusza, no i zawsze sa alternatywy

Odnośnik do komentarza
nie wiem. pograłem trochę (mam może max 30% póki co), i na mapie pojawiła się jako zielona ikona. może sprawdzaj o różnych porach, z tego co pamiętam to w nocy robiłem tą misję.

 

Posprawdzalem o roznych porach i dalej nic.

 

 

Co do dlugosci gry - zawiera 26 misji i konczy sie przy 63,33 % (z tego co pamietam Lost mial 23 misje), udalo mi sie ja ukonczyc w jakies 6,5 h.

Odnośnik do komentarza

no to już nie wiem. u mnie dość szybko pojawiła się jako aktywna osoba. jedyne co mi jeszcze przychodzi do głowy to pobaw się w pracę jako bramkarz w klubie. misja dla tej osoby przypominała specjalne zadanie podczas pracy w klubie. pozostałe randomowe postacie chyba nie mają z tym związku ale o ile dobrze pamiętam ta w klubie była jako ostatnia do zaliczenia.

Odnośnik do komentarza

Korzystałeś z taksówki, albo używałeś checkpointa po śmierci w trakcie misji.

 

 

 

Byłem pewny że, coś takiego stanie się z diamentami haha nawet mnie to nie zdziwiło.

 

O tym co się stało, wiedzieliśmy już w podstawce z komunikatu Weazel News, w Balladzie to widzieliśmy, hehe ;).

 

 

 

na youtube widzialem mase gameplayu ze filmikami fabuly i jakos nikt ich nie rusza, no i zawsze sa alternatywy

 

To mają szczęście, że Rockstar ma w (pipi)e własne wytyczne.

Odnośnik do komentarza

no to już nie wiem. u mnie dość szybko pojawiła się jako aktywna osoba. jedyne co mi jeszcze przychodzi do głowy to pobaw się w pracę jako bramkarz w klubie. misja dla tej osoby przypominała specjalne zadanie podczas pracy w klubie. pozostałe randomowe postacie chyba nie mają z tym związku ale o ile dobrze pamiętam ta w klubie była jako ostatnia do zaliczenia.

 

Dobra, juz mi sie udalo. Misja jest dostepna w nocy i trzeba byc w srodku w klubie - inaczej nie widac, czy jest dostepna (gdy jestesmy na zewnatrz ikonka zawsze jest biala).

Odnośnik do komentarza

dziwne, podjechałem do klubu że zaliczyć dla niej misję bo na mapie zauważyłem że jest za zielono. ale mniejsza o to już, grunt że z głowy.

 

Mastah tego nie wiedziałem, a przynajmniej nie zauważyłem. fajnie że wrócili do tego tematu i pokazali wszystko co się stało.

 

ogólnie nie wiem czemu ale ten dodatek to dla mnie już takie pożegnanie z LC. wiadomo że pokazali fabułę z różnych perspektyw, które uzupełniały się i stworzyły cały obraz. tamte wydarzenia to już historia ale i tak jakby miasto już było historią. no nic, pożyjemy i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza

Mastah tego nie wiedziałem, a przynajmniej nie zauważyłem. fajnie że wrócili do tego tematu i pokazali wszystko co się stało.

Szczerze mówiąc to ja też tego nie widziałem, nie wiedziałem. :tongue:

 

ogólnie nie wiem czemu ale ten dodatek to dla mnie już takie pożegnanie z LC. wiadomo że pokazali fabułę z różnych perspektyw, które uzupełniały się i stworzyły cały obraz. tamte wydarzenia to już historia ale i tak jakby miasto już było historią. no nic, pożyjemy i zobaczymy.

Otóż to, otóż to. Wczoraj gdy skończyłem ballade lekki smutek mnie dopadł że, to już koniec. Koniec całej przygody, no i raczej koniec z LC. Tylko z drugiej strony w jakiej inne grze mamy okazje przeżyć tą samą historię z trzech różnych perspektyw.

Pewno w kolejnym Gta i tak znajdzie się masa nawiązań do czwórki i dodatków.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

troche sie dziwie po co oni w gta iv dali ta mngle w oddali, jakos bez niej grafa jest duzo lepsza, no ale chociaz nie mogli nam dac wtedy mozliwosci jej wylaczenia? :confused:

Stary, Niko był krótkowidzem, albo miał jakiś uraz po wojnie na bałkanach :whistling:

 

@ksips1: http://www.youtube.com/results?search_query=adrenaline%20junkie%20gta&search=Search&sa=X&oi=spell&resnum=0&spell=1

Odnośnik do komentarza

ubierasz spadochron i pożyczasz śmigłowiec. lecisz na maksa do góry aż pozioma kreska na mapie będzie na samej gorze, wyskakujesz i lecisz w dól. bajer polega na jak najdłuższym locie więc spadochron otwierasz dopiero tuż nad ziemią żeby jak najkrócej szybować. parę prób i powinieneś zaliczyć. z otwartym spadochronem leciałem ze 2 sec max i po chwili unlocked. filmik to ładnie pokazuje ale przygotuj się na potencjalne przypadki zgonu Luisa.

Odnośnik do komentarza

W środę od nowa będę miał podstawkę i chcę zakupić jakiś dodatek. Nie jarają mnie klimaty metalowe, więc TLAD sobie odpuszczę, ale warto łykać TBOGT ? Miasto dokładnie takie samo jak w podstawce czy są jakieś zmiany, smaczki ? Czy jak się ma dodatek to w podstawce da się też wyłączyć ten filtr w oddali ? Z góry dzięki za pytania

Edytowane przez orion50
Odnośnik do komentarza

orion o jaki filtr w oddali Ci chodzi? jeżeli ten taki ziarnisty to już w podstawce można było wyłączyć. miasto generalnie to samo bo co się miało zmienić? dzięki dodatkom masz nowe misje, pojazdy, bronie, music i budynki do eksploracji/korzystania. tak jak Ozzy napisał - jeżeli chcesz na nowo pobawić się w gta to koniecznie weź oba. klimatami zupełnie się różnią ale jeżeli chodzi o fabułę i zabawę to wzajemnie się uzupełniają.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...