Skocz do zawartości

The Ballad of Gay Tony


Rekomendowane odpowiedzi

Lada chwila premiera nowego dodatku do GTAIV a w temacie cisza? Dziwne :P Ja już się nie mogę doczekać, wciągam wersję na płycie...

Ostatnio mniej ludzi gra, widać choćby po MGC, ponadto mnóstwo premier, jak zwykle instynkty stadne. Po co tyle gier na raz? Przecież się słabo sprzedadzą. Mi ta premiera teraz nie pasuje, bo dopiero co FM3 wyszła.

W efekcie jutro ściągam DLC z marketplace, ale kiedy zagram offline to nie jestem pewny. TBoGT ma mieć 16 nowych tras, a czas życia tego dodatku to pewnie też będzie 1 miesiąc (z winy braku achievementów online) jak przy TLAD. Więc nie chcę skończyć jak w TLAD - gdy się nauczyłem tras to już niemal nikt nie grał i na najsłabszym nicku zrobiłem TrueSkilla 38 (bez quittowania), a na ostatnim z ledwością dobiłem do 36 (bo ciągle mi wszyscy quittowali, poniżej 7 osób nie ma co jechać). Zatem: najpierw online (na przemian z FM3), a potem przygodówka offline.

Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

Biedni posiadacze PS3...

GTA4 sprzedało się na PS3 w liczbie około 6 mln. Dodatek na Live kosztuje 1600 punktów, czyli jakieś 15 dolców. Gdyby każdy posiadacz GTA wydał te 30$ na dodatki to byłoby jakieś 180mln$ przychodu. Odliczmy od tego kasę, którą zgarnia Sony, koszt developingu, reklam i innych takich. I przy super-optymistycznych założeniach nie wychodzi "kilkakrotnie" więcej. No, ale Tex wie lepiej

Odnośnik do komentarza

Twoje obliczenia może są prawidłowe, z tą różnicą że MS zapewne zyskał jeszcze na kontach Gold osób, które przeszły z Silvera żeby pogrywać w dodatki po multi. I to tyle. Wszystko inne przemawia przeciwko ekskluzywności tych dodatków.

Zapomniałeś o tym, że a). dodatki wychodzą na X360 NIE TYLKO w formie e-dystrybucji ale jako osobna pozycja niepotrzebująca do działania podstawki; b). Założę się, że na BR starczyłoby miejsca, żeby wyszła wersja GTAIV: Game Of The Year Edition z podstawką i dodatkami na płycie; c). istnieje jeszcze platforma szeroko rozumianych komputerów osobistych na których dodatek też znalazłby nabywców. d). Koszt dewelopingu na PS3? Wersja GTA IV na PS3 jest przystosowana do przyjęcia dodatków tak samo jak wersja na X360 (nie wiem jak jest na PC). Nie wiem na czym miała by polegać ta konwersja z X360 na PS3, skoro to praktycznie ta sama gra. Być może jakość materiału w TV w grze byłaby lepsza. Gra wydaje się otwarta na dodatki, przynajmniej takie można wysnuć przypuszczenia, kiedy po włączeniu gry gdy ta się ładuje, wciśnie się przycisk PS celem wyjścia do XMB , to w momencie kiedy w wersji na X360 dokonuje się wybór w który dodatek chcemy zagrać, na PS3 słychać dźwięk włączanego/wyłączanego menu, zupełnie jakby gra sprawdzała czy są jakieś dodatki zainstalowane. No ale to ostatnie to moje własne zdanie.

Edytowane przez t3xz
Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

Zyski MS są inną sprawą, przecież MS nie kupił tych dodatków ku uciesze fanów, prawda? Tutaj mówimy tylko o zyskach dla Rockstar (czy tam ich wydawcy). A co do Twoich podpunktów:

a) I tak megaoptymistycznie założyłem, że dodatki kupią wszystkie osoby, które kupiły podstawkę. Sposób dystrybucji jest bez znaczenia

b) Pewnie, że znalazłoby się miejsce. Ale wydawanie tego TERAZ ma bardzo ograniczony sens (może za rok, dwa?), nawet gdyby na PS3 byłyby dodatki. Na X360 taka trylogia też pewnie będzie wydana, tyle, że na dwóch płytach (ma to znaczenie?)

c) PC? Nie żartuj.

d) A jednak są różnice. Patrz Bayonetta z najnowszych gier. Niby to to samo, ale jednak nie to samo. Konwersje nie są bezbolesne, wymagają czasu i pieniędzy (i umiejętności, ale tych akurat panom z Rockstar nie brakuje)

A teoriom spiskowym dajmy spokój.

Odnośnik do komentarza

Kiedyś pisałem, że za te 50 mln $ MS nie kupił dodatków, ale ich ekskluzywność. Na jakiej zasadzie? 50 mln $ jako zabezpieczenie / zadośćuczynienie braku ukazania się na konkurencyjne platformy. Rockstar zarabia to co na X360 + 50 mln, które w zaokrągleniu być może zarobiłoby gdyby dodatki wyszły gdzie indziej. Ciekawe kto wyliczył te 50 mln $, MS czy Rockstar? Ale to nie ważne. Jak napisałeś, dajmy spokój teoriom spiskowym.

Pro Bayonetty na PS3, to port gry. Coś zupełnie innego niż L&D i TBoGT. Oba dodatki to uzupełnienie tego co już istnieje na PS3 w formie podstawki GTA IV. Przykładowo co mamy w Lost and Damned? Nowe pojazdy, misje i cutscenki opierające się rozgrywce z GTA IV, jakieś nowe bronie. Słowem nic co miałoby być konwertowane w takiej czy innej formie, co wrzucone do gry na PS3 miałoby działać inaczej niż ma to miejsce w podstawce. . Z resztą o czym my tu mówimy, śmieszne wydaje się to co piszesz.

A jeżeli chodzi o PC to wbrew polskiej patologii gry znajdują nabywców. Zwłaszcza jeżeli chodzi o przekombinowane w kwestii zabezpieczeń multi w GTAIV (skutecznych!).

Edytowane przez t3xz
Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

Nie widziałem umowy, ale logiczne wydaje mi się, że (tak jak piszesz), MS kupił ekskluzywnośc, a nie prawa do dodatków. Tęgie głowy w Take Two teraz siedzą i liczą, co się bardziej opłaci: pozostawienie status quo, czy zapłacenie odszkodowania Microsoftowi i pogonienie jednak dodatków na PS3. Ważną rolę ma tutaj Sony, bo jakoś musiałoby się dorzucic. Ciekawe jak skonstruowana jest umowa między Take Two i MS :) Może jest klauzula sprzedawalności? Cholera wie.

Były już przecież takie sprawy, gdzie ekskluzywnośc była łamana, nawet kosztem odszkodowań (Capcom i Nintendo - Resident Evil 4)

Odnośnik do komentarza

Ważniejsze, że "opens March everywhere". Jako, że historia lubi się powtarzać, w marcu pewnie dowiemy się, iż tym przystankiem będzie Vice City ^_^.

 

 

Trailer "Poznaj Luisa Lopeza":

 

http://www.gta4.net/news/4360/meet-luis-lopez

 

 

Recenzje Ballady:

 

http://www.gta4.net/news/4361/the-ballad-of-gay-tony-reviews

Odnośnik do komentarza

Ważniejsze, że "opens March everywhere". Jako, że historia lubi się powtarzać, w marcu pewnie dowiemy się, iż tym przystankiem będzie Vice City ^_^.

Niby mamy "seagull" czyli mewę, więc sprawa powinna być oczywista, ale na załączonym obrazku tego nie widać. Prędzej przedstawia on północną część USA, spekulacje odnoszą się do okolic Seattle. Rockstar przy okazji tworzenia Red Dead Revolver 2 mogło dopracować technologię tworzenia ogromnych obszarów fauny i flory. W końcu wyjazd ze zurbanizowanego Liberty City na łono natury.

Kurde stracę życie na oczekiwaniu od jednej zapowiedzi do drugiej przez te Rockstar.

Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

Stary, przez tą blokadę regionalną myślałem, że dostanę pier*olca. Miałem ten dodatek kupić jakoś później, nie kupowałem punktów. No i wyszedł, patrzę na onlinecenter - blokada regionalna. Kapa, myślę sobie. Trzeba będzie kombinować, niedobrze mi się robiło od samego patrzenia na instrukcję obchodzenia tej blokady regionalnej (dwie sieciówki, jakieś wpisywanie czegoś w kompa - masakra). Parę godzinek później z nudów wchodzę na onlinecenter: blokada zniesiona! I nie wiadomo, czy to błąd, czy co? W każdym razie na daną chwilę nie ma! Ku*wa, szybko, allegro, punkty! Szukam jakiegoś sprzedawcy z kontem w ING! Jest! Aukcja, kup teraz, logowanie, przelew. Telefon: Witam, kupiłem, ku*ewsko mi się spieszy! Koleś dyktuje mi przez telefon kod, wpisuję na bieżąco, działa!! Dodatek, ściąganie - JEST!!

 

 

 

 

 

 

I się okazało, że blokada jest zniesiona na stałe... Ale nie żałuję ;] Emocje były i tym razem punkciki już są, jak tylko się pojawi - ściągam

Odnośnik do komentarza

No i Signap wykrakałeś koniec z Liberty City hehe. Swoją drogą kocham to ciśnienie, pierwsze skromne zapowiedzi, pierwsze info, domysły na temat nowego GTA. Byle do marca... Możliwe że, w grze są zawarte jeszcze jakieś ciekawostki.

 

Do szczęśliwców którzy już ściągnęli dodatek. Jak to wygląda z uruchomieniem bo podobno chodzi bez podstawki? Tzn. gdzie wchodzimy, tam gdzie mamy gry zainstalowane i normalnie dajemy opcje uruchom/start ?

 

<5 dni>

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza
Do szczęśliwców którzy już ściągnęli dodatek. Jak to wygląda z uruchomieniem bo podobno chodzi bez podstawki? Tzn. gdzie wchodzimy, tam gdzie mamy gry zainstalowane i normalnie dajemy opcje uruchom/start ?

 

Epizody z Liberty City (czyli TLaD i TBoGT na jednej płycie) działają samodzielnie, Ballada, podobnie jak TLaD, wymaga posiadania GTA IV.

 

 

 

Jak na razie dodatek jest fantastyczny, tyle tu zawartości, że starczy na dobrych kilkanaście godzin. Śrubowanie wyników w misjach, skoki spadochronowe, mewy do zestrzelenia, zarządzanie klubami i tak dalej, i tak dalej. Po prostu ekstra :).

Odnośnik do komentarza

Pograłem tylko godzinke z hakiem, ale już mozna stwierdzić, że o powrocie do klimatu VC trzeba zapomnieć. Ballada osadzona jest ściśle w realiach GTA4, klimat zimnego, nieprzyjaznego Liberty City wali w ryj od początku. Znajome twarze i scenki mamy już na dzień dobry, co sprawia, że ten epizod łączy się płynnie z poprzednikami, tworząc spójny świat. Gemplejowo to wciąż stare dobre GTA4, jedyną, choc rewelacyjna nowinka, jest ocenianie misji i możliwość ich powtarzania i maksowania. Genialne zagranie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...